PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 500D - jaki obiektyw do filmowania



lorak80
09-10-2012, 17:18
Witam wszystkich forumowiczów,

Od pewnego czasu, hobbystycznie wykonuję różne produkcje oraz materiały wideo za pomocą mojej lustrzanki (Canon EOS 500d).
Niestety na moim obecnym obiektywie, bardzo często podczas filmowania widać szumy (auto rozjaśnianie i przyciemnianie obrazu).

Teraz moje pytanie - w jaki obiektyw się wyposażyć, aby moje filmy wyglądały profesjonalnie?
Poniżej zostawiam Wam przykładowe ujęcie, które by mnie interesowało (chodzi o samą jakość).
Review: SwitchEasy Nude for iPhone 5 Case - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=38-MorGNZwY#t=32s)

Bardzo proszę o pomoc i przepraszam za głupie pytanie, ale dopiero zaczynam swoją przygodę z filmowaniem lustrzankami.

tlustyx
09-10-2012, 18:09
Przede wszystkim zainstaluj Magic Lantern (http://www.canon-board.info/oprogramowanie-video-60/magic-lantern-74533/), aby mieć manualne ustawienia. Myślę, że Tamron 17-50 2.8 ze stabilizacją mógłby być, poza tym to każdy jasny obiektyw - z tanich to Canon 50 1.8 lub manualne M42.
Jeśli chodzi o profesjonalne filmy to z tą puszką cienko to widzę ;)
Co do samego filmiku, który podałeś to 50 1.8 będzie idealny.
PS
Co do "profesjonalnych" filmów to przede wszystkim NAUKA i PRAKTYKA. Żaden obiektyw nie uczyni twoich filmów profesjonalnymi.
Przeglądnij dział: Filmowanie - Filmowanie kamerami i lustrzankami Canon.

lorak80
10-10-2012, 21:07
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Mówiąc "profesjonalne" miałem na myśli dobre jakościowo :)
Jaką puszkę w takim razie polecasz?

tlustyx
10-10-2012, 22:19
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Mówiąc "profesjonalne" miałem na myśli dobre jakościowo :)
Jaką puszkę w takim razie polecasz?

Każdy wyższy model jest lepszy, ale z 500d (tylko z ML) da się żyć;) Rzadko filmuję, ale to czego najbardziej mi brak to większego Fsp i braku możliwości podpięcia zewnętrznego mikrofonu. Resztę uzupełnia ML.
Tak, że jeśli kieszenie nie ciążą ci od nadmiaru gotówki, to nie zaprzątaj sobie głowy zmianą puszki tylko kup sobie jasny obiektyw (np. Canon 50 1.8), aby mieć "więcej światła" w słabym oświetleniu, oraz możliwość uzyskania małej GO.
Jak dojdziesz do wprawy to sam będziesz wiedział czego brakuje ;)

PS
Masz już zainstalowanego ML-a?