PDA

Zobacz pełną wersję : Forum Nikon, żyje?



amatorek
22-09-2012, 19:32
Wie ktoś może co się stało z forum nikona (forum.nikoniarze.pl).
Od minimum tygodnia "trwają prace konserwacyjne".
Coś marnie to brzmi, zwłaszcza w kontekście kłopotów finansowych właściciela, o których wcześniej informował na tymże portalu.
Były jakieś zbiórki na podtrzymanie przy życiu serwisu, ale czy nie były wystarczające, czy też może jest jakaś poważna awaria to pojęcia nie mam.

Ktoś ma?

Merde
22-09-2012, 19:59
Właściciel przebywa za granicą, więc nie ma kto "postawić" forum na nogi. W poniedziałek ponoć forum ma już działać.

Jago
22-09-2012, 20:42
Właściciel przebywa za granicą, więc nie ma kto "postawić" forum na nogi. W poniedziałek ponoć forum ma już działać.

Zacytuję wypowiedź administratora portalu i forum nikoniarze.pl:

Stare dobre czasy współpracy Nikon Polska ze społecznością nikoniarzy minęły bezpowrotnie. Teoretycznie na tym można by zakończyć ten artykuł, gdyby nie to że pozostaje niesmak w jakim rozeszły się drogi forumowiczów z koncernem.

Firma uznała że przez te lata działaliśmy na szkodę Nikon Polska używając domeny nikon.org.pl. Otrzymane pismo wzywające do zaprzestania publikacji pod dotychczasowym adresem nie pozostawiły żadnych złudzeń co do intencji NP. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt iż do tej pory mogliśmy liczyć nie tylko na wsparcie finansowe naszych inicjatyw ale również współpracę szkoleniową, prezentacyjną czy też marketingową. Ilekroć zwracaliśmy się z prośbą o gadżety czy inne materiały, nigdy nam nie odmówiono. Korzystaliśmy z wypożyczonego sprzętu, na prezentacjach i warsztatach zjawiali się wybitni fotograficy i specjaliści marketingu firmy Nikon Polska. Co się nagle stało? Co się wydarzyło że koncern nagle zabronił korzystania z domeny, wysnuł roszczenia i pod groźbą kary postanowił zamknąć forum z dotychczasową domeną? Co sprawiło że nagle brakło gadżetów na plenery i musieliśmy zwrócić sprzęt szkoleniowy? Obawiam się że nie dowiemy się nigdy. Pozostaje jednak niesmak a nawet zażenowanie. Podczas ostatniego spotkania zostałem “poproszony” o “zaślepienie” dotychczasowej domeny. Przekierowania musiały się jednak przeindeksować i tak się stało, a dokładniej wciąż dzieje. Jest to przykre również z uwagi na to że przez te pięć lat przeglądarki indeksowały masę wiedzy i wartościowych postów na naszym forum, pod naszą egidą. Ta skarbnica nie jest własnością Nikon Polska. Nie mogłem pozwolić aby te wpisy kierowały internautów na pustą stronę. Jak wiecie rozwiązaniem była rejestracja domeny nikoniarze.pl. Przykre w tym wszystkim jest również to że o ile mi wiadomo firma Nikon Polska jest jedyną w tej branży która zastosowała takie roszczenia wobec społeczności swoich klientów. Canon i Pentax nie mają takich problemów. Fora i portale z tymi nazwami funkcjonują bez problemu. Przykre.

Na koniec napiszę bezpośrednio do Sz.P. Piotra Przychodnia, dyr. gen. Nikon Polska.
Mam nadzieję że przy udziale swoich pracowników z działu marketingu przemyśli Pan tą decyzję. Po czasie ale jednak. Domeny nikon.org.pl już nic nie uratuje, choć są plany na jej wykorzystanie z korzyścią dla polskich nikoniarzy. Wykonaliśmy wszystkie kroki jakie firma nam narzuciła. Jak już napisałem pozostaje jednak niesmak i zażenowanie. Ciężko będzie forumowiczom odbudować zaufanie wobec firmy Nikon Polska. Zaufanie na którym każdemu koncernowi powinno zależeć. Zaufanie klienta.

Z poważaniem,
Piotr Milecki – administrator portalu i forum nikoniarze.pl

Źródło: Forum nikon.org.pl kolejną ofiarą Nikon Polska | FotoManiaK.pl (http://www.fotomaniak.pl/22997/forum-nikonorgpl-kolejna-ofiara-nikon-polska/)

Czytając powyższą wypowiedź można wysnuć wniosek, że zebrały się czarne chmury nad żółtym forum.

rysz
22-09-2012, 20:48
Ale to jest tekst sprzed 2,5 roku.
Z obecną sytuacją ma raczej niewiele wspólnego.

brzoza
22-09-2012, 20:49
Zacytuję wypowiedź administratora portalu i forum nikoniarze.pl

A czy to aby nie jest news sprzed ~2 lat?

Jago
22-09-2012, 21:13
Ale to jest tekst sprzed 2,5 roku.
Z obecną sytuacją ma raczej niewiele wspólnego.


Rzeczywiście. Sorry.

GoOrange
22-09-2012, 21:37
Rzeczywiście. Sorry.

Żart wieczoru, sorry...


iPad + Tapatalk HD

Kolekcjoner
22-09-2012, 22:16
No ale coś jest nieciekawie, bo tydzień przerwy to już sporo.

GoOrange
22-09-2012, 22:25
No ale coś jest nieciekawie, bo tydzień przerwy to już sporo.

Czy aby niegdysiejsza postawa Nikona nie była częściowo usprawiedliwiona?
W jakim świetle takie "pady" stawiają środowisko forumowe Nikoniarza(y) wobec partnera jakim jest Nikon?
Zastrzegam że nie znam ani okoliczności awarii ani tym bardziej właściciela ale wiem jak stosunkowo łatwo takim historiom można zapobiegać.

Mam nadzieję że nikt się nie obrazi...


iPad + Tapatalk HD

Kolekcjoner
22-09-2012, 23:36
Moim zdaniem taka postawa Nikona jest czymś co może całkowicie lub na bardzo długo pozbawić chęci wydania choćby dolara na ich zabawki.

muszyk
22-09-2012, 23:47
może i jest to z przed 2,5 roku ale ja zastanawiając się nad zmiana systemu m.in. dlatego wybrałem canona zamiast nikona

GoOrange
22-09-2012, 23:49
Moim zdaniem taka postawa Nikona jest czymś co może całkowicie lub na bardzo długo pozbawić chęci wydania choćby dolara na ich zabawki.

Domyślam się co masz na myśli, mnie bardziej chodzi o to że jeśli oficjalnie za forum miałby stać Nikon to w jakim świetle tygodniowy (a może i dłuższy) pad stawia tą firmę?


iPad + Tapatalk HD

Kolekcjoner
23-09-2012, 00:11
Domyślam się co masz na myśli, mnie bardziej chodzi o to że jeśli oficjalnie za forum miałby stać Nikon to w jakim świetle tygodniowy (a może i dłuższy) pad stawia tą firmę?


iPad + Tapatalk HD
Natomiast to co powyżej stawia ich we wspaniałym świetle ;). Zresztą może właśnie gdyby wspierali forum to by problemu nie było.

GoOrange
23-09-2012, 00:50
Natomiast to co powyżej stawia ich we wspaniałym świetle ;). Zresztą może właśnie gdyby wspierali forum to by problemu nie było.

W zasadzie dalsze dywagacje z mojej strony poszłyby w kierunku ludzi, których nie znam oraz spraw, o których mam mgliste pojęcie.


iPad + Tapatalk HD

manfred1
23-09-2012, 07:50
Co się wydarzyło że koncern nagle zabronił korzystania z domeny, wysnuł roszczenia i pod groźbą kary postanowił zamknąć forum z dotychczasową domeną-Wykonaliśmy wszystkie kroki jakie firma nam narzuciła. Jak już napisałem pozostaje jednak niesmak i zażenowanie. Ciężko będzie forumowiczom odbudować zaufanie wobec firmy Nikon Polska.
No ale dokładnie to samo Wy zrobiliście z Nami forumowiczami odnośnie umieszczania w stopce odnośników do naszych stron, blogów etecera tak aby dodać łyżkę eee zapomniałem jak sie to nazywa.

cobalt
23-09-2012, 08:10
Może chodzi o łyżkę dziegciu?

manfred1
23-09-2012, 08:12
Może chodzi o łyżkę dziegciu?
Na Ciebie zawsze można liczyć o 8:11 Cobalt ;-)

trrr
23-09-2012, 10:42
Pisałem już w innym wątku ale czemu nie powtórzyć, dobrze ze zacytowany został list o zmianę nazwy, teraz są prawdziwe nowości i się doczekali..

"Jak niewiadoma o co chodzi to wiadomo...
Nikon daje nowości i nie działa "jego" forum.. Dodatki się należą zwłaszcza po akcji nikona z nazwa. Czy tylko ja mam takie odczucia? Szkoda tylko tych co chcą czerpać wiadomości które umieścili tam inni użytkownicy, ale własność jest własność i każdy rządzi swoim kramem jak mu pasuje. Przemyślany krok szczególnie na nowość d600 o której użytkownicy nie maja gdzie rozmawiać."

jacek_73
23-09-2012, 10:47
...Przemyślany krok szczególnie na nowość d600 o której użytkownicy nie maja gdzie rozmawiać."

Zawsze pozostaje gościna na zaprzyjaźnionych forach canona, olympusa i pentaxa jak również fora zagraniczne i pudelek :mrgreen:

michael_key
23-09-2012, 10:51
A może się okaże, że będzie działało.

dinderi
23-09-2012, 11:44
Nie bardzo rozumiem. Czy uważacie, że forum nikoniarzy dzisiaj nie działa, bo niespełna 3 lata temu firma Nikon postanowiła zadrzeć ze swoimi klientami/wyznawcami?
Jaki to ma związek? Tamten problem został załatwiony i tyle.
Administrator nikoniarzy pojechał, z tego co wiem, na wakacje. Forum zaczęło padać tuż po jego wyjeździe. Aktualnie, pojawia się komunikat: "Trwają prace konserwacyjne na serwerze nikoniarze.pl. Zapraszamy wkrótce. ", który nie znaczy nic innego, jak to, że się posypała strona i nie ma komu usiąść, i to naprawić. Gdyby nie zapłacili za hosting, to by się wyświetlało, że strona nie istnieje, albo domena jest na sprzedaż.
Jak administrator wróci, to pewnie zaraz forum podniesie się z martwych. Po co te teorie?

czornyj
23-09-2012, 11:51
Piotr prowadzi zlot Nikoniarzy w Chorwacji, w tym czasie znów coś padło na niemieckim serwerze, gdzie stoi forum - nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz.

Admin informował, że serwis zmartwychwstanie w okolicach poniedziałku.

trrr
23-09-2012, 11:52
Osobiscie nie wierze w zbiegi okoliczności. D800 spada cena do nawet 10600 z fv i ceny d600 w 3 dni o 500 zł a nawet 900.. Tak naprawdę od 4 lat nie było tak ważnych premier nikona, w stosunku do canona i jego 6tki. W tym kraju już mnie nic nie zdziwi, może nawet Donald nie dostał kasy od Sony i forum out :p

czornyj
23-09-2012, 12:10
Nie bądźmy Macierewiczami, nie mieszajmy urojeń z rzeczywistością. A przede wszystkim nie upolityczniajmy dalszej dyskusji.

michael_key
23-09-2012, 12:22
Piotr prowadzi zlot Nikoniarzy w Chorwacji, w tym czasie znów coś padło na niemieckim serwerze, gdzie stoi forum - nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz.
Wszytko jasne.

lukasz5DmkI
23-09-2012, 12:22
Popadacie w skrajność z tymi teoriami spisku , Ja osobiście mam nadzieje że forum zacznie działać jutro lub we wtorek .

manfred1
23-09-2012, 12:36
No dobrze by było bo mi jakieś luzy wyskoczyły na sankach w de siedemset i czeka mnie pewnie wymiana stopki. Ciekaw jestem na ile mnie skroją?

czornyj
23-09-2012, 12:42
No dobrze by było bo mi jakieś luzy wyskoczyły na sankach w de siedemset i czeka mnie pewnie wymiana stopki. Ciekaw jestem na ile mnie skroją?

Dość wredna naprawa - trzeba odkleić wszystkie gumy by dostać się do aparatu, całkowicie go rozbebeszyć, dobrać od strony pryzmatu i od spodu odkręcić starą stopkę.

manfred1
23-09-2012, 12:59
Czy ja Ci czasem kiedyś w innym wcieleniu nie stanąłem na odcisk?

PS Czyli pozostaje młotek i majzel?

manfred1
23-09-2012, 14:22
A powiedz mi jeśli znasz odpowiedz czy jestem zdany na serwis nikona czy ktoś może w Krakowie robi taką usługę serwisową?

manfred1
24-09-2012, 11:30
Wymiana stopki i gum 800 zł koszmar.

Kolekcjoner
24-09-2012, 11:43
A forum jak nie było tak nie ma?

wain
24-09-2012, 15:31
A forum jak nie było tak nie ma?

Widocznie dobrze się chłopaki zakonserwowali w tej chorwacji i tak im się spodobało że kontynuują do dziś ;)

namoamo
24-09-2012, 15:38
A forum jak nie było tak nie ma?

Z fb, 20 września:
"Utrudnienia w dostępie jeszcze trochę potrwają. Myślę że serwer ruszy najpóźniej w najbliższy poniedziałek, choć tak naprawdę może to być znacznie szybciej."

Swoją drogą, mam nadzieję że takiej długiej przerwy to u nas nigdy nie bedzie :/

czornyj
24-09-2012, 16:12
A powiedz mi jeśli znasz odpowiedz czy jestem zdany na serwis nikona czy ktoś może w Krakowie robi taką usługę serwisową?

Swego czasu wyrwaną stopkę wymienił mi w Krakowie Grzesiek Kadeja na Czapskich 1, bez wymiany gum wyszło ZTCP ~300PLN.

manfred1
24-09-2012, 16:25
Dzwoniłem dziś tam i poinformowano mnie że można ją dokręcić. Zauważyłem, że luz mam na lampach sb800 natomiast 900tka siedzi sztywno.
Do serwisu nie wysyłam naczytałem się o preferencjach tych Panów tam pracujących. Przy najbliższej okazji udam się na Czapskich aby mi tam lukneli na stopkę.

trrr
24-09-2012, 16:27
Olanie użytkowników piękne.. Skoro mówicie ze nie o kasę chodzi..?

czornyj
24-09-2012, 16:32
Olanie użytkowników piękne.. Skoro mówicie ze nie o kasę chodzi..?

Chodzi o nieszczęśliwy splot okoliczności - serwer posypał się w momencie, gdy admin siedzi na nikoniarskich warsztatach w Chorwacji.

Wg ostatnich doniesień z FB:

Postaram się dzisiaj uruchomić, najdalej jutro

lukasz5DmkI
24-09-2012, 20:18
To fakt lipa taki splot zdarzeń , oby działało jak najszybciej . Nie demonizujmy odrazu wszystkiego .

pawelo1
25-09-2012, 14:08
forum nikona już żyje FORUM UŻYTKOWNIKÓW SPRZĘTU MARKI NIKON - Powered by vBulletin (http://forum.nikoniarze.pl/)

Kolekcjoner
25-09-2012, 14:41
No i pięknie :D.
Zamykamy.