PDA

Zobacz pełną wersję : 5D mk III + Sennheiser ME66 ???



Geminitrl
05-01-2013, 01:30
Rzecz w tym, że chciałbym nagrywać filmy przy pomocy aparatu z podpiętym mikrofonem w okolicy sanek na lampę.
Konkretnie Sennheiser ME66 + Moduł zasilający K6. Nie mam pewności czy takie połączenie działało by jak należy o ile w ogóle :confused:
W aparacie jest wejście mini jack 3,5 mm a w mikrofonie XLR. Czy są jakieś przejściówki miedzy tymi gniazdami ?

Będę wdzięczny za wszelkie rady :)

Pozdrawiam.

szczemat
05-01-2013, 01:46
Rzecz w tym, że chciałbym nagrywać filmy przy pomocy aparatu z podpiętym mikrofonem w okolicy sanek na lampę.
Konkretnie Sennheiser ME66 + Moduł zasilający K6. Nie mam pewności czy takie połączenie działało by jak należy o ile w ogóle :confused:
W aparacie jest wejście mini jack 3,5 mm a w mikrofonie XLR. Czy są jakieś przejściówki miedzy tymi gniazdami ?

Będę wdzięczny za wszelkie rady :)

Pozdrawiam.

Przejściówka jest do dostania w każdym sklepie z elektroniką, na allegro to wygląda np. tak:
Kabel mikrofon - komputer CANON -jack 3,5mm 5m XLR (2924491683) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/kabel-mikrofon-komputer-canon-jack-3-5mm-5m-xlr-i2924491683.html)

Używałem takiej przejściówki, gdy jeszcze w radiu pracowałem na kiepskim dyktafonie, ale zestaw dawał radę :-). Ja dodatkowo miałem podpięty mikrofonowy wzmacniacz.