PDA

Zobacz pełną wersję : Kawałek Raju w Europie...;)



szambonur
07-12-2012, 21:41
Ceny w euro...

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img827.imageshack.us/img827/4141/img8803bj.jpg)

Dzisiaj od rana wszelkie media lokalne informują z wielkim rozmachem iż sezon narciarski na Podhalu właśnie rozpoczęto. Tylko czy mnie mieszkańca tego turystycznego regionu miejscowa oferta zadowoli? Już na samym początku tego szaleństwa narciarskiego uświadomiłem sobie że tak naprawdę to my nie wiele mamy do zaoferowania. Żadnego zintegrowanego systemu obsługi turysty, każdy na własną rękę próbuje jak najwięcej zarobić dla siebie... Dlaczego nasi przedsiębiorcy, podobno światowcy nie chcą uczyć się na sprawdzonych już przykładach... Niby wszystko mam na miejscu żeby aktywnie spędzać czas wolny w zimie... ale od teraz nie dam się już "okradać"..., 9 godzin jazdy samochodem piękną autostradą i mam do dyspozycji dziesiątki kilometrów perfekcyjnie przygotowanych nartostrad, litrową Wyborową kupuje za 20 zł, tankuje samochód za 4,20 zł/l Za pensjonat płacę identyczne pieniądze jak w Zakopanem a w gratisie dostaje skipass na wszystkie wyciągi w okolicy bez żadnych ograniczeń... brzmi nierealnie? też mi się tak wydawało dopóki przez przypadek sam nie sprawdziłem...

akustyk
07-12-2012, 21:49
no coz... po ostatnich wakacjach (sierpniowych) na Podhalu, wystawania w bezsensownych korkach i ogladania chamstwa kierowcow busikow... a przede wszystkim tego infrastrukturalnego sredniowiecza i typowo polskiego "kazdy sobie rzepke skrobie"... Tatry Polskie sa u mnie skreslone z listy celow wyjazdowych. na amen.

aczkolwiek az do Lichtensteinu to by mi sie nie chcialo jechac ;)

szambonur
07-12-2012, 21:54
aczkolwiek az do Lichtensteinu to by mi sie nie chcialo jechac ;)

nawet trochę bliżej... - Livigno

akustyk
07-12-2012, 22:29
w jaki sposob tam jest taka tania benzyna, jesli ogolnie we Wloszech bajura jest sakramencko droga, a jeszcze dziady lupia za autostrady (z koszmarnie przestarzala infrastruktura bramek, na ktorych bezsensowanie traci sie mnostwo czasu)???

jacek_73
07-12-2012, 22:36
normalnie malkontent malkontenta malkontentem pogania :mrgreen:

Jest wery łel, a będzie jeszcze lepiej.

szambonur
07-12-2012, 22:41
w jaki sposob tam jest taka tania benzyna, jesli ogolnie we Wloszech bajura jest sakramencko droga, a jeszcze dziady lupia za autostrady (z koszmarnie przestarzala infrastruktura bramek, na ktorych bezsensowanie traci sie mnostwo czasu)???

w zimie to tylko przez tunel ze Szwajcarii i nie stresujesz się na włoskich autostradach...
a dlaczego jest tak tanio to nie mam pojęcia..., ale podobno są następni w kolejce do bankructwa...;)

Leon007
07-12-2012, 22:44
Byłem w tym roku pierwszy raz po południowej stronie Tatr za radą jednego takiego... i też już nie myślę o stronie północnej.
Ale to w lecie, to pewnie się nie liczy?

szambonur
07-12-2012, 23:08
Byłem w tym roku pierwszy raz po południowej stronie Tatr za radą jednego takiego... i też już nie myślę o stronie północnej.
Ale to w lecie, to pewnie się nie liczy?

Tatry jako Tatry są bezdyskusyjnie "niezagrożone"..., ale porównuje z tym co ma do zaoferowania Podhale dla narciarza "wyciągowca"

Leon007
07-12-2012, 23:15
Tatry tak, ale w dużej części na moją ocenę wpływa również obsługa, ceny, ilość ludzi itd.

Mieszkam w okolicach Gdańska i narciarze stąd wybierają częściej Austrię lub Włochy, niż Podhale. Jechać i tak trzeba kawałek, a reszta to sam napisałeś. Smutne, nie?

jacek_73
07-12-2012, 23:16
To nie wiesz? Jest Harenda, Goryczkowa i Gąsienicowa. Do tego nasi bracia Słowacy mają jeszcze kilka :)

szambonur
07-12-2012, 23:31
To nie wiesz? Jest Harenda, Goryczkowa i Gąsienicowa. Do tego nasi bracia Słowacy mają jeszcze kilka :)

Nie twierdzę że nic nie ma... tylko że "blisko" jest taniej i lepiej...

sanocki
10-12-2012, 11:01
tania benzyna jest dobra, a dobra jest dlatego bo jest tania :) do lichtensteinu ni pojechalbym mimo wszystko ;] srebro lokacyjne (http://www.bulioner.pl/pol_m_Srebro-158.html) bym dał aby miec takie ceny paliw w Polsce ;]

akustyk
10-12-2012, 11:23
z cenami paliwa to jest tak, ze wliczone sa w nie akcyzy, z ktorych to (miedzy innymi) finansowane sa budowy i utrzymanie drog. a te oplaty, w jakiejs tam formie, musza byc...

inne metody to oplaty bezposrednie za poruszanie sie na autostradach - winiety badz bramki. w Polsce model z akcyza w paliwie jest poniekad najlepszy, bo oplaty bezposrednie na autostradach, z uwagi na niewielka ilosc tychze, by tego wszystkiego nie mialy szansy utrzymac.


mnie osobiscie nosi sytuacja w Holandii - gdzie utrzymanie drog to w calosci akcyza. a autostrad jest od pierona. w zwiazku z czym litr bajury kosztuje 1,80 EUR. tak wiec wszyscy Niemcy, Francuzi, Belgowie czy tez Polacy jezdza sobie za darmo swietnymi drogami, nie dokladajac do nich centa, bo ten kraj da sie przejechac wszerz i wzdluz bez koniecznosci tankowania ;) a w Niemczech czy Belgii bajura tansza... Luksemburg juz w ogole pomijam, bo tam jest taniej nawet niz w PL (Petrol diesel fuel prices in Europe (http://www.drive-alive.co.uk/fuel_prices_europe.html))