PDA

Zobacz pełną wersję : 7d + metz 58 af2 problem



wojtas29
03-11-2012, 19:45
Witam
Nie bardzo wiem czy problem mój dotyczy lampy czy aparatu, dlatego zdecydowałem się ostatecznie napisać w tym dziale.
Sprzęt jak w temacie czyli:
canon 7d
Metz 58 af2
Problem polega na tym, że kiedy podepnę lampę do puszki, te nie zawsze się komunikują,lub komunikują sie tylko częściowo.
wyglada to tak
wyłaczam aparat, wyłączam lampę
podpinam lampę
włączam aparat włączam lampę
lampa ustawia sie w ettl, ładuję się, potem zielona dioda, pstrykam, lecz niestety nie wyzwala błysku.
puszka ustawiona na AV strzela z czasem 1/60 więc wykrywa lampę.
Teraz wystarczy że wyzwolę błysk manualnie na lampie i jak do tej pory, lampa zaczyna działać poprawnie.

Czasem używam tej lampy wireless jako slave, więc kiedy wireless jest w lampie aktywne i podepne ja do aparatu (oczywiście aparat i lampa wyłączone)
Po włączeniu, widzę na tylnym wyświetlaczu lampy, że nie przełączyła się w ettl, ponieważ nadaj jest ustawiona wireless jako slave.

wtedy wystarczy raz pstryknąć manualnie (ale nie zawsze działa) hmmm
raz nawet zaskoczyła kiedy lekko ja poruszyłem... a moze to przypadek
kiedy wireless jest wyłączone, zaskakuje częściej i tak jak pisałem wystarczy jej manualne wyzwolenie.

wiem że nikt tu nie jest jasnowidzem, ale moze ktoś miał podobny problem
lub może jest to jakiś ogólnie znany problem.

Na koniec dodam tylko, że mam juz tą lampę prawie rok no i oczywiście wcześniej wszystko było ok.

kosio
03-11-2012, 20:29
Mi do tej pory 2 razy zdarzyło się że lampa się nie wyzwoliła mimo palenia zielonej diody i komunikacji z aparatem, ale zawsze odpalała przy następnym zdjęciu, bez przestawiania czegokolwiek. Dwa razy na sporą ilość fotek to uważam że to nie problem. Też 7D i metz 58af2.

mariokil
17-12-2012, 00:43
Mam pytanie dotyczące funkcjonalności lampy. Konkretnie chodzi o możliwość jej zasilenia zewnętrznym źródłem energii. Czy jest możliwość użycia któregoś battery packa (np. który jest kompatybilny z canon 580ex II) czy też jesteśmy skazania na zakup drogiego oryginalnego zasilania Power Pack P76 + kabelek V58-50 . Niestety nie mogę znaleźć nigdzie jednoznacznej odpowiedzi.

Dziękuję i pozdrawiam