PDA

Zobacz pełną wersję : [Marcin Klysewicz]Bieszczady Timelapse



Marcin Klysewicz
07-12-2012, 17:50
Witam.

Razem z moim bratem zmajstrowalismy takie oto wideo w technice timelapse:


http://www.youtube.com/watch?v=lF3XeeGo9MI&feature=plcp

3 aparaty (Canon EOS 5D Mark II, EOS 40D, EOS 650D), 4 dni fotografowania, 24 000 zdjec, miesiac obrobki, tydzien pisania muzyki (jestem kompozytorem)... To nie pierwsza nasza produkcja - ciekawe kiedy nasze aparaty padna bo pstrykamy zdjecia w zastraszajacym tempie. Jak na razie sprawuja sie swietnie a przede mna sprawdzian w warunkach zimowych bo bedzie po wideo z lata i jesieni takze zima i wiosna.


Pozdrawiam

Marcin

Kuba1
07-12-2012, 18:11
Świetna robota Panowie. Absolutnie warto zrobić wersję z angielskimi napisami - zasięg będzie o wieeele większy. Czekam na następne obrazki! Ten udostępniam na Fejsie.

kosdkp
07-12-2012, 19:48
Świetna robota Panowie. Absolutnie warto zrobić wersję z angielskimi napisami - zasięg będzie o wieeele większy. Czekam na następne obrazki! Ten udostępniam na Fejsie.
O tak.
Aż się człek nie może doczekać kolejnej majówki w Bieszczadach.
Dzięki !
Poszło na ścianę.

Bangi
07-12-2012, 19:59
Super widoki, jedyne co mi przeszkadza to taki misz masz, trochę się zrobił, ale generalnie jestem na TAK.

Jarek Jaworski
07-12-2012, 22:44
Brawo, są jeszcze ludzie którym się chcę. Mnóstwo dobrej roboty.
Tak przy okazji - materiał bardzo przyszłościowy, jak dojdziemy do rozdzielczości Ultra HD, dacie radę :)

rysz
08-12-2012, 01:49
Przyznam, że obejrzałem z ogromną przyjemnością.
Nakład pracy i efekt naprawdę robią wrażenie.

Chciałbym zwrócić uwagę tylko na jedną rzecz. Kiedy pierwszy raz pojawiło się ujęcie podzielone na 2 części (wschód Słońca) dało to całkiem fajny efekt i zostało w pamięci, bo idealnie komponowało się też z następnym ujęciem.
Niestety kolejne takie zabiegi były już dla mnie drażniące, bo nie urozmaicały filmu, a pogarszały czytelność.
Na duży + za to za efekt 'zabawy' czasem w drugiej połowie filmu (ślady gwiazd, przyspieszające/zwalniające chmury). Nie pasowały mi rozbłyski gwiazd, bo psuły trochę realizm, a szczególnie ciekawe też nie były. Za to już efekt oświetlenia drzewa wyszedł świetnie.

Tak czy inaczej końcowe odczucia zdecydowanie pozytywne, ale osobiście wolałbym z minimalnie mniejszą ilością efektów.

ska
08-12-2012, 11:45
A gdzie tama na solinie? ;) Piękna praca, mam tam babke, chyba trzeba odwiedzić te miejsca ;)
może te same ujęcia ale w roznych porach roku ?

jasiorzaca
08-12-2012, 13:32
Dla mnie niesamowite ! Podziwiam :)

igor58
08-12-2012, 18:22
jesteś kompozytorem po Akademii Muzycznej?
zapisałeś muzykę w nutach?

janhalb
08-12-2012, 21:55
Kurczę. Zbieram szczękę z podłogi. Fantastyczne. Piękne.

Choleeera, jak ja bym chciał teraz móc pojechać w Bieszczady...

Marcin Klysewicz
08-12-2012, 23:48
jesteś kompozytorem po Akademii Muzycznej?
zapisałeś muzykę w nutach?

nie jestem po akademii :). w szkole muzycznej drugiego stopnia którą rzuciłem nauczyciele od teorii wiary we mnie żadnej nie pokładali i kłody pod nogi kładli. sam się nauczyłem kompozycji. w nutach nie zapisuję bo nie chce mi się w to bawić, ale oczywiście jak projekt jest gotowy i muzyka napisana nuty mogę druknąć.

konradl
10-12-2012, 10:57
Wow, swietne!
Muzyka super zgrana z obrazem. Naprawde duzo dodaje calosci i pomaga w zbudowaniu odpowiedniego klimtu.
Material "filmowy" tez bardzo fajny i ze tak powiem bardzo bogaty i rozlegly. Nie mozna sie znudzic podczas ogladania.

Jedyny problem.... znaczy moze nie problem, ale wydaje mi sie, ze przyroda fajniej by wygladala gdybyscie zrealizowali to nieco wczesniej... :)
Przy takim stadium przechodzenia jesieni w zime i jeszcze w dodatku przy goszej pogodzie to nie ma sily... podbijajac nasycenie/kontrast te wszyskie brazy wychodza troche "zgnilo"... Tak mysle, ze moze miejscami chlodniejszy balans bieli bylby pomocny?

Ale tak jak mowie, to tylko takie poboczne zrzedzenie i nie chce zebys pod wplywem tych skromnych uwag odniosl jakies bledne wrazenie, ze jest be. Wrecz przeciwnie - naprawde swietna robota na bardzo wysokim poziomie. Poza tym, tak jak ktorys z kolegow wspomnial, podziwiam, ze Wam sie chcialo bo ogrom pracy w to wlozonej musial byc niesamowity.

PS1. Tak na przyszlosc - dzielenie kadru jest IMO niepotrzebne.
PS2. Efekty specjalne typu jasniejace gwiazdy rowniez bym sobie darowal. Nie ma co isc w efekciarstwo, gdy wlasciwa tresc sie jak najbardziej broni :) Po mojemu.. jedyny mile widziany efekt to proste przenikanie scen ;D.

MC_
10-12-2012, 11:07
Dla mnie rewelacyjne. Gratuluję.

Selena
10-12-2012, 11:38
Marcinie, jak miło zobaczyć i usłyszeć coś nowego. Widzę, że poszedłeś w coś nieco innego niż znałam do tej pory.
Muzyka i obraz pięknie grają :) Ależ by się chciało tam pojechać.

Marcin Klysewicz
10-12-2012, 12:13
Selena :). Jak milo Cie tu widziec. Ano musialem isc inna sciezka niz makro bo tu gdzie jestem z motylami nie mam w ogole do czynienia nie wspominajac innych robakow. Do makro wracam kiedy tylko moge. Time-lapse mnie wciagnal i z bratem razem dzialamy. Ciesze ze sie podoba :).

Dzieki za wszelkie uwagi. Co do podzialu ekranu - to byl eksperyment, okazal sie nie do konca udany i w kolejnych odslonach (zima, wiosna) tego podzialu nie bedzie, chyba ze cos sie perfekcyjnie skomponuje. Efekty specjalne jak rozblysk gwiazd to juz byla czysta zabawa pod muzyke robiona - rozumiem ze nie kazdemu sie moze podobac i ze nie bylo to konieczne. Ot takie widzimisie artysty ;).

O zimie moge zdradzic kilka ledwo szczegolow - sekwencje beda dluzsze, tempo wroci do podobnego z filmu pokazujacego lato. Bedzie kilka ciekawych ujec - trudnych technicznie i jeszcze przez nas nie pokazywanych. Postaramy sie pozytywnie zaskoczyc. Koncepcja jak to zrobic juz jest - w tym tygodniu powinnismy zakonczyc szczegolowe planowanie jak zime nakrecic. Bedzie sie dzialo.

Krystian, moj brat, nie moze jechac ze mna tym razem. Pomaga wszystko zorganizowac. Moze pomoze przy edycji. A sam film byc moze bedzie w rozdzielczosci 4K. Zobaczymy. Mamy tez mala kampanie na Polak Potrafi :: Finansowanie społecznościowe ? ciekawe pomysły i projekty (http://www.polakpotrafi.pl) jakby ktos chcial wspomoc chocby symboliczna zlotowka :).

arekhit
13-12-2012, 12:08
gratulacje za film - muzyka - poezja - brawo! mysl o muzyce do duzych projektow bo masz talent

mariokil
19-12-2012, 22:19
Cudnie, z pasją, można oglądać non-stop. Moje ukłony :-)
Pozdrawiam

mxw
20-12-2012, 03:45
świetna robota! pełen profesjonalizm! doskonała promocja naszych Bieszczad. 8-)

muzyka extra! trochę przypomina tę z atlasu chmur, ale powiem szczerze... wasza nuta lepsza. :D
macie tego więcej? jakieś CD na dłuższą trasę? bo lubię takie nastroje. ;-)

Yarqman
22-12-2012, 18:54
gratuluję filmu podziwiam za nakład pracy

PawelB
28-12-2012, 10:37
Świetna robota.
Jeśli można to mam pytanie techniczne, chodzi mi o ujęcia z użyciem slidera. Jaką miał długość i ile mniej więcej trwał przejazd aparatu.

luka080
16-01-2013, 18:06
Nie da się być oryginalnym - świetna sprawa! :) Byłem kilkukrotnie w Bieszczadach i wiem jak świetnie potrafią wyglądać. Liczby robią wrażenie. Podziwiam i czekam na dalsze części ;)

rafalk75
19-01-2013, 23:58
Dotychczas nie było mi pisane trafić w tamten region. Jednak po obejrzeniu filmu, chyba klaruje się gdzie wybiorę się na jesienny wypoczynek. Zawsze wybierałem Tatry, bo też ładne, bo odrobinę bliżej. Lecz teraz widzę że warto przejechać te... parę km więcej. Czekam na "Zimę", tak jak co niektórzy ;)

ketras
20-01-2013, 01:23
nie jestem po akademii :). w szkole muzycznej drugiego stopnia którą rzuciłem nauczyciele od teorii wiary we mnie żadnej nie pokładali i kłody pod nogi kładli. sam się nauczyłem kompozycji. w nutach nie zapisuję bo nie chce mi się w to bawić, ale oczywiście jak projekt jest gotowy i muzyka napisana nuty mogę druknąć.
Mam pytanie skoro nie komponujesz za pośrednictwem nut to jak? W programie typu ejay? Za zasadzie sampli i sklejania, czy danego instrumentu + intonacje, tony, prędkości.Jakiś specyficzny program skoro tam jakby muzyka klasyczna. :)

waisman
29-01-2013, 15:50
jestem pod ogromnym wrazeniem jak pieknie to wszystko wyszlo, pomimo tego ze nie mam az tak duzo km w bieszczedy to nigdy tam nie bylem ale teraz juz wiem ze warto sie tam wybrac, gratuluje i czekam na film z zimy !!

Marcin Klysewicz
07-02-2013, 15:55
na szybko - Bieszczady Timelapse przygotowuje film o zasniezonych Bieszczadach. praca jest na etapie edycji zdjec, potem przerobka ich na sekwencje wideo, montaz, komponowanie muzyki i gotowe. jakies 3-4 tygodnie. poczatek marca i wszyscy beda sie mogli wybrac na wyprawe.

pytanie bylo o slider - do filmu lato i jesien ja uzywalem recznego na korbke dlugosci jakies 130cm. zime robilem na kupionym w USA specjalnym sprzecie dlugosci ok 180cm.#

pytanie bylo o muzyke - wczesniej pracowalem w programie Nuendo, obecnie w Logic (firmy Apple) - to profesjonalne sequencery do profesjonalnych zastosowan. banki brzmien to nie sample z frazami tylko nutka po nutce nagrane zywe instrumenty w dodatku z roznymi arykulacjami i z tego potem sie robi muzyke. nagrywam jedna sciezke - powiedzmy sekcja pierwszych skrzypiec - potem druga sciezke - sekcja drugich skrzypiec - i tak w nieskonczonosc. robiac muzyke do filmu z jesieni mialem okolo 50 sciezek w projekcie.

zapraszam na facebook - szukajcie Bieszczady Timelapse :)

kashiash
08-02-2013, 15:38
Mógłbyś napisać coś więcej o tym sliderze ? Jaki, za ile i gdzie można taki kupić ?
TIA

Marcin Klysewicz
09-03-2013, 14:32
Kolejna odsłona. Zapraszam na wyprawę.


http://www.youtube.com/watch?v=oHYrsvUcnYs

salas
09-03-2013, 16:34
magicznie !

Matick7
09-03-2013, 17:40
Genialne!

Kuba1
09-03-2013, 18:39
He he, drugi koncert zawsze najsłabszy :mrgreen:. Sporo ładnych scen, jednak..
Zawiesiliście Panowie poprzeczkę wysoko pierwszym filmem. Ten tak nie kopie, a przyznam, czekałem na co najmniej równie mocny cios ;). Dramaturgia dość nierówna. Jest kilka ujęć kompletnie nie-timelapsowych, możliwych do zrealizowania w czasie rzeczywistym (np. las zimowy, przed potokiem). I, moim zdaniem największa wada: blisko 1/3 filmu, to lista płac - nieporozumienie. Normalnie jak po jakiejś pełnometrażowej, komercyjnej fabule.

No, to pojechałem jak wynajęty krytyk :D. Bez urazy mam nadzieję - to wszystko w dobrej wierze. Dlaczego nie robić czegoś najlepiej jak się da, ha? Przecież sprzęt macie wystarczający..
Życzę nie ustawania w dążeniu do celu (czy jak to się tam mówi) i następnych, jeszcze lepszych filmów.

RadOs41
10-03-2013, 00:35
Gratuluję pomysłu i wykonania. Rewelacja!!! Oglądając takie projekty, dochodzę do wniosku, że jestem "analfabetą". Ale cieszę się, że inni mają dar "Pisania". Mnie pozostaje czytanie...
Pozdrawiam i życzę Powodzenia.

cauchy
10-03-2013, 11:47
obejrzałem z przyjemnością :)

a gdzie są te sceny z ostatnich sekund poprzedniego filmu "jesiennego", na których chatka Puchatka była cała pod śniegiem? :) one zrobiły na mnie największe wrażenie... i też przeszkadzają mi napisy przez ostatnie 1/3 filmu...

rafalk75
10-03-2013, 21:46
Ja obejrzałem sobie Zimę i pozostałe z serii. Przyłączę się do wypowiedzi kolegi. Mi pozostaje jedynie poczytać, a tym którym stwarzają problemy napisy proponuję dwa rozwiązania:
- wyłączyć
- nagrać własną wersję i wtedy poddać krytyce
Napisy są w tym przypadku formą podziękowania za wsparcie materialne, moralne itd. Nie każdy ma super zaplecze i w kieszeni pełno kasy. Ci chłopacy zrealizowali w krótkim czasie 3 krótkie filmiki których głównym tematem są Bieszczady, więc niech się znajdzie taki który z równym poświeceniem stworzy coś takiego. Do tego samemu jeszcze obrobi i skleci muzykę. Ja zaś zdecydowałem że wesprę następną część, jeżeli będzie ku temu okazja.

jac+
11-03-2013, 19:54
Od lat wyłącznie fotografuję. Filmowaniem się wręcz brzydzę. To po prostu nie moja bajka. Jednak timelapsy staną się chyba moją nową dziedziną wieloletniej pasji.
Brawo Panowie!

crazy
11-03-2013, 23:33
Genialne realizacje

rysz
12-03-2013, 01:14
Znowu bardzo przyjemnie się oglądało.

Szczególnie 1 rzecz zrobiła na mnie wrażenie: topniejący i znikający śnieg w 1:52 z prawej strony kadru. Niby szczegół, ale najbardziej zapadł w pamięć :wink:

Film moim zdaniem ładniejszy od poprzedniego, ale zbyt monotonny. Od trzeciej minuty czekałem na zamieć, a jak już się pokazała nie zrobiło to oczekiwanego wrażenia.
Były też 2 rzeczy, które mnie drażniły. Po pierwsze widoczny cień slidera w 4:48. Jest to coś, czego bardzo nie lubię i jest to dla mnie spore niedopatrzenie :!:
Poza tym nie najlepiej wyszła 'szalejąca' nad strumieniem mgła, ale to mniej ważne.
O napisach już inni pisali.

Ogólnie jest dobrze, ale jak Kuba1 czuję lekki niedosyt. O ile w pierwszej części narzekałem na przekombinowane efekty, to uważam, że w tej nawet by pomogły. Pewnie wtedy też bym na to uwagę zwrócił, ale film byłby bardziej dynamiczny i ciekawszy.
Przyznam, że jak zobaczyłem napisy i ile czasu zostało do końca, to tylko przejrzałem ujęcia i wyłączyłem, bo dalej wyglądało to tak samo i nie było nic nowego. A szkoda.

Tak czy inaczej podobało się i czekam na następną część. Szczególnie, że wiosna pozwala na pokazanie wielu przemian, więc oczekiwania rosną :twisted:

California Dreamer
12-03-2013, 04:59
Oba filmy piękne, podziwiam że wam się chciało, zwłaszcza w mroźne zimowe dni.


...do filmu lato i jesien ja uzywalem recznego na korbke dlugosci jakies 130cm. ...

Możesz coś na ten temat więcej powiedzieć ?

polacco
13-04-2013, 21:18
Brawo! Kapitalne filmy , obejrzałem je już po dwa razy i myślę ze jeszcze do nich wrócę.
Czekam z niecierpliwością na wasze następne projekty.
Pozdrawiam.

marekb
14-04-2013, 07:40
jestem pod głębokim wrażeniem :)

zima, jeśli film ma promować region, to może fragment z nartami ? ale to tylko takie moje...

michalab
15-04-2013, 11:50
Bardzo ładne tym bardziej, że lubię Bieszczady.

Jednej rzeczy jednak mi brakuje - pokrywania się śniegiem, myślę że mogłoby to być bardzo widowiskowe. Tym bardziej mi tego brakuje, że ostatnia scena jesieni (ta przed napisami, nie chodzi o zajawkę zimy po napisach) jakby zapowiada, że na początku zimy właśnie spadnie śnieg.
Może na wiosnę uda się zrobić topnienie.

leniwabycz
23-04-2013, 21:14
Panowie dzięki za bardzo przyjemne doznania wizualne muzyka równiez fajnie wpasowana w całość. Chciałbym zobaczyć to kiedyś od strony "kuchni" :)

tkosiada
27-04-2013, 09:48
efekt fantastyczny, ale jeszcze bardziej powalił mnie opis waszej pracy
przyznam, że nie zdawałem sobie sprawy z takiego ogromu pracy by to uzyskać, podziwiam, że sie chce zaczynac o 3-4 rano, ale efekt bardzo mi sie podobał
powodzenia i życzę jeszcze więcej takich pomysłów
super

jas_r
29-04-2013, 22:15
Wypowiadałem się kiedyś na temat tej (bądź innej, też timelapsowej, ale na pewno Waszej) produkcji na videodslr. Mistrzostwo, nie ma co więcej gadać :)

Marcin Klysewicz
14-07-2013, 20:56
Witam ponownie. Było Lato, Jesień, Zima - pora na Wiosne. Tym filmem zamykamy nasze cztery pory roku ale sporo jeszcze pracy przed nami. Zapraszam na seans i do komentowania :). A i jeszcze na naszą stronę: Bieszczady Timelaps (http://www.bieszczady.klysewicz.pl)


http://www.youtube.com/watch?v=e4yG-RPmpzk

Norberto
24-07-2013, 09:41
extra ! gratuluję udanego projektu i talentu :)

fotokor1
25-07-2013, 16:33
powiem tylko: o jej, jestem zafascynowana tym co zobaczyłam

RHJG
25-07-2013, 18:49
Znakomite !!!

jelcyk
10-12-2013, 08:00
Świetna robota - wszystko robi wrażenie. Do tego wspaniała muzyka - uwielbiam takie klimaty, rewelacyjnie podkreśla monumentalność widoczków. Zazdroszczę pasji i pracowitości i podziwiam!!! Tak trzymać, tylko więcej polityki ekspansji - to trzeba pokazywać!!!

kajko
12-12-2013, 17:44
Wspaniała praca.

xxkomarxx
17-12-2013, 23:19
Moje rodzinne strony :) Ładnie