PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw Elfo do oceny...



GMHusky
26-11-2012, 11:00
Cześć.
Mam prośbę o ocenę zestawu do niewielkiego studia - całość około 65 m.kw prostokąt 12x5,5 metra wysokość 3,8

Jako że mam już dwie lampy quantuum R300+ to nie chciałem zmieniać systemu bowensa więc wybór padł na Elfo FX500

Fotografia najogólniej rzecz biorąc ludzi :) czyli portrety, beauty, fashion, rodzinne itp

mam:
2xquantuum r300+
beauty dish z gridem 72cm
statyw boom
2xstatyw quantuum air
strip 40x180
parasolka 150cm biała
wyzwalacze radiowe pixel soldier

dokupuję i tutaj proszę o opinię co do wyboru:

Lampa Studyjna Elfo FX 500 x 3szt

Elfo mocowanie Bowens Softboks 140 ośmiokąt x 1szt

Elfo mocowanie Bowens Softboks 60x130 x 3szt

Statyw Elfo AST 380 x4szt

system zawieszania teł sufit 8 teł x1 sztuka

tło papierowe 2.72 x 11 m ( czarne, szare ) na razie te dwa kolory

Podstawowe wątpliwości co do doboru modyfikatorów, mniej więcej dobrałem tak jak korzystałem i jak mi brakowało w wynajętych studiach (?)

Czy radiowe wyzwalanie pixela się sprawdzi, czy pomyśleć o czymś innym?

Teraz trochę myślę że lepsze będą statywy na kółkach (?) wygodniejsze i praktyczne...


Dlaczego Elfo? Bo polskie :) bo w tym przedziale cenowym dobre ( czytałem ) i w tej chwili mają promocję 23% na wszystko do końca miesiąca...

Może użytkował ktoś serię FX500 z mocowaniem bowensa i chciałby się podzielić opinią...

Może o czymś zapomniałem albo nie pomyślałem w cale...

jagular
27-11-2012, 00:03
Nie ma sensu dyskutować o modyfikatorach, bo to sprawa bardzo indywidualna. Potrzebujesz kupić to, czego potrzebujesz używać.
Mogę jedynie zasugerować, że statyw na kółkach zdecydowanie przydaje się w przypadku booma - zwłaszcza, jeżeli jest solidniejszy (czyt: cięższy). Z przeciwwagą, po wysunięciu ramienia, po założeniu lampy i modyfikatora, robi się z tego niezła waga, którą łatwiej jest przemieszczać na kółkach, niż przenosić.