PDA

Zobacz pełną wersję : Co sądzicie o takich przeróbkach?



rostek andrzej
24-09-2012, 22:31
Czy to "nowatorskie" artystyczne podejście do tematu czy udana próba zwrócenia na siebie uwagi?

Stare zdjęcia w kolorze - Galeria - Kultura - WP.PL (http://kultura.wp.pl/gid,14942628,title,Stare-zdjecia-w-kolorze,galeria.html)

DonBolano
24-09-2012, 23:24
Jak dla mnie to wygląda to bardzo ciekawie i może nam otworzyć oczy na niektóre aspekty historii. Ja na przykład bardzo dobrze przyjąłem serię filmów dokumentalnych o II WŚ na NGChannel, gdzie było bardzo dużo pokolorowanych wstawek. Dużo ciekawiej się to ogląda. Świetny był też film (nakręcony już w kolorze) przez amerykańskiego dziennikarza tuż przed wojną w Warszawie. Całkiem niedawno wypłynął i wyglądało to niesamowicie. Tak mało jest kolorowych fotografii czy filmów z pierwszej połowy wieku XX.

Po prostu fajnie zobaczyć kolorowego Churchilla lub Einsteina (o Darwinie czy Lincolnie nie wspominając).

Z drugiej strony - niektóre zdjęcia straciły na pokolorowaniu. Są mnie dramatyczne, kolor rozprasza. I zapewne także i dziś powstałyby (lub zostały obrobione) jako czarno-białe.