PDA

Zobacz pełną wersję : Canon BG-E2N (oryginał) i wskazania poziomu zasilania



radi242
12-10-2012, 14:14
Witam,
przede wszystkim pozdrawiam w pierwszym wpisie, bo zaglądałem tu od dawna i przyszło w końcu się zarejestrować :)
I jak to często bywa, zadać nastepujace pytanie:

Czy ktos z Was sie orientuje, jak ten grip (oczywiscie sprawny, typowo pracujacy egzemplarz) powinien wykazywac stopien
naladowania jednego akumulatora?

Sytuacja jest tego typu, ze akumulator w korpusie pokazuje full, po wlozeniu "solo" do gripa pokazuje jedna kreske.
I ogolnie "low power" pokazuje sie w gripie znacznie szybciej niz w puszce.

Jednoczesnie, dwa akumulatory takie dosc slabe i styrane, ale wlasnie pracujace jak powyzej (dane dodatkowe: jeden oryginalny
Canon, drugi Phottix) i po chwili pokazujace jedna kreske po jednym seryjnym wyzwoleniu migawki, po wlozeniu w duecie, powoduja
przy podobnym obciazeniu dalej wskazanie pelnego poziomu naladowania. Wiec nie wiem czy to normalne i jak dziala ten
grip - sumuje poziom zasilania z obu baterii, a podczas pracy z jednej ma prawo pokazywac nizsze zasilanie, czy jak?

Do czego tak naprawde daze i co ma mi dac ta informacja: czy na jednym akumulatorze w gripie, powinienem moc pracowac
z taka sama wydajnoscia jak w puszce, czy grip niejako wymusza tryb pracy z dwoma aku (oczywiscie wowczas dajac ~2x wieksza
efektywnosc), i tak sie nie da? Dodam tez, ze gripa uzywam glownie ze wzgledu na pionowy chwyt, benefit zwiazany z zasilaniem
wlasciwie nie jest dla mnie istotny.

Licze na opinie uzytkownikow czy posiadaczy tego modelu czy tez BG-E2, czyli majacych doswiadczenie jak to dziala w produkcie Canona.

Ps. archiwum przegladalem bo czesto poczytywalem rozne ciekawe rzeczy odnosnie gripow i tego jak pracuja
pod wzgledem zasilania, ale mimo tego tutaj widze ciemnosc.

jaszczur78
20-10-2012, 15:07
Hej!

Mam takiego samego gripa. Nie prowadziłem dokładnych obserwacji, ale to co mówisz zgadza się u mnie. W gripie używam zwykle jednego akku i szybko pokazuje mi spadek mocy (kreski na wyświetlczu). Czasami szybko pokazuje wyczerpanie (miga symbol akku), mimo to jeszcze długo mogę pstrykać. Używam oryginalnych akku których jestem pewien i się nie przejmuję tym. Może faktycznie włożenie dwóch akku zmienia sposób pomiaru mocy.