PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 70-200/2.8 - cena miodzio ale...



Roqfort
11-02-2006, 01:18
Witam! Znalazlem to na ebay:
http://cgi.ebay.co.uk/Sigma-70-200mm-70-200-F-2-8-f2-8-EX-DG-HSM-CANON-NIKON_W0QQitemZ7587115347QQcategoryZ4687QQrdZ1QQcm dZViewItem

W stosunku do cen krajowych wyglada nieziemsko pieknie. Ale podobono to cena bez VAT i cla. Nie wiem ile wynosi clo na taki sprzet przyslany z Hong Kongu. W kazdym razie calkowity koszt lacznie z kurierem i ubezpieczeniem wynosi 473 funty brytyjskie. Czy ktos kupowal szkla stamtad? Czy ktos oclil Wam taka przesylke?
Kupilbym to bo sprzedawca pewny jak celullitis na udzie piecdziesieciolatki, tylko boje sie ze wszystkie oszczednosci zgarnie mi Urzad Celny... :-)
Pozdrawiam!
PS. Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z zagranicy i do tego na Macu :-)

asterix
11-02-2006, 01:22
ten akurat sprzedawca mocno dba o to by nie bylo podatku.. nakleja lub pisze ze prezent lub bez wartosci paczka.. albo np "powrotna z serwisu"
Troche z nim rozmawialem juz

Roqfort
11-02-2006, 01:27
Mozna by zaryzykowac? :-) Chyba w najgorszym razie zaplace za wszystko jak na allegro? Kurcze... Czy to jest na pewno ten najnowszy model Sigmy? Wiem ze w przeszlosci byl podobny model, ale ten najnowszy (wszedl chyba w II polowie zeszlego roku) mnie jedynie rajcuje...
Dzieki za blyskawiczna pomoc! :D

asterix
11-02-2006, 01:28
APO HSM DG EX - wiecej nie moze byc ;) sam od niego mam ale bez DG (kupilem jakis czas temu)

Napisz do niego by koniecznie mocno postaral sie by nie bylo podatku.. np niech nie wysyla pudelka.. jesli ci na nim nie zalezy a szklo jeno w futerale + inne zabezpieczenia.
Napisz mu tez by cos porpostu nakleil na obiektyw.. np jakas tasme klejaca.. ma wygladac na used

Roqfort
11-02-2006, 01:33
Tobie sie udalo? :)
OK! Napisze jak mi poradziles!
Dzieki raz jeszcze!

asterix
11-02-2006, 01:34
yep, teraz u jego konkurencji bede kupowal Seikonika swiatlomierz (2500 na allegro - u niego 1200 zl) i kenko pierscienie posrednie (allegro 600 u niego 350) - oczywiscie z kosztami przesylki w cenie

Oni tyle tego pchaja na europe :) ze wiedza co robia

Roqfort
11-02-2006, 01:46
Moze jakies namiary? :-)
Bylbym wdzieczny... :)

asterix
11-02-2006, 01:48
http://stores.ebay.co.uk/UR-Galaxy-Ltd-Photo-Electronics

Roqfort
11-02-2006, 01:50
Dzieki!
Teraz do smierci bede za Toba nosil statyw... Mojej smierci znaczy :)

asterix
11-02-2006, 02:03
hehhe :) nie trzeba :) starczy plecak

Roqfort
11-02-2006, 02:33
No tak... ale plecak wazy pewnie z 50kg :-)

Jurek Plieth
11-02-2006, 12:17
Oni tyle tego pchaja na europe :) ze wiedza co robia
W ogóle wszyscy sprzedawcy z Kong Kongu są OK, co ponoć wynika z chińskiej natury. Jak słyszałem od ludzi, którzy tam byli, taki sprzedawca jest gotów pół miasta przejechać taksówkami w poszukiwaniu swojego klienta, któremu wydał 50 centów za mało :shock:

robsonikus
11-02-2006, 14:24
Panowie wszystko pieknie,ale poprosze o porade.Mam zamiar zakupic 70-200mm 2.8 z IS cena z hong kongu calkiem atrakcyjna bo 5700zl.Tylko teraz czy nie ryzykuje zbyt duzo wysylajac pieniazki.Cena kusi ale obawy pozostaja zy sa to sprzedawcy(podani powyzej)ktorym mozna zaufac bez problemu.Pozdrawiam

Roqfort
11-02-2006, 14:36
A poza tym zobacz na ebay-u ile gość (firma) ma negatywów w stosunku do pozytywów na tle wszystkich przeprowadzonych transakcji. Myślę że ryzyko choć istnieje, jest niewielkie. Obym się nie mylił :lol:

borkomar
11-02-2006, 14:40
Jak zalatwiacie te sprawy??W jaki sposob kase wysylacie i jakie sa prowizje(przelew zagraniczny) noi czy przed czy po transakcji??

asterix
11-02-2006, 16:54
Zawsze istrnieje ryzyko.. bo..
Sprzet idzie w koncu przez setki km. Paczki wiadomo.. czasem sie przewalaja w przeladowniach - choc pakujacy, wie o tym i ma to na uwadze.
Choc mysle, ze czasem propsotu warto zaufac i w przypadku tych sprzedawcow nie powinno nic zlego sie stac. Oni glownie przesylaja towar na USA, UK i Niemcy

Odnosnie platnosci - paypal (glownie), inne formy platnosci kartami kredytowymi, moneybrookers itd itd. Opcji tak wiele jak sprzedawcow. Trzeba wpierw dogadac szczegoly w mailu.
Konto trzeba w ebay miec :) to jasne.. moze byc w PL ebay - to nie ma znaczenia - jest to element globalnego systemu eBay

arturs
11-02-2006, 17:53
Witam! Znalazlem to na ebay:
http://cgi.ebay.co.uk/Sigma-70-200mm-70-200-F-2-8-f2-8-EX-DG-HSM-CANON-NIKON_W0QQitemZ7587115347QQcategoryZ4687QQrdZ1QQcm dZViewItem

W stosunku do cen krajowych wyglada nieziemsko pieknie. Ale podobono to cena bez VAT i cla. Nie wiem ile wynosi clo na taki sprzet przyslany z Hong Kongu. W kazdym razie calkowity koszt lacznie z kurierem i ubezpieczeniem wynosi 473 funty brytyjskie. Czy ktos kupowal szkla stamtad? Czy ktos oclil Wam taka przesylke?
Kupilbym to bo sprzedawca pewny jak celullitis na udzie piecdziesieciolatki, tylko boje sie ze wszystkie oszczednosci zgarnie mi Urzad Celny... :-)
Pozdrawiam!
PS. Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z zagranicy i do tego na Macu :-)

Witam..

A jalby sie nie udalo (czego oczywiscie nie zycze) to clo wynosi okolo 5% i VAT 22% - sciagam kamery z Tajwanu do firmy i stawki sa takie, z Hongkongu pewnie są podobne. co do uczciwości sprzedawców to jak radzili inni, my wysyłamy jednorazowo około 10 000 $ i nie było jeszcze problemów

Pozdrawiam
Artur Starz