PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc !



DominikCK1
20-12-2012, 14:20
W jakim trybie na początku robić zdjęcia ? i czy ustawić AF albo MF? Jak doradzacie poczatkującemu fotografowi?

simarik
20-12-2012, 14:23
W trybie początkującym? Ustaw na pokrętle zielony kwadracik, a na obiektywie AF i cykaj. Następnie czytaj trochę o fotografii, rób zdjęcia i sam dojdziesz do tego co i jak.
Doświadczenie zebrane na własnej skórze uczy niemiłosiernie szybko.

DominikCK1
20-12-2012, 14:28
Ja przewaznie teraz robię fotki w trybie M i łądnie wychodzą .
Teraz chcem się dowiedziec czym się rożni AF od MF ? bo jak widzię jak robią np fotki na meczach to im obiektywy nie dostosowują się wiec nie maja na AF tylko na MF

tombas
20-12-2012, 14:30
W jakim trybie na początku robić zdjęcia ? i czy ustawić AF albo MF? Jak doradzacie poczatkującemu fotografowi?
zacząc od przeczytania instrukcji aparatu no i może jeszcze czegos w rodzaju "nauka fotografowania w wekend"

--- Kolejny post ---


jak widzię jak robią np fotki na meczach to im obiektywy nie dostosowują się
DOBRE!:mrgreen:

DominikCK1
20-12-2012, 14:31
Bo jak ustawię MF to są rozmazane zdjęcia,dlaczego ?

tombas
20-12-2012, 14:35
Bo jak ustawię MF to są rozmazane zdjęcia,dlaczego ?
czytałes instrukcje? słyszałes o stusunku :roll: czasu do ogniskowej?

simarik
20-12-2012, 14:35
Nie no rzeczywiście. Na razie nic nie fotografuj bo jeszcze krzywdę możesz sobie zrobić ;).

Zacznij od przeczytania instrukcji obsługi (poważnie!!!).

DominikCK1
20-12-2012, 14:36
post do usunięcia

Bangi
20-12-2012, 15:00
MF - oznacza manul focus, ostrzysz wtedy ręcznie jednym z pierścieni na obiektywie.
Na mczach mogą mieć szkła, które AF mają w środku i niec się nie porusza, albo po prostu na szytywno ustawione na daną odleglość.
Tak jak inny radzą - poczytaj instrukcję na początek.

janmar
20-12-2012, 15:11
Spokojnie.Nie Ty jeden zaczynasz,wszyscy kiedyś zaczynali.Wątek się przyda.
Z każdego Ktoś żartował więc bez emocji.Upłynie trochę czasu i poczytamy jak"doradzasz" nowym kolegom.
Skapo udzielasz informacji o sobie wiec trudno o konkretne rady.

AF to automatyczne [auto focus]przez aparat ustawienie odległości [ostrości] do punktu ,obszaru który chcesz sfotografować.
MF to ręczne [manual focus ] przez Ciebie [pokręcasz pierścieniem ostrości na obiektywie patrząc w wizjer] ustawienie odległosci [ostrości].

Aby zdjęcia nie były "rozmazane" musisz widzieć w wizjerze że obiekt jest ostry.Ponadto czas migawki jaki nastawiasz musi być odpowiedni do rodzaju zdjęcia i ogniskowej obiektywu ,oraz uwzględniający czy obiekt jest nieruchomy ,czy w ruchu,w którym kierunku i z jaka szybkością się porusza.Jak jest od Ciebie daleko.

Pozornie żartobliwe rady kolegów są głęboko sensowne.Mimo wielu lat zabawy w fotografie od czasu do czasu mam potrzebę zajrzenia do instrukcji.To nie wstyd.Dzisiejszy sprzęt zawiera wiele opcji i ustawień.
Pytaj śmiało. Zapraszam.

MC_
20-12-2012, 15:17
Prawdziwy mężczyzna nigdy nie czyta instrukcji obsługi! :mrgreen:

shutter
20-12-2012, 15:49
Czyta, czyta, tylko się nie przyznaje...

meg83
20-12-2012, 15:49
W jakim trybie na początku robić zdjęcia ? i czy ustawić AF albo MF? Jak doradzacie poczatkującemu fotografowi?

poczytaj najpierw jakieś podstawy fotografii online

Bangi
20-12-2012, 17:09
Ja tam dość często zerkam, mimo, że bawię sie lustrem już prawie 3 rok.
Często też wracam do niektórych książek, by przypomnieć sobie niektóre rzeczy :)
Najważniejsze to widzieć gdzie szukać.

salas
20-12-2012, 19:19
ja korzystałem amatorsko z 450d a teraz po przesiadce na 600d zacząłem czytać instrukcję i bardzoooo ale to bardzoooooooo żałuję, że nie przeczytalem instrukcji do 450d!
Tyle funkcji i opcji o których nie miałem pojęcia :D !