PDA

Zobacz pełną wersję : Drukowanie zdjęć - Ciemne



massi
29-12-2012, 15:08
Witam,
Mam mały problem. Postanowiłem wkońcu wydrukować jakieś zdjęcie. Kupiłem papier fotograficzny "Photo Paper wysoka rozdzielczość 5760 dpi 230g/m2

Na początek włożyłem zwykłą kartkę i wydrukowałem zdjęcie było ok. potem włożyłem ten papier. Zdjęcie wyszło ciemne nawet bardzo ciemne.

Co mam zrobić ????

tlustyx
29-12-2012, 16:10
A ustawiłeś we właściwościach drukarki odpowiedni papier?

yrats
29-12-2012, 16:13
Czy Twoje urządzenia są oprofilowane?

massi
29-12-2012, 16:35
Tak ustawiłem odpowiedni papier.

Co to znaczy że są oprofilowane ??? I Jak to sprawdzić?

--- Kolejny post ---

moja drukarka to HP b110

simon83
29-12-2012, 16:38
To jak wygląda zdjęcie po wydruku zależy przede wszystkim od poprawnego ustawienia monitora. Bez tego nie ma co poruszać tematu. Sterowniki współczesnych drukarek nawet bez oprofilowania radzą sobie stosunkowo dobrze z drukiem.

spr
29-12-2012, 16:48
1. jeśli nie kalibrowałeś sprzętu(drukarka oraz monitor) skorzystaj z opcji druku zarządzanym przez drukarkę
2. wybierz metoda prób i błędów profil papieru dla zakupionego papieru, a na przyszłość korzystaj z papieru który posiada profil domyślnie wgrany w system obsługi twojej drukarki - czyli papiery hp, lub zobacz czy producent papieru na swojej stronie nie posiada profilu lub informacji o optymalnych ustawieniach twojej drukarki dla zadruku na danym papierze.
3. sprawdź czy ustawiłeś opcję wydruku zdjęć w preferencjach drukowania

massi
29-12-2012, 16:51
hmm co do monitora to raczej można to wykluczyć. mam podpięty też tv pod kompa i na tv zdjęcia wyglądają dobrze jak na monitorze. Tak samo jak na laptopie.

Idę do teścia i zobaczę jak jego drukarka poradzi sobie z tym papierem i tym samym zdjęciem (EPSON). Jeśli będzie ok to znaczy że moja drukarka ma jakiś problem.

tlustyx
29-12-2012, 17:38
...Kupiłem papier fotograficzny "Photo Paper wysoka rozdzielczość 5760 dpi 230g/m2
Przypomniałem sobie, że mam taki papier: "Photo Papier Ink Jet" Papier foto 230g z mikroporami do drukarek atramentowych Made in Switzerland
Jeśli to taki papier to IMHO nadaje się najwyżej na rozpałkę do pieca ;)
Drukuję na starej drukarce HP D1360 na różnych papierach jednak na tym to porażka zdjęcia są ciemniejsze, a na dodatek brak czarnego koloru. Wszystko co powinno być ciemne/czarne ma fioletowy zafarb.
Może to wina drukarki lub tuszu, ale na innych drukuje się przyzwoicie a na tym nie.

Merde
29-12-2012, 17:39
hmm co do monitora to raczej można to wykluczyć. mam podpięty też tv pod kompa i na tv zdjęcia wyglądają dobrze jak na monitorze. Tak samo jak na laptopie.

Taka dedukcja jest błędna, bo prowadzi do wniosków zupełnie od czapy.
Hint: papier (w przeciwieństwie do monitora) nie świeci światłem własnym.
Hint 2: jaką domyślnie jasność i kontrast ma większość niskobudżetowych monitorów, że o TV i laptopach nie wspomnę?

PS: Jak wygląda histogram zdjęcia które próbujesz drukować?

flankerp
29-12-2012, 17:59
Poprostu rozjasnij zdjecie w opcjach drukarki. Ja jak drukuje na swoim starym HP to musze czasem o 20% rozjasnic. I jest to zalezne od zdjecia. Drukuje na papierze Xeroxa i nie mam oprofilowanego ani monitora ani drukarki. Metoda prob i bledow dobralem sobie kolory suwaczkami i zapisalem takie ustaiwienia wiec teraz jak drukuje z LR jest akceptowalnie ok...
Proponuje zrobic to samo, chyba, ze zalezy Ci na profesionalnych wydrukach, wtedy niestety czeka Cie profilowanie: drukarki z okreslonym papierem i tuszem i monitora...
Na papierze foto zawsze wyglada inaczej niz na zwyklym...

massi
29-12-2012, 20:47
byłem u teścia drukować na brotherze na papierze który kupiłem i zdjęcie wyszło takie jak na monitorze. Czyli coś z drukarka musi być nie tak. Albo w opcjach coś poprzestawiać.

yrats
29-12-2012, 21:08
byłem u teścia drukować na brotherze na papierze który kupiłem i zdjęcie wyszło takie jak na monitorze. Czyli coś z drukarka musi być nie tak. Albo w opcjach coś poprzestawiać.

No to zresetuj wszystkie ustawienia w programie drukarki do fabrycznych, potem użyj suwaka jaśniej-ciemniej.
W drugiej kolejności spróbuj kupić papier zalecany przez HP, chyba, że kolorystyka i nasycenie będą ok.
Zakładam, że tusze używasz oryginalne???

massi
30-12-2012, 22:33
Już wiem co było nie tak. W ustawieniach drukowania miałem włączony jakieś Real Life Technologies przez co zdjęcia wychodziły ciemne. Wyłączyłem to i wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Gdyby ktoś miał podobne problemy to macie rozwiązanie ;)

rOOmak
31-12-2012, 09:19
Gdyby ktoś miał podobne problemy to macie rozwiązanie ;)

To podaj jeszcze model drukarki, system i wersje sterownika to może ktoś kto szuka rozwiązania będzie miał szansę je znaleźć.

massi
31-12-2012, 10:37
Model drukarki : HP Photo Smart b110
system : windows 7
wersja sterownika : 70.101.9.0