PDA

Zobacz pełną wersję : licznik zdjęć w 300D



pejot
05-09-2004, 21:47
Zgłupiałem!. W piątek wieczorkiem ściągałem z aparatu zdjęcia, numery (nazwy zdjęć) ok. 1200-1250. W sobotę robiłem wesele, zmieniałem cały czas karty - 128 i 256 mb. Różne nastawy, różne wielkości plików. Zrobiłem ok. 300 zdjęć.
I do rzeczy- teraz licznik pokazuje mi 5657 zdjęcie! Czuję się lekko skołowany. Jakimś cudem 4000 zdjęć udało mi się zrobić w międzyczasie i o tym nie wiem? ("File numering - continous") Co mogło być przyczyną "przekręcenia" licznika?

[ Dodano: 05-09-2004 ]
Zadawać pytania i samemu sobie na nie odpowiadać. To lubię.

Właśnie sobie przypomniałem o pewnym "detalu", który mógł wpłynąć na pracę licznika.

Karta 128 z której korzystałem, siedziała wcześniej w A60, którym to zrobiłem właśnie ponad 5500 zdjęć. Na karcie były zdjęcia. Użyłem 300d żeby je ściągnąć na hdd, i sformatowałem. Podejrzewam, że właśnie to wpłynęło na taki zachowanie licznika- niemniej jestem zaintrygowany, DLACZEGO tak się stało.

Vitez
06-09-2004, 01:08
Właśnie sobie przypomniałem o pewnym "detalu", który mógł wpłynąć na pracę licznika.

Karta 128 z której korzystałem, siedziała wcześniej w A60, którym to zrobiłem właśnie ponad 5500 zdjęć. Na karcie były zdjęcia. Użyłem 300d żeby je ściągnąć na hdd, i sformatowałem. Podejrzewam, że właśnie to wpłynęło na taki zachowanie licznika- niemniej jestem zaintrygowany, DLACZEGO tak się stało.

Dlaczego?
Tak po prostu jest, ze licznik zdjec, ten numerujacy pliki przejmuje wartosc z karty CF, jesli jest ona wieksza niz w aparacie.
Prawdziwy stan licznika jest gdzies zapisany ale potrafi to odczytac jedynie serwis, wiec bez obawy - wlozenie innej karty nie postarzy ci nagle aparatu, co najwyzej skwasi tylko numeracje.

pejot
06-09-2004, 02:47
no właśnie szkoda że rozregulowało się trochę.... tylko o to się martwiłem, nie o stan techniczny aparatu... dzięki za wyjaśnienie...

Tomasz Golinski
06-09-2004, 13:18
tez mialem to wczoraj, gdy pozyczylem karte mala od muflona :)

Pawel
11-10-2004, 08:43
ale po wlozeniu swojej karty licznik idzie juz dalej.

wlasnie mam nowy aprarat i 3500 zdjec :D

przed zakupem sprawdzalem na starej karcie kumpla
nie można tego wyzerować?

pozdr
Paweł

pejot
11-10-2004, 15:23
Myślę że nie bardzawo. W innym wypadku sprzedając aparat mógłbyś obniżyć licznik np. do 1000 zdjęć i sprzedawać jako "nówka". Oczywiście mam na myśli ten licznik "wbudowany" w układ, do którego ma dostęp jedynie serwis.

Jeśli zaś przeszkadza Ci ten który obserwujesz, to sformatuj kartę, w aparacie przestaw numerowanie plików z "continue" na resetowanie, włóż kartę, i zacznie Ci iść od 0001. Potem możesz sobie z powrotem przestawić na "continue", i już będzie poprawnie zliczał o ile znów nie pożyczysz karty z większym numerem zdjęcia. No ale podejrzewam, że na takie rozwiązanie już dawno sam wpadłeś.

Janusz Body
11-10-2004, 22:15
ale po wlozeniu swojej karty licznik idzie juz dalej.

wlasnie mam nowy aprarat i 3500 zdjec :D

przed zakupem sprawdzalem na starej karcie kumpla
nie można tego wyzerować?

pozdr
Paweł

Idzie wyzerowac. Trzeba zmienic file numbering na "Auto reset", sformatowac karte, wrocic do "Continous" i juz mamy numeracej od 0001. Ustawic dowolny numer tez mozna zmieniajac nazwe ostatniego pliku (w czytniku kart) i pstrykajac zdjecie. NIE ZMIENI to numeracj zdjec "zaszytej" w aparacie i dostepnej dla serwisu albo posiadaczy C1 (odczytuje numer seryjny aparatu i numer zdjecia)

Pozdrawiam,
Janusz

sal
12-10-2004, 06:48
posiadaczy C1 (odczytuje numer seryjny aparatu i numer zdjecia)
Znaczy skąd niby odczytuje jak nie z Exifa?

Pawel
12-10-2004, 09:57
dzieki. wyzerowalem, zobaczymy jak bedzie z nr plikow.

pozdr
Pawel

betonn
09-01-2006, 21:10
Skoro licznik ten potrafi odczytać jedynie serwis to jak można bez udziału serwisu poznać ile mniej/więcej aparat zrobił fotek?
Jest taka możliwość?

b'Art
09-01-2006, 21:57
Skoro licznik ten potrafi odczytać jedynie serwis to jak można bez udziału serwisu poznać ile mniej/więcej aparat zrobił fotek?
Jest taka możliwość?

Trzeba mieć canonowski program serwisowy.

muflon
09-01-2006, 22:04
(...) numeracj zdjec "zaszytej" w aparacie i dostepnej dla serwisu albo posiadaczy C1 (odczytuje numer seryjny aparatu i numer zdjecia)
Możesz podać źródło tej informacji? Bo ja ostatnio trochę w exifach grzebałem usilnie szukając czegoś takiego w zdjęciach z 10D/20D i póki co odpadłem...

Janusz Body
09-01-2006, 22:28
Możesz podać źródło tej informacji? Bo ja ostatnio trochę w exifach grzebałem usilnie szukając czegoś takiego w zdjęciach z 10D/20D i póki co odpadłem...

Hmmmm... to co pisałem było 11 października 2004 - troche ponad rok temu. Wtedy miałem 300D i CaptureOne w wersji tylko dla 300D. Teraz mam LE. Teraz numeracja jest jakaś inna. Numer seryjny aparatu pozostał ale np. u mnie zdjęcie _MG_5038.CR2 nosi serial number 000175. Pojęcia nie mam co to oznacza :-) i dlaczego tak jest.

Wtedy byłem przekonany, że numer IMG_6234.CRW i odpowiadający mu numer 0016234 oznaczał numer zdjęcia wykonanego przez aparat. To się mniej więcej zgadzało - miałem ok 16tys zdjec.

Janusz

muflon
09-01-2006, 22:38
Hmmmm... to co pisałem było 11 października 2004 - troche ponad rok temu. Wtedy miałem 300D i CaptureOne w wersji tylko dla 300D. Teraz mam LE. Teraz numeracja jest jakaś inna. Numer seryjny aparatu pozostał ale np. u mnie zdjęcie _MG_5038.CR2 nosi serial number 000175. Pojęcia nie mam co to oznacza :-) i dlaczego tak jest.
Możesz mi podesłać/wystawić jakiś plik, co do którego jesteś pewny, że CaptureOne podał Ci jakąś (niezależną od nazwy) liczbę i że miała ona z grubsza sens? Np. ten _MG_5038.CR2. Poznęcał bym się nad nim trochę :)