PDA

Zobacz pełną wersję : tani mikrofon klipsowy do Canon 5d mark III



uuki
11-12-2012, 20:49
Witam,
to mój pierwszy post na forum, więc witam się i serdecznie pozdrawiam Użytkowników.
Czytam forum od jakiegoś czasu, jednak nie mogę znaleźć tematu dotyczącego bezpośrednio mojej kwestii. Być może wynika to z faktu, że nie wiem, jak to się fachowo nazywa. Zasadniczo zajmuję się fotografią, ale ostatnio wzięło nas na filmowanie. Materiały to głównie reportażowe pogaduchy mnie stojącego przed kamerą. O ile obraz jest do ogarnięcia, to tak jak się spodziewałem z dźwiękiem jest problem. Wbudowany w 5d mikrofon ma bardzo ograniczone możliwości. Poszukuję mikrofonu klipsowego, takiego wpinanego do klapy marynarki (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi), który po prostu będzie zbierał mój głos, a nie wszystko dookoła.
Najlepiej, gdyby system by bezprzewodowy, ale i przewodowy od biedy da radę.
Wiem, że są systemy typu Sennheiser, ale to straszna kasa dla nowicjusza. Może są jakieś odpowiedniki?
Pomożecie? ;)

Pozdrawiam,
Ł.

Kolekcjoner
12-12-2012, 00:31
Poszukaj coś z AKG

Przemek_PC
12-12-2012, 00:57
Audiotechnika za 125zł. Oczywiście przewodowy.

sv
14-12-2012, 17:41
Witam,
to mój pierwszy post na forum, więc witam się i serdecznie pozdrawiam Użytkowników.
Czytam forum od jakiegoś czasu, jednak nie mogę znaleźć tematu dotyczącego bezpośrednio mojej kwestii. Być może wynika to z faktu, że nie wiem, jak to się fachowo nazywa. Zasadniczo zajmuję się fotografią, ale ostatnio wzięło nas na filmowanie. Materiały to głównie reportażowe pogaduchy mnie stojącego przed kamerą. O ile obraz jest do ogarnięcia, to tak jak się spodziewałem z dźwiękiem jest problem. Wbudowany w 5d mikrofon ma bardzo ograniczone możliwości. Poszukuję mikrofonu klipsowego, takiego wpinanego do klapy marynarki (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi), który po prostu będzie zbierał mój głos, a nie wszystko dookoła.
Najlepiej, gdyby system by bezprzewodowy, ale i przewodowy od biedy da radę.
Wiem, że są systemy typu Sennheiser, ale to straszna kasa dla nowicjusza. Może są jakieś odpowiedniki?
Pomożecie? ;)

Pozdrawiam,
Ł.

Rode Lavalier + Zoom H1 rozwiążą Twoje problemy

djcargo
21-12-2012, 13:22
Szukaj pod hasłem "mikrofon krawatowy" :)

bartezzx
22-12-2012, 21:25
Zgadza sie, jest dużo mikrofonów krawatowych na kablu, wtedy koszt o 90% mniejszy niz zakup np. EW100.

uuki
24-12-2012, 09:47
Wielkie dzięki za odpowiedzi. Chyba podliczę budżet i zdecyduję się na opcję proponowaną przez Svena, pogrzebałem trochę w necie i proponowane combo (Rode+Zoom H1) jest nie do pobicia za te pieniądze.
Wesołych świąt! :)))

Przemek_PC
24-12-2012, 23:01
Mimo wszystko celowałbym w rejestrator z XLR. Za chwilę będziesz chciał podpiąć shotgun-a albo dobrego ręczniaka i okaże się, że wszystko co godne uwagi jest na XLR. Tascam DR-40 to ciekawa opcja ale w egzemplarzu, którego używam dźwięk się rozjeżdża z kamerą w tempie 25 klatek na 2h materiału. Jest to podobno częsta przypadłość tego modelu :(

Wysyłane z mojego Pro 10 dual core za pomocą Tapatalk 2

Kolekcjoner
25-12-2012, 19:37
Mimo wszystko celowałbym w rejestrator z XLR. Za chwilę będziesz chciał podpiąć shotgun-a albo dobrego ręczniaka i okaże się, że wszystko co godne uwagi jest na XLR. Tascam DR-40 to ciekawa opcja ale w egzemplarzu, którego używam dźwięk się rozjeżdża z kamerą w tempie 25 klatek na 2h materiału. Jest to podobno częsta przypadłość tego modelu :(

Wysyłane z mojego Pro 10 dual core za pomocą Tapatalk 2

Jeszcze nie widziałem rejestratora który (niezsynchronizowany) by się nie rozjeżdżał. To normalne. Temu wordclocka wynaleźli ;).

Przemek_PC
26-12-2012, 02:07
Ls-100 i H2 na materiałach 1h rozjeżdżały się o 1-3 klatki. Na 0.5h praktycznie wcale. DR-40 niestety już na 15 minutach wymaga korekty.

Wysyłane z mojego Pro 10 dual core za pomocą Tapatalk 2

mc_iek
27-12-2012, 21:48
To dość indywidualna cecha sprzętu. Dwa egzemplarze tego samego urządzenia będą miały różny "rozjazd".