PDA

Zobacz pełną wersję : G3 na G6



Algier
05-09-2004, 20:33
Jak myślicie, opłaca się zamienić canona G3 na G6 ?

gietrzy
05-09-2004, 21:05
Jak myślicie, opłaca się zamienić canona G3 na G6 ?

Nie. Osobiście jeśli zamiana to tylko na dSLR.

cezner
05-09-2004, 22:14
Też tak myślę. Jeśli już to tylko lustrzanka.
Mam G5 i strasznie sie meczę. Wczesniej mialem Canona 300 (bez D) :-( i brakuje mi szybkiego autofocusa, ręcznego ustawienia ostrości i recznego zooma. W G6 nie pod tym względem niewiele się zmieni. Trzeba dolozyc te 700$ i kupic 20D :lol:

Algier
05-09-2004, 23:06
Też bym chciał 20D ale na chwile obecną po prostu mnie nie stać :(
W G6 kusi mnie o 50% szybszy AF w stosunku do G3/G5. Musiałbym dopłacić z 1000zł.

DrFreak
05-09-2004, 23:09
Jak myślicie, opłaca się zamienić canona G3 na G6 ?

zapomnij o tym !! (czyt. ZAPOMNIJCIE)
ja borykałem się z tematem zamiany od roku (mam G5), chcialem poprawic przede wszystkim szybkosc AF, i możliwość recznego nastawu ostrości (realnego).
zamiana na podobne aparaciki nie ma sensu, stracilibysmy tylko szmalec :(
jedyny sens to zamiana na lustrzanke cyfrową (np. 300d, Olek E-10,20, o D70 nie wspomne)

ja z checią zaminilbym moje G5 na Sony 717, nawet błędy 828 byl przebolał (ta szybkość cieszy) i tylko na to, bo na lustrzanke cyfrowa po prostu mnie nie stac :/

POZDRAWIAM

Vitez
06-09-2004, 01:44
ja z checią zaminilbym moje G5 na Sony 717, nawet błędy 828 byl przebolał (ta szybkość cieszy) i tylko na to, bo na lustrzanke cyfrowa po prostu mnie nie stac :/


Uzywalem przez chwile 717 i... nie zauwazylem by byl znaczaco szybszy od Canona G3 ktorego kiedys mialem. Podejrzewam ze podobnie jest z G6. Niby 50% szybszy AF ale pewnie nadal zolwiowaty, czyli nadal chwile trzeba poczekac po wycelowaniu aparatu az laskawie zlapie ostrosc.
Jesli ktos chce odczuc zmiane szybkosci AF to jednak tylko lustrzanka - 717 mnie zawiodl pod tym wzgledem, 10D zdecydowanie nie 8)

gietrzy
06-09-2004, 08:10
...jedyny sens to zamiana na lustrzanke cyfrową (np. Olek E-10,20...

Używam Olka E-10 w pracy. AF jest szybszy o milion lat świetlnych od G3, natomiast pozostaje problem opóźnienia spustu migawki.

[ Dodano: Pon Wrz 06, 2004 7:17 am ]

Też bym chciał 20D ale na chwile obecną po prostu mnie nie stać :(

Jeśli Cię nie stać to zostań przy tym co masz. Inaczej to będzie poprostu STRATA TWOJEJ KASY


W G6 kusi mnie o 50% szybszy AF w stosunku do G3/G5. Musiałbym dopłacić z 1000zł.
Pierdu pierdu, że szybszy. To jest marketing! Przy specyfikacji serii G nie widziałem takich parametrów jak opóźnienie migawki a to jest dla niektórych podstawowy parametr.

MaJak
06-09-2004, 11:11
Jak myślicie, opłaca się zamienić canona G3 na G6 ?

Nie. Osobiście jeśli zamiana to tylko na dSLR.

też myslałem o czymś typu G6 (lub Pro1) albo o czymś z literką D na końcu

i doszedłem do wniosku że (abstrachując od kwestii finansowych) to dSLR mi się podoba (szybki AF i manualny zoom) ale jakoś nie wyobrażam sobie jeżdzenia na nartach/rowerze itp (G3-ka mi się mieści w kurtce) z takim aparatem - a nawet najlepszy aparat nie zrobi dobrych zdjęć jeśli będzie się kurzył w domu na półce :)

więc chyba poczekam na kolejną generację serii G lub Pro (wish list: napewdę szybki AF z trackingiem, manual zoom, live historgram), albo nastąpi jakiś przełom technologiczny (super jakości EVFy) i lustrzanki zmaleją znacznie, a póki co to zapoluje na 420EX (w obliczu pojawienia się 580tki to łudze się że reszta SpeedLite'ów ztanieje)

Pozdrawiam, Marcin

gietrzy
06-09-2004, 11:40
więc chyba poczekam na kolejną generację serii G lub Pro (wish list: napewdę szybki AF z trackingiem, manual zoom, live historgram)

Marcin, źle podchodzisz do sprawy. Wybierając aparat musisz wybrać z której półki/klasy aparat chcesz? Canon i inni nie bez kozery podzielili użytkowników na grupy/klasy. Jeśli chcesz przede wszystkim naprawdę szybki AF to tylko dSLR i koniec dyskusji. Na przykład Vitez ma 10D ale na imprezkach chciałby mieć S1. Kumasz? Nie ma aparatu idealnego. Canon nigdy nie da Ci tego co chcesz w serii G. Szybki AF jest w klasie 10D/20D. Naprawdę szybki AF z trackingiem jest w serii EOS 1xx i to w połączeniu z jasnymi szkłami.
Co do LiveHistogram - byłem za dopóki nie pomacałem 717 Sonego - PRZESZKADZA nic więcej. Co innego rozbicie histogramu na kanały w czasie podglądu.

MaJak
06-09-2004, 11:58
więc chyba poczekam na kolejną generację serii G lub Pro (wish list: napewdę szybki AF z trackingiem, manual zoom, live historgram)

Marcin, źle podchodzisz do sprawy. Wybierając aparat musisz wybrać z której półki/klasy aparat chcesz? Canon i inni nie bez kozery podzielili użytkowników na grupy/klasy. Jeśli chcesz przede wszystkim naprawdę szybki AF to tylko dSLR i koniec dyskusji. Na przykład Vitez ma 10D ale na imprezkach chciałby mieć S1. Kumasz? Nie ma aparatu idealnego. Canon nigdy nie da Ci tego co chcesz w serii G. Szybki AF jest w klasie 10D/20D. Naprawdę szybki AF z trackingiem jest w serii EOS 1xx i to w połączeniu z jasnymi szkłami.
Co do LiveHistogram - byłem za dopóki nie pomacałem 717 Sonego - PRZESZKADZA nic więcej. Co innego rozbicie histogramu na kanały w czasie podglądu.
Canon nigdy nie da??
no to ktoś inny się znajdzie - a wtedy do i Canon będzie MUSIAŁ coś poważnego zrobić z AFem inaczej będzie tracił klientów - mamy przeciez wolny rynek

Bawiłem się Sony 828, jeśli nowy V3 będzie zachowywał się podobnie, to G6 będzie miał bardzo trudnego przeciwnika (tym bardziej że V3 też chodzi na CFach)

Minolta A2 ma prawie wszystko z moich życzeń, ale obawiam się jakości produkówe tej firmy, także stablizator obrazu wywołuje u mnie wątpliwości co to trwałości - myślę że Pro2 będzie musiał conajmniej dorównać A2 aby nie służyć tylko do ustawiania na wystawach

Pozdrawiam, Marcin

ps.
żyję już tyle lat aby wiedzieć że nie ma ideałów (no może poza moją żoną :P ), są tylko mniej lub bardziej trafne kompromisy - dla mnie dSLR oznaczałby konieczność kupienia jeszcze drugiego bardziej kieszonkowego aparatu , a to trochę za dużo

DrFreak
06-09-2004, 18:09
proponuje wszystkim zapoznac sie z czasami poszczegolnych aparatow, wymienie tylko te wazniejsze (wg mnie), i tak:

Sony 717
Power On -> First shot
1.84
Shutter lag, full autofocus
0.63/0.65 (wide/tele)
Shutter lag, manual focus
0.136
Shutter lag, prefocus
0.120
-------------------------
Sony 828
Power On -> First shot
1.5
Shutter lag, full autofocus
0.25/0.44/0.69
Shutter lag, manual focus
0.42/0.20 (auto/manual)
Shutter lag, prefocus
0.009
------------------------
Olympus E-20
Power On -> First shot
6.0
Shutter lag, full autofocus
0.675/0.764 (wide/tele)
Shutter lag, manual focus
0.490
Shutter lag, prefocus
0.058
------------------------
Olympus C-5060
Power On -> First shot
3.99
Shutter lag, full autofocus
0.65/0.72
Shutter lag, manual focus
0.50
Shutter lag, prefocus
0.254
------------------------
Canon 300d
Power On -> First shot
6.0
Shutter lag, full autofocus
0.250/0.278
Shutter lag, manual focus
0.248
Shutter lag, prefocus
0.142
------------------------
Canon G5
Power On -> First shot
4.82
Shutter lag, full autofocus
1.17/1.04
Shutter lag, manual focus
0.69
Shutter lag, prefocus
0.095
===================
źródło:
http://www.imaging-resource.com

jak widac sony (w tym zakresie cenowym) pod wzgledem szybkości bije o glowe wszystkie inne zabawki
a to ze 10d jest lepszym rozwiazaniem... no coż nie każdego na to stać.[/b]

Vitez
06-09-2004, 23:47
doszedłem do wniosku że (abstrachując od kwestii finansowych) to dSLR mi się podoba (szybki AF i manualny zoom) ale jakoś nie wyobrażam sobie jeżdzenia na nartach/rowerze itp (G3-ka mi się mieści w kurtce) z takim aparatem - a nawet najlepszy aparat nie zrobi dobrych zdjęć jeśli będzie się kurzył w domu na półce :)


Aparat kupuje sie odpowiednio do zapotrzebowan, zastosowan. Znam pare osob ktorzy bez problemu jezdza na rowerze z 300D (no nie JaW ? ;) ). Torba biodrowa i problem z glowy - body ze srednim obiektywem plus pare dodatkow sie zmiesci.
Trzeba niestety pogodzic sie z tym ze aparat do kieszeni nie bedzie tak dobry jak aparat typu SLR. Poczekasz az ktos inny wypusci cos takiego? Oj dlugo poczekasz... to przeciez kwestia klasy, podzialu konsumentow i rynku na segmenty itp. Jakos nie widzialem samochodu gabarytow Matiza o osiagach Porsche (nie liczac recznych przerobek) :roll: .
Kupuje sie to co jest potrzebne wg wlasnych wymogow. A jak jeden sprzet nie spelnia wszystkich wymagan to albo sie idzie na kompromis, albo kupuje sie zestaw sprzetow w sumie spelniajacy wymagania (wsrod obiektywow tez nie ma przeciez idealnego obiektywu o zakresie 10-1000mm i swietle 1.4 ;) - i co? ludzie czekaja az ktos taki zrobi? ).
Tak jak ja ciagle powtarzam - dSLR nie wszedzie ze soba biore, ale gdybym tylko mial zbedne 2 tys zl to S1 IS bym nosil ze soba zawsze i wszedzie, do pstrykania podrecznego, bo a nuz cos sie zdarzy, oraz na imprezy, spotkania itp.

yasin
07-09-2004, 01:11
dokladnie, tak jak napisal Vitez, nie ma rzeczy uniwersalnych i idealnych, no moze te pierwsze czasami sie zdarzaja, ale jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego, kup taki sprzet jaki Ci jest potrzebny i na jaki Cie stac, ja zaczalem przygode z fotografia od S1 IS, nawet gdybym chcial wydac wiecej na dSLR to bylby to blad, bo dopiero sie ucze co tak naprawde mi potrzeba i czego chce od sprzetu, a osiagi G6, G7, czy G8 jezeli takie wogole powstana, nigdy nie beda rowne dSLR, zreszta to widac juz po tym co canon zrobil z G6, srebrna obudowa(?), a S70 czarny :) podejrzewam, ze po wypuszczeniu PRO2, bedziemy mieli G7 z 8mpix w czarnej obudowie z 50% lepszymi osiagami :mrgreen:

Algier
07-09-2004, 08:49
a osiagi G6, G7, czy G8 jezeli takie wogole powstana, nigdy nie beda rowne dSLR:

nigdy nie mów nigdy :wink:

MaJak
07-09-2004, 13:40
a osiagi G6, G7, czy G8 jezeli takie wogole powstana, nigdy nie beda rowne dSLR:

nigdy nie mów nigdy :wink:

mi wystarczyłoby aby w tele AF był ciut szybszy niż teraz w wide

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1010&message=10136080
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1010&message=10152212
na podstawie (narazie) skromnych danych, wygląda że G6 jest postępem, a nie tylko wyścigiem w coraz większe Mpix
jak się poczyta dokładnie te wątki, to wynika że poprawiony AF to nie tylko marketingowy bełkot

tak sobie pomyślałem, G3 na allegro powinno zejść za około 2kzł, G6 ze stanów byłby za jakieś 1kzł więcej ... eee chyba lepiej jak kupię 420ex :)

Pozdrawiam, Marcin

Algier
13-09-2004, 22:16
Cena G6 na allegro jest już całkiem, całkiem (2600zł.) :D

Yablon
24-09-2004, 12:16
Canon 300d
Power On -> First shot
6.0

Skad te testy! :shock: 6.0 sekundy? (chyba że ze zmiana akumulatora) :lol: W parametrach jest zdaje sie podane zdaje się ok 3.6s. Żeby nie być gołosłowny sam testowałem. Przekroczyć 4 sek. mi się nigdy nie udało, a przeważnie uruchamiał sie poniżej 3s. Fakt to dużo i trochę wkurza i objektywnie muszę przyznać ze jest to jedna z rzeczy, która mnie najbardziej zaskoczyła na minus w 300d.

Skoro takie błedy są w tych testach, to co do prawdziwości pozostałych danych nie można mieć zbytniego zaufania.

Pozdrawiam Yablon