PDA

Zobacz pełną wersję : Fisheye do C 600D



Patrycja Zietara
18-10-2012, 20:51
Potrzebuje pomocy w wybraniu obiektywu fisheye do Canona 600D. Glownie zalezec mi bedzie na robieniu zdjec w ruchu, czyli konie, psy, snowboard, skateboard etc. Cena nie jest rzecza najistotniejsza, bo wole zbierac 2-3 miesiace, ale miec juz obiektyw pierwszej klasy. Tutaj mam pare obiektywow, ktore zwrocilo moja uwage:
http://obrazki.wapnet.pl/images/460Skjer..._10_17.png
Nie wiem czy warto inwestowac w zmienna ogniskowa od canona ale za to f/4 czy ogniskowa stala w sigmach z f/2.8

Bylabym bardzo wdzieczna za podanie mi 2-3 obiektywow, wartych uwagi. :)

szczemat
18-10-2012, 21:07
Dobre i tanie są Samyangi (Falcony). Mam i naprawdę brak AFu przy takiej ogniskowej w zupełności nie przeszkadza :-).

Sunders
18-10-2012, 21:24
Potrzebuje pomocy w wybraniu obiektywu fisheye do Canona 600D. Glownie zalezec mi bedzie na robieniu zdjec w ruchu, czyli konie, psy, snowboard, skateboard etc. Cena nie jest rzecza najistotniejsza, bo wole zbierac 2-3 miesiace, ale miec juz obiektyw pierwszej klasy.

Ma być kołowe, czy diagonalne?


Tutaj mam pare obiektywow, ktore zwrocilo moja uwage:
http://obrazki.wapnet.pl/images/460Skjer..._10_17.png

U mnie ten link nie działa.

Patrycja Zietara
18-10-2012, 21:41
Jednak wole cos lepszego niz Samyang ;)

ink poprawiony: http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/254701_538846922799190_1911495276_n.jpg
Szczerze mowiac na poczatek myslalam o diagonalnym, kolowe moglabym dokupic dopiero potem ;) Dlatego diag. na pierwszy strzal :)

dziobolek
18-10-2012, 21:44
Jednak wole cos lepszego niz Samyang...

To pozostaje Canon, Sigma, Tokina - jest w czym wybierać ;)

Patrycja Zietara
18-10-2012, 21:46
Jest w czym, tylko wlasnie ciezko, dlatego tu pisze :) Nie wiem czy lepiej brac canona ze zmienna ogniskowa i f/4 czy sigmy ze stalymi ale za to jasniejsze z f/2.8 ;)

szczemat
18-10-2012, 21:51
jeśli zależy Ci na świetle to Sigma 10mm/2.8 , jeśli na uniwersalności to L Canona :-)

Mimo wszystko nie dałbym tyle kasy na L, którą używam sporadycznie - stąd Falcon wylądował w mojej torbie ;-)

gadget_zary
18-10-2012, 22:49
Oceń ile chcesz wydać i wybierz:

Samyang/Falcon -> Tokina -> Sigma/Canon

Co nie kupisz będzie służyło dobrze.

dziobolek
19-10-2012, 11:34
...Glownie zalezec mi bedzie na robieniu zdjec w ruchu, czyli konie, psy, snowboard, skateboard etc...
...Nie wiem czy warto inwestowac w zmienna ogniskowa od canona ale za to f/4 czy ogniskowa stala w sigmach z f/2.8...

Teoretyzując - jaśniejsze szkło pozwoli Ci uzyskać krótsze czasy bez lampy,
co przy dynamicznych scenach nie jest bez znaczenia.


...Cena nie jest rzecza najistotniejsza, bo wole zbierac 2-3 miesiace, ale miec juz obiektyw pierwszej klasy...

Ja w takie sytuacji postawił bym na Canona 8-15 ;)

Patrycja Zietara
19-10-2012, 12:47
dziobolek no wlasnie, musze sie zdecydowac na albo jasniejsze szklo sigmy, ktore pozwoli mi robic lepsze zdjecia w ruchu poprzez krotsze czasy, albo na objektyw canona, ciemniejszy ale za to ogolnie lepszy. I tu jest problem bo nie wiem co bardziej mi sie przyda do dynamicznych zdjec ;)

gadget_zary, no wlasnie o cene tu nie chodzi :)

szczemat
19-10-2012, 14:58
dziobolek no wlasnie, musze sie zdecydowac na albo jasniejsze szklo sigmy, ktore pozwoli mi robic lepsze zdjecia w ruchu poprzez krotsze czasy,

chyba sama sobie odpowiedziałaś? :-)

igor58
19-10-2012, 16:05
fisz Ci się szybko znudzi, szkoda kasy na coś konkretnego (drogiego)
weź Samyanga, pobaw się, zobacz, czy o to chodzi

dziobolek
19-10-2012, 21:20
fisz Ci się szybko znudzi...

Mam od... kilku lat i jeszcze mi się nie znudził, więc nie generalizuj, proszę.

janmar
19-10-2012, 21:44
Mam od... kilku lat i jeszcze mi się nie znudził, więc nie generalizuj, proszę.

Dokładnie.
IMHO nigdy się nie znudzi.Jest potrzebny komuś lub nie.Tam gdzie potrzebny jest nie do zastąpienia innym szkłem.Mój ma w torbie miejsce na stałe od ho ho ho...:).

szczemat
19-10-2012, 21:45
Dokładnie.
IMHO nigdy się nie znudzi.Jest potrzebny komuś lub nie.Tam gdzie potrzebny jest nie do zastąpienia innym szkłem.Mój ma w torbie miejsce na stałe od ho ho ho...:).
Swojego też czasami użyję, przy fotografowaniu tłocznych imprez jest niezastąpiony. A jakie fajne efekty można uzyskać :D

Poza tym - lubię fotografować panoramy. Rybie oko to zbawienie ;-)