PDA

Zobacz pełną wersję : bank zdjec - prosze o porade.



Anonymous
04-09-2004, 11:57
co sadzicie o banku zdjec, ktory mozna zobaczyc pod tym linkiem http://www.archos.com/products/overview/gmini_400.html

chodzi mi o taki, ktory gralby mp3ki w samochodzie i zeby mozna bylo rowniez zgrac na niego zdjecia. Zastanawiam sie wlasnie nad tym archosem albo nad ipodem 20gb z dedykowanym czytnikiem kart.

Macie moze jakies doswiadczenie z jakims z tych dwoch?
dzieki.
pozdr.

Tharsane
06-09-2004, 12:38
Witajcie ...

Rozumiem ze cena to jest najmniejszy walor?

Tego pierwszego urzadzenia nie znam z widzenia ...

Tym drugim sie przez chwilke bawilem, a Ty jesli masz troche czasu to mozesz sie przejsc do sklepu Appla, ul. Polna iles tam i je obmacac, bo warto.

Po przejrzeniu stronki, ktora podales, zauwazylem ze:

1. ten pierwszy ma obsluge wideo czyli prawdopodobne ze bedzie mial podglad zdjec, ipod tego nie ma.

2. nie wiem jak z wielkosciami ipod jest malutki, ale przejscowka/czytnik do niego jest chyba takich samych rozmiarow co sam ipod. Przejsciowke (prod. belkina) musisz kupic oddzielnie i to za dosc grube pieniazki.

...

jak jeszcze cos zauwaze postaram sie dopisac

Pozdrawiam
Tharsane

eternus
06-09-2004, 13:27
Ciekawe, ale wedlug mnie nieco pozbawione sensu, bo chcac miec powiedzmy odtwarzac mp3, to nie ma sensu przeplacac za taki wielki kolorowy wyswietlacz. Poza tym takie cus powinno byc w miare mozliwosci male. Samo przegladanie zdjec - zadna frajda, a gry... komorki maja nie gorsze.

Moim zdaniem polaczenie takich zastwosowan w jednym, jest nie trafionym zalozeniem.

Anonymous
06-09-2004, 18:28
Tharsane,

Cena tez jest istotna ale przy zakupie sprzetu kieruje sie raczej maksyma, ze nie stac mnie na tanie rzeczy. Appla macalem kiedys i tylko fakt ze byl bialy jak lodowka nie za bardzo mi sie spodobal. Czytnik Belkina (za 99 dolarow) widzialem na stronie internetowej. Juz bylem zdecydowany na zakup iPoda gdy przez przypadek trafilem na ten drugi, ktory rozmiarami jest rownie maly jak ipod (4.2" x 2.4" x 0.7" a iPod 4.1 x 2.4 x 0.57 cala). Sadze, ze kupie Archosa, bo jest maly, zgrabny i nie bialy. Dziekuje za odpowiedz.

eternus,
wlasnie o to chodzi, ze na dobra sprawe nie kupisz 20gigabajtowego odtwarzacza mp3 za takie pieniadze (349 dolcow chyba w stanach). Nomad jest duzy jak kaseta wideo a iPod kosztuje troche wiecej mimo ze nie ma wyswietlacza wideo. Poza tym to urzadzenie jest wlasnie male 10.6 x 6 x 1.7 cm co czyni je bardziej porecznym niz jakiekolwiek databanki, ktore widzialem chociazby w MediaMarkcie czy allegro.

Na koniec jeszcze powiem, ze wazne jest dla mnie aby odtwarzal rowniez mp3, gdyz jako nosnik zdjec nie bedzie mi potrzebny na codzien a nie chcialbym aby za te pieniadze lezal na szafce i byl uzywany raz na jakis czas.
mimo wszystko dziekuje za opinie.

pozdrawiam,

muflon
06-09-2004, 18:41
Na koniec jeszcze powiem, ze wazne jest dla mnie aby odtwarzal rowniez mp3, gdyz jako nosnik zdjec nie bedzie mi potrzebny na codzien a nie chcialbym aby za te pieniadze lezal na szafce i byl uzywany raz na jakis czas.
Nawet jeżeli to mp3 działałoby tylko przez 2-3 godziny?
Dyskusja na ten temat jest tu (http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=583). W szczególności jeden baaaardzo dobry link (http://fhoude34.free.fr/PortableHD_Main.htm). Napisałeś że nie stać Cię na tanie rzeczy - bardzo dobra maksyma, z którą się w 100% zgadzam. Zatem poczytaj sobie i wyciągnij wnioski :)

Anonymous
06-09-2004, 21:26
muflon,

zgadza sie baterie to dosc wazna rzecz ale ten sprzet z tego co wyczytalem jedzie srednio 10 godzin odgrywajac mp3 "Battery life is not the best with approximately 10 hours for music replay and dropping to 5 hours for Video replay, the lithium ion batteries can be recharged via an external DC adaptor - http://www.lordpercy.com/archos_gmini_400.htm". Mi tam 10 godzin w zupelnosci wystarczy, bo muzyki bede sluchal jezdzac samochodem po miescie.

Porownanie data bankow, do ktorego link podales jakkolwiek bardzo przydatne ale porownuje raczej wieksze sprzety, a mi zalezy na tym aby bylo to male i poreczne urzadzenie. Ogladalem duze data banki typu image tank III i wiem ze nie jest to cos czego szukam. Dzieki za porade ale doplacajac pare zlotych wole juz miec bardziej funkcjonalne urzadzenie a nie tylko twardy dysk.

pozdrawiam

muflon
07-09-2004, 09:15
Dzieki za porade ale doplacajac pare zlotych wole juz miec bardziej funkcjonalne urzadzenie a nie tylko twardy dysk.
Twój wybór :) Gdzieś na dpreview widziałem wypowiedź gościa który skompilował tą stronę, że w zasadzie nie ma czegoś takiego jak dobry databank który jest dobrym grajkiem mp3. Ja tam mu wierzę :)

Anonymous
07-09-2004, 10:28
muflon,

ale powiedz co masz przeciwko? Za niedlugo nikt nie bedzie samych data bankow produkowal, bo po prostu nie bedzie sie to oplacalo. Powiedz dokladnie co bedzie zle z ipodem badz archosem, bo z tego co wyczytalem i po cenie sadzac rowniez to bardzo porzadne sprzety. iPoda ma znajomy od ponad roku i nic mu sie nie popsulo (ale uzywa do mp3 tylko). Na razie przytaczasz tutaj informacje od osob 3cich a nawet powiedzialbym ze ich nie przytaczasz. Ja chce konkrety - co nie bedzie albo co kiepsko bedzie mi dzialac w takim urzadzeniu jakie chce kupic?

muflon
07-09-2004, 11:01
Powiedz dokladnie co bedzie zle z ipodem badz archosem, bo z tego co wyczytalem i po cenie sadzac rowniez to bardzo porzadne sprzety. iPoda ma znajomy od ponad roku i nic mu sie nie popsulo (ale uzywa do mp3 tylko).
Ależ ja się z tym zgadzam - iPod to prawdopodobnie (bo nie posiadam) jeden z najlepszych odtwarzaczy mp3 jakie kiedykolwiek zostały zrobione. I tyle :)


Na razie przytaczasz tutaj informacje od osob 3cich a nawet powiedzialbym ze ich nie przytaczasz.
Me bad - przyznaję, nie chciało mi się szukać :) No ale na takie dictum... http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1023&message=9465775


Za niedlugo nikt nie bedzie samych data bankow produkowal, bo po prostu nie bedzie sie to oplacalo.
A z tym się zgadzam. Gdzie niedługo=góra rok. Gdzieś tyle zajmie, zanim będą dostępne urządzenia, które będą:
- dobrymi odtwarzaczami mp3 (20h+)
- i dobrymi databankami (autonomia ~20GB)
Spiskowa teoria dziejów podpowiada mi, że na razie producenci chcą nasycić rynek czymś trochę gorszym, żeby później było co sprzedawać jako 'lepsze' :twisted: Bo w tej chwili nie widzę technicznego powodu dla którego nie dałoby się skonstruować takiego urządzenia już teraz.

Anonymous
07-09-2004, 12:10
muflon,
dzieki wielkie. o to chodzilo. teraz juz wiem zeby nie pchac sie w ipoda. ten gmini 400 jednak ma calkiem pochlebne opinie ale jeszcze bede szukal w sieci. pozdr.

meteor
07-09-2004, 14:14
co sadzicie o banku zdjec, ktory mozna zobaczyc pod tym linkiem http://www.archos.com/products/overview/gmini_400.html

chodzi mi o taki, ktory gralby mp3ki w samochodzie i zeby mozna bylo rowniez zgrac na niego zdjecia. Zastanawiam sie wlasnie nad tym archosem albo nad ipodem 20gb z dedykowanym czytnikiem kart.

Macie moze jakies doswiadczenie z jakims z tych dwoch?
dzieki.
pozdr.Ja tez zastanawialem sie nad kupnem Gmini (220) - w koncu skonczylem na FlashTraxie. 8)
Z tego co widac na stronie producenta, 400 zapowiada sie ciekawie, jednak po problemach z 220 opisywanych na dpreview :( (podobno juz jest update firmware'u :) ) bylbym ostrozny. 2" wyswietlacz tez raczej nie powala na nogi :arrow: pytanie czy Ci bedzie w ogole potrzebny.
Z IPodem i czytnikiem Belkina jest ponoc problem taki (tu znowu dpreview), ze nie jestes w stanie sprawdzic czy pliki sie przegraly poprawnie (i czy sie wogole przegraly). :(
Powiedzialbym: minimum wymagan dla databanku to mozliwosc kontroli poprawnosci kopii - i to nie tylko na wyswietlaczu. W tej chwili ma to CompactDrive (PD6F i PD7X (http://www.3hdigital.com/en/product.htm)) i FlashTrax (http://www.smartdisk.com/Products/DigitalMultimedia/FlashTrax.asp) , przy Gmini 400 nie widze czegos takiego w specyfikacji.

Mam jeszcze pytanie: jestes pewen, ze chcesz kupowac cos co dopiero wyszlo i nalezy sie spodziewac ze posiada jeszcze sporo bledow (patrz przypadek Gmini 220) :?:

:idea: Aha, jezeli chcesz sluchac muzyki glownie w samochodzie, to kup adapter do gniazdka zapalniczki - wtedy problem baterii bedzie bez znaczenia (a rozszerzy nieco mozliwosci wyboru).

Anonymous
07-09-2004, 16:12
meteor,

bateria o ile rzeczywiscie trzyma 10 godzin odgrywajac muzyke nie stanowi problemu, a w samochodzie nie mam zapalniczki (i nie jest to maluch ;)).

Ten FlashTrax jest nawet ciekawy (wyglada porzadniej od gmini 400) troche jest tylko drozszy. Poczekam jeszcze i pomysle - az tak mi sie nie spieszy.
Dziekuje za porade.
pozdr.

satriani
07-09-2004, 16:16
Czy wyświetlacz jest dla Was bardzo istotny jeśli chodzi o bank zdjęć?
Być może stanę kiedyś przed wyborem dokonania zakupu i zawsze mi się wydawało że zdjęcie obejrzę na aparacie, a do banku tylko zgram plik.
Chyba że istotne jest to czy zdjęcie nie uszkodziło?
Jesli chodzi o cenę to chyba różnica jest znaczna?

Tomasz Golinski
07-09-2004, 16:20
Dla mnie wyswietlacz jest zupelnie nie istotny. nie mialem nigdy zadnego bledu w zgrywaniu na Image Tanku 3 (no, chyba, ze mi baterie siadly).

BTW. IT3 ma od razu adapter do zapalniczki. Ja jednak nie lubilbym narazac twardego dysku na ciagle wibracje w samochodzie.Az tak w technologie nie wierze.

meteor
07-09-2004, 16:32
Czy wyświetlacz jest dla Was bardzo istotny jeśli chodzi o bank zdjęć?De gustibus non est disputandum. Dla niektorych wyswietlacz to dodatkowa metoda sprawdzenia, ze wszytko sie dobrze przegralo.

Być może stanę kiedyś przed wyborem dokonania zakupu i zawsze mi się wydawało że zdjęcie obejrzę na aparacie, a do banku tylko zgram plik.
Chyba że istotne jest to czy zdjęcie nie uszkodziło?
Jesli chodzi o cenę to chyba różnica jest znaczna? I tak i nie - najczesciej dlatego, ze razem z wyswietlaczem pakuja najczesciej mnostwo kosztownych wodotryskow... Jezeli mozesz sie obyc bez wyswietlacza, to nie ma sensu doplacac np. do mozliwosci wyswietlania filmow. Ja akurat musialem kupic databank, a nic innego rozsadnego (pod wzgledem np. autonomii) nie bylem w stanie w okolicy (geograficznie i cenowo) znalezc.

canon_user
10-09-2004, 10:14
Jeśli można wtrącić pare uwag z własnej praktyki to :

1. Wyświetlacze nie zawsze daja możliwość stwierdzenia czy zdjęcia zostały poprawnie zrobione. Dopiero po przeniesieniu na duzy ekran kompa mozna stwiedzic z cala pewnoscia.

2. trzeba od razu zalozyc w jakim formacie pasuja nam zdjecia . Jeśli w jpg to nie ma sprawy. Natomiast format raw i tiff moga byc nie przyjmowane przez te zabawki. Z mojego doświadczenia wynika , że te najtańsze na rynku są najbardziej uniwersalne pod tym względem, choć nie posiadają dodatkowych możliwości w postaci mp3 itp. Ale trzeba się zdecydować albo na pełną możliwośc zwalania wszystkich formatów zdjęć lub na jeden format w zamian za bajery. Sam osobiście wole zdjęcia niż dodatkowe wytryski :)
Pozdr.

meteor
10-09-2004, 10:50
Jeśli można wtrącić pare uwag z własnej praktyki to :

1. Wyświetlacze nie zawsze daja możliwość stwierdzenia czy zdjęcia zostały poprawnie zrobione. Dopiero po przeniesieniu na duzy ekran kompa mozna stwiedzic z cala pewnoscia.
Oczywiscie - dlatego pierwsza moja rada dla zapobiegliwych to taka, zeby kupic cos co jest w stanie sprawdzic na poziomie bitowym, czy dobrze sie przegralo (jak np. CompactDrive)... Tak nawiasem: na FlashTraxie idzie fotki powiekszyc :arrow: opinie na dpreview sa takie, ze jakosc podgladu jest podobna do tej na wyswietlaczu Canonow.
Pytanie tez po co kupuje sie databank :arrow: jezeli do tego, zeby powiekszyc zasob pamieci na jedna sesje zdjeciowa, to moze jednak lepiej jest dokupic wieksza karte? Natomiast jezeli wezmie sie pod uwage np. wyjazdy na wakacje, na ktore nie chcemy taskac notebooka (nb. drozszego 3-5x od databanku :shock: ), no to nie mozna zalozyc ze bedziemy mieli mozliwosc podgladu fotek na komputerze. :( Wtedy wlasnie przydadza sie "wodotryski" w stylu wyswietlacz lub wyjscie TV, zeby sprawdzic jakosc kopii/nacieszyc sie zrobionymi fotkami. 8)

2. trzeba od razu zalozyc w jakim formacie pasuja nam zdjecia . Jeśli w jpg to nie ma sprawy. Natomiast format raw i tiff moga byc nie przyjmowane przez te zabawki. Z mojego doświadczenia wynika , że te najtańsze na rynku są najbardziej uniwersalne pod tym względem, choć nie posiadają dodatkowych możliwości w postaci mp3 itp. Ale trzeba się zdecydować albo na pełną możliwośc zwalania wszystkich formatów zdjęć lub na jeden format w zamian za bajery. Sam osobiście wole zdjęcia niż dodatkowe wytryski :)Pozdr. Znowu: "oczywiscie" trudno jest zadac od databanku, zeby czytal i przetwarzal RAW - jest to nieco zlozone obliczeniowo. Niektore nowe databanki oferuja za to mozliwosc czytania "zaszytego" w RAWach JPEGa (ot, np FlashTrax ;) ). Natomiast kazdy bank powinien RAWy bezproblemowo skopiowac.

krecio
10-09-2004, 20:10
Witam,
Otóż nie każdy d-bank kopiuje cos innego niz jpg. Mam dwa takie wynalazki - Archos Jukeboc Multimedia oraz I-tec MMV-80H. Ten pierwszyma opcje dla mp3, jpeg i jpg. Ma także wyświetlacz i czyta praktycznie wszystkie karty (poprzez "przejściówki"). Ma, a jakże, akumulator. To był pierwsza rzecz jaka szlag trawil w tym pudełku. Co prawda poprzez mopja nieuwagę, ale jednak. Jeśli chodzi o funkcjonalność to jest to dla mnie genialna zabawka. Mało, że zgrywa szybko (USB 2.0) to można zakładać i nazywać foldery, pliki itp. Ma jednak jedna wadę - wyświetlacz. Można się na nim nieźle przejechać ufajac w jego obraz. Po prostu oszukuje, drań jeden. To co później wychodzi jako ciemne ten łobuz wyświetla jako bardzo ładne fotki. Tak ma i tyle. Ogólnie jestem zadowolony z tego wynalazku, lecz proponowałbym sciagnać go z USA gdzie jest o połowę tańszy.
Co do tego I-teca to ma on bardziej okrojone funkcje. No i przede wszystkim nie ma własnego zasilania. Ale to nie problem - samochód, zasilacz i wszystko jak trzeba. No może prawie jak trzeba. Nie posiada również wyświetlacza i potzrebny jest monitorek. Taki zestaw zapisuje wszystko. RAW-y, Tiff i co kto chce. Tyle, ze dzisiaj nie ma powodu dla takiego prymitywu bo sa urzadzenia "przyjmujace"wszystko.
pozdr.
krecio :shock:

Vitez
10-09-2004, 23:57
Niektore nowe databanki oferuja za to mozliwosc czytania "zaszytego" w RAWach JPEGa (ot, np FlashTrax ;) ).

Jak mi jeszcze powiesz ze ma rowniez opcje usuwania tego "podejrzanego za pomoca zaszytego JPG" RAW-a i ze akumulatorek trzyma dluzej niz 3 godz ciaglej pracy to zaczne sie nad nim poooowaaznie zastanawiac :roll: .
Moj niby ma wyswietlacz, ale nie czyta RAW wiec z tego wyswietlacza nie korzystam...

meteor
13-09-2004, 09:11
Niektore nowe databanki oferuja za to mozliwosc czytania "zaszytego" w RAWach JPEGa (ot, np FlashTrax ;) ).
Jak mi jeszcze powiesz ze ma rowniez opcje usuwania tego "podejrzanego za pomoca zaszytego JPG" RAW-a Wlasnie sie dopatrzylem ze urzadzonko dziala na Linuxie (cos dla fanow pingwina). W trybie plikowym mozesz sobie rozne rzeczy (pliki) kopiowac, przenosic i usuwac do woli - ale specjalnie dla Ciebie :wink: moge to tez wytestowac...

i ze akumulatorek trzyma dluzej niz 3 godz ciaglej pracy 3 godziny to tylko przy mp3 i wylaczonym ekranie. Plusem jest za to szybkosc tranferu, pozwalajaca (podaje za dpreview) zgrac okolo 7-8GB na jednej baterii (ale juz nie przegladac czy sprawdzic poprawnosc)... Ale, szczerze mowiac, jakby wypuscili jakis "extended" akumuatorek (taki np ze 2x), tobym sie nie obrazil. 8)