PDA

Zobacz pełną wersję : Częściowa blokada pendrive



pe.en.de
18-09-2012, 00:24
Witam.
Chciałbym nagrać 1 Gb zdjęć na pendrive 4 Gb.
Jednak w taki sposób aby można go było używać i formatować nie wykasowywując przy tym, tychże plików.
Raz widziałem pendrive, pokazującego po zainstalowaniu nie jeden dysk a dwa.
I stąd moje pytanie:
Czy ktoś wie jak podzielić na partycje pamięć USB i założyć na nią blokadę ?

rOOmak
18-09-2012, 02:28
Podejrzewam ze sposobów jest wiele, ale dla bezpieczeństwa ja używam TrueCrypt. Nie tworzy partycji tylko zaszyfrowany "kontener" który montujesz z użyciem powyższego programu.

algha
18-09-2012, 03:37
Pendrive z dwa partycjami to pewnie pqi że swoim wynalazkiem u3. Jedna z tych partycji była widoczna jako cd. Poszukaj na ich stronie

figlet
18-09-2012, 10:14
Najprościej to można tak: Kingston – pendrive’y ze sprzętowym szyfrowaniem danych - CDRinfo.pl (http://www.cdrinfo.pl/news/kingston-pendrivey-ze-sprzetowym-szyfrowaniem-danych-13933/).
W starszych pendrivach Kingston Data Travler do wydzielanie przestrzeni zaszyfrowanej służył program dostarczany z urządzeniem. Plik nazywał się chyba securetravler.exe i za jego pomocą robiło się partycję chronioną hasłem.
Proste i wygodne.

exile
18-09-2012, 23:10
jak już roomak wspomniał, True Crypt się nada idealnie, nie ma potrzeby kupowania nowego pendriva, kombinowania, itp.

Stworzysz kontener szyfrowany np. aes-serpent-fish z hasłem 30 znakowym i spisz spokojnie

pe.en.de
19-09-2012, 12:41
nie ma potrzeby kupowania nowego pendriva

Jest, ja to muszę zrobić na 400 sztukach

4kwiatek
19-09-2012, 14:00
jak już roomak wspomniał, True Crypt się nada idealnie, nie ma potrzeby kupowania nowego pendriva, kombinowania, itp.

Stworzysz kontener szyfrowany np. aes-serpent-fish z hasłem 30 znakowym i spisz spokojnie

A czy podczas formatowania tego pendrive'a kontener nie zostanie sformatowany razem z całą zawartością ?

Pozdrawiam...

exile
19-09-2012, 14:26
jeżeli zrobisz kontener to tak, bo dla systemu jest traktowany jako zwykły plik

Choć można się pokusić o poszukanie jakiegoś softu który byłby wstanie zrobić read only/write protect dla pena

W przypadku zaszyfrowanie TC całego pena, z tego co kojarzę sformatowanie go nie jest już tak łatwe

4kwiatek
19-09-2012, 15:02
Hi...

jeżeli zrobisz kontener to tak, bo dla systemu jest traktowany jako zwykły plik

Choć można się pokusić o poszukanie jakiegoś softu który byłby wstanie zrobić read only/write protect dla pena

W przypadku zaszyfrowanie TC całego pena, z tego co kojarzę sformatowanie go nie jest już tak łatwe

Moim skromnym zdaniem to rozwiązanie software'owe nie zadowala pe.en.de. Owszem - można zainstalować sobie sterownik do pena który będzie pilnował i przechwytywał wołania formatowania itp - podobnie jak to jest z kontenerem. Ale na komputerze klienta - zostanie on po prostu sformatowany i tyle. Ślad po zawartości zginie. Standardowy sterownik do pena po prostu tego nie zablokuje.

O ile wiem to wbrew pozorom nie potrzeba do tego celu modyfikować fizycznie sprzętu - tyle że producent musi sterownik dostarczyć z funkcją "zezwalaj na zapis na dodatkową partycję tylko spec softem". Mam taki pen u siebie - myślę że trzeba go szukać w ofercie firm od gadżetów promocyjnych. Tym bardziej że przy ilości 400 sztuk - będzie pewnie taniej jak w hurtowniach komputerowych.

Aha - jeszcze jedno - dojście do "kontenera" wymaga pewnie zainstalowania lub co najmniej uruchomienia programu. Co raz więcej firm nie pozwala na takie operacje użytkownikom sprzętu służbowego. Czyli zawartości już sobie nie zobaczą....

Pozdrawiam...

pe.en.de
19-09-2012, 20:43
Hmm. Tego od uwagę nie brałem.
Znaczy się, man nadal problem.

sylwek2k
19-09-2012, 21:30
Witam.
Czy ktoś wie jak podzielić na partycje pamięć USB i założyć na nią blokadę ?

3 link...
Let me google that for you (http://bit.ly/P0ku4R)

exile
19-09-2012, 23:16
hmmm zagadaj z komputronikiem albo innym sklepem tego typu, oni sa na bierzaco i przy tej ilosci potargowac sie mozesz :)

bo chalupniczo to pare sztuk forumowymi silami jakos bysmy zlozyli ale 400 .... duzo

sylwek2k
19-09-2012, 23:46
hmmm zagadaj z komputronikiem albo innym sklepem tego typu, oni sa na bierzaco i przy tej ilosci potargowac sie mozesz :)
Przeciez 400 sztuk to prawie detal :P

A zanim z Chin to do nas przybedzie, to chwile potrwa ;P



bo chalupniczo to pare sztuk forumowymi silami jakos bysmy zlozyli ale 400 .... duzo
400 sztuk, to jest jakies 25 roboczogodzin....

A biorac pod uwage, ze nawet na googla nie chcialo sie wejsc autorowi, to czarno widze wykonanie tego zlecenia :] - bo przeciez nawet jak sam by mial tego nie robic, tylko przez jakas firme, to najpierw trzeba by w "guglu" znalezc do niej kontakt, napisac maila, lub chociazby zadzwonic... a to przeciez zajmuje czas... :P

4kwiatek
20-09-2012, 10:05
Hi...

3 link...
Let me google that for you (http://bit.ly/P0ku4R)

Podziękował - używam tego narzędzia do robienia bootowalnych dongli, ale nie zauważyłem że można zrobić z nich CDFS.


Pozdrawiam...

rOOmak
25-09-2012, 02:00
Niestety TrueCrypt musi byc uruchomiony na kompyterze w celu otworzenia kontenera. Program nie musi byc zainstalowany. Moze byc przechowywany obok kontenera na tym samym flashu. Niestety nie bedzie zabezpieczony przed formatem. Windows sam nie potrafi podzielic pendriva na partycje. Mozna to zrobic przy pomocy linuxa lub zmodyfikowac sterowniki tak zeby system myslal ze flash jest dyskiem twardym. www.ghacks.net/2008/10/16/how-to-create-multiple-usb-stick-partitions/