PDA

Zobacz pełną wersję : CISS wymiana na sztywniejsze rurki... gdzie je można kupić?



k-9
06-10-2012, 16:40
Cześć
Mam do was pytanie... (bardziej do tych co drukują w studiach zdjęcia).
Mam Canona ip4950, drukarka bardzo fajna, szybka. Tuszę oryginalne są... drogie... komplet 5 tuszy to wydatek ok 200zł... więc jest to dużo pieniędzy jak za kilkanaście ml atramentu... Obecnie drukuje na zmienikach ActiveJet. Jest zadowolony z jakości... nie wiem jak wygląda to na papierze foto ale sądzę, że wydruki były by naprawdę dobre zwłaszcza, że producent daje gwarancje na tusze. I co najważniejsze nie zatykają głowicy. Chciałem przejść jeszcze bardziej na ekonomiczne rozwiązanie... Jako, że jestem studentem to drukuje praktycznie co dziennie kilka stron materiałów. Więc tusze mi wystarczają na max 2 tyg...
Kupiłem kiedyś zestaw CISS... idea jest super, ale wykonanie gorsze jest tych zbiorniczków i rurek... Mam nie miłe wspomnienia z tymi rureczkami... kilka razy zablokowały głowice w czasie pracy... nie wiele brakowało a mogło się coś stać...
Zastanawiam sie czy aby nie lepiej było by wymienić tych rurek na sztywniejsze które nie będą się plątać ... one są zbyt hmm... miękkie... i się plączą... a tak nie powinno być.
Teraz przeszukuje internet aby kupić rurki... ale od godziny nic sensownego nie znalazłem... :/
Może wy coś doradzicie gdzie takie rureczki mogę znaleźć... i jaką średnice najlepiej wybrać aby tusz mógł spokojnie płynąć...

Juriko
06-10-2012, 17:00
Rurki są połączone z głowicą, głowica jest w ruchu, nie sądzę że można tu zastosować sztywne rurki.
Jeśli zależy ci na obniżeniu kosztów, zerknij na tusze PrintLab, są mniej więcej dwukrotnie tańsze od AvtivJet'ów.

jinks
06-10-2012, 17:23
Albo tzw. wieczne cartdridge

k-9
06-10-2012, 18:12
Właśnie... co do wiecznych kartridż... bawiłem się w to... i potrzeba trochę czasu aby wszystko napełnić... robi się bałagan tusz na podłodze... trzeba sprzątać... średnio mi to pasuje...
Mi się wydaję, że jakby znależć trochę sztywniejsze rurki i je podmienić z tymi miękkimi było by wszystko ok... Nie chodzi mi o sztywność wkłądu do długopisu...
Chyba, żeby te miękkie rurki czymś usztywnić... ale nie mam pomysły czym....

yogi6661
06-10-2012, 19:42
Dobry CISS i zero problemów :).
Aktualnie mam CISS w epson 1400 i nie widzę sensu innych rurek, one po prostu muszą pracować.

k-9
06-10-2012, 20:56
kurcze to może żle te rurki przyczepiłem, że się plączą i zawadzają głowicy.....

yogi6661
06-10-2012, 21:08
Jaka drukarka??

--- Kolejny post ---

http://www.youtube.com/watch?v=FjoOEqpz2MM :) tak mniej więcej, z tym ze rurki nie powinny być skręcone na drodze do zbiorniczków :)
p.s. nie wolno zejść ze stanem tuszu poniżej 1/3 zbiorniczka :) bo jest inny poziom niż głowica i się zapowietrza :)

fleder
07-10-2012, 08:50
Zrób zdjęcie swojego zestawu z miejscem gdzie te rurki przeszkadzają. Coś rzeczywiście może nie grać z montażem. Taśma z rurek powinna swobodnie latać wraz z głowicą, widać podobne zjawisko na niektórych drukarkach czy wewnątrz skanera, za szybą.
Jeszcze rurki należy przymocować w paru miejscach aby nie majtały się gdzie popadnie, może tego nie wykonałeś? Może dałeś za dużo zapasu dla ruchu rurek? Najlepiej fota w pozycji głowicy przesuniętej max w lewo i max w prawo.

k-9
07-10-2012, 19:28
dziś się bawiłem ustawieniami tych rurek. Gdyby nie pokrywa drukarki było by ok... ale z opuszczona pokrywą rurki są przyduszone i wchodzą w głowice... i tutaj już długość rurek nie ma znaczenia... jak są napięte (ale mają luz) to też lipa... Chyba moja PIXMA jest zbyt ciasne wewnątrz :/ i nic z tego nie będzie...
Chyba trzeba się zastanowić czy aby samemu nie regenerować kartridże... nie wiem jak to będzie z chipami wyglądać.. no ale :/

yogi6661
07-10-2012, 20:49
k-9 a na filmiku to chodzi :), wiec to kwestia ułożenia :) albo na czas druku miej otwartą klapę :)

yogi6661
11-10-2012, 15:04
I jak postępy?

k-9
11-10-2012, 15:20
ehhh... na razie bez postępu... w drukarce mam jeszcze tusze activejeta i ciss leży sobie w szafce... Kupiłem ten zestaw za ok 150zł... może zestaw z Inksystem (czy jakoś tak) były lepiej wykonany... Wg. mnie ciss nie nadaje się do wszystkich drukarek... Moja PIXMA jest ciasna wewnątrz... nie ma miejsca na górze i te rurki się plączą... i powoduje to, zacięcia się głowicy... Może faktycznie rozwiązaniem jest drukowanie z otwartą głowicą... Ale trzeba się liczyć na kurz wewnątrz... zwłaszcza, że "black piano" przyciąga kurz jak magnez.
Pokrywa zdecydowanie wycisza drukarkę...
Nie wiem czy dalej się bawić w ciss... kupno tuszów to wydatek ok 150-200zł... po przeliczeniu się opłaca...
Jak na razie wstrzymałem sie z zabawą... Niby na filmikach wszystko ok działa... ale w rzeczywistości nie jest do końca idelanie (filmiki z ip4950)

trzeszcz6
11-10-2012, 17:37
Nie rozumiem czemu do drukowania dokumentow w duzych ilosciach chcesz uzywac atramentowki, to sie nigdy nie oplaca... Polecam Ci kupic jakas zwykla, czesto stara uzywana drukarke laserowa, ja mam hp4050, dalem za nia 60 zl z pelnym tonerem, wydrukowalem
Juz 5tys kartek i mam jeszcze troche ponad polowe toneru. Jasne drukarka nie jest malutka i cicha, ale taniej nie ma nigdzie :)
A atramentowki uzywaj do koloru i zdjec, wyjdzie Cie duzo taniej!

k-9
13-10-2012, 13:14
Ehhh... w sumie to nie wiem... drukarki do domu są to głównie atramentówki... Tak się już przyjęło... a do biur laserówki. Zdarza się, że drukuje też w kolorze...
Muszę się jednak rozejrzeć za sklepem u mnie w mieście gdzie Activejety są tańsze... Kiedyś jak miałem starszy model PIXMAy to tanie tusze były w E.leclerc chyba za 6-8zł.
Albo zastawić się nad kupnem atramentu w butli i napełniać samemu.... Trochę zamieszania jest z chipami... producenci na złość je wprowadzili :/