PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawiania sterownika przy profilowaniu drukarki/papieru



dkotarba
30-10-2012, 22:56
Z góry przepraszam za pomieszanie kalibracji i profilowania.

Mam Color Munki Photo.
Mam papier Ilford Gold Fibre Silk (barytowy).
Mam drukarkę Canon iP4700

Chcę zrobić sobie profil tego papieru dla tej drukarki.
Jaki papier (w okienku sterownika pisze "typ nośnika") mam ustawić w sterowniku podczas kalibracji ?
Na razie ustawiłem na "paper Plus semi-gloss".

Dzięki.

bnmnb
02-11-2012, 23:06
Witam,

Najlepiej zaglądnąć na stronę producenta i tam wyczytać jaki ustawić papier canona. Poźniej w sterach drukarki wyłączyć zarządzanie kolorem - bez dopasowania kolorów, tak jest w Epsonie, nie wiem jak w Canonie. Inne rozwiązanie, podane przez Digger-up: ColorMunki Photo niestanardowo [Wersja tekstowa] - FORUM UŻYTKOWNIKÓW SPRZĘTU MARKI NIKON (http://forum.nikoniarze.pl/archive/index.php/t-203266.html)

pozdrawiam,

digger-gp
04-11-2012, 01:06
Nie do końca jestem pewien tego co napisałem w tamtym poście. Zaniechałem eksperymentowania z takimi ustawieniami bo po poszedłem w argylle ;) Tematu zresztą nikt nie podjął korygując moją ewentualną niepoprawność. A szkoda...
W moim zamyśle miał być to wątek do pogadania między innymi o profilowaniu właśnie argyllem przy użyciu ColorMunki Photo.

A zapyta ktoś skąd takie ustawienia..? No bo w instrukcji dostarczonej przez Lysona do ich profili generic dla papierów glossy i semiglossy był opisany taki właśnie sposób podpinania profilu, czyli; Color Controls >> AdobeRGB >> gamma 1.8.
A skoro tak, to takie ustawienia jak przy podpinaniu profilu musiały być również zastosowane przy jego tworzeniu (czyli drukowaniu próbek). Czornyj pewnie miałby coś do powiedzenia na ten temat, no ale nie możemy go wyciągać za uszy do tablicy za każdym razem jak czegoś nie wiemy.. ;)

czornyj
05-11-2012, 11:20
Ilford zawsze używa do tworzenia profili ustawienia dla Photo Paper Pluss Glossy II, ale nie dotyczy to IGGFS, bo po prostu nie wykonują profili dla kombinacji barwnika z tym papierem.

Jak zwykle więc należało by machnąć testy...

Pomysł z AdobeRGB>Gamma 1.8 wydaje się być dość dziwny, delikatnie mówiąc.