PDA

Zobacz pełną wersję : Tokina AF 100mm f/2.8 AT-X Pro D macro a CANON EF 100MM 2.8L IS USM MACRO ?



packshotfactory
31-10-2012, 10:44
Witam

Przeczytałam masę testów i wiem, że Tokina w zakresie ogniskowych ok.100 mm jest bardzo dobrym obiektywem do fot typu macro i wybrałabym ją bez rozterek spośród tamronów, sigm, nikkorów etc., jednak mam problem z canonowską*L-ką. Zastanawiam się*czy warto dokładać tyle pieniędzy i rzeczywiście w nią zainwestować, czy różnica pomiędzy tymi obiektywami nie będzie w rzeczywistości mocno odczuwalna (a ja zaoszczędzone na L-ce pieniądze będę*mogła wydać na dodatkowy sprzęt do studia). Obiektyw macro będzie mi potrzebny do fotografii produktów.

Niestety nie znam nikogo kto posługuje się*L-ką czy Tokiną, chciałabym więc Was prosić o opinie na ten temat:)

Z góry dziękuję*za pomoc!

tomeki100
31-10-2012, 11:50
Witam, posiadam tokinę i odnośnie jej moge powiedzieć że, optycznie jest bardzo dobrze, budowa jest solinda, celny autofokus. Minusy to: bardzo wolny autofokus i wysuwający sie tubus, ale do makro nigdy nie używałem autofokusa.

MAF
31-10-2012, 12:42
Optycznie wszystkie szkła macro są świetne. Jeśli nie potrzebujesz IS to i szybszego AF Canona to obrazek równie dobry uzyskasz z Tokiny, Sigmy czy Tamrona macro.

gadget_zary
01-11-2012, 13:11
Ew. zamiast L można poszukać zawsze wersji non-L 100mm 2.8