PDA

Zobacz pełną wersję : wydruk z canona CP800 w Lightroomie i w aplikacjach canona



Zigi
25-11-2012, 13:13
Walczę właśnie z kolorystyką wydruków raw-ów na drukarce Canona CP800 w połączeniu z Lighroomem 4.1.
Przy bezpośrednim druku z profilem (ustawieni drukarki) bez dodatkowych korekcji oprócz wyostrzania wydruki wychodzą bardzo bure, ciemne i nienasycone. Gdy ten sam plik wyeksportuje do jpg i wydrukuję z softu canona (np z zoombrowser, selphy phpto print) barwy wychodzą w miarę naturalne. Teoretycznie w obu przypadkach wydruk idzie be korekcji barwy i na oko z tego samego sterownika. Profilu od canona który można by było zaimportować do LR w systemie nigdzie nie widzę.

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć czemu tak się dzieje i poradzić jak ucywilizować wydruk z LR?

czornyj
25-11-2012, 13:25
Stery Selfioka oczekują barw przestrzeni sRGB - jeśli nie masz indywidualnego profilu drukarki, użyj profilu sRGB jako profilu drukarki w ustawieniach okna print, powinno wyjść (+/-) ok.

Merde
25-11-2012, 13:26
Najpierw pokaż co masz w sekcji Print Job/Color management

Zigi
25-11-2012, 13:41
Stery Selfioka oczekują barw przestrzeni sRGB - jeśli nie masz indywidualnego profilu drukarki, użyj profilu sRGB jako profilu drukarki w ustawieniach okna print, powinno wyjść (+/-) ok.

Ogólny profil dla sRGB (z profili monitorów) zadziała?


Najpierw pokaż co masz w sekcji Print Job/Color management

Mam: "ustawienia drukarki".
Optymistycznie zakładałem, iż jakiś profil miało to ustawienie zaszyty w sobie.

czornyj
25-11-2012, 13:43
Tak, mz. powinien dać radę, stery spodziewają się liczb koloru przestrzeni sRGB - zrób próbę i daj znać czy wychodzi jak z aplikacji Canona.

Zigi
25-11-2012, 14:41
Tak, mz. powinien dać radę, stery spodziewają się liczb koloru przestrzeni sRGB - zrób próbę i daj znać czy wychodzi jak z aplikacji Canona.

Daje radę. Nie jest identyczny - na pierwszy rzut oka z LR wychodzi odrobinkę jaśniejszy ale zdecydowanie do przyjęcia. Może nawet minimalnie na + w stosunku do softu C.
Doszukałem się na poprzednim systemie profilu zapożyczonego od CP740 znalezionego gdzieś w sieci ale efekty były słabsze. Lepiej sprawdza się sRGB.

Dzięki za pomoc!