PDA

Zobacz pełną wersję : Prawdziwy zawodowiec ;-)



tlustyx
16-10-2012, 17:13
Witam.
Robiłem zdjęcia podczas otwarcia hali sportowej. Goście, oficjalne przemówienia itd. W połowie sali rozstawieni kamerzyści i fotografowie. Jeden fotograf (znany w mieście) stwierdził chyba, że podstawa to być w samym centrum wydarzeń. Za nim w rogu na podłodze obok bramki leży jego obiektyw. Po prostu prawdziwy zawodowiec :mrgreen:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img811/2267/prawdziwyzawodowieca.jpg)

tombas
16-10-2012, 17:25
Ja widziałem kiedyś jak przy pomocy kartki wyrwanej z notesu na poczekaniu zrobił "prawdziwego softboxa" na kukułke:!:, jego podstawowym szkłem jest 17-40 na cropie (wszytko jedno czy to otwarcie wystawy w ciemnych piwnicach biblioteki czy mecz na stadionie) ale faktycznie pare razy zwróciłem uwage, że powinien dostac po gębie za to "łażenie" ale żeby byc sprawiedliwym to raz na gali KSW zapytał czy może stanąc obok, i czy nie bedzie przeszkadzał (pewnie oniesmieliły go canon 400mm pożyczony na ta okazję i moje 70-200 przewieszone przez ramię na drugim body):mrgreen:

Bangi
16-10-2012, 17:30
Panowie bo grunt to być blisko akcji ;-)
Kiedyś jakiś znany fotograf powiedział ze jeśli Twoje zdjęcia nie są dobre to znaczy że nie byłeś wystarczająco blisko - chyba jakoś tak to było :-)

amroz
16-10-2012, 17:38
i wbudowana lampka wyskoczyła:grin:

tito86
16-10-2012, 17:49
Panowie bo grunt to być blisko akcji ;-)
Kiedyś jakiś znany fotograf powiedział ze jeśli Twoje zdjęcia nie są dobre to znaczy że nie byłeś wystarczająco blisko - chyba jakoś tak to było :-)

wielu to powtarza, cytuje, przytacza. do tego stopnia, że moja zapytała czy jest jeszcze jakiś inny znany cytat Roberta Capy, bo nawet na okładce Bractwa Bang Bang jest ten...

--- Kolejny post ---

a odnośnie zawodowca. ten to jeszcze luzik, są tacy co na 12-24 albo 10-20 wszystko robią, Ci to są blisko akcji ;)

Heilsberg
16-10-2012, 17:50
Ale zarabia kasę? Z tego co zrozumiałem to zarabia (skoro znany w mieście). A Wy zarabiacie?:roll:
Robić dobre zdjęcia to jedno. Robić na zdjęciach pieniądze to drugie. Co nie znaczy, że jak ktoś to drugie robi to to pierwsze też potrafi. Czasem ale nie zawsze.

jacek_73
16-10-2012, 17:57
Ale zarabia kasę? Z tego co zrozumiałem to zarabia (skoro znany w mieście). A Wy zarabiacie?...

Bo Naczelny świnia!

tombas
16-10-2012, 17:59
Ale zarabia kasę? Z tego co zrozumiałem to zarabia (skoro znany w mieście). A Wy zarabiacie?:roll:
Robić dobre zdjęcia to jedno. Robić na zdjęciach pieniądze to drugie. Co nie znaczy, że jak ktoś to drugie robi to to pierwsze też potrafi. Czasem ale nie zawsze.
pan S. pracuje w gazecie dla której ja tez kiedyś cos robiłem, i uwierz nie są to ŻADNE pieniądze, a teraz dla jasności- TAK zarabiam na zdjęciach, a czy jestem znany... tego nie wiem:mrgreen:

jacek_73
16-10-2012, 18:04
pan S. pracuje w gazecie dla której ja tez kiedyś cos robiłem, i uwierz nie są to ŻADNE pieniądze

ŻADNE tzn. pracuje charytatywnie? Czy może wręcz dokłada do interesu?

tombas
16-10-2012, 18:06
ŻADNE tzn. pracuje charytatywnie? Czy może wręcz dokłada do interesu?
żadne- w sensie "szkoda sobie d..e zawracać:-P

jacek_73
16-10-2012, 18:15
Wiesz, różne gazety mają różne systemy gratyfikacji, ale generalnie to tną po kosztach ach buczy. Wilcze prawo wolnego rynku. Taka może nie znowu smutna refleksja mnie naszła, ale jaka płaca taki sprzęt jest eksploatowany. Zresztą w fotografii prasowej, oraz kwestii wynagrodzeń za nią, w grę wchodzi bardzo wiele czynników. Otwarcie sali gimnastycznej to ŻADNE wydarzenie. Jakie wydarzenie takie pieniądze...chyba?

Heilsberg
16-10-2012, 18:36
Czyli wychodzi, że otwarcie sali to żadne wydarzenie, żadne pieniądze z tego i żaden z Pana fotograf. Wszystko pasuje. Pytanie - co tam Wy robiliście? Nie wstyd Wam, Panu co to ogólnie wszystko żadne jeszcze nerwy psuć swą obecnością i świeceniem czerwonymi paskami? A fe, nieładnie. Znajdźcie sobie inne miejsca i dajcie mu rozwijać swoje hobby. :smile:

--- Kolejny post ---

Ale tak nawiasem to tytuł wątku powinien być bez tego uśmieszku, bo pomimo tego czym i jak Pan robi zdjęcia i jakie, to wszystko wskazuje, ze naprawdę jest prawdziwym zawodowcem. Może to i dziwne ale to fakt. Jest prawdziwym zawodowcem.

horak
16-10-2012, 19:24
Jedyne co mi się rzuciło w oczy na tym zdjęciu to gustowne sandały Pana fotografa połączone ze skarpetami tak aby idealnie pasowały do spodni w kant :)

tlustyx
16-10-2012, 19:27
Czyli wychodzi, że otwarcie sali to żadne wydarzenie, żadne pieniądze z tego i żaden z Pana fotograf.Pytanie - co tam Wy robiliście
Nie każde wydarzenie należy przeliczać na pieniądze i nie wszyscy fotografują dla pieniędzy.


...bo pomimo tego czym i jak Pan robi zdjęcia i jakie, to wszystko wskazuje, ze naprawdę jest prawdziwym zawodowcem
Bynajmniej nie naśmiewam się ze sprzętu, a ze sposobu bycia i robienia zdjęć o efektach już nie wspomnę ;)

Nie wiem kto te zdjęcia robił, ale proszę przykład: Nowy Sącz: Otwarcie roku szkolnego w nowej hali sportowej - Sądeczanin - Twój Nowy Sącz (http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/nowy-sacz-otwarcie-roku-szkolnego-w-nowej-hali-sportowej,37932#!prettyPhoto)

Heilsberg
16-10-2012, 19:50
Ja ogólnie ten temat traktuję mocno humorystycznie. Wielu takich Panów jest na świecie i nie zmienimy ani ich, ani ich zachować. Trzeba tolerować i tyle. Ale "podrzeć łacha" zawsze można w ramach odstresowania.:smile:

tlustyx
16-10-2012, 20:09
Z tego co zrozumiałem to zarabia (skoro znany w mieście).
Nie napisałem za co jest znany, ale na pewno nie za dobre zdjęcia (raczej odwrotnie)

--- Kolejny post ---


Trzeba tolerować i tyle.
Jak widzisz na zdjęciu - jest tolerowany, ale gdybyś 15 minut czekał aż gość wyjdzie z kadru, bo chcesz pstryknąć fotkę (osobom fotografowanym a nie fotografującym) to też byś miał ochotę zrobić to co tombas napisał w 2 poście ;)

--- Kolejny post ---


Ja ogólnie ten temat traktuję mocno humorystycznie.
Chyba jak każdy, tylko niektórzy mają złe wspomnienia - nie koniecznie śmieszne :)

szambonur
16-10-2012, 20:32
a to nie jest przypadkiem Śmierciak...? ;)

MacRo
16-10-2012, 20:50
Nie mówcie, że nie zaczynaliście podobnie jak Pan "prawdziwy zawodowiec" :D

Heilsberg
16-10-2012, 20:57
Ależ oczywiście. Tylko nie pozwalali mi stawać na środku bo za młody byłem. :smile: A tak poza tym to typowej reporterki to ja nie uprawiam więc raczej jeszcze nawet nie zacząłem.

mk
16-10-2012, 21:42
Jak dla mnie to przyczajony tygrys ukryty smok : D! Kawał chłopa a skulił się jak myszka, przecież go nie widać :D! Mistrz!

latant
16-10-2012, 22:34
Teraz może napisać zawód: reporter.

Specjalnie tak się ustawił żeby tlustyx'owi zrobić zdjęcie i naśmiewać się na jakimś innym forum ;-)

tombas
17-10-2012, 07:59
a to nie jest przypadkiem Śmierciak...? ;)

On, we własnej osobie

akustyk
17-10-2012, 08:13
i to, jaki ktos ma sprzet, od razu wyznacza jego umiejetnosci zawodowe... ?

fiu... fiu... nie wiedzialem. przy tym rozumowaniu na CB znalezc mozna ogromna ilosc znakomitych fotografow, bo tu onanizm pelna geba i torby wypchane drogimi korpusami i obiektywami.

tylko jakos po zdjeciach tego nie widac. ale co ja tam wiem...



tak realnie... facet mial zaplacone za zrobienie zdjec, wiec poszedl i zrobil. zapewne zdaniem zleceniodawcy dobrze, bo jak rozumiem z watku utrzymuje sie w branzy. czym to sie tak dokladnie rozni od calej masy udzielajacych sie na tym forum kotleciarzy? ktorzy, de facto, moze i sprzet maja lepszy, ale co do umiejetnosci to nierzadko moglbym polemizowac (i staram sie w tym momencie naprawde ladnie owijac w bawelne) :)

jellyeater
17-10-2012, 08:53
Czyli targałeś 70-200 F2.8 i pożyczone 400 mm po to by mieć z tego żadne pieniądze? Czy za żadne nie pracujesz i zrobiłeś to z powodów czysto artystycznych?

A facet faktycznie jest zawodowcem. Chyba, że tak się realizuje artystycznie. Ale gdyby to było artystyczne, to by miał lepszy sprzęt. :D Więc można się z niego przestać śmiać. W takim miejscu to czy strzeli kukułką, czy jakąś większą lampą to i tak zrobi to raczej na wprost, bo sufit wysoko, ściana zielona i z drabinkami. Więc efekt będzie podobny. A się lampy nie nadźwiga. A i samo wydarzenie jest tak wiekopomne, że artyzm się chowa.

Każdy sobie.

tombas
17-10-2012, 09:29
Czyli targałeś 70-200 F2.8 i pożyczone 400 mm po to by mieć z tego żadne pieniądze? Czy za żadne nie pracujesz i zrobiłeś to z powodów czysto artystycznych?

czytasz czasem ze zrozumieniem? te szkła miałem na gali walk KSW (a nie na otwarciu sali, bo mnie tam nie było), i byłem tam dla przyjemności i zeby zrobić przysługe koledze, który był wspólorganizatorem całej gali.

--- Kolejny post ---


A facet faktycznie jest zawodowcem.
nie napisałbys tego, gdybys widział choc jedno jego zdjęcie, i może na ten temat naprawde niech wypowiadają sie tylko ci, który widzieli jego "prace" lub mieli okazję poznać. tyle w tym temacie.

namoamo
17-10-2012, 10:43
Gdyby nie robił wystarczających zdjęć, nikt by go nie zatrudniał.

tombas
17-10-2012, 10:46
Gdyby nie robił wystarczających zdjęć, nikt by go nie zatrudniał.

na to że taraz (ponownie!) ma prace w tej redakcji wcale nie miały wpływu jego zdjęcia (no może najmniejszy:wink:)

namoamo
17-10-2012, 11:00
Czyli kolega/rodzina redaktora? Tak jest (prawie)wszędzie. Ale w czym problem? To jakby piłkarz Extraklasy wyśmiewał jakiegoś z trzeciej ligi..

tlustyx
17-10-2012, 12:07
Ale w czym problem? To jakby piłkarz Extraklasy wyśmiewał jakiegoś z trzeciej ligi..
Nie. To tak jakby fotograf w czasie meczu ekstraklasy wszedł na pole karne by mieć zdjęcie bramkarza :)

Kolekcjoner
17-10-2012, 12:08
Odnoszę wrażenie że ta dyskusja zmierza w niebezpieczną stronę obsmarowywania kogoś publicznie kto nie może się bronić. Z tego też powodu i jako, że nie widzę szans na zmianę stanu rzeczy zamykam, bo przyzwolenia na takie działania tu nie będzie.