PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw studyjny co o tym myslicie??



ciawesy
19-12-2012, 22:44
Witam wszystkich, jestem nowy na forum i jako moj pierwszy post chcialbym sie zapytac kolegow-kolezanek z duzym doswiadczeniem, o zdanie na temat zestawu ktory znalazlem na aukcjii, czy jest warte swieczki, czy nie?

900w Flash kit Photography Studio Strobe light 3 x 300w flash heads | eBay (http://www.ebay.co.uk/itm/900w-Flash-kit-Photography-Studio-Strobe-light-3-x-300w-flash-heads-/110979722469?pt=UK_Photography_StudioEquipment_RL&hash=item19d6e82ce5)

Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich

mk
19-12-2012, 23:16
Do małego "studio" domowego starczy według mnie, choć 300W to mało jak dla mnie, choć sam posiadam jedną lampkę 300 W Quantuum to nadal uważam, że to mało i dlatego zainwestowałem w coś mocniejszego. Firma krzak niestety więc nie mogę powiedzieć nic o niej. Jeśli jesteś mało wymagający i chcesz się pobawić na początek w studio to kupuj ; )!

ciawesy
19-12-2012, 23:19
Do małego "studio" domowego starczy według mnie, choć 300W to mało jak dla mnie, choć sam posiadam jedną lampkę 300 W Quantuum to nadal uważam, że to mało i dlatego zainwestowałem w coś mocniejszego. Firma krzak niestety więc nie mogę powiedzieć nic o niej. Jeśli jesteś mało wymagający i chcesz się pobawić na początek w studio to kupuj ; )!


Ok super, a takie pytanko jesli juz bym mial kupic cos konkretniejszego, to o jakiej mocy?? 500w czy juz leciec do 1000w?

wiktor2323
19-12-2012, 23:27
Ja bym zainteresował się lampkami youngnao czy jak tam się to pisze:)
Moim zdaniem pewniejsze niż te lampy niewiadomego pochodzenia:)
A na początek mi np wystarczają:) Chociaż teraz kupuje 600Ws żeby choć trochę pograć ze słońcem ;)

ciawesy
19-12-2012, 23:38
Ja bym zainteresował się lampkami youngnao czy jak tam się to pisze:)
Moim zdaniem pewniejsze niż te lampy niewiadomego pochodzenia:)
A na początek mi np wystarczają:) Chociaż teraz kupuje 600Ws żeby choć trochę pograć ze słońcem ;)


No ja uzywam lampy blyskowej Godox TT520 ThinkLite SpeedLite i powiem ci ze nie moge nazekac ale tez nie moge chwalic, poniewaz dlugosc blysku max jest tylko 1/250s wiec kiepsko

Wiec ta o ktorej ty mowisz pewnie jest podobna, ale dziekuje za odpowiedz

mk
19-12-2012, 23:50
Jak tak bardzo chcesz lampy studyjne to popatrz na Quantuum R+600 + do tego jakiś modyfikator, możesz bawić się w sofboxy (polecam jak największe by się nie bawić... sam posiadam 60x60 i wiem, że to czasem mało...), parasole sferyczne (droższa sprawa ale genialna!!), parasole dyfuzyjne itp ; ) Bardziej mobilnie możesz pomyśleć o Fomeiu panther mini 600 pro - posiadam, chwalę sobie pracę z tą lampką ; ) Może jeszcze powiesz nam do czego chcesz tych lamp używać bo to jest też ważne...

ciawesy
20-12-2012, 00:16
Jak tak bardzo chcesz lampy studyjne to popatrz na Quantuum R+600 + do tego jakiś modyfikator, możesz bawić się w sofboxy (polecam jak największe by się nie bawić... sam posiadam 60x60 i wiem, że to czasem mało...), parasole sferyczne (droższa sprawa ale genialna!!), parasole dyfuzyjne itp ; ) Bardziej mobilnie możesz pomyśleć o Fomeiu panther mini 600 pro - posiadam, chwalę sobie pracę z tą lampką ; ) Może jeszcze powiesz nam do czego chcesz tych lamp używać bo to jest też ważne...

Chcialbym u siebie w miescie moze za jakis rok otworzyc swoje wlasne studio, wiec dlatego zbieram informacje i zadaje pytania, do was ogarnietych juz ludzi co z czym sie je. Ale na poczatek, to wiecie trzeba sie liczyc z pieniazkiem, a dopiero jak wszystko sie juz rozkreci to Upgrade sie zrobi. Ale naprawde bardzo wam dziekuje za odpowiedzi, czekam na wiecej propozycji z przyjemnoscia je przeczytam

--- Kolejny post ---

To jest flash ktorego uzywam


http://www.ebay.co.uk/itm/TT520-Flash-Speedlite-Canon-EOS-60D-500D-450D-400D-550D-1000D-T2i-T1i-/251074281512?pt=UK_CamerasPhoto_CameraAccessories_ CameraFlashUnits_JN&hash=item3a75318028

i wedlug danych technicznych:

Dlugosc blysku jest 1/800s~ 1/2000s a mi juz z migawka 1/320s mam pol klatki zasloniete przeslona.

jagular
20-12-2012, 00:34
Czy na pewno tu chodzi o jednostkę Ws? ;)

ciawesy
20-12-2012, 00:38
Czy na pewno tu chodzi o jednostkę Ws? ;)

No ja nie wiem, ale tak podane wiec, jak wiesz to prosilbym o podpowiedz i wyjasnienie, bardzo bym prosil

jagular
20-12-2012, 01:03
Jeżeli nie ma użytych jednostek Ws, może to oznaczać po prostu, że to są lampy światła stałego [??] o mocy 300W.
Jeżeli chcesz wystartować z usługami komercyjnymi, kup raczej coś poważnego (i niestety, droższego).

ciawesy
20-12-2012, 01:09
Jeżeli nie ma użytych jednostek Ws, może to oznaczać po prostu, że to są lampy światła stałego [??] o mocy 300W.
Jeżeli chcesz wystartować z usługami komercyjnymi, kup raczej coś poważnego (i niestety, droższego).

To sie rozumie, ta lampe nie kupilem do tych celow, ta lampa byla kupiona do celow amatorskich. Moze mi podpowiesz jak sie kierowac z kupnem takiej lampy: na co zwrocic uwage?

jagular
20-12-2012, 01:21
Każdy zwraca na coś innego uwagę :)
Osobiście jestem zwolennikiem kupowania od razu czegoś poważniejszego, zwłaszcza jeżeli chcesz wykorzystywać sprzęt komercyjnie (wyobraź sobie sytuację, w której masz sesję i pada ci sprzęt...co powiesz klientowi?).
Myślę że ważna jest solidność, trwałość, możliwość użycia różnych akcesoriów (chodzi tu zwłaszcza o producentów "niezależnych" - chyba wszystkie akcesoria 'firmowe' są solidnie drogie), konstrukcja ułatwiająca użytkowanie (manipulatory w odpowiednich miejscach itd).

Patrząc na to, że mieszkasz w UK, celowałbym zdecydowanie w podstawowe, nawet najniższe modele firmy Bowens, która jest dostępna powszechnie i w wielu sklepach. Sprawdziłem właśnie przykładową cenę i wyszło mi że zestaw 2x200Ws Bowensa to okolice 450 funtów - niby 2x więcej od zestawu, który znalazłeś na ebayu, ale to zestaw solidny, nie na tymczasówkę. Te 200Ws powinny wystarczyć do podstawowych kadrów bez szaleństw.

Acha, jeszcze jedno. W zestawie, do którego linka podałeś, nie ma nic na temat możliwości regulacji natężenia światła. Jeżeli to jest niemożliwe, to jest to raczej zestaw dla masochistów, a nie dla fotografów :)

ciawesy
20-12-2012, 01:30
Każdy zwraca na coś innego uwagę :)
Osobiście jestem zwolennikiem kupowania od razu czegoś poważniejszego, zwłaszcza jeżeli chcesz wykorzystywać sprzęt komercyjnie (wyobraź sobie sytuację, w której masz sesję i pada ci sprzęt...co powiesz klientowi?).
Myślę że ważna jest solidność, trwałość, możliwość użycia różnych akcesoriów (chodzi tu zwłaszcza o producentów "niezależnych" - chyba wszystkie akcesoria 'firmowe' są solidnie drogie), konstrukcja ułatwiająca użytkowanie (manipulatory w odpowiednich miejscach itd).

Patrząc na to, że mieszkasz w UK, celowałbym zdecydowanie w podstawowe, nawet najniższe modele firmy Bowens, która jest dostępna powszechnie i w wielu sklepach. Sprawdziłem właśnie przykładową cenę i wyszło mi że zestaw 2x200Ws Bowensa to okolice 450 funtów - niby 2x więcej od zestawu, który znalazłeś na ebayu, ale to zestaw solidny, nie na tymczasówkę. Te 200Ws powinny wystarczyć do podstawowych kadrów bez szaleństw.

Acha, jeszcze jedno. W zestawie, do którego linka podałeś, nie ma nic na temat możliwości regulacji natężenia światła. Jeżeli to jest niemożliwe, to jest to raczej zestaw dla masochistów, a nie dla fotografów :)

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz i podpowiedz, nakierowales mnie teraz pozytywnie na kupno drozszego a zatem mocniejszego, wytrzymalszego itd. sprzetu niz znalazlem. Sprawdze sobie zaraz zestawy Bowensa i moze wybiore sobie cos. Jeszcze raz dziekuje Tobie i wszystkim odpowiadajacym w moim poscie.

espire
20-12-2012, 08:15
jeszcze w temacie postu #7
7D synchronizuje w normalnym trybie błysk do 1/250s. (I będziesz miał efekt częściowego przysłonięcia)
Powyżej już tryb HSS. Dla studia i tam, gdzie nie mieszasz światła zastanego z błyskiem ustawiasz coś pomiędzy 1/160 a 1/250.
Z tego co widzę pokazane przez Ciebie lampy w tym zestawie mają jakąś regulację. Czyli chyba mocy.
Jednak też dołączam sie do opinii, jeśli chcesz podziałać komercyjnie to warto iść w sprzęt markowy. Nie musisz od razu mieć wszystkiego. Kupuj powoli, eksperymentuj, porównuj efekty. Poniżej masz stronę, gdzie jest porównanie działania modyfikatorów światła. Jak się dobrze przyjrzysz to w wielu sytuacjach cel osiągniesz zamiennym modyfikatorem
stronka:
Porównanie zastosowania akcesoriów fotograficznych - Fripers.pl (http://fripers.pl/zastosowanie.html)

ciawesy
20-12-2012, 10:37
jeszcze w temacie postu #7
7D synchronizuje w normalnym trybie błysk do 1/250s. (I będziesz miał efekt częściowego przysłonięcia)
Powyżej już tryb HSS. Dla studia i tam, gdzie nie mieszasz światła zastanego z błyskiem ustawiasz coś pomiędzy 1/160 a 1/250.
Z tego co widzę pokazane przez Ciebie lampy w tym zestawie mają jakąś regulację. Czyli chyba mocy.
Jednak też dołączam sie do opinii, jeśli chcesz podziałać komercyjnie to warto iść w sprzęt markowy. Nie musisz od razu mieć wszystkiego. Kupuj powoli, eksperymentuj, porównuj efekty. Poniżej masz stronę, gdzie jest porównanie działania modyfikatorów światła. Jak się dobrze przyjrzysz to w wielu sytuacjach cel osiągniesz zamiennym modyfikatorem
stronka:
Porównanie zastosowania akcesoriów fotograficznych - Fripers.pl (http://fripers.pl/zastosowanie.html)

O dziekuje bardzo, chetnie poczytam i sprawdze

kamil180
28-12-2012, 14:04
moim zdaniem jeśli to będzie małe studio domowe, białe ściany, to śmiało wystarczy taki zestaw: link (http://eltec.pl/search/kit+a/Studyjny-zestaw-oswietleniowy-MINI-FLASH-KIT-A-3x160-Ws.html), 3x160ws plus modyfikatory, wyzwalacz i statywy. Ja uważam że przy dobrych ustawieniach i modyfikacjach z takiej 160ws da się wycisnąć naprawdę dużo. No i serwis w Polsce.

ciawesy
29-12-2012, 09:58
moim zdaniem jeśli to będzie małe studio domowe, białe ściany, to śmiało wystarczy taki zestaw: link (http://eltec.pl/search/kit+a/Studyjny-zestaw-oswietleniowy-MINI-FLASH-KIT-A-3x160-Ws.html), 3x160ws plus modyfikatory, wyzwalacz i statywy. Ja uważam że przy dobrych ustawieniach i modyfikacjach z takiej 160ws da się wycisnąć naprawdę dużo. No i serwis w Polsce.

Dziekuje kolego, moze sie skusze i kupie na poczatek, aby sie pobawic a potem dokupic cos konkretnego