PDA

Zobacz pełną wersję : obiektywy - w tym dziwny + lampa [temat dla cierpliwych i wyrozumialych]



xray
09-02-2006, 19:16
witam
kolezanka pozyczyla mi swoj sprzet od chyba zenita
ktory pasi z przejsciowka do 300D.
1. PENTACON auto 4/200 MC
2.steinheil-regula-auto- cassaron 2.8/50 mm

no i podlaczylem ten duzy ... ladne ma przyblizenie. ale ciezki ze HOHO :neutral:

natomiast po podlaczeniu malego mam problem, bo nie wiem co i jak.
mianowicie on zostal mi wydany na takiej rurze- przedluzce. i w takiej postaci
zalozony jest zupelnie nieostro, dopiero po zalozeniu samego obiektywu ladnie to wyglda.
moje pytanie odnosi sie do tego: czy to 50 mm to to samo co 50 mm z kita ?
jesli nie to na czym polega roznica.

pozatym zakladajac te obiektywy nie dziala autofokus(oczywiscie) ale zauwazylem ze i nie da sie ustawic przeslony z poziomu aparatu (tez oczywiste - ale tylko dla was :-P )

aha
jeszcze lampa
jest to lampa vivitat 16A auto
taka prosta dosc
na stopce ma tylko 1 blaszke
jest zasilana 2 batt AA
czy moge to bezpiecznie podlaczyc do 300D ?

[jak trza to wrzuce linki do fotek]

na razie tyle
pozdrawiam
xray

DoMiNiQuE
09-02-2006, 19:33
natomiast po podlaczeniu malego mam problem, bo nie wiem co i jak.
mianowicie on zostal mi wydany na takiej rurze- przedluzce. i w takiej postaci
zalozony jest zupelnie nieostro, dopiero po zalozeniu samego obiektywu ladnie to wyglda.
Ta rura to jest pierscien macro. Zwieksza 'wyciag' obiektywu przez co mozliwe jest uzyskanie wiekszej skali odwzorowanie (wieksze zblizenie)


moje pytanie odnosi sie do tego: czy to 50 mm to to samo co 50 mm z kita ?
Tak, 50mm to 50mm. Nie powinno byc roznic w kacie widzenia


pozatym zakladajac te obiektywy nie dziala autofokus(oczywiscie) ale zauwazylem ze i nie da sie ustawic przeslony z poziomu aparatu (tez oczywiste - ale tylko dla was :-P )
oczywisce, ze nie dziala AF oraz przyslona bo to sa obiektyw manualne :)


aha
jeszcze lampa
jest to lampa vivitat 16A auto
taka prosta dosc
na stopce ma tylko 1 blaszke
jest zasilana 2 batt AA
czy moge to bezpiecznie podlaczyc do 300D ?
Z lampa musisz uwazac. Zmierz napiecie jakie ma na stopce (pomiedzy ta blaszka, o ktorej piszesz a masa) podczas wyzwalania. Napiecie nie powinno przekraczac 5-6V. Jesli bedzie wyzsze mozesz uszkodzic aparat.

xray
09-02-2006, 19:54
']Ta rura to jest pierscien macro. Zwieksza 'wyciag' obiektywu przez co mozliwe jest uzyskanie wiekszej skali odwzorowanie (wieksze zblizenie)
no znacznie zwiaksza, ma jakies 9 cm. ale wtedy nic nie jest ostre.
nie wiem jak to ma dzialac, jak jest blisko - jest zle - jak daleko jest zle.
dopiero bez rury cos widac.



']Tak, 50mm to 50mm. Nie powinno byc roznic w kacie widzenia
no ok, ale jak jej tam ... jasnosc sie rozni, tak ? i niby czym to sie objawia.
czy mozna przyjac ze to stale 50 to lepsze 50, mimo identycznego kata widzenia, niz w zmienno ogniskowym?



']oczywisce, ze nie dziala AF oraz przyslona bo to sa obiektyw manualne :)
a czym czuje body co ma podlaczone ? tymi 8'ma złączami ?



']Zmierz napiecie jakie ma na stopce (pomiedzy ta blaszka, o ktorej piszesz a masa) podczas wyzwalania. Napiecie nie powinno przekraczac 5-6V. Jesli bedzie wyzsze mozesz uszkodzic aparat.

a gdzie ma mase ? bo jest plastikowa
to taka lampa
http://www.vivitar.co.uk/Products/Flashes/flash.html#16A

Qbexus
09-02-2006, 20:08
50 mm to 50mm i koniec a obiektyw różni się światłem (przysłoną) ten od zenita ma światło 2,8 a kit przy 50mm ma chyba 5.0 Czyli kosmos różnica. Lampy tego typu zazwyczaj bez przeróbki się nie nadają a zresztą kukułka (wbudowana lampa) jest lepsza do takiego cos, chociaż znam takich, co będą się kłócić. Ale przy Twojej znajomości tematu wbudowana lampa to leprze rozwiązanie. Masa to takie blaszki po bokach stopki a gorący to środek, ale jak nie było to dla Ciebie jasne to nie kombinuj, bo spalisz aparat.

xray
09-02-2006, 20:38
50 mm to 50mm i koniec a obiektyw różni się światłem (przysłoną) ten od zenita ma światło 2,8 a kit przy 50mm ma chyba 5.0 Czyli kosmos różnica..

a gdzie mozna poczytac lub zobaczyc roznice w fotce zrobionej kitem 50 mm i swiatlem 5.0 a stalym 50 mm 2.8 ?



Masa to takie blaszki po bokach stopki a gorący to środek,
teraz juz wszystko wiem - a lampe odloze ... :)

thx

Qbexus
09-02-2006, 22:34
O obiektywach mozesz poczytać na tym forum dyskusji jest od groma. A tego konkretnego obiektywy nieznam. Ale przedewszystkim przy f2.8 masz wieksze GO a reszta to juz od konkretnego szkla zalezy sa takie co sa gorsze od kita ale jest ich malo. A co do pierscieni macro to ostrzy napewno ale naprzyklad przy odleglosci 3-5 cm albo mniej albo wiecej ustaw ostrsc tak w polowie i przyblizaj reke do szkla.

aptur
10-02-2006, 09:34
O obiektywach mozesz poczytać na tym forum dyskusji jest od groma. A tego konkretnego obiektywy nieznam. Ale przedewszystkim przy f2.8 masz wieksze GO .


Chyba miało być mniejszą.

gwozdzt
10-02-2006, 09:42
Chyba miało być mniejszą.
Oczywiście masz rację.
To powinno rozwiać wątpliwości :-)
http://www.republika.pl/goforit/gleb-dv.htm

Qbexus
11-02-2006, 01:42
Oczywiscie ze mniejsze