PDA

Zobacz pełną wersję : >> 300D i brakujace opcje w menu serwisowym ?!?



Airborn
05-09-2004, 03:16
Witam,
To moje pierwsze wynuzenie na tym forum, tak wiec chcialbym sie przywitac :)
Mam na imie Sebastian, 300D (konkretnie Rebel) z kitowym obiektywem zakupilem dopiero pare dni temu (wczesniej bylo Fuji S602z i Minolta A2).
Nie jestem tzw sprzetowym onanista ;) dlatego probuje powstrzymac sie od badania hotow itp testow.
Zastanawia mnie tylko jedno: we wszystkich dostepnych mi instrukcjach wyczytalem, ze w menu serwisowym 2 (tam, gdzie sa ustawienia jezyka, sys video itd) powinienem miec takze opcje Sensor Clean (dodam, ze instrukcja pochodzi z konca 2003r). I tutaj pojawia sie zonk - w menu mojego aparatu NIE MA TAKIEJ OPCJI :(

pomijajac jej przydatnosc: czy powinienem reklamowac aparat u sprzedawcy (TIP) ?

wybaczcie dlugi wywod, ale sam nie wiem co mam o tym myslec (nie spodziwalem sie takich problemow...)

eternus
05-09-2004, 13:10
Opcja Sensor Clean jest dostepna tylko wtedy, gdy na kole nastaw trybow masz ktorys z trybow ze stery nastaw recznych - najlepiej ustaw na "M". A jesli nadal ta opcja nie jest dostepna, to rzeczywiscie - cos jest nie tak. Ale to by byla bardzo dziwna przypadlosc...

To jest opisane w instrukcji...warto przeczytac:)

Airborn
05-09-2004, 16:08
Opcja Sensor Clean jest dostepna tylko wtedy, gdy na kole nastaw trybow masz ktorys z trybow ze stery nastaw recznych - najlepiej ustaw na "M".

w takim razie musze to sprawdzic. jak do tej pory bylem w takim szoku, ze odebralem wreszcie swoejgo dSLR'a, ze moglem dokonac przeoczenia ;)

dziekuje bardzo za wyprowadzenie z ciemnosci :D

Vitez
05-09-2004, 17:37
jak do tej pory bylem w takim szoku, ze odebralem wreszcie swoejgo dSLR'a, ze moglem dokonac przeoczenia ;)

dziekuje bardzo za wyprowadzenie z ciemnosci :D

Jak ci minie szok to najpierw przeczytaj instrukcje , najlepiej dwa razy, raz na sucho, drugi raz z aparatem w reku cwiczac te rzeczy ktorych nie rozumies. Dopiero pozniej rob zdjecia i zadawaj pytania 8)

Airborn
05-09-2004, 20:19
Jak ci minie szok to najpierw przeczytaj instrukcje , najlepiej dwa razy, raz na sucho, drugi raz z aparatem w reku cwiczac te rzeczy ktorych nie rozumies. Dopiero pozniej rob zdjecia i zadawaj pytania 8)

mam nadzieje, ze nie nadwyrezylem cierpliwosci modow moim "niedoczytaniem" instrukcji :wink:
powiem szczerze, ze mam wydrukowana polska instrukcje z pdf'a, ale nigdzie nie moge doszukac sie informacji, iz opcja Sensor Clean jest dostepna tylko na jednym z manulanych polozen "kolka".
znalazlem jedynie wzmianke, ze niektore opcje menu moga pozostac niewidocznymi przy ustawieniu aparatu w auto, co jednoznacznie ukazuje moja lamerie :D :D :D

dopiero jutro wroce do domu i bede mogl przecwiczyc sprawe, mam nadzieje, ze wsio bedzie ok.

PS. niedlugo podziele sie swoimi fotografiami, narazie niestety tylko z poprzednich aparatow..

raz jeszcze dziekuje za pomoc :!:

eternus
06-09-2004, 00:42
Jak ci minie szok to najpierw przeczytaj instrukcje , najlepiej dwa razy, raz na sucho, drugi raz z aparatem w reku cwiczac te rzeczy ktorych nie rozumies. Dopiero pozniej rob zdjecia i zadawaj pytania 8)

Otoz to! Choc rozumiem Kolege, ze cos przeoczyl - taki nowy zakup wyzwala emocje, ktore czesto blokuja myslenie (wiem po sobie).

Ja zas czytam juz chyba poraz 4 czy 5 instrukcje do mojego 300D i caly czas sie ucze czegos nowego:) - ot chocby tego, ze spelnia jakies tam normy australijskie :D

Vitez
06-09-2004, 01:17
nigdzie nie moge doszukac sie informacji, iz opcja Sensor Clean jest dostepna tylko na jednym z manulanych polozen "kolka".
znalazlem jedynie wzmianke, ze niektore opcje menu moga pozostac niewidocznymi przy ustawieniu aparatu w auto, co jednoznacznie ukazuje moja lamerie

To raczej wlasnie o to chodzi - ze nie ma tej opcji w trybie 'auto' , a nie ze jest tylko w trybach P,Av czy M.

Powod - Canon zalozyl ze jesli ktos uzywa trybu 'auto' to nie jest na tyle zaawansowany zeby samemu czyscic matryce ;) .

Tytus: sprawdz czy twoja wypowiedz jest zgodna z punktem 4. regulaminu : http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=5
a nastepnie wydedukuj czyjego posta predzej wytne :twisted:

[ Dodano: Pon Wrz 06, 2004 1:21 am ]


Jak ci minie szok to najpierw przeczytaj instrukcje , najlepiej dwa razy, raz na sucho, drugi raz z aparatem w reku cwiczac te rzeczy ktorych nie rozumies. Dopiero pozniej rob zdjecia i zadawaj pytania 8)

Otoz to! Choc rozumiem Kolege, ze cos przeoczyl - taki nowy zakup wyzwala emocje, ktore czesto blokuja myslenie (wiem po sobie).


Szok jak szok ale dbac o sprzet nalezy - lepiej przeczytac instrukcje by wiedziec jak to dziala niz zepsuc od razu nowy zabytek nieumiejetnym uzywaniem go ;) (wystawianie na probe cierpliwosci innych osob nieadekwatnymi pytaniami to drugorzedna sprawa, wazniejsze jest dbanie o wlasciwe uzytkowanie sprzetu - dosc drogiego przeciez) .
Dlatego ja zawsze czytam instrukcje po kupnie czegos by nie bylo na mnie ze zepsulem nie dowiadujac sie jak sprzet dziala ;) .