PDA

Zobacz pełną wersję : kupno 580ex - co i jak sprawdzać?



Loram
15-02-2006, 08:22
Witam

Jadę dziś kupić lampę Canon Speedlite 580ex i chciałem ją sprawdzić przed zakupem. Czy macie jakieś sugestie co i jak sprawdzać z moim canonem 350 D ?
Oczywiście pocykam trochę fotek w sklepie ale chodzi mi o to czy sprawdzać jakieś konkretne ustawienia/opcje?
Czekam na Wasze podpowiedzi. Z góry dziękuję...

pozdrawiam

KMV10
15-02-2006, 08:58
Ja sprawdziłem robiąc kilka fotek (kupno:420EX) oraz wyzwalając błysk PILOTem (kupno:580EX) i koniec.
Gwarancja dawała mi względny spokój zakupu.
420EX nie ma kłopotów od roku, 580EX od paru miesięcy.

Loram
15-02-2006, 09:15
Gwarancja dawała mi względny spokój zakupu.
420EX nie ma kłopotów od roku, 580EX od paru miesięcy.

Gwarancja jest Canon Polska, więc też powinienem być spokojny...
Chciałbym tylko uniknąć zakupu uszkodzonej przez to, że czegoś nie sprawdziłem, a uszkodzenie wyjdzie później podczas użytkowania.

Od paru miesięcy, to znaczy od kiedy? Troszkę precyzyjniej poproszę. Może numer od jakiej serii czy od daty produkcji?

dzięki

Moris
15-02-2006, 09:18
...Jadę dziś kupić lampę Canon Speedlite 580ex ...

A można wiedzieć gdzie i u kogo kupujesz ... ??
Jeśli można poproszę również o cenę ... ;) może na PW 8)

Pozdrawiam

Loram
15-02-2006, 09:21
może na PW 8)
poszło

pozdrawiam

KMV10
15-02-2006, 11:28
Gwarancja jest Canon Polska, więc też powinienem być spokojny...
Chciałbym tylko uniknąć zakupu uszkodzonej przez to, że czegoś nie sprawdziłem, a uszkodzenie wyjdzie później podczas użytkowania.

Od paru miesięcy, to znaczy od kiedy? Troszkę precyzyjniej poproszę. Może numer od jakiej serii czy od daty produkcji?

dzięki

No to nie obejdzie się - co jest oczywiste - bez dokładnego obejrzenia lampy, czy była np. używana czy jest nowiuteńka. Powykręcaj ją we wszystkie strony, pootwieraj klapkę baterii parę razy (uwaga - ona dość specyficznie się zamyka), załaduj baterie samodzielnie, itd. Grunt to głowa na karku. 580ex na nowych bateriach pozwala na uzyskanie błysku próbnego po naciśnięciu przycisku PILOT bardzo, bardzo szybko po włączeniu lampy! W zasadzie po włączeniu lampy jest ona momentalnie gotowa do oddania strzału. Jeśli jest inaczej to może świadczyć o słabych bateriach lub jakiejś wadzie.

Kilka miesięcy = od października

Drozdi
15-02-2006, 11:59
Loram sprawdz:
- czy nie jest fizycznie uszkodzona (ale to chyba jasne)
- czy sie wlaczy
- zaloz na aparat. Wraz ze zmiana ogniskowej, w lampie powinien dzialac silniczek (przy nacisnieciu "wyzwalacza" w aparacie).
- wywowal blys stroboskopowy (nie wiecej niz 10 razy w krotkim czasie, bo po lampie :) )
- wyciagnij plytke odblaskowa i sprawdz czy zadziala silnieczek
- poza tym, to mozesz jeszcze sprawdzic, czy dziala obracanie (lewa, prawa o 180 stopni i gora)

Jak wszystko bedzie oki :) to w domu mozesz ja dokladnie przetestowac. Masz w koncu gwarancje ;)

Loram
15-02-2006, 12:07
Dzięki za wszystkie cenne informacje. Zapewne tak zrobię jak radzicie.
Pytanie tylko czy wezmę ją dziś, czy odstąpię Morisowi, bo on pilnie na weekend potrzebuje, a są tylko 2 sztuki i obie pod klienta...

KuchateK
15-02-2006, 15:33
A ja swojej w sklepie nawet z pudelka nie wyciagnalem :D

Loram
15-02-2006, 21:27
No więc mam już to cacko :-) Nawet nie wiecie jaka to przyjemność dla mnie po przesiadce z vivtara 550FD.
Dodatkowa przyjemność, że canon polska będzie miał dostawę dopiero na początku marca, a tak ich nie ma. No i jeszcze gościu, który był w sklepie i chciał 580ex kupić i dowiedział się, że już nie ma. A ja ją trzymałem w dłoni i odbierałem fakturę :-)
Dzięki Wam bardzo, za pomoc. Denerwowałem się trochę czy wszystko będzie OK, ale udało się.
Przy okazji mogę śmiało polecić sklep fotopanorama.pl. Bardzo miła i fachowa obsługa. Gość nawet mi przedmuchał gruchą aparat bo jakiś paproch miałem :D

Teraz czeka mnie sporo nauki z nową lampą, ale to już sama przyjemność...

pozdrawiam

Tomasz1972
15-02-2006, 21:37
No więc mam już to cacko :-) Nawet nie wiecie jaka to przyjemność dla mnie po przesiadce z vivtara 550FD.
Dodatkowa przyjemność, że canon polska będzie miał dostawę dopiero na początku marca, a tak ich nie ma. No i jeszcze gościu, który był w sklepie i chciał 580ex kupić i dowiedział się, że już nie ma. A ja ją trzymałem w dłoni i odbierałem fakturę :-)
Dzięki Wam bardzo, za pomoc. Denerwowałem się trochę czy wszystko będzie OK, ale udało się.
Przy okazji mogę śmiało polecić sklep fotopanorama.pl. Bardzo miła i fachowa obsługa. Gość nawet mi przedmuchał gruchą aparat bo jakiś paproch miałem :D

Teraz czeka mnie sporo nauki z nową lampą, ale to już sama przyjemność...

pozdrawiam
Najważeniejsze że jesteś zadowolony :) sprzedawca pewnie też :-)

Hipek
16-02-2006, 01:08
Zawsze dwóch się cieszy: ten co sprzedał i kupujący..... nie wiadomo który bardziej......