PDA

Zobacz pełną wersję : Tamron 24-70/2.8 - jak z ceną? (wątek dla jasnowidzów)



alexhawk
28-09-2012, 14:18
Witam
Jestem zdecydowany i chciałbym kupić to szkiełko jako uniwersalny obiektyw "kotletowy" :)
Jednak widzę dużą rozpiętość cenową - od 4500 do 3950, jak sądzicie czy się wstrzymać - tym bardziej, że już po "sezonie", a więc jesień, zima nie będzie mi tak bardzo potrzebny.
Czy ktoś ma doświadczenia z Tamronami i ich polityką cenową?

Pozdrawiam
Olek

Cichy
28-09-2012, 14:22
Nie spodziewaj się obniżek, teraz jest promocja 4390 ze statywem Velbon wartości 350 zł. Taniej nie będzie. 3950 to nie ma takiej ceny, chyba, że bez polskiej gwarancji.

alexhawk
28-09-2012, 14:23
Nie spodziewaj się obniżek, teraz jest promocja 4390 ze statywem Velbon wartości 350 zł. Taniej nie będzie. 3950 to nie ma takiej ceny, chyba, że bez polskiej gwarancji.

no to paczaj TAMRON SP 24-70 F 2.8 Di VC USD EOS Canon KRAKÓW (2667169813) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/tamron-sp-24-70-f-2-8-di-vc-usd-eos-canon-krakow-i2667169813.html) :)

Cichy
28-09-2012, 14:53
no to paczaj TAMRON SP 24-70 F 2.8 Di VC USD EOS Canon KRAKÓW (2667169813) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/tamron-sp-24-70-f-2-8-di-vc-usd-eos-canon-krakow-i2667169813.html) :)

Zadzwoń do tego sklepu i zapytaj o gwarancję. Ten obiektyw jest BEZ POLSKIEJ GWARANCJI.

alexhawk
28-09-2012, 15:09
Zadzwoń do tego sklepu i zapytaj o gwarancję. Ten obiektyw jest BEZ POLSKIEJ GWARANCJI.

zadzwoniłem - faktycznie obiektyw jest sprowadzony z Niemiec, ale sprzedawca poinformował mnie, że 2 lata dają gwarancji w Polsce + 3 lata w Niemczech, a więc żadna tragedia.
W sumie gwarancjac czy na 2 lata czy na 5 lat to jednak mały pikuś i słaby argument jak dla mnie, może mieć 2 lata, tylko niech kosztuje 3500 ;)

Cichy
28-09-2012, 16:05
zadzwoniłem - faktycznie obiektyw jest sprowadzony z Niemiec, ale sprzedawca poinformował mnie, że 2 lata dają gwarancji w Polsce + 3 lata w Niemczech, a więc żadna tragedia.
W sumie gwarancjac czy na 2 lata czy na 5 lat to jednak mały pikuś i słaby argument jak dla mnie, może mieć 2 lata, tylko niech kosztuje 3500 ;)

Sprzedawca poinformował źle. Jeśli obiektyw ma niemiecką gwarancję, to polski serwis taką gwarancję respektuje tylko przez 1 ROK. Jeśli sprzedawca informuje, że gwarancja jest dłuższa (czyli jak tutaj - 5 letnia) to pozostałe 4 lata gwarancja polega na tym, że odsyłasz szkło do sprzedawcy, on to na własną rękę naprawia w De (jeśli sprzedawca jeszcze istnieje) a czas takiej naprawy idzie w miesiące. Polski serwis Tamrona w tej chwili chodzi jak zegarek - kilka dni i sprzęt jest z powrotem.

jacek_73
28-09-2012, 16:16
Cichy ma zapewne rację, a to co napisał najlepiej obrazują przeboje szambonura w wątku o 70-300VC USD

marito
28-09-2012, 17:11
W sumie jak od ceny Tamrona odejmiesz cenę statywu to wychodzi niewiele więcej niż za tego Tamiego z Niemiec. Statyw możesz pogonić komuś a różnica w długości gwarancji znaczna.

Gall_Anonimowy
28-09-2012, 19:07
To że cena z polskiej dystrybucji wynosi 4399 nie oznacza że jest nie tykalna. Należy wybrać dobrego i pewnego sprzedawcę i sprawdzić się w sztukach negocjacji.
A co do tej aukcji na allegro to dziwne że alexhawk się dodzwonił bo ja próbowałem 3 razy i cisza mnie zastała. Za każdym razem nic. Ale nie istotne, a Ci co decydują się na zakup Tamrona z niemieckiej dystrybucji muszą pamietać iż przygoda z serwisem z De trwa ok miesiąca i w dodatku teraz serwis niemiecki niechetnie przyjmuje sam obiektyw, stara się wymagać aby było również body. To info z jednego z karkowskich sklepów więc proszę uważać je za nieoficjalne ale zawsze u źródła.

alexhawk
29-09-2012, 03:28
I z Tobą się zgadzam.
Co do dodzwonienia się to nie było żadnego problemu, może sprzedawca czyta wątki na Canon-Boardzie :)
Jakby to szkło spadło do 3500 to bym wziął bez marudzenia no i stąd to pytanie do oznajmionych z tematem tamronowych cen, czy cena już jest ustabilizowana, czy może zlecieć? Swoją drogą bliźniacza Sigma trzyma cenę ok. 3500 właśnie, a jest niestety gorsza optycznie i brak w niej stabilizacji, biorąc temat na chłopski rozum nie ma co liczyc na wielką obnizkę :/

jac+
29-09-2012, 18:23
Bierz wyłącznie z pewnego źródła z oficjalną polska gwarancją. Święty spokój z gwarancją jest nie do przecenienia. Wspomniany sprzedawca oferuje Ci gwarancję 2+3, najpewniej realizowaną za jego pośrednictwem. Co zrobisz z zepsutym sprzętem jak facet zwinie interes? Będziesz szukał serwisów po Europie, czy zapłacisz za naprawę z własnej kieszeni w Polsce?