PDA

Zobacz pełną wersję : Al servo stabilizacja + statyw



tomphoto
18-09-2012, 06:35
AL servo czy ten tryb af jest tylko skuteczny dla obiektów poruszających się w naszym kierunku ?
Ostatnio zauważyłem że przy włączonej stabilizacji obrazu na obiektywie (tamron) przy całym zestawie na statywie oraz przy AF w trybie AL servo Af nie trafia. Rozumiem że to naturalne skoro obiektyw (stabilizacja) ciągnie w prawo lub lewo przy wł. stabilizacji.

Usjwo
18-09-2012, 07:32
bo generalnie stabilizacje trzeba wylaczac jak sie uzywa statywu. Nowe obiektywy same rozpoznaja ze "sa na statywie" i wylaczaja stabilizacje. Rozdzielczosc stabilizacji jest wieksza niz drgania obiektywu na statywie, dlatego obiektyw probujac je kompensowac, wprowadza drgania

slocum
18-09-2012, 11:03
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem zdanie "...skoro obiektyw (stabilizacja) ciągnie w prawo lub lewo przy wł. stabilizacji..".

Jeśli chciałeś przez to wyrazić fakt że stabilizacja kompensuje ruch obiektu to się mylisz.

Stabilizacja kompensuje drgania obiektywu i jeśli obiektyw (zestaw) jest nieruchomy,a obiekt w ruchu to teoretycznie stabilizacja nie powinna działać a przy odpowiednio długim czasie obiekt wyjdzie rozmazany (tło już nie).

tlustyx
18-09-2012, 11:30
Jak już Usjwo napisał stabilizację należy wyłączyć. To czy aparat w trybie AL Servo poprawnie ustawi ostrości zależy od prędkości zbliżającego się obiektu, skuteczności AF-u aparatu, oraz szybkości AF-u obiektywu.

tomphoto
19-09-2012, 20:55
thx za odpowiedzi :grin:

Merde
20-09-2012, 14:15
Jak już Usjwo napisał stabilizację należy wyłączyć. To czy aparat w trybie AL Servo poprawnie ustawi ostrości zależy od prędkości zbliżającego się obiektu, skuteczności AF-u aparatu, oraz szybkości AF-u obiektywu.

Tak celem poprawienia bardzo często powielanego błędu: nie ma czegoś takiego jak AL servo - to jest AI (od Artificial Intelligence) servo.

tlustyx
20-09-2012, 15:07
nie ma czegoś takiego jak AL servo - to jest AI (od Artificial Intelligence) servo.
Masz oczywistą rację, jakoś tak się nigdy nie zastanawiałem co ten skrót oznacza :oops:
Dzięki za uświadomienie ;)