PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuje zdjecia cegiel z uzyciem Stofena Omni ;)



McKane
11-02-2006, 15:01
Hej

To nie zart zaden ani proba wywolania flejma o przewadze Hassiora nad 5D przy fotografowaniu winorosli i scian ceglanych ale realna potrzeba :)

Generalnie sytuacja wyglada tak ze sciana ceglana jaka jest kazdy widzi - niby plaska ale jednak zupelnie trojwymiarowa.

Fotografowanie jej z palnikiem ustawionym na wprost to zupelna pomylka bo eliminuje to calkowicie cienie i splaszcza efekt koncowy w stopniu absolutnie niedopuszczalnym.

Odbicia od sufitu nie sa zle o ile sufit jest bialy ... gorzej jak tez jest ceglany :)

Pozostaje wiec uzycie czegos co swiatlo rozproszy a jednoczesnie nie splaszczy pozostawiajac swiatlocien - im glebszy tym ciekawszy efekt i bardziej uwidoczniona faktura calosci.

Otoz tak sie sklada ze wlasciwie fotografuje cegly zawodowo (oraz naukowo - w ramach doktoratu na UŁ) i zalezy mi na jak najlepszych efektach. Gotowy jestem w zwiazku z tym kupic wspomnianego stofena przy czym zeby wydac ponad 100 zl musze byc pewnym ze nie wywale tej kasy w bloto.

Potrzebuje zatem serii 5 zdjec (moze byc jpg byle w oryginalnej wielkosci) przy czym musza spelniac nastepujace warunki:

- sciana musi byc ceglana - im starsza i bardziej zniszczona tym lepiej. Nie musi to byc plaszczyzna o Bog wiel jakiej powierzchni moze byc maly kawalek 1x1m np
- najlepiej gdyby swiatla zastanego bylo jak najmniej czyli raczej wnetrza budynkow ceglanych a nie sciany zewnetrzne
- pierwsze zdjecie prosilbym o zrobienie z palnikiem na wprost, drugie pod katem 45, trzecie ze stofenem pod katem 45 C, czwarte pod katem 90, piate pod katem 90 ze stofenem.

Moze ktos z Was w najblizszym czasue znalazlby pare minut w czasie pleneru w fabrykach czy innych podobnych miejscach - bylbym bardzo wdzieczny

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

McKane
11-02-2006, 15:32
Swoja droga tekst o foceniu cegiel jest juz nawet bardziej popularny od balkoniarstwa swego czasu. Pomijajac uwagi w watku Cyfra vs Analog zostala nieswiadomie stworzona nawet analiza uzytkownikow aparatow w zaleznosci od tego czy foca cegly czy tez nie :) Zeby nie byc goloslownym zacytuje MARANTZA z watku o Sigmie 17-70

"Dla amatora, który robi normalne zdjęcia a nie foci cegły jest to po prostu bardzo dobry, solidny, niezawodny, szybki i uniwersalny obiektyw."

"A zawodowcy, pasjonaci i inni niech robią zdjęcia cegieł i rozważają detale. Dla nich są L-ki. Amator takiej nie kupi bo i po co. "

Zakladajac ze zawodowiec to osoba ktorej placa za wykonywanie jakiejs tam czynnosci w tym wypadku za fotografowanie (a mnie placa) smialo moge sie zaliczyc do grupy zawodowcow w fotografii cegiel :)

Az sobie chyba walne podpis taki ;)

McKane
13-02-2006, 00:03
Nie no prawie 100 odwiedzin i nikt nie ma czasu na to zeby poswiecic 10 min na 5 zdjec w jakiejs bramie czy budynku ?

No nic trudno musze znowu wyjechac na 2 tyg. Moze chociaz w tym czasie ktos z Was sie zlituje ;)

Hipek
13-02-2006, 21:14
:lol: cegły mam ale nie mam Stofena:roll:

piast9
13-02-2006, 22:37
:lol: cegły mam ale nie mam Stofena:roll:
A ja mam stofena i cegły, ale otynkowane... 8)

Tomasz1972
13-02-2006, 22:54
A ja mam stofena i cegły, ale otynkowane... 8)
Ja też, chyba że tynk strukturalny też moż być :-)

Hipek
14-02-2006, 00:39
A ja mam stofena i cegły, ale otynkowane... 8)
ale ja mam młotek pewny bo murarski (zrasztą po BIRKUCIE) i ten tynk możemy odbić albo pożycz mi STOFENA8-)

piast9
14-02-2006, 01:03
ale ja mam młotek pewny bo murarski (zrasztą po BIRKUCIE) i ten tynk możemy odbić albo pożycz mi STOFENA8-)
A kto tynk przylepi z powrotem? Klimaty industrialne na dłuższą metę mnie męczą.

Stefana mógłbym pożyczyć, tyle że na Twoją lampę nie wejdzie. :|

McKane
15-02-2006, 20:00
Se panowie jaja robicie a to powazna sprawa.

piast9
15-02-2006, 21:20
Se panowie jaja robicie a to powazna sprawa.
A może jakiś grupowicz z miasta Łodzi może Ci pożyczyć Stefana na chwilę to sobie sam pofocisz dowolne dzieła murarskie? Tylko powiedz do jakiej lampy.

McKane
16-02-2006, 00:11
430EX. Moze sie ktos znajdzie chociaz patrzac po odzewie watpie nieco. Pewnie bede musial kupic i sie przekonac na wlasnej skorze. Ale tak to jest jak sie jest odmiencem ;)