PDA

Zobacz pełną wersję : Cyfrowa niania - wybór



goldfin
14-11-2012, 10:35
Witam.
Potrzebuję pomocy przy wyborze cyfrowej elektronicznej niani. Wybór jest ogromny, a bubli wiele. Szukam niani z dużym zasięgiem i przyzwoitymi parametrami do monitorowania snu mojego syna.
Najlepsza była by taka z czujką ruchu i wykrywaniem płaczu :razz:.
Jeżeli ktoś z forumowiczów ma sprawdzony model lub może mi polecić produkt to będę bardzo wdzięczny.

p0lish
14-11-2012, 10:53
jak Cie monitor oddechu obudzi bezpodstawnie alarmem w środku snu parę razy to raz-dwa się go pozbędziesz
ja używam Angel Care z w/w monitorem i gdyby nie te fałszywe alarmy to byłoby 5+
znajomi potwierdzają, że takie klocki sa w każdym czujniku oddechu

McMelassa
14-11-2012, 10:58
Mam również Angel Care (sam monitor) - również były dziwne alarmy - okazało się, że urządzenie jest uszkodzone - po naprawie (na szczęście gwarancyjnej) działa bardzo dobrze.

Qba1983
14-11-2012, 11:32
hmm... a ja z premedytacja nie kupowalem czujnika oddechu. jak poczytalem o tym i o samej smierci lozeczkowej to stwierdzilem ze to bez sensu. bo co zrobisz jak ci dziecko przestanie oddychac na spacerze? czujnika w wozek nie wlozysz bo nie zda egzaminu.
a tak naprawde smierc lozeczkowo to naprawde zadkosc choc wiem o co chodzi rodzicom(sam nim jestem) - to ta bezsilnosc i brak symptomow sygnalow wczesniej(chociaz jak sie poczyta i zaglebi w temat to sie okazuje ze sa grupy ryzyka)

a co do niani... tu tez zaoszczedzilem...;-)
mam tel na abonament w ktorym mam za darmo rozmowy do zony, klade tel na szafeczce a drugi na glosnomowiacym ze soba.
rzadko opuszczam malego wiec nie bylo sensu kupowac niani, dlatego takie rozwiazanie u mnie sie sprawdza.(do tego zasieg bez ograniczen!
przez 7 miesiecy zycia mojego syna skorzystalem z tej metody 3-4 razy.
pozdrawiam

goldfin
14-11-2012, 11:40
Nie potrzebuję kontroli oddechu - syn ma 15 miesięcy (ale w maju pojawi się kolejny bobas). Chodzi o to, że w południe Krystian śpi od 1,5 godziny do czasem nawet 3. Łóżeczko jest na piętrze, babcia urzęduje na parterze - ciągle muszą być otwarte drzwi aby usłyszeć czy się obudził, czy nie płacze, a może nie biega po pokoju, stąd ta niania elektroniczna z czujką ruchu i funkcją VOX (kontrola oddechu jest zbędna). Jeden z kolegów napisał, że jak mnie w nocy obudzi elektroniczna niania to dam sobie z nią spokój - mały śpi w łóżeczku w naszej sypialni i pobudki kilka razy w nocy są dla mnie normą :razz: - za nianię w nocy robię ja i moja żona.

subbar
14-11-2012, 14:47
Witaj, posiadam model ANGELCARE AC1100 MONITOR NIANIA KAMERA - jestem super zadowolony. Używamy od urodzenia córki i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez tego.

Dziecko śpi w pokoju a my na bieżąco widzimy czy się budzi czy nie - jeśli się budzi ale grzecznie leży to nie musimy iść do niej a cały czas mamy ją na oku. W nocy działa na podczerwień i widać równie dokładnie jak w dzień ale bez kolorów. Jak się odkryje czy kaszle to natychmiast o tym wiemy. Można wyjść z psem mając nianię w ręce i nawet jak się dziecko obudzi to można do niego mówić i spokojnie wrócić do domu. Działa na wystarczającą odległość a mieszkamy w domu na drugim piętrze. Niania sygnalizuje płacz bądź jakiś dźwięk o głośności regulowanej - można dopasować. Na wyświetlaczu jest czujnik zasięgu - jak wychodzimy z zasięgu niania pokazuje siłę sygnału.

Samego czujnika oddechu używamy sporadycznie głównie jak dziecko jest chore lub jakieś niewyraźne - dla naszych celów spokojnego snu :)

Jeśli chodzi o sygnał informujący o braku oddechu to nigdy nie uruchomił się bez przyczyny - zazwyczaj się uruchamiał jak zapomnieliśmy wyłączyć po zabraniu dziecka z łóżeczka.