PDA

Zobacz pełną wersję : Zautomatyzowane usuwanie plików Cr2 do których nie ma plików jpeg



BuDyNlan
10-11-2012, 18:22
Witam
szukam prostego programiku który za mnie usunie pliki CR2 z katalogu, a o co dokładnie chodzi...
robiąc zdjęcia mam ustawione pełny raw + mały jpeg później to wszystko kopiuje na kompa do jednego folderu. oczywiście pliki raw oraz jpeg mają ta samą nazwę. Przy małej ilości zdjęć przeglądam jpeg i nie chciane zdjęcia kasuję po czym ręcznie usuwam cr2 które nie mają swojego odpowiednika w jpeg, ale przy dużej ilości jest to strasznie czasochłonne i męczące. programik musi usuwać pliki cr2 które nie maja odpowiednika w jpeg.
znajomy mi mówił że znalazł taki programik pod raw z nikona a czy ktoś zna takie coś do cr2??

przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi (może coś przeoczyłem)

Adlatus
10-11-2012, 20:10
Na linuksach jest rewelacyjny Geeqie który łączy pliki o takich samych nazwach (dla jednego *.cr2 mogę mieć kilka wersji o tej samej nazwie, zmieniam tylko rozszerzenie np. .*JPG, .*jpg, .*Jpg, .*JPg itd.) i pozwala na usuwanie jednym klawiszem całego zestawu. Oczywiście można usuwać pojedyncze pliki. Właśnie dla tego programu trwam przy Ubuntu.

Czarek
10-11-2012, 22:55
Jeżeli JPGi używasz tylko do przeglądania, to niepotrzebnie robisz zdjęcia w dwóch formatach. Każdy RAW na zaszytego jpg_a. Przeglądając RAWy np przeglądarką FastStone otwierasz zaszytego JPGa. Oczywiście dzięki temu oszczędzasz też miejsce na kartach pamięci.

arturs
11-11-2012, 13:21
masz to w jednym folderze?

allxages
11-11-2012, 13:43
A pod jaki system? Moge Ci napisać taki program. To są 3 linijki kodu. Z tym ze jak pod windowsa to moge pod pythona lub perl bo systemowym shellu to nie chce mi sie :)

pazuzu
12-11-2012, 09:56
DelRAW_1.5

BuDyNlan
13-11-2012, 13:02
Tak w jednym folderze a pracuję pod Windows 7. Sprawdzę jeszcze ten program DelRAW