PDA

Zobacz pełną wersję : 430exII - układ styków - podtrzymanie napięcia



bob_
11-10-2012, 21:01
Witajcie,
czy ktoś może jest obeznany na tyle w budowie tej lampki, aby mógł powiedzieć który pin stopki (ewentualnie zwarcie dwóch) podtrzymuje lampę włączoną? No właśnie - jest to realizowane przez podanie jakiegoś napięcia na któryś ze styków, czy na zwarciu w stopce aparatu którychś konkretnych dwóch pinów?

Kombinuję z "oszukaniem" lampy na fotoceli własnej roboty - udało mi się zrobić sprytną wersję, która odpala lampę błyskami z manuala ale również z TTL'a (mam przełącznik trybów), tylko jedyny mankament jest taki że lampa w fotoceli przechodzi w StandBy po chwili bezczynności. Szukałem u wujka google i za pomocą forumowej szukajki, ale ciężko z informacją w tym zakresie :(

sylwek2k
11-10-2012, 21:37
A po co wywazac otwarte drzwi?

Przelaczasz lampe w tryb slave, w tym trybie masz mozliwosc ustawienia (C.Fn), czy lampa sie wylaczy po 10, czy po 60 minutach.

A dalej masz mozliwosc sterowania moca lampy :) W tym trybie przeciez lampa reaguje na zwarcie goracej stopki :)

bob_
11-10-2012, 22:02
Mówiąc szczerze na to nie wpadłem i nie próbowałem w ten sposób.
Sprawdzę, dzięki!
Mimo wszystko, jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytanie lub może skierować do jakichś odnośników, to zapraszam do wpisów ;-)

sylwek2k
11-10-2012, 23:12
Mówiąc szczerze na to nie wpadłem i nie próbowałem w ten sposób.
Sprawdzę, dzięki!

To sprawdz, bo kazde inne rozwiazanie bedzie zdecydowanie bardziej drogie w ewentualnych naprawach ;)



Mimo wszystko, jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytanie lub może skierować do jakichś odnośników, to zapraszam do wpisów ;-)
Gdzies mam pe-de-ef'a z czesciowo opisanym standardem A-TTL (ktory obsluguje takze 430EX). Ale gdzie on sie ukryl, to bedzie o wiele trudniejsze zadanie ;)
Tam byc moze byla by odpowiedz na Twoje pytanie.

bob_
17-10-2012, 14:25
Działa ;-)
co prawda taki sposob ma ten mankament że lampa ciągle błyska podczerwienią i oczekuje na komendy z mastera dlatego spodizewam się że zre wtedy wiecej prądu. No ale cos za coś. W sumie mi to wystarczy. Dzięki ;-)