PDA

Zobacz pełną wersję : Wydruk 50x70 pianka, płyta - gdzie najlepiej?



rafal1980
13-12-2012, 23:04
Przede mną sporo wydruków 50x70, przymierzam się do pianki 3mm.
Wygooglowałem printdream.pl - czy miał ktoś z nimi styczność? Jeśli tak, jak wygląda jakość wydruków?
Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe namiary, chętnie się przyjrzę. Nie sugerować się moim miastem, w razie potrzeby dojadę w granicach PL.

tlustyx
13-12-2012, 23:19
Przede mną sporo wydruków 50x70, przymierzam się do pianki 3mm. ...
Mógłbyś rozwinąć myśl, o co chodzi z tą pianką?
Drukowałem kiedyś u znajomego w pracowni reklamowej na folii samoprzylepnej (druk solwentowy) , a następnie naklejałem na spienione PCV 3mm

simon83
14-12-2012, 00:44
Czego oczekujesz po jakości? Jeżeli ma to być dobrze zrobione, to jedynie druk na papierze foto i naklejenie na foamboard.

czornyj
14-12-2012, 12:01
Przy 50x70 sugerowałbym piankę 10mm, a minimum 5mm - pianka 3 a nawet 5mm może się wyginać (chyba, że masz na myśli spienione PCV).

Druk można wykonać bezpośrednio na płytach/piankach przy pomocy drukarki ekosolventowej lub UV - przy czym punkt rastra będzie widoczny, a nadruk będzie odróżniał się od tekstury powierzchni pianki/płyty.

Najwyższą jakość zapewni druk pigmentowy na papierze fotograficznym, a następnie podklejenie na piance/płycie.

rafal1980
14-12-2012, 12:24
Najwyższą jakość zapewni druk pigmentowy na papierze fotograficznym, a następnie podklejenie na piance/płycie.

Dokładnie o coś takiego mi chodzi ;)

mssk
16-12-2012, 23:14
Zdecydowanie przychylam się do propozycji wydruków pigmentowych na dobrym papierze fotograficznym i naklejenie na samoprzylepnej piankę 10mm.
Jeśli ma być zawieszone na ścianie, to proponuję podkleić paskami pianki (jak na zdjęciu poniżej) i umieścić w nich zawieszki.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kolorowyzawrotglowy.pl/img/p/18-72-thickbox.jpg)
Potrzebne są dwa kawałki podklejone z tyłu, jeden na górze, a drugi na dole.
Od razu masz komplet do powieszenia.

igła
19-12-2012, 22:24
Jeżeli mogę coś doradzić. Druk na papierze fotograficznym pigmentami to jak najbardziej dobra i trwała metoda druku. Kłopot będziesz miał z równomiernym i ładnym estetycznie naklejeniem tego na piankę. Lepiej jest wydrukować to na folii samoprzylepnej winylowej atramentami solwentowymi lub UV. Folia może być matowa wtedy nie masz refleksów świetlnych lub błyszcząca, trzeba się wtedy liczyć z tym, że nie z każdego miejsca będzie dobrze widać obraz ale wizualnie bardziej będzie przypominać fotografię. Plik przygotuj w rozdzielczości nie mniejszej jak 300dpi w rozmiarze docelowym i poproś o druk w rozdzielczości 720dpi lub minimum 540dpi. Jeżeli sprzęt w firmie która ci to zrobi będzie dobrze przygotowany to otrzymasz napewno super jakość. Po umiejętnym naklejeniu na piankę uzyskasz naprawdę dobry rezultat. Na pewno bedzie to lepszy efekt niż druk bezpośrednio na piankach ponieważ pianki w podstawowej jakości nie mają dobrych powierzchni pod druk w jakości fotograficznej. Są do tego specjalne pianki ale bardzo drogie i nie wszędzie są dostępne. Sposób zamocowania na ścianie proponowany w poprzednich postach myślę że powinien się sprawdzić. Powodzenia.

mssk
21-12-2012, 14:01
... Kłopot będziesz miał z równomiernym i ładnym estetycznie naklejeniem tego na piankę...

Kleję formaty 40x60 i 50x70 na 10mm samoprzylepnych płytach piankowych.
Wychodzą równo, tylko trzeba kleić ostrożnie o lepiej w 2 osoby :)

czornyj
22-12-2012, 15:43
Kleiłem nawet 150x100cm, sam, przy pomocy gumowej rolki do tapetowania (ok. 20PLN w marketach budowlanych). Rzecz jest dziecinnie prosta.

Nigdy nie należy odklejać papieru zabezpieczającego piankę w całości - należy odsłonić kawałek z brzegu, dokleić bok wydruku, następnie przeciągając rolką przez środek i równocześnie odklejając papier zabezpieczający dokleić środek zdjęcia do pianki. Następnie przeciągamy rolką na krzyż - wszerz wydruku, po czym dwa razy na ukos doklejając rogi.

Łatwiej się klei grubsze podłoża - 300-350g/m^2, przy cieńszych trzeba działać wolniej i ostrożniej. Przy odrobinie wprawy robi się to bezbłędnie, a mniejsze formaty (30x40 i mniejsze) to już kompletny banał.

mlody911
25-12-2012, 17:31
Czornyj mówisz o piance, która miała już klej i klejeniu do niej fotografii?
Czy o tej niebieskawej folii zabezpieczającej piankę i naklejanie fotografi wydrukowanej na folii samoprzylepnej?
Sam zastanawiam się nad naklejeniem zwykłej fotografii przez taśmę dwustronną (a raczej folię bo szerokości 30-40cm) na zwykłe spienione PVC, ale jeśli byłoby takie juz z klejem..;)

czornyj
25-12-2012, 18:30
Mówię o piance z klejem - drukowanie na folii samoprzylepnej czy klejenie na taśmie dwustronnej może być trudne bez laminatora.