PDA

Zobacz pełną wersję : Oświetlenie studyjne marki Sun-Box



Macio
10-02-2006, 23:39
Mam pytanie - jako że jestem na kupnie aktualnie lampy błyskowej ( 250ws - np Elfo Miqro pro ) a zaglądnąłem na http://sun-box.pl/ i zauważyłem że mają niezłe ceny. Czy ktoś może z Was używał lamp tej marki ? Jak wrażenia w porównaniu do elfo ? Z góry dzięki za informację :)

Macio
11-02-2006, 10:23
Mam pytanie - jako że jestem na kupnie aktualnie lampy błyskowej ( 250ws - np Elfo Miqro pro ) a zaglądnąłem na http://sun-box.pl/ i zauważyłem że mają niezłe ceny. Czy ktoś może z Was używał lamp tej marki ? Jak wrażenia w porównaniu do elfo ? Z góry dzięki za informację :)

Naprawdę nikt ? :shock: No to chyba zostanie ELFO...

Błajo
11-02-2006, 16:00
ELFO... hmm jak bedzie czeesto uzywal to oki.... ale tak to nawet jakies yami yami czy jakos tak z www.funsports.pl dadza rade :)

Macio
11-02-2006, 18:36
ELFO... hmm jak bedzie czeesto uzywal to oki.... ale tak to nawet jakies yami yami czy jakos tak z www.funsports.pl dadza rade :)

Cały czas się łamię, bo może od razu lepiej pójść w Elfo... chociaż ceny tych z funsports`u są bardzo kuszące :)

mganko
11-02-2006, 20:11
zrobilem kilka sesji na lampach ELFO i powiem że sa solidne. Jeśli solidnie to Elfo, jeśli tanio to YINYYAN

shaqi
12-02-2006, 16:48
W wczesniejszym wątku ktory zaczał adamek napisałem o YingYangach. Polecam. Sa naprawde solidne.

SebastianD
22-02-2006, 22:30
też ostatnie kopie w temacie "oświetlenie". Na listach dyskusyjnych ludzie strasznie narzekają na sun-boxy. Że kiepsko wykonane, awaryjne i w ogóle do... no. Za to ceny faktycznie mają niezłe. jak poprosiłem o ofertę to za cenę elfo quant 500 + softbox miałbym 2x500 sun-boxa ;) markoflash też jest generalnie odradzany.

Leon13th
26-02-2006, 01:11
Shagi : powiedz mi a jak z serwisem Funsportu,nie mam ochote trafić na drugie NP

Przemek Białek
26-02-2006, 02:45
jesli cos o lampach z Funsport to tu mozna zoabczyc efekty

1-sza sesja jedna lampa 200WS+ softbox 120x80
2-ga sesja jaedna 200 WS + 2 100WS+ parasol bialy

http://www.e-fotografik.pl/reklamowe.html

shaqi
26-02-2006, 15:10
Shagi : powiedz mi a jak z serwisem Funsportu,nie mam ochote trafić na drugie NP

Czemu pytasz o serwis. Lampy sa dobre nie ma znimi kłopotu. a jak sie zepsują to zobacze!!!

Leon13th
26-02-2006, 20:32
Grunt to dobry serwis,wiesz,jakby coś nie tak z lampami albo zepsułyby się to daje do serwisu.A do takiego serwisu jak nikon polska to raczej nie mam ochoty oddawać,choć fakt faktem,że jeszcze moja d70-tka trzyma się bardzo dobrze od ponad 6 miechów bez żadnego serwisu.A tak poza tym wole wiedzieć jaka jest opinia o serwisie

minek
27-02-2006, 03:13
Shagi : powiedz mi a jak z serwisem Funsportu,nie mam ochote trafić na drugie NP

Ja powiem. Chociaż jinjanów stamtąd nie mam (jeszcze ... prawdopodobnie), to parę rzeczy tam kupiłem - blendy, namiot bezcieniowy, statyw chiński podobny do manfrotta tylko dużo cięższy i znacznie tańszy, statyw do świateł, softbox (używam go do lampy aparatowej i do halogena, tylko bez czaszy), ... f fotocelę jedną. I ta fotocela padła mi po przypięciu lampy starej o zbyt pewnie wysokim napięciu. Noto co, urwałem nalepkę, odkręciłem śrubkę, zobaczyłem co tam w środku... przelutowałem tranzystorek, czy diodkę, czy kondensatorek, nie pamiętam już co dokładnie, na nowy ... i nadal nie działa.
To przelutowałem na stary, skręciłem, zaniosłem i powiedziałem: ,,popsuło się''.
I na drugi dzień mi nareperowali, za darmo (-: Na pewno było widać, że ,,grzebane było''.
I z tego co wiem, to z wiekszymi lampami nie ma u nich żadnego problemu.

PS. Taki zbieg okoliczności przy okaji: funsports, elfo są w Łodzi, taka trzecia firma ... makro flash chyba, też tanie flesze - w Zgierzu - również niedaleko. I znam ludzi, którzy używają każde z tych lamp, i nikt z nich nie narzeka na serwis, a wszyscy mieli z tym doczynienia.
Jedyna różnica jest taka, że elfo jest sporo droższe. A psuje się tak samo często (lub rzadko) jak pozostałe.

Leon13th
27-02-2006, 23:06
minek : Dzięki za odpowiedź

toni
28-02-2006, 00:45
mam lampy Funsports 2x500Ws, 3x300Ws, 100Ws , kupowałem tez sporo ich lamp do odsprzedaży , poza normalnymi problemami i usterkami eksploatacyjnymi nie zauważyłem czegoś niepokojacego, serwis jest "akceptowalny" i stosunkowo tani , a lampy pracuja poprawnie
pozdrawiam

shaqi
07-03-2006, 11:07
Grunt to dobry serwis,wiesz,jakby coś nie tak z lampami albo zepsułyby się to daje do serwisu.A do takiego serwisu jak nikon polska to raczej nie mam ochoty oddawać,choć fakt faktem,że jeszcze moja d70-tka trzyma się bardzo dobrze od ponad 6 miechów bez żadnego serwisu.A tak poza tym wole wiedzieć jaka jest opinia o serwisie

Minek wszystko wyjasnił.
Ja powiem ze jest tam- w Funsport, taki gościu (Marci bodajże) który przed wysłaniem paczki dzwonił kilka razy i upewniał sie. Zrobił mi dwie rzeczy recznie dopasowane (zlutowane) na wysokim poziomie jak orginał, a cena miodzio. W Funsporcie dbaja o klienta a i potargowac sie mozna

DarekSzu
07-03-2006, 11:58
A ja polecem MarkoFlesh ze Zgierza - cenowo niższe od Elfo a technologicznie bardzo bardzo dobre!!!

Nippy
07-03-2006, 22:10
markoflash też jest generalnie odradzany.
A to dlaczego?

zanussi
08-03-2006, 02:26
ja nie polecam wszystkich tych firm... no chyba ze do "niedzielnego" pstrykania. to są półśrodki. przy cieższych zadaniach i dłuższej pracy mogą polec. no i ta moc. za niska do duzych pomieszczeń. lepiej już elfo, tak... dużo lepiej.