PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wgrywaniem zdjęć do A60



satriani
05-09-2004, 21:40
Miałem następujący problem z wgraniem zdjęć do A60:

1.Zgrałem zdjęcia z A60 do PC.
2.Niektóre zdjęcia wstępnie ulepszyłem (wyostrzanie,jasność) i zapisałem
3.Sformatowałem kartę CF w A60
4.Chciałem przegrać przerzucone wcześciej fotki z powrotem do aparatu przez USB, ale A60 niby nie wykrywa że przerzucam foty jpg.

Na pewno są to pliki jpg.Ale czy wina nie leży przypadkiem w innnej kompresji pliku jpg, który próbuję przerzucić do A60?
Wstępna edycja odbywała się we freewarowym programie, a przerzucanie do A60 odbywało się programem Canona.

Mam także inne pytanko: Czy inny program , którym mógłbym przerzucić fotki do A60, np Total Comander z odpowiednią wtyką do A60 rozwiąże problem, czyrobię coś nie tak, czy to wina jednak jakiejś kompresji?

Vitez
06-09-2004, 00:59
czyrobię coś nie tak, czy to wina jednak jakiejś kompresji?

1. Sprawdz czy poprawione przez ciebie jpgi maja na pewno exifa
2. Podobno aparaty gdzies w naglowku jpga zapisuja sobie ze to "jego" jpg i tylko takie moga odczytac, tak wiec po jakiejkolwiek edycji moze to byc niemozliwe
3. Czemu koniecznie chcesz odczytywac te fotki w aparacie? Przeciez na LCD niewiele widac :roll: .

satriani
06-09-2004, 10:43
faktycznie zdjęcia poprawione miały rozszerzenie jpg, a aparat chciał jpeg.
Chyba w tym tkwi przyczyna, ale nie wiem do końca

Zdjęcia chciałem wgrać do aparatu żeby podłączyć do TV i pokazać Rodzinie, zawsze to lepiej odpalić i oglądać siedząc na kanapie niż stojąc nad monitorem w kilka osób.

MichałJ
06-09-2004, 16:15
do A60 nie da się zgrać zdjęć z kompa jedynie przez Total Commander+plugin lub przez ZoomBrowser EX dostarczony z aparatem.

satriani
06-09-2004, 16:19
Oj chyba kolega nie jest za bardzo w temacie, da się wgać- poprzez funkcję unload w programie Zomm browser Canona.

[ Dodano: 06-09-2004 ]
Chyba że źle żeśmy się zrozumieli i chodzi ci ozdjęcia niezrobione A60

[ Dodano: 06-09-2004 ]
Na samym początku pisałem ze zgrywam do A60 programem Canona

Vitez
06-09-2004, 23:09
A po zmianie rozszerzenia na jpeg aparat nadal ich nie widzi?

satriani
07-09-2004, 09:13
ale w którym programie zmienić rozszerzenie z jpg na jpeg?

MichałJ
07-09-2004, 14:18
Oj chyba kolega nie jest za bardzo w temacie, da się wgać- poprzez funkcję unload w programie Zomm browser Canona.
A co ja napisałem :twisted:

Vitez
07-09-2004, 16:59
ale w którym programie zmienić rozszerzenie z jpg na jpeg?

W eksploratorze windows? (Narzedzia->opcje folderow, w zakldce 'widok' wylaczasz ptaszka przy 'ukryj rozszerzenia znanych plikow' , nastepnie klikasz na plik raz by go zaznaczyc , i za chwile drugi raz by edytowac jego nazwe wraz z rozszerzeniem) :roll: , ewentualnie w total commanderze (ma tryb masowy).

satriani
08-09-2004, 10:27
Dzięki