PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw do zdjęć w plenerze



McKiller
20-11-2012, 11:05
Witam, kupiłem ostatnio zestaw :
Pixel Bishop - wyzwalacz radiowy
Parasolka biała 120cm + uchwyt
Statyw z amortyzacją powietrzną
na stanie mam jeszcze lampę błyskową Canon 430EX

Kupiłem to żeby robić zdjęcia w plenerze. Szukam poradnika jak takiego zestawu używać, chciałbym radiowo wyzwolić lampę umieszczoną na statywie która odbije światło od parasolki i doświetli osobę której robię zdjęcia. Proszę o pomoc.

poszukiwacz2006
21-11-2012, 01:05
Ale w czym mamy pomóc? Masz aparat, wyzwalacze, lampę, statyw, parasolkę ( ta parasolka nie odbija światła, tylko ma je przepuścić rozproszone ) ale faktycznie nie mając wiedzy jak to wszystko wykorzystać możesz nie osiągnąć oczekiwanych rezultatów. Niestety, nie jest możliwym aby w kilku czy nawet w kilkunastu zdaniach opisać technikę fotografowania z błyskiem w plenerze. Kup, wypożycz jakiś poradniki, książki na ten temat, przejrzyj wątki dot. tego zagadnienia nie tylko na naszym forum ale i u "żółtych" braci, pooglądaj różnego rodzaju galerie...itd. Wtedy temat stanie się bliższy i będziesz mógł zadać jakieś bardziej szczegółowe pytania. Pozdrawiam.

Usjwo
21-11-2012, 02:41
w sieci masz wiele tutoriali jak ustawic swiatlo w zaleznosci od zamierzonego efektu:
przyklad z jedna lampa: Lighting setup for outdoor model photo | Lighting For Photo (http://lightingforphoto.com/2010/04/02/lighting-setup-for-outdoor-model-photo/)

Problemem bedzie lampa, C430 to bardzo mala moc, szczegolnie na zewnatrz. Koniecznie dokup blende, jak da sie "wyskrobać" ze 3-4 stowy to dokup YN560 lub YN565


ta parasolka nie odbija światła, tylko ma je przepuścić rozproszone

Po czym wnosisz :confused:

Bernard
21-11-2012, 04:59
w sieci masz wiele tutoriali jak ustawic swiatlo w zaleznosci od zamierzonego efektu:
przyklad z jedna lampa: Lighting setup for outdoor model photo | Lighting For Photo (http://lightingforphoto.com/2010/04/02/lighting-setup-for-outdoor-model-photo/)

Problemem bedzie lampa, C430 to bardzo mala moc, szczegolnie na zewnatrz. Koniecznie dokup blende, jak da sie "wyskrobać" ze 3-4 stowy to dokup YN560 lub YN565



Po czym wnosisz :confused:

Przykład kiepski, nie doświetlona prawa strona wygląda sztucznie.

Co do tego czy lampa jest słaba... Ilość światełka maleje z kwadratem odległości, ustawienie lampy bliżej zdecydowanie zwiększy ilość światła. Natomiast zakup blendy w przypadku rozważania oświetlenia błyskowego wydaje mi się nie trafiony.

Parasolki odbijające światło zwykle są złote lub srebrne. Białe są zwykle rozpraszające. I półprzepuszczalne...

Moja rada działaj z tym co masz. Świec raczej ostrym światłem, bez parasolki. Naucz się to dobrze wykorzystywać, niekoniecznie sięgając po porady internautów. Za rok będziesz dokładnie wiedział czego ci brakuje. :)

Bernard Wybierała

Usjwo
21-11-2012, 05:44
Przykład kiepski, nie doświetlona prawa strona wygląda sztucznie.

To byl przyklad ze sa takie strony w necie :-P


Natomiast zakup blendy w przypadku rozważania oświetlenia błyskowego wydaje mi się nie trafiony.

Wydaje mi sie ze kolega raczej chce korzystac ze swiatla zastanego + doswietlenie lampa, na co wskazuje mizerna moc lampy, wiec blenda jak najbardziej pomoze. Na zewnatrz blenda jest najtanszym i dosc skutecznym "zrodlem" swiatla.


Parasolki odbijające światło zwykle są złote lub srebrne.

Parasolki odbijajace sa biale, srebrne lub zlote, w zaleznosci od tego jak kontrastowe swiatlo chcemy uzyskac. Zwykle to one sa czarne od zewnetrznej strony.


Białe są zwykle rozpraszające. I półprzepuszczalne...

Odwrotnie, rozpraszajace, przepuszczalne sa zwykle biale.


Moja rada działaj z tym co masz. .

Zgadzam sie 100% (+ dokup blende :-P)


Świec raczej ostrym światłem, bez parasolki.

To jest zgnily kompromis, C430 z parasolka bedzie jeszcze slabsze, niz slabe, wiec pozostanie ostre bezposrednie swiatlo, czyli najgorszej "jakosci"


Naucz się to dobrze wykorzystywać, niekoniecznie sięgając po porady internautów.

Zgadzam sie 100% :mrgreen:


Za rok będziesz dokładnie wiedział czego ci brakuje. :) .

Korzystajac z wlasnych doswiadczen i rad internautow (nie jednego internauty!), bedziesz wiedzial to znacznie szybciej

jacek_73
21-11-2012, 17:38
...
To jest zgnily kompromis, C430 z parasolka bedzie jeszcze slabsze, niz slabe, wiec pozostanie ostre bezposrednie swiatlo, czyli najgorszej "jakosci"
...

Mogę wiedzieć po czym wnosisz?

rafal1980
21-11-2012, 18:29
Dziwne rzeczy tu wypisujecie o C430 ;) Z octą 150cm lub BD70cm mocy mogłoby być więcej .. ale nie piszcie, że lampa nie wyrobi się z parasolką ;) Wiem co piszę, bo sam ją posiadam ;)

rOOmak
21-11-2012, 19:36
Jak podłączysz lampę z przekazaniem TTL to jeżeli lampa będzie produkowała za mało światła można zawsze podbić ISO i skompensować migawką.

Usjwo
22-11-2012, 03:03
Mogę wiedzieć po czym wnosisz?

Ze bezposrednie swiatlo jest "gorszej jakosci", czy ze 430 to slaba moc, czy ze przez parasolke bedzie jeszcze slabiej?
Pierwsze jest raczej oczywiste, co potwierdza duzy rynek mmodyfikatorow do lamp, bezposrednie ostre swiatlo jest rzadko potrzebne
Jezeli to drugie to dlatego ze uzywam "piecsetek" C i YN i jednej YN4xx. Ten argument w dyskusji jednak mozna pominac, bo McKiller juz ja ma, wiec jej nie wyrzuci i musi sobie z tym radzic. Poniewaz ma tylko jedna lampe 430 dlatego proponowalem blende, tanio i moze pomoc
Trzecie tez jest oczywiste, wiec nie ma co pisac.

jezyor
22-11-2012, 08:29
no nie wiem czy C430 z parasolką będzie tak bardzo słabo.
poniżej przykład: c430, parasolka, słoneczny dzień. nie mówię, że świetne zdjęcie, ale nie odczułem braku światła.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://jezyor.serwer-topart.pl/cb/haz_szu5.jpg)