PDA

Zobacz pełną wersję : YN-622 Yongnuo



Strony : [1] 2

chawison
14-09-2012, 17:19
pierwsze wrażenie w porównaniu z pixelem king ( na yn-622 jest naklejona folia ochronna )
gabarytowo podobny ...
metalowa stopka ...
każdy nadajnik jest odbiornikiem, zasada działania taka jak w Rf-603 ... w pixelu trzeba osobno kupować odbiorniki...
nie posiada gniazda usb , widocznie producent uznał że jest zbędne
dodatkowo przycisk TEST
brak pokrowca i paseczka na rękę które ma pixel king
jakość wykonania bardzo podobna
oba są czarne :)

https://canon-board.info/imgimported/2012/09/img7013JPG-2.jpg
źródło (http://chawison.pl/upload/images/products/397/img7013.JPG)

https://canon-board.info/imgimported/2012/09/img7015JPG-2.jpg
źródło (http://chawison.pl/upload/images/products/397/img7015.JPG)

McMelassa
14-09-2012, 19:37
To gniazdo USB w Pixelach jest do aktualizacji softu?

KrzysiekT
14-09-2012, 20:31
Tak :)

.Irwusek
14-09-2012, 20:44
porównywałeś te dwa wyzwalacze ? jak to się ma ?
sterowanie z body jest tak samo w pixel i YN ?
w które warto zainwestować ?

wiktor2323
14-09-2012, 22:40
Dajcie znać jak z powtarzalnością błysków, czy zawsze palą itp:) zachorowałem- przydadzą się takie na sali weselnej :)

arapaho
15-09-2012, 00:55
Alternatywa dla Pocket Wizard, ale czarow nie ma ... Jak ktos chce "jakosci", to musi poniesc koszty.
Mysle ze do amatorskiej fotografi jak znalazl, jednak nie jestem pewien czy na prawdziwym polu bitwy zdadza egzamin.

obcy21
15-09-2012, 09:54
no i kicha, myślałem że YN będzie tańszy od pixela ale cenowo podobne... nic zostaje pozostać przy standardowych pixela-ch bez E-TTL który i tak był by używany sporadycznie...

Ulisses
24-09-2012, 11:39
Alternatywa dla Pocket Wizard, ale czarow nie ma ... Jak ktos chce "jakosci", to musi poniesc koszty.
Mysle ze do amatorskiej fotografi jak znalazl, jednak nie jestem pewien czy na prawdziwym polu bitwy zdadza egzamin.

A czemu miałby nie zdać? I co to jest ta jakość? Bo już różne opinie na ten temat czytałem a fakty są takie, że YN603 nie zawiódł mnie jeszcze ani razu a kosztował połowę tego czego żądała "renomowana" konkurencja :razz:

Cena nowego YN622 cóż... spodziewałem się mniej więcej 600zł, po cichu liczyłem na jakieś 450. Koniec końców wyszło jakoś po środku. Będę musiał jeszcze z miesiąc poczekać ale jestem już raczej zdecydowany. Za cenę trochę niższą do PixelKinga można dostać bardziej uniwersalny wyzwalacz od Yongnuo. Biorąc pod uwagę wcześniejsze dobre doświadczenia z YN603 dla mnie wybór jest nieskomplikowany.

Jerzy
29-09-2012, 16:46
Kupiłem...Niestety wspomaganie AF,czyli czerwony wzorek wyświetlany przez diodę z nadajnika jest sporo przesunięty do góry tak że wspomaganie działa tylko ze środkowym i puntami powyżej.Sprawdzałem z 5D MK3,MK1 i 20D.

Ulisses
01-10-2012, 12:04
A to jeszcze powiedz dla jakich odległości i ogniskowych sprawdzałeś. To chyba standard, że dla małych będzie kłopot z trafieniem bo siatka będzie zbyt mała a już w okolicach 2-3m rozciągnie się tak, że powinna łapać wszystkie punkty.

Jerzy
01-10-2012, 12:38
Sprawdzałem z 50mm i 135mm na różnych odległościach od 1m do 3m.Przecież powyżej 10 m wspomaganie nie będzie chyba widoczne.Poza tym świecące punkty nie rozciągają się tak bardzo.Jeżeli nie dokręcę blokady wyzwalacza i dognę go paluchem do dołu to jest OK.Większość zdjęć robię w studiu i mam teraz synchronizację z lampami studyjnymi 1/200sek,wcześniej robiłem na 160 ale używałem najtańszych wyzwalaczy za to miałem ich z 7 sztuk tak że mogłem podpiąć prawie do każdej lampy.Robię zdjęć przy minimalnym błysku i nie wszystkie wtedy odpalały z fotoceli.Na ostatniej sesji YN-622 Yongnuo wyzwolił lampę 100 na 100,ani jednej czarnej klatki..

ghrond
01-10-2012, 17:01
niestety, nie jest to sprzęt godny zaufania, ale za 300zł lepszych wyzwalaczy raczej się nie znajdzie. Wczoraj w terenie przestał mi działać hss w 580ex zarówno z 5d1 i 2, dziś dla testów podłączyłem wszystko i działa bez problemów :/

Usjwo
02-10-2012, 15:01
Na 40D z trzech metrow, tylko srodkowy punkt jest w polu siatki, przesuniecie bylo bardzo minimalne w gore (mozna powiedziec pomijalne).

berklej
11-11-2012, 21:00
Kupiłem i powiem ze byłbym prawie w 100% zadowolony bo wszystko pieknie i ładnie ale dlaczego błysk nie daje sie ustawic na drugą kurtynę?

Grzesiek_PL
11-11-2012, 21:10
Aby ustawić błysk na drugą kurtynę trzeba wyłączyć nastawy bezprzewodowe. Z jedną lampą będzie działać fajnie, co się stanie przy większej ilości, nie wiem, ale przypuszczam, że wszystkim ustawi taką samą moc.

Raziel
11-11-2012, 23:24
Witam mam takie pytanie czy ktos wyzwalacz testowal z lampa studyjna np Quantuum R+600 i jakie czasy synch osiagal? Jerzy pisal ze osiaga czas 1/200 znowu czytalem inny artykul Patryka M. gdzie czas sych lampy mial o wiele wiekszy niz 1/200 (tylko korzystal on z Digital PioneerS III 800w), mam nadzieje ze nie lamie zadnego regulaminu wiec zamieszczam linkacza do artykulu Patryk Morzonek | fotografia: Yongnuo YN-622 - mini test (http://www.patrykmorzonek.pl/2012/11/yongnuo-yn-622-mini-test.html) przymierzam sie do zakupu tego wyzwalacza lecz no zastanawia mnie wlasnie to na jakich czasach mozna max korzystac:P .

Usjwo
13-11-2012, 06:05
YN622 dziala do 1/8000, to czy naswietlisz klatke z takim czasem zalezy bardziej od aparatu i lampy. Jezeli lampa nie ma hss to pozostaje Ci czas x-synchro, (zalezny od puszki od 1/250 do 1/150). Jezeli lampa dziala z hss to i 1/8000 sie da. Mozna jeszcze uzywac "chinczykow", gdzie blysk trwa tak dlugo ze da sie naswietlic cala klatke bez hss'a. Ktos pisal ze w PW mozna nastawic indywidualnie czas opoznienia blysku tak ze da sie osiagnac troche wiecej niz x-synch. Ja na YN622 (bez hss) uzyskalem czas 1/320 (przy x-synchro 1/250) dla ktorego wynik mozna bylo zakceptowac, w ktoryms watku wstawilem przykald.

wiktor2323
13-11-2012, 17:20
Teraz mi do głowy wpadło. 5D nie ma sterowania lampą z body prawda? Więc używając yn-622 będę musiał ganiać do każdej lampy i przestawiać?

rafal1980
14-11-2012, 00:32
Na to wygląda ;) A ja mam jeszcze pytanie : jakie czasy synchronizacji są do osiągnięcia z Quantuumami r+600 + 430ex II
Canonowa lampa pod HSS na, krótkie czasy + chińczyki na fotocelę? Bo jak po tych wyzwalaczach będę chciał błysnąć dajmy na to na `1/8000 to Canon błyśnie a quantuum nie?

adam1004a
14-11-2012, 17:34
a ja tez mam pytanko, jak taki wyzwalacz wspolpracuje z 350d bo instrukcja jest dla mnie nieczytelna. czy ttl jest przenoszone czy nie?

Usjwo
15-11-2012, 00:41
wyzwalacz pozwala na tyle na ile w aparacie jest manu do sterowania lampa. Nie ma on zadnego wyswietlacza, wiec wszystkie parametry musza byc nastawione w aparacie (blokada zooma grup jest za pomoca przyciskow).

mirekn
02-12-2012, 22:35
Witam,
Zakupilem wyzwalacz yn rf 603 wraz z lampa tego samego producenta 468II i mam pytanie jak zrobic aby wyzwalacze przenosilu ttl z aparatu do lampy?

Mirek

fotom
02-12-2012, 22:53
Ile razy trzeba Ci odpowiadać? RF-603 NIE PRZENOSI ttl

adam1004a
20-12-2012, 09:26
yn622 + 380ex + 350d = nie dziala - albo full bylysk, albo chyba 1/16. za to yn622 wyzwolil mi w manualu sunpack 4000. jak bede miec w rekach body z menu do manuala to napisze co i jak. 350d + yn 622 + yn 568 smiga jak szalone. wspomaganie AF - kiszka w porownaniu do 380ex. pokrywa tylko gorny punkt podobnie jak yn 568

kashiash
01-02-2013, 08:26
Czy yn622 ma funkcje zdlanego wyzwalania aparatu, tak jak w PW lub yn603 ?

chawison
01-02-2013, 11:09
Czy yn622 ma funkcje zdlanego wyzwalania aparatu, tak jak w PW lub yn603 ?

nie ma tej funkcji
pzdr

iREM
08-02-2013, 22:53
Witam mam takie pytanie czy ktos wyzwalacz testowal z lampa studyjna np Quantuum R+600 i jakie czasy synch osiagal? .

Tak. Ja. Czasy naprawdę krótkie, rzędu 1/2000 s.
Problemy się czasem zdarzają ale jest na to prosta rada. Wystarczy zresetować wyzwalacze i dalej można sobie ustawiać wszystko poprzez menu w body.
Testowane Q R600 + 5d mark II.
Co do wspomagania, faktycznie trochę za wysoko świeci, ale dotyczy to głównie bliskich odległości.

SirRoot
16-02-2013, 13:36
mam pytanie, czy ktoś używa tego wyzwalacza w połączeniu z 5dmkI i ex580 ? czy nie ma problemów żadnych z użytkowaniem i dodatkowo, jaki jest czas synchronizacji ? czy HS działa rzeczywiśćie w takim połączeniu ?

Maver
22-02-2013, 10:47
Ja uzywam z mk3, dziala bez problemu, synchronizuje sie do 1/8000

SirRoot
27-02-2013, 20:19
ciekawe jak w przypadku mkI .... niech mi ktoś powie, proszę (w sieci niestety nie mogę nic znaleść).

wiktor2323
28-02-2013, 00:11
Co do Mk1 to ja w niedługim czasie będę miał do dyspozycji i testów :)

Maver
28-02-2013, 11:48
https://www.dropbox.com/s/5bbzds5h2apcbif/Yongnuo%20YN622C.pdf

Strona 4 i 22

Ewentualnie jesli jestes z okolic Krakowa to mozemy sie jakos spotkac i sobie potestujesz.

svierq
01-03-2013, 17:21
Czy działają te wyzwalacze w pełni z lampami YN568EX? Nie ma tej lampy wymienionej w instrukcji... Pracował ktoś z nią? Da sie nią sterować zdalnie z body?

fotom
01-03-2013, 18:18
Nie ma tej lampy wymienionej w instrukcji...
Bo pewnie instrukcja jest starsza, niż lampa.
Da się.

blackninja
02-03-2013, 01:26
Czy ktoś z używających tych wyzwalaczy kupował je w Hong Kongu przez ebay? Co z podatkiem? To mnie głównie interesuje.

grzegorzki
02-03-2013, 03:16
Czy ktoś z używających tych wyzwalaczy kupował je w Hong Kongu przez ebay? Co z podatkiem? To mnie głównie interesuje.

Ja kupowałem 2 zestawy po 2 YN622C w jednej paczce, wysyłka do Irlandii, bez podatku, bez VAT.
Równocześnie kupiłem YN 568EX i musiałem zapłacić VAT.

Usjwo
02-03-2013, 05:25
Czy działają te wyzwalacze w pełni z lampami YN568EX? Nie ma tej lampy wymienionej w instrukcji... Pracował ktoś z nią? Da sie nią sterować zdalnie z body?

Da się, ja uzywam YN568 i YN622, nie ma żadnych problemów.

grzegorzki
03-03-2013, 04:01
Zarówno YN568EX, jak i YN622-C są w pełni zgrane z 6D.

SirRoot
07-03-2013, 22:40
i jak, udało się komuś sprawdzić organoleptycznie jak to jest z 5d mki i np. 580ex? (HSS działa? jakie czasy można wykrecić).

slavek_g
10-03-2013, 15:05
Witam.

Panowie i Panie, czy posiada ktoś z Was może instrukcję PL najlepiej w PDF do tych wyzwalaczy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

wiktor2323
10-03-2013, 16:21
Witam.

Panowie i Panie, czy posiada ktoś z Was może instrukcję PL najlepiej w PDF do tych wyzwalaczy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Na stronie producenta poszukaj. Do canonów są to może i tutaj będzie;)

skura
10-03-2013, 21:34
w sieci jest tylko oryginał po angielsku. Może ktoś wstawi po polsku chociaż skany.

lexer
16-03-2013, 00:43
Może głupie pytanie, ale wolę się upewnić: Czy w zestawie 5D mkII, 580 EX II, YN-568EX i YN-622 będę mógł zdalnie sterować mocą obu lamp (osobno jedną i drugą w manualu) z aparatu?

slavek_g
16-03-2013, 17:18
Może głupie pytanie, ale wolę się upewnić: Czy w zestawie 5D mkII, 580 EX II, YN-568EX i YN-622 będę mógł zdalnie sterować mocą obu lamp (osobno jedną i drugą w manualu) z aparatu?

Tak, będziesz mógł ;)

Przetestowane na takim samym zestawie i działa bardzo sympatycznie (jeśli posiadasz 3 szt yn622c) - w innej kombinacji nie testowałem.

Maver
19-03-2013, 13:09
Witam.

Panowie i Panie, czy posiada ktoś z Was może instrukcję PL najlepiej w PDF do tych wyzwalaczy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

A co potrzebujesz sie dowiedziec czego nie rozumiesz z angielskiej wersji?

Dennis
21-03-2013, 08:45
Wyżej padło pytanie o sterowanie zdalne błyskaczy z osobna, ja mam przeciwne - jak ustawić to pieroństwo,
żeby można było wszystkie lampy manualnie-pojedynczo-ich przyciskami ustawiać?
Za każdym razem przestawia mi je aparat podczas naciskania spustu.?!
Szukałem tego wczoraj z 1,5h zmieniając kolejne ustawienia w aparacie, ale nie doszliśmy do porozumienia.
Fakt, że w międzyczasie obalaliśmy ze znajomym 0,7l tylko utrudnił sprawę..
5d2

PS. Znalazł ktoś różnicę w możliwościach YN568 z 622c względem dwa razy droższego speedlitea Canona?

fotom
21-03-2013, 11:58
Przyciśnij [CH SET] na nadajniku przez trzy sekundy aż dioda od kanałów zamruga i zacznie świecić. Włączyłeś właśnie Multi Mode - każda lampa może mieć teraz inne nastawy, M, TTL; nastawy lampy mają priorytet.

Maver
22-03-2013, 19:19
Chyba trzeba to wlaczyc przy lampie a nie na nadajniku. Bo mozna wten sposob ustawic np tylko jenda lampe (Chocby po to zeby zablokowac na stale zoom lampy)
Sprawdze jak dotre do domu za godzinke.

SirRoot
25-03-2013, 18:08
hej, ponawiam swoją prośbę, jak ten wyzwalacz współpracuje z 5d i np. 580ex ? jakie najniższe czasy są osiągalne (czy HSS działa w takim połączeniu)?

guti
30-03-2013, 19:53
Czy lampa C 580ex wpięta w sanki YN-622 (w funkcji nadajnika na C 5D II) będzie się komunikowała z aparatem tak, jakby była bezpośrednio wpięta w sanki aparatu?
Innymi słowy, czy mogę mieć lampę i nadajnik na aparacie i kierować np. ustawieniami kilku lamp podpiętych do odbiorników, zachowując TTL głównej lampy na aparacie (np. ustawionej jako grupa A).

szambonur
30-03-2013, 21:15
próbowałem tak na pixel king, niestety ale sanki nadajnika służą do do czego innego. Myślę że w YN-622 będzie podobnie.

wiktor2323
30-03-2013, 21:23
próbowałem tak na pixel king, niestety ale sanki nadajnika służą do do czego innego. Myślę że w YN-622 będzie podobnie.
Właśnie w Yn rzekomo sanki na nadajniku mają te same funkcje co sanki aparatu. Ja czekam na swoje z Hk- jak bedą to potwierdze jeśli nikt wcześniej tego nie zrobi :)

lexer
30-03-2013, 22:41
próbowałem tak na pixel king, niestety ale sanki nadajnika służą do do czego innego. Myślę że w YN-622 będzie podobnie.

Lampa na wyzwalaczu w sankach aparatu działa bez problemu z Yn-622.

szambonur
30-03-2013, 22:49
No to się "wiktorowi" sprawa wyjaśniła king od pixela w obudowie wygląda identycznie więc stąd było moje przypuszczenie

guti
31-03-2013, 11:08
Lampa na wyzwalaczu w sankach aparatu działa bez problemu z Yn-622.
Wielkie dzięki. To zdecydowanie dobra wiadomość :)
Szukałem własnie potwierdzenia od kogoś, kto sam to przetestował.
Jeśli możesz to napisz jeszcze, czy lampa na wyzwalaczu zachowuje się tak, jakby była bezpośrednio wpięta w sanki aparatu (czyli czy nadal pozostają mi do dyspozycji 3 grupy lamp), czy też sterowana jest jako jedna z lamp przyporządkowanych do grup A,B lub C.
Pozdrawiam.

lexer
01-04-2013, 16:21
Wielkie dzięki. To zdecydowanie dobra wiadomość :)
Szukałem własnie potwierdzenia od kogoś, kto sam to przetestował.
Jeśli możesz to napisz jeszcze, czy lampa na wyzwalaczu zachowuje się tak, jakby była bezpośrednio wpięta w sanki aparatu (czyli czy nadal pozostają mi do dyspozycji 3 grupy lamp), czy też sterowana jest jako jedna z lamp przyporządkowanych do grup A,B lub C.
Pozdrawiam.

Sprawdzę to dokładnie w środę i napisze jak to dokładnie wygląda. Jeszcze co do Twojego poprzedniego pytania dodam że 580ex nie testowałem. Sprawdzałem tylko z 580exII i Yn-568 i te lampy na wyzwalaczu w sankach działają. Nawet z bardzo krótkimi czasami.

Mam natomiast jeszcze jedno pytanie od siebie: czy z yn-560II jest możliwość zmiany ustawień manualnych z aparatu?
I jak u Was jest z zasięgiem? Po krótkich testach stwierdzam że zestaw ma duże problemy z przenikaniem przez obiekty. Nawet obiekty niewielkiej grubości (ściana działowa) z odległości 3 metrów... Dla przykładu: telewizor zasłonięty przez ściankę łapie sygnał z pilota a yn-622 nie przy bardzo podobnych warunkach.

lexer
04-04-2013, 12:39
czy lampa na wyzwalaczu zachowuje się tak, jakby była bezpośrednio wpięta w sanki aparatu (czyli czy nadal pozostają mi do dyspozycji 3 grupy lamp), czy też sterowana jest jako jedna z lamp przyporządkowanych do grup A,B lub C.
Po testach na szybko stwierdzam, że lampa zachowuje się jakby była przypisana do jednej z grup. Nie jest zatem widziana jako zwykła lampa na stopce, tylko jako lampa przyporządkowana do jednej z grup ABC. Pozostają zatem wolne jeszcze dwie grupy.
Być może jednak da się to ustawić jakoś inaczej. Zaznaczam, że nie miałem czasu jeszcze nawet przeczytać instrukcji od tych wyzwalaczy, a całe życie błyskałem jakimś najprostszymi wyzwalaczami phottixa (polecam tylko masochistom). Wbrew pozorom jak to niektórzy piszą, ogarnięcie wszystkich funkcji yn-622 nie jest wcale takie proste. Do prostych ustawień nadają się od razu po wyjęciu z pudełka i nie jest to jakaś wielka filozofia. Żeby jednak wykorzystywać bardziej zaawansowane funkcje trzeba przeczytać instrukcje.

Ciekawa sprawa wynikła również z problemami zasięgiem, o których pisałem w poprzednim poście. Okazuje się bowiem, że wyzwalacze mają różny zasięg w zależności od tego... którego użyjemy jako nadajnika a którego jako odbiornika. Zakupiłem 4 sztuki tych wyzwalaczy i jedne lepiej sprawdzają się w roli nadajników, inne gorzej. Przetestowałem wszystkie 4 sztuki w roli nadajników i stwierdzam, że każdy ma inny zasięg! Wybrałem sobie zatem ten, który zasięg ma największy i zamierzam tylko jego używać jako nadajnika. Bez problemu radzi on sobie z wyzwalaniem lampy nawet zza 3 ścian nośnych! Bez problemu wyzwala również lampę przez gruby strop z przeciwległej części domu. Gdy jednak zamienimy nadajnik z odbiornikiem lampa jest wyzwalana tylko w taki sposób, jak opisywałem to w poprzednim poście - ma problem z przebiciem się przez cieniutką ścianę działową.

Duda
04-04-2013, 12:53
ciekawe przypadłości.
Cały czas zastanawiam się nad YN-622 i nad Phottix Odin ( mimo swojej ceny). I kiedy w temacie YN znajduje kilka takich smaczków to w temacie Phottixa nic. Wszystko działa sprawnie i bez problemów.
Daj znać więcej o swoich doświadczeniach, chętnie posłucham jeszcze.

lexer
04-04-2013, 14:37
Daj znać więcej o swoich doświadczeniach, chętnie posłucham jeszcze.

Coś więcej myślę, że będę mógł napisać po pierwszym sprawdzeniu w warunkach bojowych. Na sucho to można sobie testować dekiel do obiektywu... Mimo wszystko za odina tej kasy bym w życiu nie dał, szczególnie, że mam złe wspomnienia z tą firmą...
Dodać mogę jeszcze, że zamówiłem kiedyś Pixel Kingi - zestaw nadajnik i dwa odbiorniki. Jeden odbiornik nie łączył się wcale z nadajnikiem, drugi nie błyskał raz na pięć wyzwoleń, a TTL działał w nim na zasadzie losowej - raz wyzwalał z najmocniejszą mocą, raz z najsłabszą przy tej samej scenie... Sklepu w którym kupiłem Pixel Kingi - Megapixel.pl - też nie polecam - początkowo wyzwalacze chciałem wymienić i prosiłem, żeby uprzednio sprawdzili je przed wysyłką, jak mi powiedzieli, że na miejscu nie mają żadnego sprzętu Canona zwątpiłem i zażądałem zwrotu pieniędzy, który nastąpił po 2 tygodniach i trzech telefonach do nich.

YN-622c zamówiłem prosto z Chin razem z lampą YN-568EX przez Ebaya za 60% ceny w PL (1097 zł za 4 wyzwalacze i lampę) i jak na razie wygląda na to, że wszystko działa (choć tak jak napisałem wyżej to się okaże po pierwszych testach w warunkach bojowych).

pawko
04-04-2013, 15:26
Ciekawa sprawa wynikła również z problemami zasięgiem, o których pisałem w poprzednim poście. Okazuje się bowiem, że wyzwalacze mają różny zasięg w zależności od tego... którego użyjemy jako nadajnika a którego jako odbiornika. Zakupiłem 4 sztuki tych wyzwalaczy i jedne lepiej sprawdzają się w roli nadajników, inne gorzej. Przetestowałem wszystkie 4 sztuki w roli nadajników i stwierdzam, że każdy ma inny zasięg! Wybrałem sobie zatem ten, który zasięg ma największy i zamierzam tylko jego używać jako nadajnika. Bez problemu radzi on sobie z wyzwalaniem lampy nawet zza 3 ścian nośnych! Bez problemu wyzwala również lampę przez gruby strop z przeciwległej części domu. Gdy jednak zamienimy nadajnik z odbiornikiem lampa jest wyzwalana tylko w taki sposób, jak opisywałem to w poprzednim poście - ma problem z przebiciem się przez cieniutką ścianę działową.

czy próbowałeś przeprowadzić testy na zupełnie nowych akumulatorach ?
może to problem jakieś słabszej baterii w tych nadajnikach.
miałem taki podobny przypadek kiedyś w nadajnikach PT-04 - słabe baterie - o wymianie na nowe problem ustąpił.
pozdrawiam
Paweł

lexer
04-04-2013, 16:29
czy próbowałeś przeprowadzić testy na zupełnie nowych akumulatorach ?
może to problem jakieś słabszej baterii w tych nadajnikach.
miałem taki podobny przypadek kiedyś w nadajnikach PT-04 - słabe baterie - o wymianie na nowe problem ustąpił.
pozdrawiam
Paweł

Też tak myślałem za pierwszym razem, bo testowałem na prawie rozładowanych akumulatorkach. Dziś testy przeprowadzałem na nowych bateriach alkalicznych.

guti
04-04-2013, 20:07
Dzięki za info. Z ciekawością będę śledził kolejne Twoje testy.
Teoretycznie dla mnie też nie byłoby dużego problemu z różnorodnym zasięgiem, bo muszę kupić 5 -6 sztuk, więc byłoby jakieś pole manewru, ale ten rozrzut daje do myślenia.
Pozdrawiam.

wiktor2323
10-04-2013, 21:39
Czy u Was na akumulatorkach 1.2V które są już troche rozładowane wyzwalacze świrują? Wczoraj wsadziłem jedne które były po sesji i wyzwalacze nie chciały palić.
Wsadziłem lekko mniej zużyte i w wczoraj działały, dziś już nie błyskają. W jednym nie działa wspomaganie. Niby akumulatorki mają łącznie 2,6V + jeszcze to że wyładowane a wyzwalacze są na 3V. Powiedzcie jak to u Was jest a puki co ładuje akumulatorki i będę testował czy to ich wina :)

Ps. Ktoś tu pisał o tym, że wspomaganie świeci po górnych punktach. U mnie na 28mm w okolicach 1.5-2m świeci idealnie w środku.

PrzemoWLKP
10-04-2013, 22:39
U mnie gdy są słabsze akumulatorki też mam bałagan z wyzwalaniem.

wiktor2323
11-04-2013, 11:08
Rzeczywiście po naladowaniu akumulatorków błyskają- choć grubsze testy wykonam w weekend:)
Ale jedno wspomaganie nie działa mimo tego, że w body jest ustawione...

lexer
14-04-2013, 21:36
Po pierwszych testach w warunkach bojowych stwierdzam, że wyzwalacze są jednak bardzo zawodne.

Testowałem na weselu i na plenerze. Najbardziej upierdliwym problemem jest fakt "zawieszania się" wyzwalaczy. Polega ono na tym, że w menu aparatu przestają być dostępne tryby multi i manual. Zostaje tylko ttl. W 90% wypadków korzystam z manuala, którego często nie da się wybrać z menu! Trzeba wtedy resetować nadajnik i odbiorniki i wszystko wraca do normy (choć reset nie zawsze pomaga!). Jak wszystko działa to praca idzie naprawdę sprawnie (sterowanie z aparatu mocą to naprawdę genialna sprawa), ale jak się zacznie chrzanić to człowiek może wyjść z siebie... Na przedwczorajszym plenerze miałem sytuacje gdzie przez 5 minut nie mogłem uruchomić tego cholernego trybu manualnego, a para młoda i świadkowie czekali na mnie szczękając z zimna zębami, do tego panna młoda w ciąży... Nie wytrzymałem i dalej robiłem bez wyzwalaczy. Jutro kolejny plener, jeśli sytuacja będzie się powtarzać, będę zmuszony pozbyć się wyzwalaczy, bo z założenia mają one służyć do ułatwiania, nie do utrudniania pracy.

wiktor2323
15-04-2013, 01:18
Błacha sprawa, ale sprawdzałeś baterie? Potrafią wariować jak padają.

grzegorzki
15-04-2013, 04:18
U mnie to 'zawieszanie' nie występowało, więc zamieniłem YN622 z aparatu na lampę i odwrotnie. No i się rypło. Faktycznie w aparacie dostępny był tylko tryb ETTL. Bryndza, choć wcześniej dałbym głowę że nic takiego się nie dzieje.

wiktor2323
15-04-2013, 10:35
Aż z ciekawości przetestuje swoje...;/

lexer
15-04-2013, 14:22
Błacha sprawa, ale sprawdzałeś baterie? Potrafią wariować jak padają.

Baterie to alkaiki używane może łącznie z 8 godzin. Czas pracy na bateriach wg specyfikacji to ok. 60 godzin.

wiktor2323
15-04-2013, 16:04
Przestrzeliłem swoje z 5D i w 5D nie można ustawić lampy w manual?:O Ustawiam lampkę na m naciskam spust i przestawia się na ttl Hss.
Jeśli tak jest no to od biedy też będzie-i tak na kontrę stawiam manualną i ale martwi mnie plener.

SirRoot
15-04-2013, 17:21
oooo to ciekawe, możesz to srpawdzić dokłądnie ? HSS normalnie wyzwala ? w tym tyg chce kupić własnie pod 5d ten wyzwalacz..

wiktor2323
15-04-2013, 17:57
oooo to ciekawe, możesz to srpawdzić dokłądnie ? HSS normalnie wyzwala ? w tym tyg chce kupić własnie pod 5d ten wyzwalacz..

Wszystko działa ladnie tylko że w automatyce. Jak podpinałem lampę studyjną i reporterską manualną wszystko ładnie wyzwala. A z metzem takie kwiatki.
W instrukcji jest napisane, że aby włączyć tryb M trzeba aktywować go w menu- a jak wiemy 5D niema takiej możliwości.

lexer
15-04-2013, 18:24
Przytrzymaj przez 3 sekundy przycisk cf-group na odbiorniku.

SirRoot
15-04-2013, 23:30
daj znać czy udało się. Mi własnie zależy na tym, aby wyzwalać 580tke w manualu...

wiktor2323
16-04-2013, 02:24
daj znać czy udało się. Mi własnie zależy na tym, aby wyzwalać 580tke w manualu...
Przetestowałem ;) Ustawiasz M na lampie i przyciskasz przycisk od wyboru grup przez dłuższą chwile i możesz do woli ustawiać na lampie ;)

SirRoot
16-04-2013, 10:17
noo i super ! dzięki za takie informację. U Ciebie poza tym wszystko ok z 5d działa ?:)

wiktor2323
16-04-2013, 15:28
Mam je od kilku dni i chrzest bojowy będą miały w sobote- wtedy coś więcej napisze ;)

wiktor2323
21-04-2013, 17:16
Jestem po pierwszym testowaniu w boju radiówek ;)
Na aparacie nadajnik i w to wpięta jeszcze lampa metza 48, na drugim końcu lampa youngnao- modelu nie pamiętam ale full manual:)
Nie miałem sytuacji, żeby któraś lampa nie wypaliła/ zgubiła zasięg- jedyna sytuacja to strzał za strzałem kiedy nie zdążyły się naładować.
Uwagi: Lampa manualna przy 1/250 pokazywała minimalny pasek na dole (prawie niewidoczny wręcz pomijalny)- jak mniemam funkcja robienia z każdej lampy HSS działa tylko przez gniazdko PC :) Lampa na nadajniku robiła jakieś dziwne fochy z ładowaniem. Raz ładowała się raz za razem a za chwilę lampka gotowości paliła się dopiero po kilkunastu sekundach lub zresetowaniu nadajnika/ ponownym uruchomieniu lampy. Byłem przekonany, że to baterie ale na nowym komplecie było to samo. Sytuacja jest losowa.. dwa razy dobrze raz źle i później znów dobrze. Po dłuższym nieużywaniu odbiornik się usypia i żeby go wzbudzić trzeba nacisnąć którykolwiek guzik, żeby działało- aparat tego nie robi. Jeśli macie ajkieś pytania to śmiało.

grzegorzki
22-04-2013, 06:49
Lampa manualna przy 1/250 pokazywała minimalny pasek na dole (prawie niewidoczny wręcz pomijalny)- jak mniemam funkcja robienia z każdej lampy HSS działa tylko przez gniazdko PC :)

HSS działa bez żadnego gniazdka PC. Czy ta lampa to YN568EX ? Inne YN nie mają HSS, chyba że jakieś extra nowe modele. Wtedy zostaje Super Sync przez PC port - trochę nietypowy kabelek (jedna z wtyczek gwintowana). Jak on się nazywa, gdzie go kupić ?


Lampa na nadajniku robiła jakieś dziwne fochy z ładowaniem. Raz ładowała się raz za razem a za chwilę lampka gotowości paliła się dopiero po kilkunastu sekundach lub zresetowaniu nadajnika/ ponownym uruchomieniu lampy. Byłem przekonany, że to baterie ale na nowym komplecie było to samo. Sytuacja jest losowa.. dwa razy dobrze raz źle i później znów dobrze. Po dłuższym nieużywaniu odbiornik się usypia i żeby go wzbudzić trzeba nacisnąć którykolwiek guzik, żeby działało- aparat tego nie robi.

Też zauważyłem dziś, że kombinacja aparat, YN622 i na to lampa, powoduje wydłużenie czasu ładowania. U mnie to było regularne 5 sekund na YN568EX, natomiast 580EXII ładował bez opóźnień. Po zamianie baterii obie lampy były gotowe poniźej sekundy. Więc to kwestia baterii. Natomiast nic takiego nie stwierdziłem podczas wcześniejszych sesji. Pozostaje sprawdzić czy tak samo będzie z drugą lampą.

Odbiornik jest wybudzany poprzez naciśnięcie spustu migawki do połowy tylko w aparatach typu A/B :) instrukcja strona 10. No i można go obudzić przyciskiem Test na nadajniku.

adam1004a
22-04-2013, 09:26
grzegorzki mam pytanie jak zapniesz 622 na sanki i na to yn 568 i odpali HSS i strzelisz fote np na czas 1/1000 to nie głupieje ci sprzęt? jaką masz datę produkcji lamy (przed grudniem). ja mam listopad i 350d i jak zapne 622c na sanki i na to lampe yn 568 to pierwsze foto jest ok a potem lampa działa jak stroboskop, sama się wyzwala w losowych odstępach czasu. i muszę ja wyłączyć żeby było ok.

bez hss jest ok z yn568
i 380ex bez hss i z hss jest ok

guti
02-05-2013, 23:32
Po testach na szybko stwierdzam, że lampa zachowuje się jakby była przypisana do jednej z grup. Nie jest zatem widziana jako zwykła lampa na stopce, tylko jako lampa przyporządkowana do jednej z grup ABC. Pozostają zatem wolne jeszcze dwie grupy.

W takim razie czy jest możliwość szybkiej korekty mocy lampy wpiętej w w sanki wyzwalacza na C5II (+-) za pomocą kółka, czy za każdym razem muszę wchodzić głęboko w menu i robić korektę np dla grupy do której przypisano tę lampę. Strasznie długo by to trwało.

Usjwo
03-05-2013, 01:38
Lampe na sankach nadajnika można regulować z menu lampy (i chyba tylko tak)

miszak
08-05-2013, 11:26
Miałem okazję pierwszy raz w życiu w warunkach terenowych bawić się wyzwalaczem TTL właśnie YN-622. I powiem tyle ......... kupiły mnie te pudełeczka od pierwszej chwili. W porównaniu z zabawą z kablem albo najprostszym wyzwalaczem zabawa jest przednia. Dla amatorów często fotografujących w przypadkowych miejscach świetna rzecz.

fotom
08-05-2013, 11:29
Lampa na sankach nadajnika jest zawsze przypisana do grupy A i korygujesz ją jako grupę A. To jest w instrukcji.
Jak zmienisz coś na lampie to i tak nastawi ci na ustawienia z aparatu (z wyjątkiem multi-mode).

Usjwo
08-05-2013, 12:28
No tak namieszałem ;(.
Lampa należy do grupy A. Manualnie z panelu lampy trzeba ustawiać zoom. Możliwe jest także zablokowanie błysku z tej lampy, lub uzywanie jej pomimo wyłącznia wireless mode.

Cichy
10-05-2013, 18:15
Po pierwszych testach w warunkach bojowych stwierdzam, że wyzwalacze są jednak bardzo zawodne.

Testowałem na weselu i na plenerze. Najbardziej upierdliwym problemem jest fakt "zawieszania się" wyzwalaczy. Polega ono na tym, że w menu aparatu przestają być dostępne tryby multi i manual.


Próbowałeś zaktualizować firmware ?

.Irwusek
10-05-2013, 20:24
Próbowałeś zaktualizować firmware ?

Cichy a jak to się robi skoro nie ma gniazda miniUsb czy jakiegos takiego? ;)

blackninja
10-05-2013, 23:45
Ktoś z Was używa tych wyzwalaczy z lampami studyjnymi (bardziej mam na myśli wersje plenerowe)w trybie HSS? Używałem ich z lampą Quantuum R+ Dual Power 600Ws i wszystko było ok. Teraz mam FOMEI PANTHER 600 MINI i lampa nie daje rady. Błysk na krótkich czasach jest czyli sygnał idzie prawidłowo. Jednak błysk ten jest chyba za krótki, bo zdjęcia są mocno niedoświetlone bez względu na ustawioną moc. Co ciekawe obie lampy mają bardzo podobny czas błysku, wynoszący 1/1000s i 1/800s. Ktoś się z tym spotkał, rozwiązał problem może?

wiktor2323
11-05-2013, 00:29
Ktoś z Was używa tych wyzwalaczy z lampami studyjnymi (bardziej mam na myśli wersje plenerowe)w trybie HSS? Używałem ich z lampą Quantuum R+ Dual Power 600Ws i wszystko było ok. Teraz mam FOMEI PANTHER 600 MINI i lampa nie daje rady. Błysk na krótkich czasach jest czyli sygnał idzie prawidłowo. Jednak błysk ten jest chyba za krótki, bo zdjęcia są mocno niedoświetlone bez względu na ustawioną moc. Co ciekawe obie lampy mają bardzo podobny czas błysku, wynoszący 1/1000s i 1/800s. Ktoś się z tym spotkał, rozwiązał problem może?

U mnie z Quantuumem też śmiga ładnie. Postaram się znaleźć kogoś w Kielcach i przetestować :)

Cichy
11-05-2013, 09:16
Cichy a jak to się robi skoro nie ma gniazda miniUsb czy jakiegos takiego? ;)

Hm, myslalem, ze to klon Kingów, okazuje sie, ze bez mozliwosci update...

grzegorzki
13-05-2013, 02:40
grzegorzki mam pytanie jak zapniesz 622 na sanki i na to yn 568 i odpali HSS i strzelisz fote np na czas 1/1000 to nie głupieje ci sprzęt? jaką masz datę produkcji lamy (przed grudniem). ja mam listopad i 350d i jak zapne 622c na sanki i na to lampe yn 568 to pierwsze foto jest ok a potem lampa działa jak stroboskop, sama się wyzwala w losowych odstępach czasu. i muszę ja wyłączyć żeby było ok.
bez hss jest ok z yn568
i 380ex bez hss i z hss jest ok

Sprawdziłem. Na czasie 1/1000 kolejne 30 zdjęć zrobiło OK w trybie M i TTL, produkcja 12/12.
Sorry za opóźnienie odpowiedzi, malowanie domu plus wymiana komputera ...

tomba
23-05-2013, 11:04
używacie do tego ustojstwa baterii czy akumulatorów?
Mam 3 szt. tego, na razie pokładłem tam zapasowe aku, ale tak się zastanawiam bo mam też wersję bez automatyki i tam baterie jadą już ponad rok, może nawet 2.

wiktor2323
23-05-2013, 14:18
używacie do tego ustojstwa baterii czy akumulatorów?
Mam 3 szt. tego, na razie pokładłem tam zapasowe aku, ale tak się zastanawiam bo mam też wersję bez automatyki i tam baterie jadą już ponad rok, może nawet 2.

Ja mam alkaiczne :) zrobiły już jeden ślub + plener + plener + studio i trzymają się dobrze :) Podobno 60H ma wytrzymać :)

borsodi
31-05-2013, 16:16
Witam,
przejrzałem cały temat jednak nikt nie poruszał podobnego problemu. Chciałem dzisiaj potestować cały mój zestaw. Zainstalowałem w softboxach 2 lampy YN 560 II, każda umieszczona na odbiorniku yn 622, do aparatu podlaczony również nadajnik yn 622 c. Problem polega na braku możliwości kontroli z menu aparatu nastaw lamp, mogę je wyzwalać, ustawiać bezpośrednio na nich moc i zoom, jednak jak próbuje zrobić to z menu aparatu -brak jest reakcji w lampie. Kombinowałem już ze zmianą trybów poprzez przytrzymanie CH test - niestety zero reakcji. Po podmianie lampy yn 560 II na 568 ex - mogę ją dowolnie przestawiać z menu. Mam wnioskować, że z poziomu aparatu po prostu tych 560 II nie da się przestawić, czy może jednak gdzieś coś mam nie tak ustawione?

wiktor2323
31-05-2013, 17:22
Witam,
przejrzałem cały temat jednak nikt nie poruszał podobnego problemu. Chciałem dzisiaj potestować cały mój zestaw. Zainstalowałem w softboxach 2 lampy YN 560 II, każda umieszczona na odbiorniku yn 622, do aparatu podlaczony również nadajnik yn 622 c. Problem polega na braku możliwości kontroli z menu aparatu nastaw lamp, mogę je wyzwalać, ustawiać bezpośrednio na nich moc i zoom, jednak jak próbuje zrobić to z menu aparatu -brak jest reakcji w lampie. Kombinowałem już ze zmianą trybów poprzez przytrzymanie CH test - niestety zero reakcji. Po podmianie lampy yn 560 II na 568 ex - mogę ją dowolnie przestawiać z menu. Mam wnioskować, że z poziomu aparatu po prostu tych 560 II nie da się przestawić, czy może jednak gdzieś coś mam nie tak ustawione?

A ta Twoja lampa niema jednego pinu ? ;)

borsodi
31-05-2013, 17:57
Faktycznie mój głupi błąd, zaoferowany tym, że przestawiałem moją 568ex bez problemu zapomniałem, że jest to lampa uniwersalna. Także dzięki za oświecenie mnie:) Kwestia rozwiązana.
Pozdrawiam:)

Gasnik
31-05-2013, 20:27
używacie do tego ustojstwa baterii czy akumulatorów?
Mam 3 szt. tego, na razie pokładłem tam zapasowe aku, ale tak się zastanawiam bo mam też wersję bez automatyki i tam baterie jadą już ponad rok, może nawet 2.

Ja na razie mam w jednym zwykłe baterie (nie-alkaiczne), a w drugim Alkaiczne, i zarówno jeden jak i drugi działają tak już miesiąc, dość dużo używane. Ale mam już kupione akumulatorki na zapas.

Dennis
01-06-2013, 21:16
Lampa (yn583) mi się raz całkowicie zablokowała przy ustawianiu jej radiowo na multi, pomogło tylko wyjęcie baterii.
Ale ogólnie za taką cenę te wszystkie funkcje to bajka...

semimatt
11-06-2013, 11:26
Czy ktos w lublinie lub okolicach ma te cacka do przetestowania ? kupilem wczesniej pixel knighta.. ale waliły pełnym błyskiem :( nie chcialbym sie wpakowac ponownie w to samo (5dmkII + 580exII + 430exII)

miszak
11-06-2013, 11:28
Czy ktos w lublinie lub okolicach ma te cacka do przetestowania ? kupilem wczesniej pixel knighta.. ale waliły pełnym błyskiem :( nie chcialbym sie wpakowac ponownie w to samo (5dmkII + 580exII + 430exII)

Ja miałem styczność z 4 sztukami 622 i nie waliły pełnym błyskiem :)

Da__FreaK
26-06-2013, 17:58
Uzywał ktoś z 5DI, 1D2 w takiej konfiguracji.
Na aparacie nadajnik, na nim zapiety kabelek off shoe do R+600, do tego z odbiornikiem w tle zapieta 580II ?
Mam chec nabycia 622 i powalczyc w strobe na dwie lampy- systemowej i studyjnej ( studyjna na off shoe a systemowka z odbiornikiem )

grzegorzki
01-07-2013, 05:38
Uzywał ktoś z 5DI, 1D2 w takiej konfiguracji.
Na aparacie nadajnik, na nim zapiety kabelek off shoe do R+600, do tego z odbiornikiem w tle zapieta 580II ?

Nie, ale popieramy pionierskie rozwiązania.

miszaj
04-07-2013, 23:32
No właśnie, też jestem czyms podobnym zainteresowany: nadajnik w trybie MIX Mode, do niego zapięty off-shoe cord i na nim 430exII w TTL, a druga 430tka na kiju w manualu. Czy off-shoe cord zadziała? Przypuszczam, że powinien, w końcu to tylko przedłużka do komunikacji z lampą.... Jeśli ktos testował taki wariant - będzie miło jak się wypowie...

kermiter
16-07-2013, 21:13
witam,
ja mam taki problem: czy da się aby wyzwolić 580ex która jest na wyzwalaczu, drugi wyzwalacz na sankach w aparacie inne 580 które są na slave? nie udało mi się zrobić aby jedna 580 która jest na wyzwalaczu była jako master, a chyba inaczej tego sie nie da zrobić aby wyzwoiła inne 580, chyba ze jest jakiś sposób? w trybie manualnym oczywiście działa, ale chodzi mi o TTL.
dzieki i pozdrawiam

grzegorzki
22-07-2013, 05:41
strona 38

Kolekcjoner
22-07-2013, 18:44
Ale co strona 38?

kermiter
23-07-2013, 11:24
Dokładnie, co strona 38?w instrukcji nawet nie ma tylu stron

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

militarius
23-07-2013, 20:26
ja po pierwszej sesji z YN622C i R+600.
pierwsze wrażenia - solidna konstrukcja no i pełna synchronizacja :) jednak w praktyce aż tak wesoło nie było... na 10 strzałów ~3-4 pudła :( nie wiem czego to mogła być wina, może dlatego, że używałem eneloopów zamiast alkalicznych? jestem trochę rozczarowany szczerze mówiąc.

Gasnik
23-07-2013, 20:32
To raczej nie kwestia baterii. Sprawdź połączenia.

grzegorzki
29-07-2013, 02:17
Ale co strona 38?

Dokładnie, co strona 38?w instrukcji nawet nie ma tylu stron Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

http://downloads.canon.com/cpr/software/camera/580EX.pdf

nalepek
31-07-2013, 11:34
to jeszcze ja dorzuce głupim pytaniem - z 550d ktoś testował?

hdstudios
09-08-2013, 11:19
Orientuje się może ktoś, czy jest opcja żeby korzystając z aparatu canona i wyzwalaczy przeznaczonych do canona odpalić lampę nikona? Leży mi jedna lampa nikona i tak się zastanawiam czy da radę ją wykorzystać czy muszę dokupić jeszcze jedną lampę pod system canona.

r_m
09-08-2013, 11:57
Jeśli to w miarę młoda lampa, to może Ci wystarczyć tylko instrukcja obsługi (tryb SU-4, czyli zwykła prosta fotocela na pierwszy błysk).
Jest tylko drobny haczyk - musi być tylko jeden błysk wyzwalający, czyli wszystkie lampy w M.

Jak ma siedzieć na odbiorniku, to spróbowałbym zaizolować wszystkie styki na stopce oprócz środkowego, największego (np. kawałek kartonika lub sztywnego plastiku z dziurą na środku).

jinks
14-08-2013, 12:32
http://downloads.canon.com/cpr/software/camera/580EX.pdf

link nie działa a mam podobne pytanie.
Na aparacie wyzwalacz, na 2-gim wyzwalaczu 580exII jako master, 430ex (wersja I) jako slave (bez wyzwalacza yn-622) - czy to zadziała w ttl z ew. sterowaniem z body?

Mam 580exII + 2x430ex, które nie mają obsługi z body. Zastanawiam się, czy uda mi się to jakoś wykorzystać.

marjo
14-08-2013, 13:46
link nie działa a mam podobne pytanie.
Na aparacie wyzwalacz, na 2-gim wyzwalaczu 580exII jako master, 430ex (wersja I) jako slave (bez wyzwalacza yn-622) - czy to zadziała w ttl z ew. sterowaniem z body?

Mam 580exII + 2x430ex, które nie mają obsługi z body. Zastanawiam się, czy uda mi się to jakoś wykorzystać.

Link nie działa na IE, natomiast na Chrome i Firefox działa

jinks
14-08-2013, 15:22
Link nie działa na IE, natomiast na Chrome i Firefox działa Ok, już mam. Z tym, że w przykładzie z instrukcji lampy 580ex jest jako master, ale na aparacie. Chciałem się upewnić, czy podobnie to działa drogą radiową przy pomocy kompletu yn-622.

kermiter
14-08-2013, 16:01
Mi się nie udało

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

jinks
14-08-2013, 17:01
Mi się nie udało

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
dzięki

th0mas
17-08-2013, 11:32
hmm a ze tak zapytam, z 5dIII i 580ex ktos w plenerze testowal? zamierzalem kupic pixela ale widze ze te tez chwalicie (prawie wszyscy) i sa troche tansze, wiec moze bym sie zdecydowal na yn622c... poki co nie mam duzych wymagan, chce tylko zeby manual i ttl dzialal i nie zawodzil :) zdadza egzamin?

blackninja
18-08-2013, 22:18
Parę razy musiałem użyć systemówki (normalnie używam mocniejszej lampy) i wszystko działało pięknie i bezproblemowo.

grzybek
19-08-2013, 13:03
Czy yn 622 będzie współpracować z RF-603? Dla moich potrzeb wystarczyłyby dwie yn 622, a posiadane od dawna rf-603 odbierałyby sygnał i wyzwalały manualne lampy. Czy ktoś to testował?

militarius
19-08-2013, 16:59
prawdopodobnie musisz zapiąć jeden RF603 na górę i dopiero wtedy będzie działało :)

lok
21-08-2013, 19:04
A czy komuś dziala z 5d mkI. Chodzi mi tylko o pełen manual i hss ? I jeszcz pytanie. Czy jeżeli będę miał dwa nadajniki na dwóch rożnych aparatach i jeden odbiornik na jednej lampie to będę mógł wyzwalac jedna lampe. Super sprawa na plenerach, gdy korzystam z dwóch aparatów.
Na razie nie mogę tego sam sprawdzić bo mam tylko nadajnik i odbiornik.


Sent from my iPhone using Tapatalk

tomba
21-08-2013, 21:13
Działa z 5dmk1, też w hss.
Działa 5dmk1 + 5dmk3 + lampa. Nie wiem jak odbiera to drugie body ale u mnie nic się nie dzieje podejrzanego.

Miit
21-08-2013, 23:05
Działa z 5dmk1, też w hss.
Działa 5dmk1 + 5dmk3 + lampa. Nie wiem jak odbiera to drugie body ale u mnie nic się nie dzieje podejrzanego.

U mnie tak samo w takim samym składzie

Gasnik
21-08-2013, 23:20
Czy yn 622 będzie współpracować z RF-603? Dla moich potrzeb wystarczyłyby dwie yn 622, a posiadane od dawna rf-603 odbierałyby sygnał i wyzwalały manualne lampy. Czy ktoś to testował?

prawdopodobnie musisz zapiąć jeden RF603 na górę i dopiero wtedy będzie działało :)

Świetny pomysł... Ktoś to już sprawdził?

Do moich zastosowań nie potrzebne mi funkcje 622C, więc myślałem o zakupie 603 do kolejnych lamp, w końcu jest o połowę tańszy. No i można dokupić wersję zasilaną przez 220V.

kermiter
22-08-2013, 00:15
Działa 2 lampy plus 2 aparaty, sprawdzone :-)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

GalaktycznyMuczaczo
22-08-2013, 14:04
ktoś testował to w kombinacji 5d mkI z 430 EX I , chodzi mi o czas powyzej 1000? czy synchronizuje, testowałem kilka wyzwalaczy które mówiły ze bedzie działać i nigdy nie działało...?

lok
22-08-2013, 15:50
A czy jakieś specjalne ustawienia trzeba ustawić na 5d mkI czy na wyzwalaczach, żeby to razem chodziło ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

tomba
22-08-2013, 16:14
5d+430 ...dziwna sprawa, najpierw nie chciało, przestawiały mi czas na 1/200. Podpiąłem do nowej piątki, ustawiłem przez aparat hss, zadziałało, przełożyłem do starj piątki i też działały powyżej 1/1000. na razie działają po przepięciu kilkukrotnym, jak długo ...nie wiem.

th0mas
22-08-2013, 20:38
zakupilem, wczoraj testowalem przez godzine (zestaw 5dmkiii i 580exII) i poki co zero problemu, ale prawdziwy test przyjdzie w plenerze :)

lok
26-08-2013, 13:36
Sprawdziłem z 5d mkI działa. Na początku ustawiały mi zawsze pełna moc, nie wiem dlaczego. Po kilku próbach zadziałał ok.
W plenerze przetestowalem dwa body 6d 5d mkI i jedna lampa. Działa bez problemów.
Niestety z sanek wysunela mi sie lampa 580 walnela o beton i nie działa. Muszę wysłać do serwisu.
Jaka tania lampe polecacie do tych wyzwalaczy, która posiada hss i moc podobna do 580.
A może inna lampa plenerowe która ma hss. Szkoda mi 580. Tryb może być tylko manualny.


Sent from my iPhone using Tapatalk

miszak
26-08-2013, 15:32
Ja się bawiłem nimi i 7 d. Dla amatora nic więcej nie potrzeba. Wszystko działało super. Nie sprawdzałem czy działa na 100m ale na 30 tak :)

Gasnik
26-08-2013, 16:27
A mi ostatnio jeden się zawiesił/wyłączył. Musiałem resetować.

wiktor2323
26-08-2013, 17:23
Mi ostatnio coś nawala w TTLu:) Jak zaloże metza i chce błyskać w automatyce to raz strzeli raz nie... Na manualnych lampkach zawsze działa...:/

arkuswspanialy
09-09-2013, 15:51
Tak się zastanawiam czy odpali mi ten wyzwalacz Nissina Di622 mk1? Teoretycznie powinien ale.... może ktoś próbował?

Rav2050
10-09-2013, 20:07
YN622 dziala do 1/8000, to czy naswietlisz klatke z takim czasem zalezy bardziej od aparatu i lampy. Jezeli lampa nie ma hss to pozostaje Ci czas x-synchro, (zalezny od puszki od 1/250 do 1/150). Jezeli lampa dziala z hss to i 1/8000 sie da. .


Witam od dziś jestem w posiadaniu wyzwalaczy YN-622 Yongnuo przetestowałem je z moją starą lampą studyjną cf-300 core flash i puchą c40d. Zrobiłem kilka fot z czasem 1/8000 i wszystko ładnie pięknie. Czyżby moja stara lampa miała HSS? trochę nie chce mi się w to wierzyć.

blackninja
10-09-2013, 22:45
Twoja stara lampa ma długi czas błysku, dlatego masz naświetlone kadry.

miszaj
17-09-2013, 20:42
Z innej beczki (może już było...?) - czyżby nowy transmitter do systemu? Podobno ma być lada moment:

NEW YN-622 TX Controller with LCD Screen Coming | FLASH HAVOC (http://flashhavoc.com/yn-622-tx-transmitter-with-lcd-coming/)

wiktor2323
18-09-2013, 02:17
Byłoby fajnie...:) Wreszcie nie musiałbym latać do lamp na weselu :D

Swoją drogą, używa ktoś wraz z metzem? U mnie czasami blokuje ładowanie lampy... Na innych lampach działa bez zarzutu. Miał ktoś tak?

Usjwo
18-09-2013, 07:14
Byłoby fajnie...:) Wreszcie nie musiałbym latać do lamp na weselu :D


A z YN622 musisz biegac? Wyswietlacz pomoze (zastapi bieganie) tym ktorzy maja stara puszke bez manu sterowania bezprzewodoweg i ewentualnie przyspieszy obsluge

wiktor2323
18-09-2013, 13:04
A z YN622 musisz biegac? Wyswietlacz pomoze (zastapi bieganie) tym ktorzy maja stara puszke bez manu sterowania bezprzewodoweg i ewentualnie przyspieszy obsluge

5dmk1:) Więc brak sterowania mocą lamp :)

Fotopstryczek
18-09-2013, 13:50
Z innej beczki (może już było...?) - czyżby nowy transmitter do systemu? Podobno ma być lada moment:

NEW YN-622 TX Controller with LCD Screen Coming | FLASH HAVOC

Tylko plotki, tutaj coś też było na ten temat - Improved, faster RF-603 II coming soon, says Yongnuo | Lighting Rumours (http://www.lightingrumours.com/improved-faster-rf-603-ii-coming-soon-says-yongnuo-4491)

banan82
03-10-2013, 19:12
Mam dwie sztuki 622C - sprzęt działa super, niestety z racji swojej długości jest pewien problem żeby to podpiąć do softboxa z lampą nasadzoną na górze.

Wygląda to tak http://steelevisions.com/blog/wp-content/uploads/2013/02/photo-softbox-radio-trigger.jpg

Chciałem zmodyfikować ten setup i podpiąc 622C za pomocą kabla PC do lampy. Wtedy lampa stoi na swoich sankach, powyższy problem rozwiązany.

Niestety, nie wiem czy to wina kabla, czy wyzwalacza, czy lampy - wyzwalając błysk lampa działa tylko na full power i zmiana ustawień w menu aparatu wogóle nie wpływa na lampę. Mam 580EX II.

Spotkał się ktoś z czymś takim?

jinks
03-10-2013, 20:55
Kabelek pc jest tylko dwużyłowy a na lampie zobacz ile jest pinów:) Nic dziwnego, że nie masz sterowania.

banan82
03-10-2013, 21:01
jinks - nie znałem się kompletnie na tego typu połączeniach. czyli w skrócie, można zapomnieć o tego rodzaju rozwiązaniu z kablem ?

r_m
03-10-2013, 23:10
jinks - nie znałem się kompletnie na tego typu połączeniach. czyli w skrócie, można zapomnieć o tego rodzaju rozwiązaniu z kablem ?
Nie. Kupujesz Canon OC-E3 lub odpowiednik, lampa na kabel, kabel w stopkę, drugi koniec kabla w wyzwalacz - tylko wtedy jesteś prawie w punkcie wyjścia, jeśli chodzi o wysokość lampy na uchwycie ;)

banan82
03-10-2013, 23:32
ok, rozumiem teraz na czym to polega, sorry za offtop

jb79
21-10-2013, 10:19
ktoś testował to w kombinacji 5d mkI z 430 EX I , chodzi mi o czas powyzej 1000? czy synchronizuje, testowałem kilka wyzwalaczy które mówiły ze bedzie działać i nigdy nie działało...?

Działa w HSS. Bez problemu z moim 5dmkI nawet 1/8000.

miszaj
24-10-2013, 20:04
...a jednak nie plotki;) YN-622N-TX First Image and Details | FLASH HAVOC (http://flashhavoc.com/yn-622n-tx-first-image-emerges/)
do Canona ma niby być pod koniec roku!

Usjwo
25-10-2013, 05:22
Dobrze ze bedzie kompatybilny z istniejscymi YN622, bedzie mozna rozbudowac zestaw, a nie wmienic :D.
Pierwszy raz YN wypuszcza pierwsza wersje do N, czyzby Nikon zaczal wyprzedzac Canona?
Czy raczej chca zeby Ci bardziej zaawansowani kupili YN-E3-RT?

feder
17-11-2013, 11:56
Ja mam pytanie odnośnie współpracy wyzwalaczy yn622 z lampą ex580 (pierwsza wersja). Czy będzie możliwe sterowanie jej mocą przez menu aparatu? Przeczytałem instrukcję, ale jakoś odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem.

jacek_73
17-11-2013, 12:04
Przeczytałem instrukcję, ale jakoś odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem.

A czytałeś instrukcje lampy czy aparatu?

feder
17-11-2013, 12:10
Wyzwalaczy.

jacek_73
17-11-2013, 12:13
Wyzwalaczy.

Łał, to ONI zaczęli dodawać instrukcję :). Na nurtujące Cię pytanie odpowiedź znajdziesz w instrukcji obsługi swojego aparatu.

Usjwo
18-11-2013, 15:13
Instrukcja zawsze jest i nie tylko po chinsku, ale czy ktos czyta instrukcje ;)

tcyprian
24-01-2014, 13:48
ma ktoś linka do sprawdzonego sklepu z HK z Yongnuo

feder
24-01-2014, 14:53
Miesiąc temu kupiłem ten dokładnie zestaw z ebaya:
4pcs YONGNUO YN 622C Wireless TTL Flash Trigger for Canon 7D 60D 650D 550D 5D | eBay (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=281185058330&ssPageName=ADME:L:OC:PL:3160)

Nie było żadnych problemów, wysyłka na 2 dzień po płatności, w pl była po 8 dniach.

Edit: Jest jeszcze sklep yongnuo na ebayu - ale z niego nie kupowałem:
Canon Nikon Version, YN-560 II items in hkyongnuophotoequipment store on eBay! (http://stores.ebay.com/hkyongnuophotoequipment)

marjo
24-01-2014, 19:19
Miesiąc temu kupiłem ten dokładnie zestaw z ebaya:
4pcs YONGNUO YN 622C Wireless TTL Flash Trigger for Canon 7D 60D 650D 550D 5D | eBay (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=281185058330&ssPageName=ADME:L:OC:PL:3160)

Nie było żadnych problemów, wysyłka na 2 dzień po płatności, w pl była po 8 dniach.


A jak z akcyzą i VAT-em, płaciłeś?

Fotopstryczek
24-01-2014, 19:36
Na to nie ma reguły, zamówiłem lampkę yongnuo manualną. Chińczyk zaznaczył gift, wartość $20 (to chyba nie ma znaczenia co tutaj wpiszą).
Otrzymałem list z Urzędu Celnego aby przesłać dokumenty potwierdzające wartość produktu/zakupu internetowego.
Przesłałem wydruk z ebaya potwierdzający zakup internetowy. Na tanią lampkę dostałem 50zł vatu oraz 6,5zł obsługa celna. W efekcie końcowym cena wyszła zbliżona do tej w Polsce tyle, że nie mam gwarancji :(

feder
24-01-2014, 20:55
Na 22 paczki zamówione z hk z różnym sprzętem nigdy nic nie płaciłem.

Fotopstryczek
24-01-2014, 21:00
Na 22 paczki zamówione z hk z różnym sprzętem nigdy nic nie płaciłem.
Miałeś dużo szczęścia, gdzieś czytałem, że paczki do sprawdzenia wybierane są losowo ;)

feder
24-01-2014, 21:20
Cło płaciłem głównie gdy paczki były wysyłane kurierem typu UPS czy DHL. Raz płaciłem cło przesłaną pocztą z USA. Z Chin jeszcze mi się nie zdarzyło.

Gasnik
25-01-2014, 01:55
Czasami się zdarza... Ostatnio chwycili mi przesyłkę z Meksyku, z wartością 250 peso. Ale tylko była rewizja, i puścili dalej. Lampa, i wyzwalacze przyszły do mnie z chin bez zarzutu.

BTW: nie wiecie kiedy premiera YN-622C-TX?

ketras
07-02-2014, 18:42
ktoś testował to w kombinacji 5d mkI z 430 EX I , chodzi mi o czas powyzej 1000? czy synchronizuje, testowałem kilka wyzwalaczy które mówiły ze bedzie działać i nigdy nie działało...?


Działa w HSS. Bez problemu z moim 5dmkI nawet 1/8000.

Czy wersja 430 EX I nie ma przypadkiem HSS , skoro tak to jakim cudem uzyskuje 1/8000? Pytam bo się zastanawiam czy YN-560 ex III również w połączeniu z yn--622c na body synchronizowałoby sie w hss?

Usjwo
07-02-2014, 19:12
HSS to seria blyskow,a nie pojedynczy jak przy czasie >= xsynchro. Funkcja musi byc zaimplementowana w lampie. To ze lampa odpala przy 1/8000 (bo dlaczego nie) to jeszcze nie wszystko

ketras
07-02-2014, 19:34
HSS to seria blyskow,a nie pojedynczy jak przy czasie >= xsynchro. Funkcja musi byc zaimplementowana w lampie. To ze lampa odpala przy 1/8000 (bo dlaczego nie) to jeszcze nie wszystko

Mam rozumieć, że odpalić opali z lampą reporterską ale np w 3/4 kadru będzie widać czarny pasek od lamelek ? To samo się tyczyć będzie tanich studyjnych lamp błyskowych bez hss (odpalić odpalą) jednakże bezużytecznie?
Czy posiadanie 430 exII (obsługa hss) usuwa ten problem i bez problemu można uzyskać kard używalny (bez paskók) np 1/4000 z yn-622?

Drugie pytanie, szukałem informacji czy yn-622 współgra z rf-603. Ludzie piszą, że nie. Dotarłem do tego:
期待の新人!i-TTLラジオスレーブYN-622Nの新情ĺ*ąďźă€ĺŻžĺż ストăƒ*ボについて㠀‘ | 使える機材 Blog (http://panproduct.com/blog/?p=26158)

https://canon-board.info/imgimported/2014/02/YN622N_002_1200pxCopy_zpsa57ec7de-2.jpg
źródło (http://i624.photobucket.com/albums/tt323/ketras/YN622N_002_1200pxCopy_zpsa57ec7de.jpg)

Stąd moje rozmyślanie, składam tak:
1. yn-622 na 6D, yn-622 + 430 exII w softboxie - mam pełny e-ttl , obsługę z body + hss
2. yn-622 i do tego na nim rf-603 II na 6D, yn-622 + 430 exII w softboxie do drugim softboxie 560 exIII (wbudowany odbiornik radiowy) - mam pełny e-ttl , obsługę z body + hss na 430 exII do tego steruję manualnie 560 ex III przy lampie, za to wyzwalam obie przy wyzwoleniu spustu migawki.

Dodatkowo film od 20 min z innymi wyzwalaczami:
Yongnuo YN-622C Unboxing and (Long) Review - DSLRnerd.com - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=v4Z49f1T38g)


Usjwo posiadasz yn-622 próbowałeś w ten sposób podłączyć yn i rf?

Usjwo
07-02-2014, 20:07
Ja tak nie probowalem, odkkad mam Yn622, nie uzywam rf-602 :).
Powinno zadzialac, tylko z malym zastrzezeniem:
Powyzej czasu x-synchro bedzie dzialac dobrze. Ponizej 430 odpali Ci z hss, a 560 tylko normalnym blyskiem

ketras
07-02-2014, 21:07
Ja tak nie probowalem, odkkad mam Yn622, nie uzywam rf-602 :).
Powinno zadzialac, tylko z malym zastrzezeniem:
Powyzej czasu x-synchro bedzie dzialac dobrze. Ponizej 430 odpali Ci z hss, a 560 tylko normalnym blyskiem

A miałbyś możliwość sprawdzenia tego? Najlepiej na jakimś younguo :-) Byłoby świetnie
Pozdraiwiam

Grabus
10-02-2014, 12:22
Gdzieś widziałem filmową recenzję wyzwalacza YN-622 i pamiętam, że gość wspominał właśnie o takiej możliwości odpalania dodatkowych lamp manualnie za pomocą starszego i tańszego RF-603. Tak więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że to zadziała.

Edit: Niestety jestem w pracy i nie mogę puścić filmu z dźwiękiem ;) ale wydaje mi się, że to był ten filmik YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=CNSQVf1n2K8) od 10:50.

ketras
10-02-2014, 15:44
Gdzieś widziałem filmową recenzję wyzwalacza YN-622 i pamiętam, że gość wspominał właśnie o takiej możliwości odpalania dodatkowych lamp manualnie za pomocą starszego i tańszego RF-603. Tak więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że to zadziała.

Edit: Niestety jestem w pracy i nie mogę puścić filmu z dźwiękiem ;) ale wydaje mi się, że to był ten filmik YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=CNSQVf1n2K8) od 10:50.

Dzięki wielkie za info, ja również w pracy nie mam dźwięku także w domu sprawdzę :)

Usjwo
10-02-2014, 18:07
Z Phottix nie dzialalo przeniesienie automatyki tylko lampy wyzwalaly sie z pelna moca. Z RF-603 dziala, bo potrzebne jest tylko wyzwolenie lampy bez automatyki (moz i tak jest natawiane recznie).

Matsil
13-02-2014, 23:09
Odebrałem dziś paczkę z 3szt. YN-622C. Po kilku godzinach zabawy z 2 lampami i parasolkami muszę powiedzieć, że zestaw sprawdza się rewelacyjnie. Wszystko działa jak należy, wszelkie nastawy można robić z menu aparatu bez ściągania lamp ze statywów. Za niewielkie pieniądze można sobie w domu studio urządzić. Polecam wszystkim jeszcze nie zdecydowanym.
Zastanawiam się nad zakupem YN-568EXII i jeszcze jednego YN-622C. Z trzema lampami można już naprawdę cuda robić ;).

Fotopstryczek
13-02-2014, 23:22
eszcze jednego YN-622C
Poczekaj na nadajnik YN-622C z LCD, to będzie pełna wygoda zmiana parametrów bez wchodzenia do menu. ;)

Matsil
13-02-2014, 23:31
Poczekaj na nadajnik YN-622C z LCD, to będzie pełna wygoda zmiana parametrów bez wchodzenia do menu. ;)
A coś takiego ma się wkrótce pojawić? Wiadomo kiedy? Na razie tylko zdjęcia widziałem.

Grabus
14-02-2014, 02:41
Wersja dla Nikona jest już dostępna, dla Canona miała być niedługo po niej. Czekamy.

Pozdrawiam
Grabus

ketras
14-02-2014, 10:53
A coś takiego ma się wkrótce pojawić? Wiadomo kiedy? Na razie tylko zdjęcia widziałem.

Jest taka wersja yn622c-tx (wersja "n" dla nikona jest już dostępna) .
Younguo zawsze dla Canona pierwszy sprzęt wypuszczał teraz taka zamiana. Z tym, że z tego co czytałem wersja -TX nie jest kompatybilna z YN-622 (jak RF-603 z RF-602) niestety.

Matsil, zamawiałeś wyzwalacze z HK? Mógłbyś potwierdzić/zaprzeczyć assystę af w nadajniku, czy rzeczywiście świeci wyżej i ledwo łapie centralny?

Druga sprawa używałeś YN-568exII? Porównując do 580exII canona jak wypadła? Bo także się zastanawiam nad jej zakupem/

Grabus
14-02-2014, 10:59
Younguo zawsze dla Canona pierwszy sprzęt wypuszczał teraz taka zamiana. Z tym, że z tego co czytałem wersja -TX nie jest kompatybilna z YN-622 (jak RF-603 z RF-602) niestety.

No jak to, przecież TX to jest transmiter który komunikuje się właśnie z odbiorniko-nadajnikiem YN-622, dla nich specjalnie był zrobiony. Co masz na myśli pisząc, że nie są kompatybilne?

ketras
14-02-2014, 12:31
No jak to, przecież TX to jest transmiter który komunikuje się właśnie z odbiorniko-nadajnikiem YN-622, dla nich specjalnie był zrobiony. Co masz na myśli pisząc, że nie są kompatybilne?

To się zagalopowałem :oops::oops:. Czytałem plotki o powstaniu tego cuda. Była adnotacja iż są to nowe odbiorniki, właśnie z wyświetlaczem a nie transmiter jak w ST w canonie.

benicjusz
14-02-2014, 13:31
AF beam działa w zależności od odległości czyli im bliżej tym wyżej. dodatkowo jest lekki luz w sankach dlatego też czasem jest bardziej na lewo lub prawo. Ten typ tak ma, a mam 4 sztuki i nie udało mi sie wybrać tego naj.

578ex II działa super ma jedną wadę gdy akku pada zaczyna nie doświetlać, widać info o słabym poziomie akku pojawia się gdy lampa ma się wyłaczyć za minutę.

Ogólnie zestaw fajny, zawsze gotowy do użycia, nie zasypia, nie traci connectu... ale 3 lampy ogarnąć to już wyzwanie :)

Matsil
16-02-2014, 08:35
Matsil, zamawiałeś wyzwalacze z HK? Mógłbyś potwierdzić/zaprzeczyć assystę af w nadajniku, czy rzeczywiście świeci wyżej i ledwo łapie centralny?
Ja kupiłem tu w Polsce na Allegro. Nie chciałem czekać, w sumie cena i tak nie jest jakaś specjalnie wysoka. Wspomaganie AF jak napisał kolega powyżej zależy od odległości ostrzenia. Ja używałem na 3 obiektywach - 35, 50 i 85. Z bliska obsługuje górę kadru, w miarę oddalania się od obiektu schodzi w dół. Jak odejdziemy dalej, zasięg już niestety bardzo spada, jak dla mnie funkcjonalność średnia i nie ma co porównywać do tej z lamp 430EXII czy 580EXII. Ale dobrze, że jest.
Lampy tego producenta nie testowałem, zastanawiam sie jeszcze czy nie kupić canona. Muszę wziąć do ręki i zobaczyć, bo cena bardzo kusi.

tcyprian
26-02-2014, 18:11
mam pytanko, kupiłem 3 szt yn-622, jak to ustawic z 5dMkII, zeby lampa na aparacie działała w TTl a lampy na wyzwalaczach szlo ustawiac ręcznie z pozimu aparatu ???
da się tak ???
lampy to 580exII, ewentyalnie wszystkie 3 lampy na manual, ale tak żeby ustawiac każdą osobno z menu aparatu ????

Nozanu
26-02-2014, 19:06
"Czy wersja 430 EX I nie ma przypadkiem HSS , skoro tak to jakim cudem uzyskuje 1/8000? Pytam bo się zastanawiam czy YN-560 ex III również w połączeniu z yn--622c na body synchronizowałoby sie w hss?"

Ten "cud" działa, potwierdzam. Łącząc yn622 kabelkiem PC z lampą uzyskujemy przy krótkich czasach odpalenie lampy już w momencie ruszenia kurtyny, co w połączeniu z długim czasem trwania błysku w tanich lampach daje efekt HSS i działa oczywiście z wszystkimi czasami.

feder
26-02-2014, 19:21
mam pytanko, kupiłem 3 szt yn-622, jak to ustawic z 5dMkII, zeby lampa na aparacie działała w TTl a lampy na wyzwalaczach szlo ustawiac ręcznie z pozimu aparatu ???
da się tak ???
lampy to 580exII, ewentyalnie wszystkie 3 lampy na manual, ale tak żeby ustawiac każdą osobno z menu aparatu ????

Przydziel każdą do innej grupy i ustawiaj moc per grupa.

feder
26-02-2014, 19:23
"Czy wersja 430 EX I nie ma przypadkiem HSS , skoro tak to jakim cudem uzyskuje 1/8000? Pytam bo się zastanawiam czy YN-560 ex III również w połączeniu z yn--622c na body synchronizowałoby sie w hss?"

Ten "cud" działa, potwierdzam. Łącząc yn622 kabelkiem PC z lampą uzyskujemy przy krótkich czasach odpalenie lampy już w momencie ruszenia kurtyny, co w połączeniu z długim czasem trwania błysku w tanich lampach daje efekt HSS i działa oczywiście z wszystkimi czasami.

Mi sie nie udało zsynchronizować ani yn 560, ani yn 565 z czasami krótszymi niż xsync. Ale nie próbowałem z kablem pc, tylko wyzwalacze miałem na sankach.

tcyprian
26-02-2014, 22:00
na wyzwalaczach ustawiam inne grupy, ale jak włączyć w aparacie osobne zarządzanie grupami ???
bo Coś mi nie działa
albo nie umiem :(

Matsil
26-02-2014, 22:22
mam pytanko, kupiłem 3 szt yn-622, jak to ustawic z 5dMkII, zeby lampa na aparacie działała w TTl a lampy na wyzwalaczach szlo ustawiac ręcznie z pozimu aparatu ???
da się tak ???
lampy to 580exII, ewentyalnie wszystkie 3 lampy na manual, ale tak żeby ustawiac każdą osobno z menu aparatu ????
Tak żeby lampa na aparacie pracowała w TTL a reszta w manualu niestety się nie da. Za to da się sterować wszystkimi lampami w manualu z poziomu aparatu. W menu sterowanie lampami ustawiasz tryb M, zaznaczasz grupy A:B lub A:B:C w zależności czy chcesz 2 lub 3 grupy. W menu pojawia się możliwość ustawienia siły błysku dla każdej z grup osobno.

tcyprian
26-02-2014, 22:40
czyli lampa na aparacie jest też jakby lampą zewnętrzną np w grupe A ???
dobrze rozumiem ???

Matsil
26-02-2014, 23:07
Tak, dobrze rozumiesz.
Jak masz 2 lampy i 3 wyzwalacze, to lepiej lampy rozstawić poza aparatem, masz wiekszą swobodę i kontrolę nad światłem.

tcyprian
26-02-2014, 23:22
bardzo dziękuję za pomoc :)

banan82
27-02-2014, 13:37
Mam Yn-622C, pytanie - czy bedzie to wspolracowalo z Fuji z serii X? Ciekaw jestem czy Canonowska lampa bedzie na takim Fuji rowniez dzialal (manual pewno tylko).

Gall_Anonimowy
27-02-2014, 15:03
Tak żeby lampa na aparacie pracowała w TTL a reszta w manualu niestety się nie da.

Coś takiego jest proste i dostępne ale w systemie Phottixa z wykorzystaniem lampy Mitros+. Można ustawić lampę w TTL - grupy manualu, można jedną grupę w TTLu drugą w manualu, można wyłączyć lampę główną i zostawić jako zwykły nadajnik. Wiele rzeczy można ale to wszystko w obrębie systemu Phottixa czyli nieco inna cena niż za YG. Chociaż komfort pracy też jest chyba inny ...

feder
27-02-2014, 15:25
YN622C umożliwia pracę części lamp w ETTL i części w Manualu - nazywa się to Mixed Mode. Więcej info tutaj (po angielsku):

YongNuo YN-622C ETTL Trigger Review | FLASH HAVOC (http://flashhavoc.com/yn622c_review/)

Włącza się to chyba trzymając długo przyciski CH SET i GP SET (nie pamiętam teraz dokładnie - trzeba popróbować). Po włączeniu LED wskazujący grupe będzie się świecił ciągłym światłem, a nie mrugał.

Poza tym, w trybie manualnym Flashe mogą być wyzwalane przez dowolny aparat ze stopką na którą dadzą się założyć - wystarczy zakleić taśmą wszystkie styki oprócz środkowego - sprawdzone na kilku Nikonach i Pentaxach :).

tcyprian
27-02-2014, 15:32
ale w mixed mode nie działa sterowanie z aparatu, można tylko z lampy

gnd
14-03-2014, 01:09
Mam lampę systemową i Metza z Olympusa który nie będzie działał w ttl - pytanie czy do tego Metzamurze dokupować identyczny odbiornik czy jest coś tańszego (fotocela odpada) bez ttl ?

Usjwo
14-03-2014, 03:32
Jak ma byc wyzwalany przez YN622, to niestety nie ma innego odbiornika bez ttl, pozostaje tylko YN622

benicjusz
14-03-2014, 09:46
A pixel king czy jak mu tam...

Słyszałem, że nowy 622c TX będzie kompatybilny z poprzednikiem, prawda to?

Grabus
14-03-2014, 09:47
A jaki jest jego poprzednik?

Pozdrawiam
Grabus

Usjwo
14-03-2014, 09:51
a jaki jest jego poprzednik?


yn622c

--- Kolejny post ---


A pixel king czy jak mu tam...

YN622 nie jest nawet kompatybilne z YN RF602/603, a co mowic o odbiornikach innych firm

Grabus
14-03-2014, 10:24
A nie zgodzę się, że yn622 jest poprzednikiem yn622-tx. Powiedziałbym raczej, że 622-tx jest dodatkiem do yn-622, ponieważ jest to nadajnik do tych urządzeń.

Usjwo
14-03-2014, 11:22
Jak to zwal, tak zwal, poprzednik/nastepnik/dodatek. Wazne ze YN622C-TX bedzie kopatybilny ze starymi YN622C. Wersja N juz jest, to chyba pierwszy raz, Nikon jest pierwszy, czyzby zmiana lidera :)

Matsil
18-03-2014, 22:12
A czy cokolwiek wiadomo o wersji pod canona i kiedy ewentualnie się może ukazać? Będę potrzebował 4-go wyzwalacza i nie wiem czy kupić kolejny 622c czy poczekać na tx. Trochę kusi funkcjonalnością.

Gasnik
18-03-2014, 22:21
Ja czekam. Pisałem w tej sprawie do Yongnuo, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Pewnie wkrótce się pojawi.

wiktor2323
18-03-2014, 23:42
Ja słyszałem, że do Canona nie będzie ponieważ Canon ma sterowanie w menu... ?

Grabus
19-03-2014, 03:27
A gdzie to słyszałeś? Możesz podać źródło?

Pozdrawiam
Grabus

Martyna29
21-03-2014, 16:32
Funkcje wyzwalacza YN-622N:

pełne wsparcie iTTL dla systemu Nikon,
praca w trybach TTL, Multi, manualnym,
możliwość bezprzewodowego sterowania lampami za pomocą transmitera lub lampy błyskowej w trybie master umieszczonej na sankach wyzwalacza,
możliwość zarządzania wieloma lampami z podziałem na grupy (A, B, C) i kanały (3 grupy, 7 kanałów),
współpraca z lampami systemowymi oraz studyjnymi (bądź kombinacjami tych dwóch typów lamp),
możliwość synchronizacji lamp dla bardzo krótkich czasów (do 1/8000s) w trybie HSS,
możliwość synchronizacji na 1, 2 kurtynę,
wparcie funkcji FEC, FVL (kompensacja ekspozycji), zoom, błyski modelujące, redukcja czerwonych oczu,
wyzwalanie przez złącze PC,
automatyczne zapisywanie ustawień,
dioda wspomagająca pracę autofocusa.

Sprawdzał ktoś to z Nikonem ? Bo jestem zainteresowana kupnem ale nie wiem czy będzie wszystko działać jak należy ?

r_m
21-03-2014, 18:41
Funkcje wyzwalacza YN-622N:
(...)
Sprawdzał ktoś to z Nikonem ? Bo jestem zainteresowana kupnem ale nie wiem czy będzie wszystko działać jak należy ?

Tak, sprawdzało wielu użytkowników, tylko znajdziesz ich prędzej na Lampy błyskowe - Nikoniarze.pl - Forum fotograficzne (http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=70) niż na tym forum ;)
Ostatnio duże zainteresowanie budzi 622-tx, w Canonie jest menu sterowania lampami, dla Nikona wygodny jest ten nowy nadajnik.

onsight99
29-03-2014, 22:33
Witam,

W innym wątku dostałem rekomendacje aby kupić YN-622c. zauważyłem, że w sprzedaży niedługo będzie/jest wersja TX . Chciałbym rozwinąć moje wątpliwości.

Powiedzmy, że na początek zakupie 2x 622c jednego będę używał jako nadajnik drugi jako odbiornik. powiedzmy ze później dokupię wersji TX. zacznę go traktować jako nadajnik z LCD aby wygodnie sterować lampami podpiętymi do 2 urządzeń 622c. Czy w ten sposób będę mógł cieszyć się pełna funkcjonalnością systemu czy lepiej wstrzymać się i kupić 3 sztuki z LCD ? czy w czymś to by mi ułatwiło prace ??

Gasnik
29-03-2014, 22:41
Wersja z LCD przychodzi tylko na aparat, do lamp powinieneś dokupić zwykłe YN-622c.

Matsil
30-03-2014, 13:15
Powiedzmy, że na początek zakupie 2x 622c jednego będę używał jako nadajnik drugi jako odbiornik. powiedzmy ze później dokupię wersji TX. zacznę go traktować jako nadajnik z LCD aby wygodnie sterować lampami podpiętymi do 2 urządzeń 622c. Czy w ten sposób będę mógł cieszyć się pełna funkcjonalnością systemu czy lepiej wstrzymać się i kupić 3 sztuki z LCD ? czy w czymś to by mi ułatwiło prace ??
A po co Ci 3 LCD skoro tylko jednym (ten na aparacie) sterujesz? Reszta to odbiorniki i po ustawienia kanału i grupy o nich zapominasz.
Zresztą nie wiadomo czy w ogóle będzie wersja TX dla canona. Zawsze wychodziły szybciej a tu do nikona jest od jakiegoś czasu a o canonie cisza...

onsight99
31-03-2014, 19:48
A po co Ci 3 LCD skoro tylko jednym (ten na aparacie) sterujesz? Reszta to odbiorniki i po ustawienia kanału i grupy o nich zapominasz.
Zresztą nie wiadomo czy w ogóle będzie wersja TX dla canona. Zawsze wychodziły szybciej a tu do nikona jest od jakiegoś czasu a o canonie cisza...

Matsil, to było właśnie moje pytanie/wątpliwość i tak było to sformułowane. Wyżej otrzymałem odpowiedz.

Co do wersji Tx to jest podobno możliwość ze nigdy nie wyjdzie bo canon ma sterowanie z aparatu a nikon nie ma, ale nie wiem czy to wiarygodne info.

Grabus
26-06-2014, 09:03
No i wyzwalacz YN-622C-TX, czyli wersja dla Canona, pojawił się w przedsprzedaży w sklepach zagranicznych. Źródło: FlashHavoc (http://flashhavoc.com/yongnuo-yn-622c-tx-now-available)

tomba
26-06-2014, 09:27
jest jeden na ibeju YONGNUO YN 622C TX E TTL Wireless Flash Controller for Canon YN622C TX | eBay (http://www.ebay.com/itm/Yongnuo-YN-622C-TX-E-TTL-Wireless-Flash-Controller-for-Canon-YN622C-TX-/151333125589?pt=Camera_Flash_Accessories&hash=item233c283dd5)
chyba drożej jak dla N, jak ktoś będzie miał to niech powie jak sprawdza się z ustawieniem na 2 kurtynę, z poprzednimi mam problem.

benicjusz
26-06-2014, 10:15
Coś mi majaczy, że druga kurtyna działa tylko przy pewnych czasach i na programie Creative, zapewne napisane jest wszystko w manualu, ale ja jako prawdziwy twardziel nie czytam instrukcji.

Grabus
26-06-2014, 10:36
Żeby działała druga kurtyna należy w menu aparatu wyłączyć tryb bezprzewodowy.

tomba
26-06-2014, 11:28
Też jestem twardziel i nie czytam instrukcji :D Creative? co to za dziwo?
Grabus jesteś wielki, dzięki.

s1nn3r
11-07-2014, 02:37
Nie mogę dojść z kanałami.
Mam jeden aparat na którym jest lampa nr 1 z wyzwalaczem, drugi aparat na którym jest lampa nr 2 z wyzwalaczem i lampę nr 3 która sobie stoi w rogu z wyzwalaczem.
Jak ustawić to zestawienie aby można było przy używaniu aparatu nr 1 wyzwolić lampę nr 1 i 3, z pominięciem lampy nr 2. Bo w tej chwili jak są 3 na jednym kanale to wyzwalane są wszystkie. Jak ustawię na lampie nr 3 c1+c2+c3 a na lampie nr 1 c1 to niestety wyzwalam tylko lampę nr 1. Jak zrobić aby wyzwalać dwie lampy na raz, z pominięciem jednej na aparacie.

elmer3003
11-07-2014, 15:56
Pojawiły się już na rynku Canon-owe wersje transmiterów Yongnuo YN-622C-TX oraz RX (nadajnik odbiornik) szkoda że nie na polskim... :/

Matsil
11-07-2014, 17:21
Fajnie, bo zamierzałem kupić 4-ty wyzwalacz. Trochę poczekam i kupię TX do standardu :).

s1nn3r
13-07-2014, 22:35
Ponawiam pytanie, ktoś używa wyzwalaczy na weselu, fotografując dwoma aparatami + lampy na nich + lampa dodatkowa w rogu sali ?

lok
13-07-2014, 23:32
Tak 5d, 6d 540 580 i 430


Sent from my iPhone using Tapatalk

s1nn3r
14-07-2014, 00:11
@lok Wiesz jak to poprawnie poustawiac ? Myslalem ze aparat 1 na ustawie na kanal A, aparat 2 na B, a dodatkowa lampa na AB a tu kiszka. Kanal AB nie oznacza ze bedzie czytac kanal A i B tylko to jest oddzielny kanal.

lok
14-07-2014, 22:55
Robiłem 6d i 3 lampy. Jedna na aparacie kanał A druga kanał B i trzecia kanał C. Wszystko na manualu. Robiłem tez tak dwa body na nich wyzwalacze i oba wyzwalają jedna lampę. Tej opcji na której ci chyba zależy to nie robiłem. Dwa body na nich lampy i do tego trzecia lampa jako kontra. Może kanałami CH 1 spróbuj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nozanu
19-07-2014, 12:20
@lok Wiesz jak to poprawnie poustawiac ? Myslalem ze aparat 1 na ustawie na kanal A, aparat 2 na B, a dodatkowa lampa na AB a tu kiszka. Kanal AB nie oznacza ze bedzie czytac kanal A i B tylko to jest oddzielny kanal.

"Kanały" to co innego a "Grupy" to co innego. Ustaw ten sam kanał dla wszystkiego zaś wyzwalacze i odbiornik na grupę "C", jest to grupa używana zwykle do tła.

p0lish
23-07-2014, 14:15
YONGNUO – YN-622C-TX for Canon – Now Available! | FLASH HAVOC (http://flashhavoc.com/yongnuo-yn-622c-tx-now-available/)

ktoś już tego używał?
mam 5d1 i taki sterownik byłby super!

tcyprian
23-07-2014, 16:33
hej używam z 5d mark II ale z 5d mark I też działa bez żadnego problemu, zasadniczo świetne rozwiązanie w mark 2 dużo szybsza zmiana ustawień niż z menu aparatu

p0lish
23-07-2014, 18:27
Kupowałeś w PL [nie mogę póki co namierzyć żadnego sklepu z tym ustrojstwem] czy w Chinach?
jeżeli kupuje coś Yongnuo z Chin to gwarancja w PL działa??

tcyprian
23-07-2014, 18:48
W Chinach nie wiem czy gwarancja działa , chyba nie


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

p0lish
23-07-2014, 18:56
Napisałem maila do firmy, ciekawe czy odpowiedzą :)

5pirit
30-07-2014, 12:40
Do mnie już lecą z UK 3 sztuki YN-622C-TX + lampa YN-560II, będzie zabawa :D

Grabus
30-07-2014, 12:54
Po co 3 sztuki yn-622c-tx? A tą lampę 560II masz czym wyzwalać?

benicjusz
30-07-2014, 13:18
Dla splendoru, albo na handel :)

bajker83
30-07-2014, 13:54
Jak na handel to jeden dla mnie ;)

p0lish
30-07-2014, 14:05
gdzie zamawiałeś?
chętnie 1 odkupię :)

kalatos
30-07-2014, 15:59
To w UK taniej niż na aledrogo?

p0lish
30-07-2014, 16:27
gdzie na allegro są YN-622C-TX ?

5pirit
30-07-2014, 16:28
Zamówiłem 3 sztuki poniekąd z myślą o odsprzedaży ale nie wszystkich, ale to jeszcze się pomyśli ;)

EDIT: Na alledrogo też nie widziałem żadnej sztuki. Do Nikona są owszem.

kalatos
30-07-2014, 16:53
ahhh na allegro są YN-622C rzeczywiście bez TX :) Rozumiem, że tu się rozchodzi o ten nieoceniony wyświetlacz?

Grabus
30-07-2014, 16:56
Nie, to nie o to się rozchodzi.

benicjusz
30-07-2014, 18:39
Rozchodzi się o to, iż miast przestawiać w menu przestawiasz na pilocie. Szybciej i łatwiej.

sirkamillo99
03-08-2014, 07:43
czyli przy zakupie Yongnuo YN-622C-TX moge bezproblemowo mieć na canonie 30d ttl i hss?

5pirit
05-08-2014, 19:17
Na alledrogo pojawiły się pierwsze sztuki YN-622C-TX :)

I nawet po taniości!

p0lish
05-08-2014, 19:23
220pln to jak za miskę ryżu!
bierę!

marjo
05-08-2014, 21:15
odnośnie Yongnuo YN-622C-TX: rozumiem że można sterować lampami zarówno za pomocą nadajnika YN-622C-TX ale także z menu aparatu?

Usjwo
06-08-2014, 02:58
odnośnie Yongnuo YN-622C-TX: rozumiem że można sterować lampami zarówno za pomocą nadajnika YN-622C-TX ale także z menu aparatu?

Tak, nadajnik czyta nastawy aparatu, w druga strone tez, to co nastawisz na nadajniku przenosi sie do aparatu (o ile aparat posiada taka funkcje). Generalnie bardzo wygodne urzadzenie, szczegolnie dla amatorskich puszek jak 6D, gdzie ergonomia to cos czego ta puszka nie ma :)


220pln to jak za miskę ryżu!

Przyslowiowa miska ryzu jest drozsza niz sie wydaje (a wyzwalacze tansze) ;)

sirkamillo99
06-08-2014, 06:52
ponawiam pytanie. Czy jest ktoś w stanie sprawdzić czy ten nadajnik działa z trybem ttl na canonie 30d?

crazy
06-08-2014, 11:07
215 zł - jestem w mega pozytywnym szoku, zaraz siadam i zamawiam :)

p0lish
06-08-2014, 11:12
ponawiam pytanie. Czy jest ktoś w stanie sprawdzić czy ten nadajnik działa z trybem ttl na canonie 30d?

Diwajs jest na rynku od połowy lipca. W Polsce - od wczoraj. NIKT na forum nie zna odpowiedzi na Twoje pytanie.
Na stronie producenta nie ma 30d na liście sprzętu kompatybilnego

benicjusz
08-08-2014, 13:14
No mam i ja, w sklepie za 199 zeta w dodatku stacjonarnym, pojechałem wczoraj po robocie na rowerku...w komplecie dwa kabelki jeden do lamp drugi do "weżykowania" zdalnego,

na moje krótkie zabawy to ergonomia super, możliwości też większe ale z czasem krucho na czym cierpi rodzina i oczywiście hobby, dlatego nic więcej nie mogę powiedzieć.

Prawdopodobnie pozbęde się jednego "starego" 622.