PDA

Zobacz pełną wersję : komputer nie widzi RAW-ów z 5d



pacodl
14-09-2012, 15:52
Witam. Przepraszam jeśli moje pytanie jest banalne. Mój komputer nie widzi RAW-ó...dodatkowy problem to to, ze aparat nie jest widoczny w TotalComanderze. Bardzo proszę o pomoc :)

PawelB
14-09-2012, 15:55
Nie widzi RAWów które są w aparacie? Jeśli tak to to jest dodatkowy problem, a główny to to że komputer nie widzi aparatu. Rozwiązaniem jest czytnik kart. A jeśli koniecznie chcesz zgrywać zdjęcia przez aparat to sprawdź jak masz ustawione złącze USB w menu.

pacodl
14-09-2012, 15:59
Tak...nie widzi Raw-ów w aparacie. To ustawienie mam sprawdzić w menu aparatu czy kompa?

Janusz Body
14-09-2012, 17:20
Aparat nie jest i nie będzie widoczny w Total Commanderze bo to nie jest widoczne jako twardy dysk. Użyj Zoombrowsera ZX - powinno działać.

pacodl
14-09-2012, 18:22
1000d był widoczny w TotalComanderze....ale nie ważne.....Zoombrowser nie zadziałał......cały czas jpg są widoczne a rawy nie....na kompie kolegi je widzę a na swoim nie....może ktoś wie jakie ustawienia tym rządzą?

BatMan
14-09-2012, 19:24
Banalne odpowiedzi i pytania:
- sprawdź ustawienia USB w aparacie
- o jakim komputerze mówimy PC, Mac?
- masz włączony aparat? ;)
- instalowałeś jakiekolwiek oprogramowanie z płytki?

pacodl
14-09-2012, 20:10
A gdzie się sprawdza te ustawienia?
komp PC
aparat włączony (widoczne pliki jpg) :)
nic nie instalowałem

kosdkp
14-09-2012, 21:34
Zawsze się zastanawiałem jaki jest sens zgrywania zdjęć poprzez podpięcie puszki do pc. Przecież transfer to "transfer", czytnik za marne 50zł usb 2.0 kopiuje rawy z karty ( jakiś kingston x133) na kompa średnio 25 mb/s....

natali12
14-09-2012, 21:50
Podłączanie aparatu do PC nie zależnie czy to będzie laptop, notebook, stacjonarny czy tablet mija się z celem. Po pierwsze nie będzie widoczny jako hdd, potrzeba przeważnie sterownika a dodatkowo dla komfortu pracy jakiegoś softu, który raz działa lepiej a raz gorzej. Najlepiej podepnij czytnik kart, komputer zobaczy go jak hdd razem z całą jego zawartością.
Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, że przy takim podłączeniu do PC widzisz *.jpg a RAW-ów nie?
Nie bardzo to możliwe, a nawet jak tak jest to problem jest po stronie aparatu, ale tutaj orłem nie jestem :)
Koniecznie podłącz czytnik kart i włóż do niego kartę.

BatMan
14-09-2012, 21:58
To włóż płytkę, zainstaluj oprogramowanie i może wtedy zobaczy. Jaki Windows?

pathar
14-09-2012, 22:28
Ja oraz mój kolega - obaj mamy Canony 5D mk1 i ani jednemu z nas nie udało się nigdy zgrać zdjęć na komputer przez kabelek. Pomimo usilnych prób znalezienia czegoś/jakiegoś softu w internecie, nic nie przyniosło rezultatu. Dlatego inwestycja w czytnik jest raczej nieunikniona. Czytnik naprawdę ułatwia i przyspiesza zgrywanie a nie kosztuje majątku.

Leon007
15-09-2012, 09:16
Mam 5D i zgrywam tylko przez kabelek.

W aparacie ustawiamy "PC connect".
Instalujemy oprogramowanie z załączonej płyty - będzie wśród nich sterownik do aparatu.
Aktualizujemy oprogramowanie ze strony Canona - któryś z programów na płycie już nie jest aktualny i zastąpi go EOS Utility. Mam zainstalowane EOS Utility, DPP i Picture Style Editor - reszta nie jest mi potrzebna.
Po podłączeniu aparatu do kompa, EOS Utility włącza się i można wybrać opcję ładowania na dysk. Aparat nie jest (chyba) widziany jak HDD.

EOS Utility można sobie skonfigurować tak, że ładuje pliki do odpowiednich katalogów (np. wg dnia fotografowania) i nazywa pliki wg zdefiniowanej maski - np. zawierającej datę i kolejny numer zdjęcia lub jak kto sobie wybierze z opcji.
Niby czytnik jest szybszy, ale sensowne skonfigurowanie EOS Utility załatwia kilka następnych czynności automatycznie.
Koledzy na forum mówią, że ZoomBrowser też to umie, ale nie wiem, bo nie używam.

Uważam, że zawsze warto zobaczyć, co dają na płycie, bo często są to dobre narzędzia za darmo. Np z płytki do Panasonica LX-3 używam "Panorama Maker", który w 91,8% przypadków skleja ładne panoramy.

dziobolek
15-09-2012, 10:01
Może coś znajdziesz tutaj - http://www.canon-board.info/software-14/windows-i-eos-utility-nie-widzi-aparatu-50819/index2.html#post794932

pacodl
17-09-2012, 23:16
Dzięki wszystkim za pomoc...
natali12...dobrze rozumiesz...PC widzi jpg a RAWów nie..........kupię jutro jakiś czytnik i sprawdzę....ale to dziwne zeby czytnik zaradził skoro jedne rozszerzania są widoczne a inne nie...myślę ze to raczej jakieś ustawienia w kompie albo aparacie...tyle, ze nie wiem jakie ;)

mikekrk
17-09-2012, 23:18
Jaki poza Woś Utility masz program, graficzny?

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2