PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop->Lens Corretion->Lens profiles znalezione online



grzegorzkalisz
27-11-2012, 13:47
Czesc, czy ktos moglby mi wyjasnic jak dziala korekcja obiektywu wg PS'a? Chodzi mi o znalezione profile do danych obiektywow, dlaczego znajduje ich kilka, dlaczego roznice w dzialaniu miedzy nimi sa tak rozne, ze absolutnie nie mam pojecia, ktorego mam uzyc...a na oko to chlop w szpitalu.. :)

http://img33.imageshack.us/img33/6390/screenshot20121127at124.png

obcy21
27-11-2012, 15:03
wybierz model obiektywu i model puszki, ACR resztę załatwi....

grzegorzkalisz
27-11-2012, 15:26
wybierz model obiektywu i model puszki, ACR resztę załatwi....

wybierz model obiektywu rozumiem
model puszki rozumiem
ACR reszte zalawti nie rozumiem...
Ale powtorze: na liscie jest jakies 5 opcji tych samych puszek i tych samych obiektywow, efekt dzialania dla kazdego zupelnie inny...

underhand
27-11-2012, 19:17
Nie wiem skąd pobrałeś te profile, ale w większości (podejrzewam) są zrobione przez amatorów domowego ogniska i jakby to powiedzieć każdy ch... na swój strój. W skrócie robione pod swoje wizje bądź upodobania. To po przesłonie to chyba odległość ostrzenia.

grzegorzkalisz
27-11-2012, 20:13
Profile sa pobrane automatycznie przez ps'a...

underhand
28-11-2012, 10:49
Przy takim układzie wygląda to na szczegółową korekcję, czyli: (z linku) 1) 24mm f/8 0.73m raw to chyba proste ...korekcja na szeroko przy f/8 punkt ostrzenia na 73cm i dotyczy to tylko surowego pliku raw itd . MZ musisz dobierać korekcje jak najbardziej zbliżona do profilu i tyle.

grzegorzkalisz
28-11-2012, 17:09
Przy takim układzie wygląda to na szczegółową korekcję, czyli: (z linku) 1) 24mm f/8 0.73m raw to chyba proste ...korekcja na szeroko przy f/8 punkt ostrzenia na 73cm i dotyczy to tylko surowego pliku raw itd . MZ musisz dobierać korekcje jak najbardziej zbliżona do profilu i tyle.

A co ma ostrzenie do znieksztalcen? Tak samo przyslona? Info o przyslonie mogloby sie przdac max. do korekcji aberacji.
Btw. Czy nie ma na Canon board nikogo, kto ma o tym jakies pojecie?

michalab
28-11-2012, 19:27
Info o przyslonie mogloby sie przdac max. do korekcji aberacji.
I winiety.

grzegorzkalisz
28-11-2012, 19:34
Dzieki...

Sempoo
29-11-2012, 05:13
Dobrze jest - fociłeś 24-70L przy f20 i przy ogniskowej 25mm i takie pozycje wybierasz z menu korekcji. Jak widać, są tu korekcje do różnych ogniskowych w przedziale tego zooma.

grzegorzkalisz
29-11-2012, 07:18
Aaaaa.... Widze, ze niewielu korzystalo w ogole z tej opcji...

underhand
29-11-2012, 18:53
Ok, powiedz jak ty to rozumiesz?

grzegorzkalisz
30-11-2012, 16:37
Ludzie kochani, czy korzystaliście kiedyś z tej funkcji? Czy dajecie rady przy analizie screen shota nabijając sobie posty...(takie odnosze wrażenie). Dziękuje za Wasze odpowiedzi i próby pomocy ale są wyssane z palca.
Ale zakładając, że nie potrafię opisać problemu zrobię to jeszcze raz.

1. Otwieramy zdjęcie w Ps (wywołujemy rawa)
2. Filter->Lens Correction
3. Zakładka po prawej Auto Correction
4. Prawy dolny róg Lens Profiles
5. Guzik "search online"
pojawiają się profile i jak widać jest kilka takich samych
który wybrać, dlaczego tak to działa o co chodzi?
Proszę o rzeczowe odpowiedzi najchętniej od ludzi, którzy z tego korzystają...a nie domysłów :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/832/98509882.jpg/)

michalab
30-11-2012, 17:17
Nie korzystałem z tego. Ale zobacz na helpa adobe'owego
Photoshop Help | Correcting image distortion and noise (http://helpx.adobe.com/photoshop/using/correcting-image-distortion-noise.html)
"If you find no matching lens profile, click Search Online to acquire additional profiles created by the Photoshop community. To store online profiles for future use, click the pop-up menu , and choose Save Online Profile Locally."
Może więc ściągnąłeś sobie profile tworzone przez "Photoshop community", a jeśli tak to chyba nie dziwne, że różne dają różne efekty i na pytanie, którego użyć ciężko będzie odpowiedzieć.

grzegorzkalisz
30-11-2012, 17:52
Tak myslalem...szukalem potwierdzenia i w takim wypadku "Photoshop community" ssie... generalnie z całą opcja szukania onlajnowego...bo wg. mnie znieksztalcenia, powstajace przez dany obiektyw w danej puszce powinny byc identyczne...nie wazne na co ostrzymy i jaka dajemy przyslone...


Btw. myslalem, ze ta opcja jest powszechnie wykorzystywana przez forumowiczow, a okazuje sie, ze odkrywam ameryke...a redukcja znieksztalcen (mam na mysli te stale wynikajace z budowy obiektywu) odbywa sie "na oko"...

janmar
01-12-2012, 11:25
Btw. myslalem, ze ta opcja jest powszechnie wykorzystywana przez forumowiczow, a okazuje sie, ze odkrywam ameryke...a redukcja znieksztalcen (mam na mysli te stale wynikajace z budowy obiektywu) odbywa sie "na oko"...


Nie istnieje możliwość aby trójwymiarowy widziany obuocz obraz przełożyć na płaski dwuwymiarowy obraz bez różnic.
Nie ma takiego obiektywu.
Tzw. przez Ciebie zniekształcenia to rzecz normalna i oczywista.Poziom oczekiwań,sposób i umiejętnosć obróbki to sprawa indywidualna.Ocena zawsze odbywa się na oko.Niezależnie od użytych programów i wyświetlanych na monitorze ocen,podejmuję decyzję ostateczną na podstawie oględzin finalnego zdjęcia."Na oko"
Mało używam czy szukam gotowych presetów :smile:

Ps.
Nie ma też potrzeby pouczać,opiniować czy krytykować "w ciemno" działań innych forumowiczów.
To na forum nie jest mile widziane i tolerowane.
Piszmy o fotografii...i o sobie,o swoich "amerykach".

michalab
04-12-2012, 10:43
Nie istnieje możliwość aby trójwymiarowy widziany obuocz obraz przełożyć na płaski dwuwymiarowy obraz bez różnic.
Nie ma takiego obiektywu.
Tzw. przez Ciebie zniekształcenia to rzecz normalna i oczywista.Poziom oczekiwań,sposób i umiejętnosć obróbki to sprawa indywidualna.Ocena zawsze odbywa się na oko.Niezależnie od użytych programów i wyświetlanych na monitorze ocen,podejmuję decyzję ostateczną na podstawie oględzin finalnego zdjęcia."Na oko"
Mało używam czy szukam gotowych presetów :smile:

Ps.
Nie ma też potrzeby pouczać,opiniować czy krytykować "w ciemno" działań innych forumowiczów.
To na forum nie jest mile widziane i tolerowane.
Piszmy o fotografii...i o sobie,o swoich "amerykach".
Wybacz ale komentarz chyba zupełnie nie trafiony do kontekstu, bo koledze nie chodzi o presety do wywołania, tylko redukcję dobrze zdefiniowanych zniekształceń optycznych takich jak: aberacja, dystorsja, winieta, a te można w zasadzie przyjąć że dla danego szkła i przesłony są stałe.