PDA

Zobacz pełną wersję : Forum "Nikoniarze" na sprzedaz.



Cosnek
07-11-2012, 17:14
Właściciel wystawił dzisiaj forum na sprzedaż. Popularne forum posiada prawie 60k użytkowników, wiec to łakomy kasek. Ciekawy jestem w czyje ręce przejdzie.:confused:

arekhit
07-11-2012, 17:27
a gdzie to jest napisane ze na sprzedaz?

t00mcio
07-11-2012, 18:27
a gdzie to jest napisane ze na sprzedaz?
jak to gdzie ? w pierwszym zdaniu.

Zbyszko666
07-11-2012, 18:39
Hm? moze lepiej forma licytacji <lol>

czornyj
07-11-2012, 18:43
a gdzie to jest napisane ze na sprzedaz?

Drugi etap nikoniarzy - FORUM UŻYTKOWNIKÓW SPRZĘTU MARKI NIKON (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=218024)

akustyk
07-11-2012, 20:31
no coz... nowy wlasciciel moze oznaczac nowe inicjatywy, a to dla istniejacej, duzej bazy uzytkownikow, moze byc fajna rzecz. trzymac kciuki, zeby sie udalo i zeby hobbysci pasjonaci mieli gdzie w sieci podyskutowac. nawet kiedy hobbysci w zla strone krecacy galkami.

oby na dobre wyszlo!

Cosnek
08-11-2012, 14:49
Ile moze byc warte forum? jak to policzyc?

zoomi
08-11-2012, 15:09
realnie tyle ile ktoś zechce zapłacić ;)

Cosnek
08-11-2012, 15:23
realnie tyle ile ktoś zechce zapłacić ;)


Wycena stron i serwisów www - speedtest.pl (http://www.speedtest.pl/wycena)

Bangi
08-11-2012, 16:15
Wycena stron i serwisów www - speedtest.pl (http://www.speedtest.pl/wycena)

Wg tej strony jesteśmy tańsi :(

Sunders
08-11-2012, 17:02
2x tańsi, a od optycznych 5x :shock:

mini21
09-11-2012, 12:42
Ja się niestety obawiam, że forum może przejąć firma nastawiona głównie na zysk, co wprowadzi zupełnie inną atmosferę, zalewanie nas reklamami itp. ale mam nadzieję, że się mylę.

Piotrowi należy się zasłużona "emerytura" - wiele poświęcił dla forum nikoniarzy, nawet gdy "patron" się na nas wypiął.

Czacha
09-11-2012, 13:09
Ja się niestety obawiam, że forum może przejąć firma nastawiona głównie na zysk

A znasz firme ktora nie jest nastawiona na zysk?

akustyk
09-11-2012, 13:12
A znasz firme ktora nie jest nastawiona na zysk?

firma z zalozenia jest po to, zeby przynosic dochody. ale wlascicielem forum moze byc jakas fundacja. a to jest byt stworzony do realizacji "dzialan statutowych" a nie czystego zarabiania kasy

mini21
09-11-2012, 13:18
A znasz firme ktora nie jest nastawiona na zysk?

Dlatego dobrze było jak było - forum należało do osoby prywatnej i było ok.

Czacha
09-11-2012, 13:26
firma z zalozenia jest po to, zeby przynosic dochody. ale wlascicielem forum moze byc jakas fundacja. a to jest byt stworzony do realizacji "dzialan statutowych" a nie czystego zarabiania kasy

ale czy ja pytam kto moze zostac wlascicielem forum, czy moze o firmy ktore nie sa nastawione na zysk?

Bangi
09-11-2012, 15:50
firma z zalozenia jest po to, zeby przynosic dochody. ale wlascicielem forum moze byc jakas fundacja. a to jest byt stworzony do realizacji "dzialan statutowych" a nie czystego zarabiania kasy

z fundacjami też bywa różnie, w końcu do realizacji celów statutowych też kasa potrzebna...
a tak na marginesie pamietacie jak "nasze" forum właściciela zmieniało, też były różne obawy i watpliwosci, a nie ma lipy :) przynajmniej IMHO

zoomi
10-11-2012, 11:53
taka wycena "sieciowa" z realną wartością strony nie ma nic wspólnego... nadal twierdzę
że warta jest tyle ile ktoś się zdecyduje zapłacić

Bangi
10-11-2012, 15:27
taka wycena "sieciowa" z realną wartością strony nie ma nic wspólnego... nadal twierdzę
że warta jest tyle ile ktoś się zdecyduje zapłacić

Oczywiście, że tak, ale ta wycena przynajmniej ma walor humorystyczny ;)

Sempoo
20-11-2012, 21:24
Każda firma jest nastawiona na zysk - ale są dwa rodzaje zysku:
1. zysk szefostwa
2. zysk firmy jako całości - firmę tworzą pracownicy a nie szef

renes
21-11-2012, 22:09
Ja się niestety obawiam, że forum może przejąć firma nastawiona głównie na zysk, co wprowadzi zupełnie inną atmosferę....


To i tak nie najgorzej. Takie forum Fuji choć nie przejęte przez Fuji to pod mocnymi wpływami tej firmy i jej szefa, który ma dobre znajomości z kilkoma moderatorami, takie chodzą słuchy. Firma zatem nie musi wcale przejmować forum aby mieć swoje wpływy.

waldekgdynia
17-12-2012, 22:00
Forum Nikona ma już nowego właściciela - 17 grudnia 2012 - FORUM UŻYTKOWNIKÓW SPRZĘTU MARKI NIKON (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=220272)

Życzę powodzenia w zarządzaniu 2 forami.
Oby zmiany szły w dobrym kierunku.

http://www.fomag.pl/

fabian
17-12-2012, 23:19
takie Świąteczne pojednanie? :)

janmar
17-12-2012, 23:41
Pojednanie?Nie musi się godzić nikt kto się uprzednio nie poróżnił.

Wielu z nas jest od lat członkami forum Nikona i Canona czy innych fotograficznych for,inni je czytają i tu się nic nie zmienia.Dziś mam Canona jutro może znów kupię np.Nikona .
Ważne że fora trwają.
Na każdym z nich trafiają się dziwacy mierzący wartość człowieka przez markę jego aparatu czy klubu któremu kibicuje.Dziwne? Może i nie.:idea:
Ot, dowód na różnorodność i nieracjonalność świata w którym jest miejsce dla każdego.

Jacek_Z
17-12-2012, 23:55
Pojednanie?Nie musi się godzić nikt kto się uprzednio nie poróżnił...Bardzo trafnie to ująłeś :)
Może sie kiedyś wreszcie znowu spotkamy w realu :) ?

janmar
18-12-2012, 00:01
Może sie kiedyś wreszcie znowu spotkamy w realu ?

I nie tylko My :-) .Cała nasza nikono głównie ale i pentacanosonyitd..bydgoska fotogrupa .Pozdrówka.

przemo_k
18-12-2012, 00:57
No ciekawe co z tego wyniknie. Trochę się te fora jednak od siebie różnią. No zobaczymy, zobaczymy... :)

akustyk
18-12-2012, 01:09
No ciekawe co z tego wyniknie. Trochę się te fora jednak od siebie różnią. No zobaczymy, zobaczymy... :)

wyniknie to samo, co z zakupu CB przez Fomag. uzytkownicy bezposrednio zauwaza aktualizacje silnika forum i ciut szybsze dzialanie. a posrednio pojawienie sie na forum nowych inicjatyw...

natomiast formalnie pozostana to osobne byty. byc moze jest opcja polaczenia baz danych uzytkownikow, tak zeby konto na CB bylo automatycznie kontem na FN, ale to nie wydaje sie niezbedne. zwlaszcza biorac pod uwage to, ze moderacja jednak pozostanie rozdzielona.

Cosnek
18-12-2012, 01:14
Jeden właściciel, może kiedyś fora zostaną połączone? Taka foto-fuzja:)

Piotr Milecki
18-12-2012, 09:31
Jeden właściciel, może kiedyś fora zostaną połączone? Taka foto-fuzja

Moim skromnym zdaniem połączenie for nie ma sensu ale to nie moja decyzja. To że nasze drogi, nikoniarzy i canonierów zawsze się zbiegały było i jest dla mnie oczywiste. Widzę to po ludziach którzy przyjeżdżają na warsztaty i inne inicjatywy forumowe, szkoleniowe, etc. Ten podziała na marki przestaje mieć jakikolwiek sens.

Od dawna jednak wiadomo co jest Canonem fotografii ;)

Miłego dnia dla forumowiczów obu drużyn. Na marginesie i przy okazji słowa drużyna. Może kiedyś byśmy zorganizowali jakiś meczyk towarzyski w jakąś z piłek kopanych czy odbijanych?

Merde
18-12-2012, 10:01
byc moze jest opcja polaczenia baz danych uzytkownikow, tak zeby konto na CB bylo automatycznie kontem na FN

Najlepiej wspólna baza zbanowanych ;-)

akustyk
18-12-2012, 11:28
Najlepiej wspólna baza zbanowanych ;-)

z tym ze to by mialo racje bytu przy wspolnej puli moderatorow, no bo sila rzeczy przy banowaniu (czy w ogole "przetwarzaniu" uciazliwych przypadkow) raczej probujemy najpierw w wewnetrznym gronie dojsc do konsensusu ;)

janmar
18-12-2012, 11:41
z tym ze to by mialo racje bytu przy wspolnej puli moderatorow, no bo sila rzeczy przy banowaniu (czy w ogole "przetwarzaniu" uciazliwych przypadkow) raczej probujemy najpierw w wewnetrznym gronie dojsc do konsensusu ;)

Wspólna baza niczego nie zmienia w kwestii oceny użytkownika.
Nie wymaga konsultacji,po prostu rejestr.
Na pewno ograniczyłoby to wędrówki trolli z forum na forum i przez lata psucie naszej pracy.
Przy wspólnym silniku to nie problem IMHO.
Taki Interpol forumowy :smile:

Vitez
18-12-2012, 18:48
byc moze jest opcja polaczenia baz danych uzytkownikow, tak zeby konto na CB bylo automatycznie kontem na FN, ale to nie wydaje sie niezbedne.

Nie tylko zbędne, ale dodatkowo ja byłbym zdecydowanie przeciw. Koszmar logistyczno-technologiczny bo jestem pewien że mnóstwo zduplikowanych nazw użytkowników by się pojawiło, niekoniecznie należących do tej samej osoby...
Do tego sama konstrukcja bazy danych silnika forum ściśle łączy jeden login z jednym profilem danych i by zachować oddzielność (różne wpisy na obu forach, ilość postów, uprawnienia, grupy itd), a wspólny login, to byłby kolejny koszmar, tym razem dla jakiegoś bardzo sprawnego programisty php/sql z wiedzą o działaniu silnika vbulletin... oj nie nie nie, lepiej nawet o tym nie myśleć.

Prędzej będzie możliwość logowania się na jedno lub drugie forum poprzez konto Facebook - tu sprawa jest sporo prostsza, bo jest to narzędzie już wbudowane w silnik forum a podlinkowanie konta FB do danego profilu jest całkiem proste. Tylko trzeba Nikoniarzy najpierw zaktualizować :twisted:

jacek_73
18-12-2012, 18:59
...
Taki Interpol forumowy :smile:

Bardziej internetowy fotograficzny sowkoz.

Sorry, że nie podzielam egzaltacji i skojarzyło mi się zgoła odmiennie :)

--- Kolejny post ---


... poprzez konto Facebook...

Ze względu na sympatię, zmilczę.

janmar
18-12-2012, 19:20
Sorry, że nie podzielam egzaltacji i skojarzyło mi się zgoła odmiennie

Ooo..trollujesz i się wystraszyłeś :shock: :?:

Przez sympatię wycofuję poparcie dla tego pomysłu.żadnych wspólnych baz.W życiu...

jacek_73
18-12-2012, 20:46
Troszkę się przestraszyłem. Przy okazji chciałbym pozdrowić wszystkich userów forum Nikoniarze, którzy nie odczuwają potrzeby posiadania profilu na C-B.info oraz wszystkich fotografujących świata nie odczuwających potrzeby zaglądać na żadne fotograficzne forumy :)

Sergiusz
18-12-2012, 21:15
silnik forum a podlinkowanie konta FB do danego profilu jest całkiem proste. Tylko trzeba Nikoniarzy najpierw zaktualizować :twisted:

Chyba zdezaktualizować bo mi się zdaje, że tamto Forum jest jakoś bardziej nowoczesne. Można założyć płatny wątek ( przerobiłem kiedyś i działa ) czy są wspomniane grupy tematyczne. To w sumie fajna sprawa. Z tym FB to masakra jakaś. Jak by mi na PW trzy razy dziennie przychodziło powiadomienie, że szuka mnie znajomy dealer fistaszków z powiadomieniem na pocztę mejlową to już bym się chyba poddał.

Merde
18-12-2012, 21:16
Chyba zdezaktualizować bo mi się zdaje, że tamto Forum jest jakoś bardziej nowoczesne.

Nie wiem jak forum, ale silnik nie bałdzo: "Forum wykorzystuje silnik vBulletin Version 3.7.2"

Sergiusz
18-12-2012, 21:28
Nie znam się na silnikach i pewnie masz rację. Ale w tej chwili jest tam ponad 500 osób a u nas ledwie ponad 300 ale tam jest też portal może to dlatego.

jacek_73
18-12-2012, 21:33
Tam jest portal, a tu będzie portyk...w przyszłości. I nie tylko 500, ale nawet 1000 osób się zmieści :)

Sergiusz
18-12-2012, 21:43
, a tu będzie portyk...w przyszłości.

Wątpię aby do tego piątku zdążyli...

jacek_73
18-12-2012, 21:45
Wątpię aby do tego piątku zdążyli...

Montezuma zmartwychwstał i przesunął koniec świata w czasie :)

Sergiusz
18-12-2012, 21:51
Uff. Ulżyło mi. Ale w sumie nikoniarze mają info z pierwszej ręki. Widziałeś ich kalendarz? Montezuma mięknie.

kristek
18-12-2012, 21:55
Nie panikujcie, kalendarz Majów się konczy, zacznie się kalendarz Czerwców...

centur
18-12-2012, 22:17
Do wszytskich którzy wierzą, że świat zakończy się 21 grudnia:

do 20 grudnia przyjmuję zbędne Wam przedmioty wartościowe (najchętniej obiektywy)

8-)

Merde
18-12-2012, 22:36
Do wszytskich którzy wierzą, że świat zakończy się 21 grudnia:

do 20 grudnia przyjmuję zbędne Wam przedmioty wartościowe (najchętniej obiektywy)

8-)

Teściowej mojej nie chcesz czasem?

centur
18-12-2012, 22:39
napisałem przecież wyraźnie: "wartościowy" !!! :twisted:

Merde
18-12-2012, 22:42
napisałem przecież wyraźnie: "wartościowy" !!! :twisted:

OK, w takim razie inaczej zadam pytanie: A mojej najdroższej teściowej nie chcesz czasem?

janmar
18-12-2012, 22:45
Ot namolny,ludzie to by dziś każdą krzywdę zrobić gotowi.Nieładnie.

centur
18-12-2012, 22:48
OK, w takim razie inaczej zadam pytanie: A mojej najdroższej teściowej nie chcesz czasem?

a co ja Ci złego zrobiłem ???

Kolekcjoner
18-12-2012, 22:50
Teściowej mojej nie chcesz czasem?

Ja p......... - to teraz już przerąbane będzie :lol:.

Merde
18-12-2012, 22:59
a co ja Ci złego zrobiłem ???

Nic. Pojawia się okazja, to próbuję ją wykorzystać. Nie wiń mnie za to ;-)

fomag
19-12-2012, 00:11
Oddalając się od teściowych i końca świata :-)
... wracając do tematu wątku to krótko napiszę, że na pewno żadnego połączenia 2 forów nie będzie. Co najwyżej pewne rzeczy zostaną ujednolicone dla łatwiejszego zarządzania tj. serwer czy ta sama wersja silnika. Ale styl forum będzie inny i zasady też będą się różnić. Ale wypracowane dobre praktyki myślę, że będą czasami próby przenoszenia na drugie. Zobaczymy.

Co do "portalu" to jest to malutka stronka na wordpress, dawno nie aktualizowana treść i ze śladową odwiedzalnością...

Już kilka dni analizy poddało mi kilka pomysłów dlaczego tam jest tak a tu jest tak. Wcale nie znaczy, ze tu jest gorzej, po prostu przez lata nie było tutaj działań zachęcających nowych użytkowników a dodatkowo wyrosły takie "czasozjadacze" jak Facebook czy inne fora fotograficzne (choćby optyczne pl).

Jacek_Z
19-12-2012, 00:23
..Przy okazji chciałbym pozdrowić wszystkich userów forum Nikoniarze, którzy nie odczuwają potrzeby posiadania profilu na C-B.info Tzn zniechęcasz nas/ich do rejestracji tutaj ? A co z tymi co tu piszą od 2005 ? ;) ;)


Chyba zdezaktualizować bo mi się zdaje, że tamto Forum jest jakoś bardziej nowoczesne. Można założyć płatny wątek ( przerobiłem kiedyś i działa ) czy są wspomniane grupy tematyczne. To w sumie fajna sprawa. Z tym FB to masakra jakaś. .Nie, nie jest bardziej nowoczesne, ma starszy silnik. Opcji konfiguracji jest więcej tutaj. Oczywiście zależy od administracji co uzna za stosowne włączyć, a co nie.
Najwięcej opcji wykorzystują na ... olympusclub.pl Bardzo mi sie tamto forum podoba. Ma coraz więcej userów. Niszowy system w stosunku do N i C, a popatrzcie na ilość userów przeglądających forum. Tu w tym momencie jest 286, a na oly ... 269. A ilość ludzi w systemach C i O jast zapewne zupełnie inna niż wynikałoby z tej proporcji.

Grupy tematyczne - nie ma nic w tym skomplikowanego, wystarczy założyć odpowiednie działy, z ograniczonym dostępem. Ale ... nie wypaliły. Wszystkie sa martwe. Za to grupy regionalne przez jakiś czas się sprawdzały. Ale jak ludzie się poznali w realu to .. przestali pisać na grupach i grupy zaczęły zamierać. Więc jest to sprawa dyskusyjna czy warto w to wchodzić.
FB - masakra - przyznaję tu rację. Niektórzy mają awersję i nalezy to zrozumieć i uszanować.


Ale w tej chwili jest tam ponad 500 osób a u nas ledwie ponad 300 ale tam jest też portal może to dlatego.Nie, portal w stosunku do forum był mało popularny. Delikatnie mówiąc.

--- Kolejny post ---


Do wszytskich którzy wierzą, że świat zakończy się 21 grudnia:

do 20 grudnia przyjmuję zbędne Wam przedmioty wartościowe (najchętniej obiektywy)

8-)
Nikkory też ? ;)

Sergiusz
19-12-2012, 00:44
Ja mówiąc kolokwialnie brzydzę się FB i pomimo że nic mi czasu nie zjada jakoś ograniczyłem swoją aktywność na Forum. Portal niestety wymaga sporo pracy i nakładów ale jak widać na przykładzie Optyczne popłaca. Też analizuję sytuację w sieci robiąc różne doświadczenia i domyślam się skąd różnice pomiędzy CB a N ale nie mogę tego publicznie pisać a w zasadzie nie powinienem.

Co do „grup” na N to jest powalona sprawa dopisywania się do nich. Ja aby się dostać do jednej z nich czekam już miesiąc z okładem. Aby to ruszyć wystarczy mała zmiana w regulaminie.

Jacek_Z
19-12-2012, 02:26
Co do „grup” na N to jest powalona sprawa dopisywania się do nich. Ja aby się dostać do jednej z nich czekam już miesiąc z okładem. Aby to ruszyć wystarczy mała zmiana w regulaminie.
Grupy tematyczne nie istnieją. Zostały, bo szkoda tego wyrzucać. Możesz na przyjęcie sobie czekac rok albo i dwa ;)
Grupy regionalne - część działa, część właściwie umarła. Zależy gdzie chcesz wstapić (Warszawa -freeelancer? - w tym miesiącu coś napisano w 4 tematach)
To, że ciebie nie "dopisano" od miesiąca świadczy najlepiej o znikomej aktywnosci.
Nie należy gmerać w regulaminie grup, one mają mieć ograniczoną dostępność.

Sergiusz
19-12-2012, 03:12
Ale ograniczenie dostępu nie może się równać brakowi dostępu. Użytkownik, który decyduje powinien bywać na Forum od czasu do czasu a jak go nie ma to przynajmniej by coś o tym napisał. Niby podobne regionalne grupy działają na CB ale bez ograniczonego dostępu.

Olympusclub to ewenement chyba ostatnie Forum będące w dobrej koegzystencji z firmą zawartą w nazwie Forum. Użytkownicy poprzez Forum mają zniżki na sprzęt i częściowo dofinansowane plenery. Widocznie jako działanie długofalowe się sprawdza.

Vitez
19-12-2012, 10:31
Ze względu na sympatię, zmilczę.

Ja nie mam konta na FB i, tak bardzo szczerze pisząc, mi osobiście opcja logowania się na forum przez konto FB po prostu zwisa. Ale ślepy nie jestem i widzę co jest w dzisiejszych czasach popularne, więc odrzucanie bardzo popularnej opcji byłoby strzałem w stopę dla jakiegokolwiek serwisu internetowego, tym bardziej dla forum dbającego o bycie aktywnym i odwiedzanym. Dlatego tylko piszę, że od strony technicznej to jest łatwy do wykonania drobiazg.

namoamo
19-12-2012, 11:46
Jeden właściciel, może kiedyś fora zostaną połączone? Taka foto-fuzja:)

Lepiej nie :D
Moje skojarzenia co do forum.nikoniarze to:

1. Dużo zdjęć(w tym imo dobrych)
2. Ciekawe dyskusje/kłótnie (właśnie czytam o tym że to nie sprzęt robi zdjecia :-) )
2. mega trolle
3. fanboye apple
4. guru aktu wrzucający instagramy z rozebranymi małolatami, co dzień zbierający ukłony od poddanych :)

Powyższe pisane z " ;-) " bardzo lubię tamte forum, ale wolałbym nie łączyć jednego z drugim :)

jacek_73
19-12-2012, 18:52
Tzn zniechęcasz nas/ich do rejestracji tutaj ? A co z tymi co tu piszą od 2005 ? ;) ;)


Niemożliwym jest wręcz, zniechęcić do czegoś kogoś, kto i tak nie ma na to ochoty, a pozdrowić ludzi nigdy nie zaszkodzi - nawet jeśli wejdą do wątka z czystej ciekawości :)


...Ale ślepy nie jestem i widzę co jest w dzisiejszych czasach popularne,...

Głęboko sięga wzrok twój? Mój się zatrzymuje na pewnym etapie: mnie lubi jedna osoba, wielki format trzy osoby, rozklekotał mi się tamron 17-50 RATUNKU lubi osiemnaście osób.


...
2. mega trolle ...

Chwilowa posucha nie trwać będzie wiecznie :)

Vitez
19-12-2012, 19:08
Głęboko sięga wzrok twój? Mój się zatrzymuje na pewnym etapie: mnie lubi jedna osoba, wielki format trzy osoby, rozklekotał mi się tamron 17-50 RATUNKU lubi osiemnaście osób.

Wystarczy że widzę jaka aplikacja najczęściej i najdłużej jest wyświetlana na ekranach smartfonów w komunikacji miejskiej ;) . A co do użyteczności tejże aplikacji to widzę, że mamy bardzo podobne wrażenia ;) .

Mimo tego jednak... przy okazji sprawdziłem, że ktoś mi za plecami już całkiem dawno temu włączył na forum Canona możliwość połączenia i logowania się kontem z FB. Dla chętnych mimo wszystko używających - wystarczy to ustawić tu: http://www.canon-board.info/profile.php?do=editconnections

dinderi
19-12-2012, 22:18
mnie lubi jedna osoba, wielki format trzy osoby, rozklekotał mi się tamron 17-50 RATUNKU lubi osiemnaście osób. Skąd masz te dane?

jacek_73
19-12-2012, 23:24
Przy wątkach stoi (obok fejsbukowego kciuka).