PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z autofokusem !!!



poczatkujacy
14-02-2006, 21:43
Witam

Podejrzewalem moja Sigme 24-70 EX DG 2.8 o zle ostrzenie, manualnie da sie ustawic ostrosc, natomiast autofokus niby ostrzy lecz zdjecia sa nieostre, zrobilem test z tej strony http://focustestchart.com/chart.html dokladnie wg opisu i wyszlo ze ten obiektyw ma front focus (zrobilem dokladnie tak samo z kitowym canonem i nie ma zadnego problemu ostrzy tam gdzie powinien). Mam pytanie zo z tym teraz zrobic - reklamowac obiektyw czy body (350D)?
Bede wdzieczny za rady :)

poczatkujacy
14-02-2006, 23:09
to nie jest tylko problem z testami, testy zrobilem jak na fotkach spodziewajac sie ostrych zdjec byly same nieostre ....

asterix
15-02-2006, 04:19
a) potrzbujemy sampli - bo - "nieostre" moze byc roznie interpretowane
b) 24-70 sigma - nie jest najlepszym szklem - mydli mocno
c) 350d nie ma rewelacyjnych czujnikow AF - ewentalnie luknij ze wspomaganiem AF emiterem z lampy zewnetrznej (o ile posiadasz speedlita)

sandr
15-02-2006, 12:53
Niestety, takie rzeczy z obiektywami firm niezależnych się czasem zdarzają. Miałem Tokinę 28-80/2.8 z FF, skończyło się na zwrocie gotówki. Obecnie EF 24-105 śmiga aż miło i ostrzy gdzie trzeba, proponuje nic nie robić z body.

gietrzy
15-02-2006, 13:22
Mam pytanie zo z tym teraz zrobic - reklamowac obiektyw czy body (350D)?
Nie rób nic z body!

Poszukaj kolegi z Canonem, zakręć jego szkła Canona nie Sigmy, czy inne takie. Powinno być O.K.
Jak nie masz do kogo się zwrócić idź do sklepu i tam coś zakręć.

poczatkujacy
15-02-2006, 22:15
Witam
dzieki za odpowiedzi :)
zakrecalem do tego body kita conona, ktorego tez posiadam (nie napisalem wczesniej) i z kitem "smiga az milo i ostrzy gdzie trzeba". Ta Sigma nie jest zla, nawet na 2,8 jest ostra (wtedy glebia ostrosci jest strasznie plytka). Czasem robila ostre fotki a czesciej nie. Manualnie da sie ustawic ostrosc bez problemu.
Bylem dzis w sklepie i opowiedzialem o swoim problemie, pan sprzedawca wysluchal, zanotowal i powiedzial ze sie skontaktuje jutro rano z fachowcami od Sigmy i da mi odpowiedz co dalej z obiektywem. Pytanie - co fachowcy moga zrobic z takim obiektywem i przy czym ewentualnie sie upierac w rozmowie ze sprzedawca?

poczatkujacy
15-02-2006, 22:43
Niewiem jak tutaj wkleic fotke, moge pokazac ze Sigma daje rade nawet na 2,8 :)

ukasz
17-02-2006, 18:38
Jeśli ten konkretna Sigma źle ostrzy: reklamuj. To nie jest prawda że wszyskie obiektywy niezależne tak mają.

KuchateK
17-02-2006, 18:45
Moja Sigma 24-70 2.8 tez bardzo zle ostrzyla, wiec to napewno obiektyw. Nawet najwiekszy maniak tego szkla fstopjojo wysylal swoja do serwisu na naprawe defektow AF.