PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana sprzętu i kilka pytań pół-amatora



fr3x
24-09-2012, 18:47
Witam serdecznie wszystkich na forum. :) Mam nadzieję, że po powrocie; a raczej długiej przerwie pozostanę u was na dłużej.
Od przeszło dwóch lat zajmuję się fotografią i obecnie pracuję na 50d + S 70-300 f/4-5.6 DG + C 18-55 f/3.5-5.6 bez IS. W kicie padł mi AF, ale daję radę.
Ostatnio miałem kilka chwil zawahania, w których planowałem sprzedaż 50d - póki jest w cenie i zakupić 7d. Czy jest to dobre rozwiązanie? Ile mógłbym za niego uzyskać cenowo? Przebieg ma około 5-7k <.
Ogólnie aparat służy mi do fotografii modelek (zdjęcia do PF), czasem zdjęcia sportowe, koncerty - w sumie to mieszane otoczenia. I tutaj pojawia się moje pytanie.
Jakie szkła warto zakupić do fotografii ww? Co do ujęć sportowych - to jako tako sigma daje radę. Dużo słyszałem, że są problemy z jej sprzedażą. Wyprzedzając wasze pytanie - chcę sprzedać 50d i przesiąść się na 7d, gdyż coraz to częściej zacząłem także kręcić filmy. Ktoś pewnie powie "rób jedno i bądź w tym dobry; a nie, łapiesz się miliona rzeczy..." Okej, macie rację, ale kręci mnie to - czemu nie?
Mając budżet około 2tys. w jakie szkła się uzbroić?
Zdołam sprzedać ten zestaw za przyzwoite pieniądze?
Jak urządzić studio, aby nie było potrzeby co pół roku wymieniać sprzęt?

Na fotografii studyjnej w ogóle się nie znam, tak więc proszę weteranów o pomoc.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

krolewicz
24-09-2012, 19:17
chciałbym zobaczyć te portfolia modelek robione kitem bez AF i ciemną sigmą

do zabawy z wideło proponuję zainteresować się oprogramowaniem Magic Lantern do 50d

za 2 patole jesteś w stanie kupić 85mm i może 35mm?

fr3x
24-09-2012, 19:24
Może i jestem przewrażliwiony, ale czuję ironię po pierwszym zdaniu. No nic, mimo wszystko dzięki za odp.

mk
24-09-2012, 19:29
Trudna sprawa, ja bym raczej zostawił puszkę a zmienił szkła... Jeśli chcesz budować portfolio modelingowe to kup 50 1.8 i 85 1.8, to powinno Ci dać przyzwoity obrazek.
Co do studio ile masz na wydanie i czego oczekujesz od niego?
Zapewne będziesz potrzebował tła - 130 złoty wraz z statywami i belką.
Lampy studyjnej (potrzebujesz dwóch lamp czy jedna Ci wystarczy?) - QUANTUUM R+600 na początek powinien być OK - 900 zł z statywem lub 1000 z boomem.
Modyfikatory światła, nie wszystko zrobisz na parasolce przydałaby się jakaś okta np 120cm - około 250 zł.

Potem możesz zainwestować w kolejną lampę i kolejne modyfikatory światła np parasolkę asferyczną ; )

jacek_73
24-09-2012, 19:32
...tak więc proszę weteranów o pomoc. ...

Weterani sami niedomagają, ale być może tli się w jakimś resztka energii :)

fr3x
24-09-2012, 19:36
Dziękuję Tobie bardzo za odpowiedź :).
Zestaw Fotografia Portretowa od Fripers (2641701856) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/zestaw-fotografia-portretowa-od-fripers-i2641701856.html) myślałem nad tym zestawem.

Czyli zmianę lustra na 7d jest nieopłacalna? Gdybałem, że jakbym sprzedał całość za 3.300 to dołożyłbym i 7d ze szkłami bym zakupił.

jacek_73
24-09-2012, 19:41
...że jakbym sprzedał całość za 3.300 ...


http://www.youtube.com/watch?v=G9gaVskGqs0

mk
24-09-2012, 20:28
Dziękuję Tobie bardzo za odpowiedź :).
Zestaw Fotografia Portretowa od Fripers (2641701856) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/zestaw-fotografia-portretowa-od-fripers-i2641701856.html) myślałem nad tym zestawem.

Czyli zmianę lustra na 7d jest nieopłacalna? Gdybałem, że jakbym sprzedał całość za 3.300 to dołożyłbym i 7d ze szkłami bym zakupił.

Ten zestaw co pokazałeś nadaje się jedynie do du... Za chwilę będzie Ci brakowało mocy... Do porządnego studio według mnie minimum to 600 a tu masz 300, ciekawe na ile efektywne... Firma w sumie krzak bo nie słyszałem o niej nic... Jeśli nie chcesz zaraz marudzić i mówić, że mało światła, by się przydało troszkę mocniej itp bierz jedną ale za to porządną... Sam przechodziłem przez lampy 400 - 300 i nie ma to sensu według mnie... Teraz błyskam jednym fomeiem 600 i kilkoma sabinami, starcza choć czasem brak mi mocy niestety ale to już w plenerze, w studio starcza. Nie łaś się na takie zestawy bo to nie ma sensu to ma być studio a nie przenośne COŚ. Lepiej skompletuj wszystko samemu lampka 600+ i akcesoria. Na początku nie wykorzystasz tych 2-3 lamp, skup się na jednej lampie i zobacz czego Ci brak, zawsze możesz bawić się z blendami co daje fajny efekt. Ja sprzedałem swoje 2 lampy 800 bo leżały, przynajmniej dla mnie jedna lampa jest wystarczająca + jakiś dobry modyfikator.

ekrowa
29-09-2012, 11:29
Witam serdecznie wszystkich na forum. :) Mam nadzieję, że po powrocie; a raczej długiej przerwie pozostanę u was na dłużej.
Od przeszło dwóch lat zajmuję się fotografią i obecnie pracuję na 50d + S 70-300 f/4-5.6 DG + C 18-55 f/3.5-5.6 bez IS. W kicie padł mi AF, ale daję radę.
Ostatnio miałem kilka chwil zawahania, w których planowałem sprzedaż 50d - póki jest w cenie i zakupić 7d. Czy jest to dobre rozwiązanie? Ile mógłbym za niego uzyskać cenowo? Przebieg ma około 5-7k <.
Ogólnie aparat służy mi do fotografii modelek (zdjęcia do PF), czasem zdjęcia sportowe, koncerty - w sumie to mieszane otoczenia. I tutaj pojawia się moje pytanie.
Jakie szkła warto zakupić do fotografii ww? Co do ujęć sportowych - to jako tako sigma daje radę. Dużo słyszałem, że są problemy z jej sprzedażą. Wyprzedzając wasze pytanie - chcę sprzedać 50d i przesiąść się na 7d, gdyż coraz to częściej zacząłem także kręcić filmy. Ktoś pewnie powie "rób jedno i bądź w tym dobry; a nie, łapiesz się miliona rzeczy..." Okej, macie rację, ale kręci mnie to - czemu nie?
Mając budżet około 2tys. w jakie szkła się uzbroić?
Zdołam sprzedać ten zestaw za przyzwoite pieniądze?
Jak urządzić studio, aby nie było potrzeby co pół roku wymieniać sprzęt?

Na fotografii studyjnej w ogóle się nie znam, tak więc proszę weteranów o pomoc.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

50D i 7D to te same aparaty, jeden od drugiego różni się tym, że dali ciut więcej megapikseli (znaczy rozciągneli do 18 i no jeszcze kręcić można filmy). Co do zostania na dłużej - z pewnością zostaniesz do ostatnich dni forum, bo niestety nie można kasować kont.
Kup sobie 650D i jakiś fajny obiektyw niekoniecznie L. np. 50mm 1.8