PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 100-300/4.5-6.7 UC (prawdopodobnie uszkodzona)



pheterh001
17-11-2012, 17:33
Witam,

Niedawno wrócił do mnie EOS 1100d (po serwisie). W międzyczasie kupiłem używaną tytułową sigmę.
Problem wygląda następująco - na pełnej przysłonie foci na całym zakresie, lecz w momencie zmiany dziury np. na f=8 wyskakuje błąd o przeczyszczeniu styków. W związku z tym zdjęcia idzie robić tylko na manualu i półmanualu, wszelkie tryby tematyczne kończą się wywaleniem błędu. W dodatku przysłona nie domyka się w momencie podglądu głębi ostrości (kit i stałka Canona robią to bez problemu).

Czy może być to problem z kompatybilnością? (Sprzedawca twierdzi, że na jego 5d i analogu chodzi bez problemu)

jacek_73
17-11-2012, 17:45
Witam,

...
(Sprzedawca twierdzi, że na jego 5d i analogu chodzi bez problemu)

Bardzo łatwo zarzucić komuś kłamstwo. Obiektywy sigmy bez oznaczeń DG lub DC nie chcą współpracować z cyfrówkami canona i bez problemu działają z korpusami analogowymi. Niestety nie jestem w stanie sprawdzić czy 5D jest jakimś chlubnym wyjątkiem czy sprzedający najwyraźniej rozminął się z prawdą.

jacek_63
17-11-2012, 17:53
Czy może być to problem z kompatybilnością? (Sprzedawca twierdzi, że na jego 5d i analogu chodzi bez problemu)

To na 99,9% jest problem z kompatybilnością:-(. Tu Canon EOS Technoclopedia - A Canon EOS System Overview: Camera Bodies, Lenses, Flashes, Accessories ... (http://canon-eos.bplaced.net/) znajdziesz, jakie Sigmy (i nie tylko) działają z cyfrowymi Canonami.

wyrwiflak
17-11-2012, 17:58
Bardzo łatwo zarzucić komuś kłamstwo. Obiektywy sigmy bez oznaczeń DG lub DC nie chcą współpracować z cyfrówkami canona i bez problemu działają z korpusami analogowymi. Niestety nie jestem w stanie sprawdzić czy 5D jest jakimś chlubnym wyjątkiem czy sprzedający najwyraźniej rozminął się z prawdą.

5D nie jest żadnym chlubnym wyjątkiem, chyba jedynie z 10D i 300D (oraz starszymi D60 i D30) taka stara Sigma będzie działać.

pheterh001
17-11-2012, 18:01
Zapomniałem dodać, że w obiektywie słychać coś w rodzaju sprężyny w momencie kręcenia pokrętłem od ogniskowej. Zaraz zobaczę czy w środku nie pękło coś przypadkiem.

jacek_63
17-11-2012, 18:20
Zapomniałem dodać, że w obiektywie słychać coś w rodzaju sprężyny w momencie kręcenia pokrętłem od ogniskowej. Zaraz zobaczę czy w środku nie pękło coś przypadkiem.

Raczej nic nie pękło, tylko pewnie nie przestawiłeś na MF i dlatego hałasuje - tym szkłem nie wolno kręcić pierścieniem ostrosci w ustawieniu AF bo zepsujesz.

pheterh001
17-11-2012, 18:30
Otwieram sprzęt i okazuje się, że urwał się flex, prawie przy samych stykach. Pozostaje mi kupić nowy i zobaczymy co dalej będzie.