PDA

Zobacz pełną wersję : Tło idealnie doświetlone



pe.en.de
04-01-2013, 21:04
Witam.
Zainspirowany wątkiem: http://www.canon-board.info/sprzet-studyjny-55/jak-idealnie-doswietlic-tloz-87002/ wykonałem trochę zdjęć z tłem podświetlonym od tyłu oktą 150cm.
Po tym doświadczeniu już raczej nie postawię lamp z przodu.
Ale mam problem, chciałbym uzyskać jednolite podświetlenie tła na całej płaszczyźnie. I to do zdjęć całopostaciowych, zarówno w poziomie jak i w pionie, łącznie z rekwizytami. Dlatego też uważam iż potrzebuję tła o wymiarach 240 x 240 cm. Takich rozmiarów teł podświetlanych w sklepie się nie uświadczy. No to muszę zrobić to sam. I na początku już jest kilka pytań które blokują postęp prac, gdyż nie wiem:

1 Przewidywany wymiar konstrukcji to: wys: 240 szer: 240 cm. - jaką głębokość należało by uwzględnić przy tych wymiarach?
2 Jakie zastosować światło - błyskowe żarówki z tradycyjnym gwintem? - ile i jakie? dookoła? czy wystarczą tylko na pionowych ścianach?
3 A może lampy studyjne? np. 2 szt po 300 Ws? Wystarczą?
4 Tylna ściana - biała? czy srebro?
5 Czy wskazane jest chłodzenie? - wystarczą otwory wentylacyjne? czy raczej obieg wymuszony?
6 Co najbardziej nadawało by się na tło?

Nozanu
05-01-2013, 15:04
Aby sensownie doświetlić tło 240x240 od tyłu potrzebna dodatkowa przestrzeń za tłem około 440x300. Przy ujęciach całopostaciowych trzeba jeszcze doświetlić podłoże z piwnicy o podobnej kubaturze.
W sumie to żaden problem jeśli studio mamy urządzone w opuszczonej parawozowni.

pe.en.de
05-01-2013, 16:15
od tyłu potrzebna dodatkowa przestrzeń za tłem około 440x300.
No tak, te tła gotowe które są w sprzedaży, też mają głębię ok 40cm, ale są dużo węższe.
Główny problem to jednak źródło światła: świetlówki 85W/425W z gwintem E27? czy błyskowe studyjne? A jeśli świetlówki to chyba też w koszach. Głupio by było kupić cały zestaw oświetleniowy a potem dojść do wniosku że się nie nadaje. Tym bardziej że tu nie idzie o 2 czy 3 żarówki.

Tu znalazłem coś podobnego http://www.abitus.pl/display.do?Rodzaj=1&IdPrd=411
ale czy to zda egzamin jeżeli szerokość tła będzie równa wysokości powyższego? I stąd moje pytanie - czy ktoś miał do czynienia z podświetlanymi tłami, szerszymi niż 2 metry?