PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc przy wyborze urządzenia wielofunkcyjnego



wódz
26-09-2012, 15:24
Witam Wszystkich,

to mój pierwszy post. Potrzebuje Waszej pomocy co do wyboru urządzenia wielofunkcyjnego. Będzie użytkowane w domu. Codziennie kilka kartek max. Kolor potrzebny. Wydruki raczej tekst w większości, nieraz może jakieś zdjęcia-ale raczej bardzo rzadko.
Musi mieć WI-FI, funkcję kopiowania, w miarę szybkie no i oszczędne - żeby tusz nie kosztował do niego co wartość tego urządzenia - wiecie o co chodzi. Pomyślałem o Canonie i dlatego tu trafiłem. Osobiście myślę nad tym: Canon PIXMA MX515 - Drukarki PIXMA Inkjet All-in-One - Canon Polska (http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Multifunctionals/Inkjet/PIXMA_MX515/)
Chętnie poznam Wasze opinie i może jakaś inna sugestia - Canon ma tego pełno.
Nie musi być koniecznie Canon, może być inna firma jeżeli coś polecacie. Dzięki i czekam na opinie.

wódz
03-10-2012, 08:20
Nikt nie jest w stanie mi pomóc?! :(

natali12
03-10-2012, 09:02
Witam
Urządzeń wielofunkcyjnych jak zresztą wszelkich innych cała rzeka. Jedne lepsze inne gorsze. Jedne ładne inne mniej. Nie napisałeś czy jakieś kryterium jest wiodące, którym będziesz się kierował przy zakupie. Mój mąż pracuje w firmie komputerowej (sprzedają, wdrażają oraz serwisują) dlatego wiem, że najważniejsze przy takich urządzeniach zasadniczo są: koszty eksploatacji oraz awaryjność sprzętu (a raczej bezawaryjność). Do niedawna były fajne dwa modele HP 6500 oraz 8500 wifi. Mało awaryjne oraz dość tania exploatacje a porównaniu do konkurencji.
Przy zakupie takiego urządzenia zdecydowanie radzę szukać drukarki do której są dość tanie tusze, a konkretnie to co możemy z nich wycisnąć czyli stosunek pojemności do ceny. Warto też sprawdzić czy do danego modelu występują zamienniki, które będę sporo tańsze (oczywiście dobre zamienniki). Przy zamiennikach dobrze sprawdzić czy mają chipy gdyż praktycznie każde urządzenie ma tusze zabezpieczone takowym. Często sprzedają zamienniki i piszą, że chipy należy przełożyć ze starych tuszy. Nie zawsze to się sprawdza :)

maati
04-10-2012, 11:21
A ja polecam, Canona MP640. Sam mam to urządzenie i użytkuję domowo. Posiada WiFi co jest fajną sprawą i bez tego bym nie kupował. Tusze po 20 zeta - zamienniki. Ogólnie sprzęt bardzo OK.

kololovanka
04-10-2012, 17:47
no tylko pytanie czy te zamienniki są dobrej jakości :> bo to z tym różnie bywa... swoją drogą, drukujecie fotografie w domu?