PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 24F/2.8-50F/1.8-85F/1.8 na 24-105L IS



PawełAEŁ
13-02-2006, 19:32
Witam

Mam mały problemik - dysponuje wyrzej wymienionymi stałkami ale mysle nad zamiana ich na 24-105F/4 L IS głownie po przeczytaniu testow itp.

Czy ktos z formułowiczow posiada owa elke w komplecie z jakas stałka głownie interesuje mnie 50 lub 85 i moze mi powiedziec jak wypada jakosc w konfrontacji z tymi stałkami??

50tke głownie wykorzystuje w amatorskim studio przy przesłonach rzedu F/5.6 - F/8 czy w owych przesłonach 24-105 bedzie charakteryzował sie gorszym kontrastem ostroscia itp.

85 foce głownie na zewnatrz oraz na basenie, jej jakosc bardzo mi odpowiada i w moich odczuciach jest duzo duzo lepsza pod wzgledem ostrosci, kontrastu... od 50tki i tutaj mam najwieksze obawy co do jej ewentualnej sprzedazy.

Niestety aby kupic 24-105 musze sprzedac wszystko......

Z gory dziekuje za porady i opinie.

Pozdrawiam

Jac
13-02-2006, 20:14
w ciemno moge powiedziez ze 24-105 w porownaniu do tych stalek lezy na lopatkach o ile wogole mozna powrownywac _transfokatory_ ;-) z obiektwami staloogniskowymi ... w zyciu bym nie zamienil, co innego dokupic do juz istniejacego... to tak

Hipek
13-02-2006, 20:49
Co racja JAC to racja. Mam same zoomy ale myślę o stałkach..... och marzę....

mmsza
13-02-2006, 20:59
Jeśli ktoś jest już "naumiany" pracy ze stałkami to wiadomo, że żaden zoom jakością stałce do pięt nie dorasta.
Ja jednak w przeciwieństwie do Hipka wygodny człowiek jestem i ani myślę wymieniać na stałki 8) ;)

Hipek
13-02-2006, 21:09
:sad: Ja też ulegam leniuchowaniu, ale wymieniać nie będę tylko dalsza skarbonka i zakup stałek:oops:

gwozdzt
13-02-2006, 22:35
dysponuje wyrzej wymienionymi stałkami ale mysle nad zamiana ich na 24-105F/4 L IS ...
Niestety aby kupic 24-105 musze sprzedac wszystko.....
Nie rób tego!!! Choćby z tej najprosztszej przyczyny, że IS nie zastąpi jasnego obiektywu.
Moja rada - nie sprzedawaj nic, a jeśli czasem potrzebujesz odrobiny wygody to dokup sobie Canon EF 24-85/3,5-4,5 USM.

Metus
14-02-2006, 13:44
a ja stałki używam jedynie do macro. jestem z niej b.zadowolony. Jednak do pozostałych "zadań" używam tylko i wyłącznie zoomów. Są wygodniejsze a jakość conajmniej zadowalająca. Jeśli zależy Ci na super jakości i nie jesteś z tych wygodnych i leniwych... to stałki jeśli leniwy i nie zależy Ci na super jakości bierz zoom. Dla mnie stałka nie leży... zbyt często musiałbym przepinać szkła, dużo ich nosić a i nie zawsze da się podejść lub odejść aby umieścić coś w kadrze.... zamiast 3-5 stałek wolę jeden zoom np 24-105/4 L IS który sobie baaardzo chwalę :)

Vitez
14-02-2006, 15:16
Wymienic nie. Dokupic 24-105 - jak najbardziej tak, dla wygody.

Jak widac mam stalki... obie przy 2.0 sa ostre "na topie" . 24-105 jest ostry "na topie" w okolicach 5.6 ... IS tego nie rekompensuje - mi IS potrzebny do scen statycznych. Za to stalki sa dedykowane do scen specjalistycznych - zamrozenie ruchu mimo ciemnoty, bez lampy blyskowej.

karo82
14-02-2006, 16:46
mam 50 i 85 i wlasnie mysle o dokupieniu jakiegos 24mm
oczywiscie wygoda w uzywaniu zooma jest wiele wieksza, ale jakosc otrzymywanych zdjec rekompensuje mi ta niedogodnosc wystarczajaco :)
jesli mialbym pieniadze, to dokupilbym zooma, ale stalek napewno bym sie nie pozbyl.
pzdr

PawełAEŁ
14-02-2006, 17:37
Dzięki panowie za tak szybka reakcje!

24 jednak sprzedałem bo ta ogniskowa najmniej uzytkowałem. Reszta zostaje poniewaz dosc nieoczekiwanie wpadła gotowka i moge bez tych ogromnych poswiecen zakupic tego zooma. Teraz mam kolejna watpliwosc czy aby 17-40 nie pojdzie w odstawke imho moje ulubione szkło do zjec rodzinnych w domu i innych pomieszczeniach.....

I jeszcze na marginesie z tego co wyczytałem w Fototipie nalezy poprosic o europejczyka, moze mi ktos w 2 zdaniach napisac czym rozni sie szkło z dystrybucji PL z tym z dystrybucji UE?? Domniewam ze tylko brakiem PL gwary ale moge sie mylic zatem prosze o wyjasnienie tej kwesti.

Pozdrawiam

Vitez
14-02-2006, 20:55
I jeszcze na marginesie z tego co wyczytałem w Fototipie nalezy poprosic o europejczyka, moze mi ktos w 2 zdaniach napisac czym rozni sie szkło z dystrybucji PL z tym z dystrybucji UE??

Tym ze wg mnie to z dystrybucji PL jest gorsze :mrgreen: :mrgreen: :twisted: (Przepraszam ale lubie draznic iczka ;) : http://canon-board.info/showpost.php?p=132959&postcount=162 )
A dokladniej - mi akurat mj egzemplarz z dystrybucji PL nie spodobal sie.

A tak bardziej serio roznice to: eurogwarancje dostajesz na 2 lata z czego 1 rok na Zytniej , 2 rok w Europie nie w Polsce (np Berlin).



Domniewam ze tylko brakiem PL gwary ale moge sie mylic zatem prosze o wyjasnienie tej kwesti.

Nie. To z dystrybucji PL ma gwarancje Canon PL a nie sklepowa. To z dystrybucji EU ma blankiet eurogwarancji. Powinny byc w tej samej cenie.
Mozesz jeszcze trafic na dystrybucje USA wtedy dopiero dostajesz gwarancje sprzedawcy tylko i powinno byc taniej.. ale fotoit raczej takich nie ma.