PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 30mm f/1.4 - czy istnieje alternatywa w tej cenie?



chandler
16-12-2012, 15:20
witam,

szukam jasnego obiektywu, troszkę szerszego niż moja 50mm f/1.8 i przeszukując allegro, w przystępnej cenie, znalazłem tylko sigmę 30mm f/1.4 - czytając opinie, jak na swoją cenę, wydaje się być dobrym wyborem

użycie raczej mocno różnorodne, zdjęcia głównie w pomieszczeniach, m.in. sport w hali, może jakieś koncerty
nada się? istnieje jakaś alternatywa w cenie do 1200zł (może być używany)

jacek_73
16-12-2012, 15:36
Nieco ciaśniejszy i tańszy 35/2, oraz nieco szerszy i droższy 28/1.8 - oba canonowskie leciwe już konstrukcję, mimo upływu lat dające radę (jak Chuck Norris :))

rafal1980
16-12-2012, 15:44
Jeśli trafisz na dobrą sztukę, w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego niż Sigma 30mm 1.4

Heilsberg
16-12-2012, 16:04
Osobiście uważam, że w tej cenie alternatywy nie ma. Tylko ze znalezieniem sztuki bez problemów z AF podobno jest trudne. Ja swoją kupiłem z forum i działa bezproblemowo od samego początku.

jacek_63
16-12-2012, 18:03
Swoją kupiłem używaną na A... Wcześniej tyle się naczytałem na jednym forum :mrgreen: o problemach z AF, że długo się zastanawiałem, czy kupować i to w dodatku używkę. Jak przyszła, to się okazalo, że wszystko jest ok.

Kwapiszon
16-12-2012, 18:30
Nieco ciaśniejszy i tańszy 35/2, oraz nieco szerszy i droższy 28/1.8 - oba canonowskie leciwe już konstrukcję, mimo upływu lat dające radę

Marna to alternatywa.



Osobiście uważam, że w tej cenie alternatywy nie ma.

Też tak uważam.



Wcześniej tyle się naczytałem na jednym forum o problemach z AF

Sigmy kupuje się ze świadomością konieczności wysłania do kalibracji AF. Z tego względu lepiej jednak kupić nooffkę i kalibrować AF za darmo. Patrząc na ceny używek bez gwarancji i cenę kalibracji to kupno nowego jest w pełni uzasadnione.

kosio
16-12-2012, 21:05
przy nowym 3 (+2 dodatkowe jak ktoś chce) lata gwarancji.
Ja swoją 2 razy wysyłałem na kalibrację, ale teraz działa celnie 98/100 :p

Teraz masz nową w EURO AGD (http://www.euro.com.pl/obiektywy/sigma-af-30-mm-f-1-4-ex-dc-canon.bhtml?from=ceneo&p=1790.00&cr=0) za 1790zł do wzięcia w ratach 0% z bezpłatną dostawą do wybranego sklepu - jak nie będzie trafiać wyślesz do serwisu i na gwarancji ci skalibrują.

jacek_73
16-12-2012, 21:09
Marna to alternatywa...

Może dlatego że nie potrafię robić zdjęć wystarcza mi 35/2 canona. Chociaż gdy sigma wypuściła swoją 30/1.4 nie omieszkałem jej sprawdzić. Niestety, zbyt wielka różnica w rozdzielczości między centrum a tym co poza, spowodowała brak dalszego zainteresowania tym obiektywem. Dalsze rozwinięcie tematu marności znajduje się w księdze Koheleta - ale tam ani o sigmach, ani o canonach nie ma ani słowa :)

borman
18-12-2012, 21:37
Ja ze swojej jestem zadowolony trafia mi tam gdzie chcę. Masz obecnie nową 35 f 1,4 ale cena !

RTSiak
19-12-2012, 13:08
Cena ceną, ale ja w końcu zmienie moje 30/1.4 na 35/1.4. Jednak to co oferuje 35 na 1.4 to zupełnie inna bajka od tego co daje 30mm (nie to, że na 30mm jest tragicznie ale to po prostu 35 jest wybitnie dobre :D)

danielde77
19-12-2012, 14:57
Na cropa nie ma lepszej alternatywy. Z tym trafianiem dobrej sztuki to bzdury są (to tak jakby z wszyskich wyprodukowanych tylko kilka było dobrych). Ktoś tam coś napisze a inni podchwycą i leci lawina. Na tysiące sztuk na pewno mogą trafić się jakieś trefne ale tak jest z każdym produktem. Przerobiłem wiele Sigm i Tamronów i nigdy nie miałem żadnych problemów z trafianiem AF i z czymkolwiek. Obecnie użytkuję to szkło i krótko mówąć jest genialne. Wiadomo, że przy f 1.4 będziesz miał niesamowicie płytką GO ale tam gdzie ostrzysz tam będzie ostro. Nie wybieram szkieł ze względu na markę ale z uwagi na to czego potrzebuję. Kiedyś też wiele czytałem i miałem jakieś obawy przed zakupem. Ale tak na prawdę o każdym produkcie można znaleźć jakies złe i dobre opinie. Gorzej jak są same złe. A w przypadku tego szkła tak nie jest. Więc bez obaw.

Kwapiszon
19-12-2012, 19:54
Może dlatego że nie potrafię robić zdjęć wystarcza mi 35/2 canona.

Możliwe.

Arni
20-12-2012, 02:09
... Z tym trafianiem dobrej sztuki to bzdury są (to tak jakby z wszyskich wyprodukowanych tylko kilka było dobrych). Ktoś tam coś napisze a inni podchwycą i leci lawina. Na tysiące sztuk na pewno mogą trafić się jakieś trefne ale tak jest z każdym produktem...
Może i tak, ale nawet w Sigma Center powiedzieli mi, że to jedyny obiektyw z ich oferty, z którym naprawdę często zdarzają się problemy. Trzeba więc być czujnym i moim zdaniem zdecydowanie lepiej kupić nówkę z gwarancją i możliwością ewentualnej darmowej kalibracji. Sam też pewnie w końcu zdecyduję się na to szkło, gdyż jego konkurent, którym wg mnie jest C24/1.4 jest absurdalnie drogi, nawet używany ...

robertskc7
20-12-2012, 12:44
Może i tak, ale nawet w Sigma Center powiedzieli mi, że to jedyny obiektyw z ich oferty, z którym naprawdę często zdarzają się problemy. Trzeba więc być czujnym i moim zdaniem zdecydowanie lepiej kupić nówkę z gwarancją i możliwością ewentualnej darmowej kalibracji. Sam też pewnie w końcu zdecyduję się na to szkło, gdyż jego konkurent, którym wg mnie jest C24/1.4 jest absurdalnie drogi, nawet używany ...

yyyy jaki konkurnet? 24L pod szkło pod FF a Sigma to odpowiednik standardu na cropie. Dwie inne bajki. Miałem S30, polecam. Sprzedałem koledze na forum, kótry również poleca.

Arni
21-12-2012, 23:57
To co, że pod FF ? Do cropa przecież też się nadaje. Bajki są te same: szeroko i jasno, ewentualnie księgarnia inna. Jak tylko uruchomią ksero do banknotów, pierwszy po niego polecę.

Tymczasem ksera nie ma i Sigma jest bezkonkurencyjna patrząc na to co i za ile daje.

lukaszkucharski
24-12-2012, 14:23
Witam,

Podobnie do Ciebie - korzystałem z 50mm i szukałem nieco szerszego obiektywu. Postawiłem na SIGMĘ 30mm f/1.4 - nie żałuję, obiektyw spisuje się świetnie!

Kupiłem nowy egzemplarz - od samego początku ostrzy bardzo szybko, AF jest celny. Nie mam z nim żadnych problemów. Co do ostrości - jeżeli mam potrzebę rozmycia tła ustawiam f/1.8 - 2.2, obiekt jest ostry, nie ma "mydła" a tło pięknie rozmyte. Testowałem go również w klubie z zewnętrzną lampą - jestem zadowolony.

Myślę, że spełni Twoje oczekiwania - jeżeli chcesz mogę Ci wysłać sample w RAW lub JPG - w razie czego pisz śmiało PW.

Pozdrawiam

Łukasz

Kwapiszon
26-12-2012, 22:39
Jak ktoś ma 50mm, to alternatywą dla S30/1.4 HSM jest kupno starego 5D i podpięcie do niego posiadanej 50-tki :)

gibki8
03-02-2013, 18:21
Witam. Podepnę się trochę pod temat, żeby nie zakładać nowego i nie śmiecić niepotrzebnie.
Otóż mam możliwość kupienia używanej Sigmy 30mm za niecałe 1000zł, jednak obiektyw jest z 2009 roku i ma wewnątrz siebie dwa małe paproszki. Chciałbym się dowiedzieć czy jest sens pakowania się w ten konkretny egzemplarz. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi ;)

Flotsam
03-02-2013, 18:26
To jest względne... Ja nie brałbym bez sprawdzenia z własną puszką. Podpiąć, popstrykać, obejrzeć zdjęcia, obejrzeć obiektyw - i wtedy podjąć decyzję. Bałbym się natomiast kupować, bo ktoś na forum, nie znając stanu obiektywu napisze "Bierz go!"
Powodzenia

gibki8
03-02-2013, 18:31
sigma Photo album by 101_DM (http://101dm.picturepush.com/album/252210/p-sigma.html)
Tak wygląda to szkło. Mogę podesłać też linki do zdjęć które otrzymałem od sprzedającego ;)

christoo
03-02-2013, 20:00
te paprochy pewnie nie będą miały wypływu na zdjęica ale jak się myle to proszę mnie poprawić. Hmm najlepiej by było podpiąć do twojego body przed kupnem bo ze sigmami róznie bywa. Często bywają problemy z autofocusem bf/ff. Ja swojego kupiłem za 1400 z roczną gwarancją to miałem możliwość wysłania na kalibracje jednak egzemplarz trafia w punkt wg mnie:)

gibki8
03-02-2013, 20:25
No niestety nie mam możliwości podpięcia obiektywu pod swoją puszkę. Ale czy z AF-em może być gorzej niż w Canonowskiej 50f/1.8? :P

christoo
04-02-2013, 03:05
Niestety nie miałem 50 1.8 to się nie wypowiem. Gdzieś wyczytalem ze kalibracjia to koszt ok. 300zl. Tak więc jak nie masz możliwości spr przed kupnem to bym nie ryzykowal. Lepiej dołożyć do gwarancji :)

gibki8
04-02-2013, 14:22
Ok sprawa sam się rozwiązała bo obiektyw się sprzedał :P Będę szukał po allegro albo tu po forum jakichś egzemplarzy, dzięki za porady.

gibki8
04-02-2013, 20:30
To jeszcze raz ja z kolejnym pytaniem. Otóż mam pytanie jak obiektyw był kupiony na Litwie i jest jeszcze na gwarancji to czy ta gwarancja obowiązuje u nas w Polsce czy raczej nie ;)

Arni
07-02-2013, 00:41
Wejdźcie na stronę Cyfrowych - maja teraz ową S30/1.4 z cenie 1499. Ja już czekam na dostawę i ogromnie się cieszę, że się tak długo zastanawiałem :mrgreen:

janulrich
08-02-2013, 00:34
Miałem tą sigmę 30mm f1.4 z Pentax K-5 , tylko akurat model jako jedyny na śrubokręt reszta jako HSM. Mogę sample rzucić jak ktoś potrzebuje. Z AF najmniejszego problemu nie miałem. Mimo śrubokrętu ostrzył szybko i celnie. No hmm 95% fotek miałem w punkt.

pancernik12
15-02-2013, 20:11
Kupiłem wczoraj - MIODZIO. Muszę się tylko przyzwyczaić do pracy z jasnym szkłem. Stwierdziłem mały FF. Jeżeli będzie przeszkadzał - wyślę do kalibracji. Mam na to trzy lata.

Pozdrawiam