PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno sprzętu używanego



sumo
25-10-2012, 13:07
Witam
Sprzęt fotograficzny jest dość kosztowny ale czasami można coś znaleść z drugiej ręki w atrakcyjnej cenie.
Jestem fotoamatorem, który się rozwija i kompletuje sprzęt. Wcześniej miałem analoga, teraz lustrzanka cyfrowa amatorska ...... może półprofesjonalna niedługo.
Myślę, że przydałyby się wskazówki doświadczonych kolegów na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego sprzętu. Oczywiście myślę tu o zakupie sprzętu, który możemy zobaczyć przed kupnem a nie z licytacji na drugim końcu Polski.
Chciałbym dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy zakupie, jak go szybko przetestować u sprzedającego.
Głównie chodzi mi o zakupy obiektywów i lustrzanek. Jest to dość duży wydatek i pewnie można kupić sprzęt wyeksploatowany jak również prawdziwe perełki w atrakcyjnej cenie.
Obecnie poszukuję Tamrona 17-50 co w nim najczęściej pada i co trzeba sprawdzic przy zakupie?

Szkoda, że na forum nie ma już giełdy sprzętu, zrobiłem na niej kilka zakupów i narazie nie żałuję.
Z góry dziekuję.
Pozdrawiam

simarik
25-10-2012, 13:36
Witam
Obecnie poszukuję Tamrona 17-50 co w nim najczęściej pada i co trzeba sprawdzic przy zakupie?
Pozdrawiam

Testowałem 3 egzemplarze używanego tamrona 17-50 przed zakupem. Róznica pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami była spora jeśli chodzi o słynne mydło tamrona 17-50. Wybrałem najlepszy z testowanych. Oceny zdjęć dokonywałem na bieżąco poprzez laptopa, na którym oglądałem zdjęcia z mojego body z podpiętym tamronem.
Poszperaj na forum odnośnie tego tamrona - a liczba informacji dosłownie Cię zasypie.


Szkoda, że na forum nie ma już giełdy sprzętu, zrobiłem na niej kilka zakupów i narazie nie żałuję.
Z góry dziekuję.
Pozdrawiam

Nie rozumien - jak ne ma na forum giełdy sprzętu? A tutaj?
http://www.canon-board.info/sprzedam-17/

sumo
25-10-2012, 14:02
Przepraszam giełda jest ale chyba nie widoczna bez zalogowania. Głównie przeglądam forum bez logowania.
Bardzo dziękuję za link.

tomfoot
25-10-2012, 14:40
Przepraszam giełda jest ale chyba nie widoczna bez zalogowania. Głównie przeglądam forum bez logowania.
Bardzo dziękuję za link.

a posty też wpisujesz bez logowania?

dreamstorm
25-10-2012, 14:53
Recepta jest prosta. Kupuj na forum :) Można śmiało założyć, że osoba, która na forum jest parę lat i ma dużo postów będzie bardziej wiarygodna od osoby, która dopiero co się zarejestrowała 3 miesiące temu i coś sprzedaje.

mario553
26-10-2012, 19:51
Recepta jest prosta. Kupuj na forum Można śmiało założyć, że osoba, która na forum jest parę lat i ma dużo postów będzie bardziej wiarygodna od osoby, która dopiero co się zarejestrowała 3 miesiące temu i coś sprzedaje.
to raczej nie jest regułą- kupiłem kiedyś stałkę 50 1.8 od kolegi z tego forum i nie było tak pięknie jak miało być...:wink:

Rafał K
26-10-2012, 20:01
Przy jasnych obiektywach, nowych czy używanych, jeżeli to tylko możliwe warto jest zrobić test na ff/bf przed zakupem. Duży otwór przysłony jest mz bezużyteczny, jeżeli af nie trafia.

Ernest_DLRS
26-10-2012, 23:00
Akurat 50/1.8 to troszkę tandetka. Ostrość ma raczej przeciętną a i AF się w nim często gubi.

sumo
29-10-2012, 09:17
Przy jasnych obiektywach, nowych czy używanych, jeżeli to tylko możliwe warto jest zrobić test na ff/bf przed zakupem. Duży otwór przysłony jest mz bezużyteczny, jeżeli af nie trafia.

A czy mógłbyś napisać jak szybko w terenie sprawdzić ff/bf.
Bawiłem się swoimi obiektywami w ten sposób z zastosowaniem tablic znalezionych w necie. Niestety jest z tym trochę zachodu bo podobno muszą być ustawione względem aparatu pod katem 45 stopni a nie zawsze jest dostęp do poziomicy i statywu.

Na jakim punkcie AF najlepiej ustawić ostrość, centralny czy jakieś boczne.

A w jaki sposób sprawdzic mydlenie. Czy jest jakieś tło na którym jest ono dobrze widoczne czy może na zdjęciach z dużą rozpiętością tonalną np. coś na tle okna itp.

michallo_90
29-10-2012, 09:27
A czy mógłbyś napisać jak szybko w terenie sprawdzić ff/bf. ...
Poszukaj jak zrobić test tzw. bateryjkowy. Na szybko jest to moim zdaniem najlepsza metoda.

kololovanka
31-10-2012, 12:12
michallo_90 czy mógłbyś w skrócie napisać o co chodzi z tym testem bateryjkowym? pierwszy raz spotykam się z takim określeniem...

kosdkp
31-10-2012, 12:25
Test na BF/FF FocCal 2.2XL - FORUM UŻYTKOWNIKÓW SPRZĘTU MARKI NIKON (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=191673)

http://www.skibek.pl/pliki_robocze/FocCal22XL.pdf