PDA

Zobacz pełną wersję : ostrość w 350d



azdanowski
12-02-2006, 23:50
Witam,
mam pytanie donośnie ostrości w 350d. Uzywam canonowskiego obiektywu 17-85. Wg serwisu z Żytniej (odebralem sprzet kilka dni temu) aparat został wykaliborwany do ichniejszego standardowego obiektywu 85 a obiektyw został "podciągnięty" już do wykaliborwanego obiektywu. Jednak po przeprowadzeniu "testów" (gazeta, linijka) przy ogniskowej 17 jesli wogóle znajduje ostry punkt to na pewno nie w centrum kadru na który jest ustawiony (punktowo) autofokus. Ostrzej jest na pewno gdzieś na jednym z obrzerzy. Testuje to przy sztucznym oświetleniu z błyskiem. Nie daje mi to spokoju. Dla mnie jest to nieakceptowalne i nie wiem czy przesadzam czy z aparatem jest coś nie tak czy ten typ po prostu tak ma. Na ogniskowych 50 czy 85 da sie przeżyć.

Jeśli ktoś by mógł pomóc to będę bardzo wdzięczny. Ewentualnie mogę podesłać zdjęcie na maila.

b'Art
13-02-2006, 00:06
Witaj. Szukaj.
http://www.canon-board.info/search.php?searchid=389340

Vitez
13-02-2006, 11:11
Witaj. Szukaj.
http://www.canon-board.info/search.php?searchid=389340

Tak to nie dziala. Wynik wyszukiwania pojawia sie w bazie tylko chwilowo i to searchid ktore podales juz nie istnieje.

gonzo44
13-02-2006, 20:06
gazeta i linijka to kiepskie modele, sprawdz na "zwykłych" zdjęciach w przeciągu dłuższego okresu czasu niż kilka dni.

azdanowski
21-02-2006, 00:17
Witam,
mam pytanie donośnie ostrości w 350d. Uzywam canonowskiego obiektywu 17-85. Wg serwisu z Żytniej (odebralem sprzet kilka dni temu) aparat został wykaliborwany do ichniejszego standardowego obiektywu 85 a obiektyw został "podciągnięty" już do wykaliborwanego obiektywu. Jednak po przeprowadzeniu "testów" (gazeta, linijka) przy ogniskowej 17 jesli wogóle znajduje ostry punkt to na pewno nie w centrum kadru na który jest ustawiony (punktowo) autofokus. Ostrzej jest na pewno gdzieś na jednym z obrzerzy. Testuje to przy sztucznym oświetleniu z błyskiem. Nie daje mi to spokoju. Dla mnie jest to nieakceptowalne i nie wiem czy przesadzam czy z aparatem jest coś nie tak czy ten typ po prostu tak ma. Na ogniskowych 50 czy 85 da sie przeżyć.

Jeśli ktoś by mógł pomóc to będę bardzo wdzięczny. Ewentualnie mogę podesłać zdjęcie na maila.

ukasz
21-02-2006, 00:47
Przy ogniskowej 17 źle ostrzy a przy innych dobrze? Dziwne. Przy ogniskowej 17 i jasności 4,5 i aparacie z cropem masz dość dużą głębie (spot wyliczył mi że przy nastawieniu ostrości na 0,5m wynosi ona prawie 20cm...

azdanowski
21-02-2006, 09:31
no dokładnie. tylko że ja mówię o trochę większych odległościach. około 1-2 m. Naprawdę mnie to niepokoi.